0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #600 -: Март 19, 2011, 13:53:47 pm »
Мимс, то второто не ми се е случвало до сега :lol:
Ми не си дошла до Варна, затова  :wink:
ми то Пирдоп ти е в пъти по-близо, яла аз щи са подмажЪ :mrgreen: :mrgreen:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #601 -: Март 21, 2011, 16:14:13 pm »
Мимс, то второто не ми се е случвало до сега :lol:
Ми не си дошла до Варна, затова  :wink:
ми то Пирдоп ти е в пъти по-близо, яла аз щи са подмажЪ :mrgreen: :mrgreen:

Ай ся до Пирдоп... Ей я де я Младост 3  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #602 -: Март 21, 2011, 16:23:48 pm »
Като ви гледам, май аз ще съм първа  :lol: Ей го де е ДРЗ  :lol:
Стефи, нямам пекарна, ама на бира с цаца ще се навиеш ли  :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #603 -: Март 21, 2011, 16:26:54 pm »
Що спамите, бре  :witch:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #604 -: Март 21, 2011, 16:37:27 pm »
Що спамите, бре  :witch:
Ми  :oops: за да те видя, че се затъжих за теб  :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #605 -: Март 27, 2011, 17:36:05 pm »
Питанката ми не е свързана с хлебопекарни, но понеже става въпрос за тестени изделия ще го задам тук.

Проблемът ми е в крайния продукт - на вид ги докарвам, но на вкус нещо не успявам. На два пъти месих пита и двата пъти не стана мека и пухкава, а по-скоро твърда и жилава - особено втория път. На какво може да се дължи това - на брашно, на месене или на печенето? Тестото го меся в кухненски робот (чудя се вече дали това може да е причина) и втасва много добре след това.
Миналата седмица се захванах да правя и кифлички, козуначени, и се получи почти същия ефект. При тях отчитам грешката си при печенето и при недостатъчното втасване след оформянето им. Дали от това или не, но и те станаха твърди и жилави.

Та, приемам съвети и предположения всякакви.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #606 -: Март 27, 2011, 18:42:49 pm »
Според мен слагаш по вече брашно и тестото става много твърдо или температурата на печене не е добра.Тестото трябва хем да не лепне,но и да не е прекалено твърдо.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #607 -: Март 27, 2011, 18:50:03 pm »
може причината да е в самото брашно
аз например претърпях тотален провал с прословутата "мишка"- брашното на Мелко Сливен, еми правих тутманик, беше направо сив и не бухна въобще
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #608 -: Март 27, 2011, 23:16:22 pm »
Напоследък май все взимам на София мел, уж препоръчано за добро брашно. Ще пробвам с друго, дано да е там проблема.
Чудех се да не би да е от това, че се меси в робот, а не на ръце - в смисъл самото бъркане там да прави жилаво тестото. Но хлебопекарните са кажи-речи на същия принцип относно бъркането, а тук чета отзиви за големи вкусотии.
Възможно е и да съм сложила повече брашно, не знам. Но ще дерзая. Само трябва да си намеря по-малък съд за печене, че големи питки, при това и твърди ;), никой не ги яде. :)

Благодаря ви за мненията.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #609 -: Март 28, 2011, 00:00:23 am »
Здравейте на всички!  От днес и ние сме с хлебопекарна Мулинекс даже я изпробвах с рецепта от книжката за бял хляб. Може да се каже , че стана само че проблема е че не се запече отгоре остана направо бял и се наложи да го зачервя във фурната, а отстрани си имаше коричка.  Бях го нагласила на 750г  на 1 програма и средно изпичане, сложих всичко по рецепта, но измених брашното, като вместо 455г бяло брашно  сложих  405г бяло и 50гр  пълнозърнесто. Може ли да има връзка това с недоизпечената кора отгоре, а инъче си бухна и вътре си беше добре изпечен.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #610 -: Март 28, 2011, 10:13:08 am »
Много се притеснявам да не е за рекламация!  Една колежка ми каза че нейната на средно запичане прави страхотна коричка отгоре. Сего нямам търпение да се върна от работа и да врътна още един хляб този път само с бяло брашно ще пробвам,  въпреки че не виждам връзката м/у брашното и запичането отгоре. Ако стане като снощи ще го снимам и ще ходя за рекламация :oops:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #611 -: Март 28, 2011, 11:42:35 am »
страхотен форум мили дами.реших и аз да се включа с една страхотна рецепта за кекс.повярвайте ми става страхотен.използвам само мерителната чашка към машината ми мулинекс:

Кекс

4 яйца
260гр захар
щипка сол
90гр.масло-разтопено и охладено малко,но на мен ми харесва повече със зехтин
лимонена кора-настъргана
сок на един лимон
чаша и половина /мерителна/ брашно
1 опаковка бакпулвер
Разбиваме яйцата и захарта докато побелеят и ги слагаме в контейнера, после и другите продукти в по-горе посочения ред.моята програма е 1:50h
става разкошен и винаги се получава отличен резултат.по желание се добавя стафиди и ром.
« Последна редакция: Септември 29, 2015, 17:06:32 pm от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #612 -: Март 28, 2011, 14:21:55 pm »
linko5, мулинекса не запича добре горната кора, не е в рецептата или в продуктите проблема. Слагай го на последната степен на изпичане.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #613 -: Март 28, 2011, 14:25:49 pm »
не запича, да- защото реотана е долу
Туин, аз пък само с брашно на Софимел работя, вероятно е друга причината
не мога да си представя, че не се получава с него
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #614 -: Март 28, 2011, 14:29:38 pm »
И аз ползвам само брашното на Софимел. С другите брашна хлябът ми става сив.

п.п. Трябва да си купувам ново казанче за пекарната. Първо тук да питам някой знае ли къде да търся, а после и на сервиза ще звъня.
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #615 -: Март 28, 2011, 15:48:24 pm »
Здравейте, да се намърдам и аз в темата  :D от Нова Година сме с Мулинекс нашата е модел ОW 5030 хляба се получава, като за коричката го поставяме на средната степен и се изпича :wink: Искам да ви попитам за някоя рецепта за козунак? Нали и Великден наближава, ще ми се да го пробвам там ;))
Признавам, че сега ще се върна да ви изчета назад  :oops:
Няма невъзможни неща :)))
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #616 -: Март 28, 2011, 16:16:38 pm »
На колежката ми модела е Мулинекс 5030 и тя каза, че прави страхотна коричка на средна степен. Явно не е от марката, а от модела. Моята я взех за 155лв от Технополиса ама модела не помня 2000 и нещо си беше довечера ще погледна. Вчера си допичах коричката във фурната на горния грил :(
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #617 -: Март 28, 2011, 16:39:17 pm »
Елфи, твоята нали и тя е Мулинекс, ти на трета степен ли печеш само?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #618 -: Март 28, 2011, 17:59:19 pm »
Да.
haplata, в темата има рецепти за козунак, поразрови.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #619 -: Март 28, 2011, 21:20:45 pm »
офффф втори опит, както ми каза Елфи на трета степен на препичане този път е ,резултата не е никак препечен. Ще се опитам да кача снимки. След изваждането от хлебопекарната пак го вкарах във фурната да го запека отгоре. На вас така ли ви става хляба?