0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #580 -: Февруари 21, 2011, 11:49:02 am »
Много благодаря за сайта!
Тъкмо исках да се похваля какво "чудо" сътворих във събота: Хляб с кисело+прясно мляко, масло, 2 яйца, подправки, сирене и кашкавал! Обобщих няколко рецепти от форума в 1! Наблюдавах го докато се меси и си добавих мляко, че ми се видя сухо тестото. Е това беше за глезотия заради приятели на гости - да се похваля и аз с новата придобивка! Иначе гледам да правя диетичен - черен хляб. Но има ли грахам спада малко посредата явно при изпичането. Правейки диетичния ползвам отложения  старт (вечер го пускам и сутрин в 7,00 е готов)- решила съм следващия път да пусна програмата, като съм удома и да наблюдавам за да видя къде ми е проблема.
Купих си готова смес за хлебопекарна от немските. Навсякъде пише че се добавя само вода. Да ама аз не прочетох в съставките никъде да пише за набухвтел или мая, някой ползвал ли е -  нека даде съвет? Слага ли се допълнително мая?
Лек ден на всички!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #581 -: Февруари 21, 2011, 18:55:54 pm »
Аз направих страхотен хляб на основната програма за 750гр. с готов микс от фирма София Мел - 1 кг. е достатъчен за два хляба от 750гр. Хляба го направих по рецептата от микса, добавя се само 260мл. вода и 2.5 големи мерителни лъжички олио. Такова вкусно чудо не бях правила!

Да добавя в микса има мая, сол  и т.н., аз добавих само водата и олиото.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #582 -: Февруари 25, 2011, 15:23:10 pm »
Rospop,
И ние сме купували смески, но сме слагали жива мая според грамажа.
Ако не пише в смеската че има суха мая, значи няма.
Дори и сухата мая има по-малък срок на годност отколкото смеската, така че най вероятно е да няма.

В сайта ти питаше за рецепти на Филипс - видя ли че има доста книжки и рецепти на http://sitekreator.bg/cook/manuals.html

Те не ти ли вършат работа?
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #583 -: Март 11, 2011, 10:24:53 am »
Книжката с "Рецепти" за Филипс я имам но там има много малко неща.
На готовата немска смес намерих къде пише че има и мая. Снощи включих отложения старт и сутринта цялата къща ухаеше на пресен хляб - точно с такава смес - с много ядки и семки вътре. Досега все нещо се проваля като правя хляб от пълнозърнести брашна.  :(Все отгоре ми спадат при печенето - защо не знам? Белия става превъзходен, единия път се залепи за стъклото - толкова се наду :D! Правих хляб със сирене и настърган кашкавал, подправки, яйца мляко.............. нещо като тутманик но не съвсем! Малееееееееееее идеше ми целия да го изям! :lol:
Но нали съм казала, че ще се храним диетично  :D гледам да правя хляб от черните брашна. Ще му намеря причината да спада но ще трябва един път да стоя до хлебопекарната :lol:!
Лек ден!
 
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #584 -: Март 17, 2011, 20:08:26 pm »
Значи биенето на козунака в началото и мен ме плашеше. След това обаче реших проблема, като бия тестото на земята, а не на плота или масата. Постилям една мушама на земята, имам си специална само за тая работа. Замесвам тестото в една доста голяма каравана, но и дозата ми е доста голяма - изкарвам по 4-5 тави от фурната козунаци. Някак си на земята ми е по лесно.
     

Преди години, докато беше още здрава, снимах бабето как замесва маята и тестото. Каних се да напиша подробно описание на снимките, ама само с каненето си останах.
http://skorpi77.snimka.bg/holidays/b-dni-vecher-koleda-velikden.91639.5397365  от тук нататък.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #585 -: Март 17, 2011, 20:59:44 pm »
Mary :youwoman:
Какви неща твориш само...!! Тук замириса на козунаци  :D

Върна ми спомените... И мен бабето ме е учила да меся и да точа. Тя беше майсторка на тестените и също правеше този номер с "биенето" на тестото. Не помня точно за козунаците, но тесто за пита го "набиваше" здраво в масата и ставаше... душица.
Но се самоуспокоявам, че тя би приела спокойно моя компромис с машинката :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #586 -: Март 17, 2011, 21:09:57 pm »
Малко дълъг ми стана поста, за това не се редактирам.  :oops:
Мери е всепризнат майстор на тестените изделия. А аз за себе си съм преценила, че не си струва целия този труд за да направя козунаци за моето двучленно семейство. И за това правя и останалите неща, които обичаме и умеем!  :wink:

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #587 -: Март 17, 2011, 22:18:27 pm »
Ааа... сега ми стана ясно :D  Изглежда бързо чета, а бавно загрявам :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #588 -: Март 17, 2011, 22:18:52 pm »
Ха ха Душе бе, нали знаеш че съм ги правила докато бяхме двама. Рядко остава, вярно че повечето раздам.
Последните 2 години обаче имам пълен провал с печенето, не можах да схвана тънкостта на тая фурна и това е. Много е деликатно печенето на големи козунаци. Затова таз година реших във фурната и това.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #589 -: Март 17, 2011, 22:32:44 pm »
Бая оспамихме ама... :oops:
Мери, тъкмо щях да попитам кога ти остава време за тези неща? А пък и не са много полезни - айде по-малки дози вече!  :lol:
Плумерия, не загряваш бавно ти, ами май учителката не е обяснила подробно! :D

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #590 -: Март 17, 2011, 22:46:38 pm »
Що да е спам бе, Душе. Нали сме "На чашка кафе" и сладки приказки. Сладкото може да е от торта, може от козунак :D  Ако бяхме кулинарен форум, досега модераторите да са ни ударили през пръстите, ама тук се надявам да са по-толерантни към бърборани като нас. А пък ние ще им обещаем да ги почерпим с продукцията. На козунака на Mary няма да откажат :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #591 -: Март 17, 2011, 22:51:03 pm »
Ох, да бе, аз сега прочетох, че в темата пише не само рецепти, а и обсъждане и съвети - тъй де съвети си даваме и обсъждаме продукцията!  :lol:
Ама сега ще поспамя, нали часовника ми на лаптопа е верен, а не този, който показва отговорите?  :oops:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #592 -: Март 18, 2011, 09:57:38 am »
Днес отивам за хлебопекарна!...Хич не ми се дават сега повече пари...пред фалит съм, но желанието ми е огромно :)
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 23:14:35 pm от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #593 -: Март 18, 2011, 10:08:47 am »
Днес отивам за хлебопекарна!Хич не ми се дават сега повече пари...пред фалит съм, но желанието ми е огромно :)

Трябва да видиш дали има програми за печене на различни неща или е само за хляб, защото ако е така , според мен не си струват парите.Моята е доста евтина , не зная може и да съм я хванала на промоция като я взимах за 69лв е.Много съм доволна и е за хляб 750гр и 900гр , но и за сладкиши ,други теста и т.н.Аз първоначално си харесах друга , но жената в магазина като ми каза че е само за хляб и се отказах.Ето снимка и на моята , че да не го карам само на обяснения , много съм доволна от нея.
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 23:16:05 pm от mishanta »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #594 -: Март 18, 2011, 11:44:56 am »
... А пък ние ще им обещаем да ги почерпим с продукцията. На козунака на Mary няма да откажат :wink:

само срешу почерпка, иначе ей сега ви подхващам с голямата метла :lol: :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #595 -: Март 18, 2011, 11:56:55 am »
Днес отивам за хлебопекарна! Какво ще кажете за тази...хич не ми се дават сега повече пари...пред фалит съм, но желанието ми е огромно http://www.zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=12308

 :)

Трябва да видиш дали има програми за печене на различни неща или е само за хляб, защото ако е така , според мен не си струват парите.Моята е доста евтина , не зная може и да съм я хванала на промоция като я взимах за 69лв е.Много съм доволна и е за хляб 750гр и 900гр , но и за сладкиши ,други теста и т.н.Аз първоначално си харесах друга , но жената в магазина като ми каза че е само за хляб и се отказах.Ето снимка и на моята , че да не го карам само на обяснения , много съм доволна от нея.

Пламъче, много благодаря в момента в техномарект е 79лв. Ти от кога я имаш тази машина? Притесняваме като е НЕО да не е за 2-3 ползвания.Много ме е страх от най-евтините неща!
Но да ти кажа честно ме нави! И след работа съм в Техномаркета!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #596 -: Март 18, 2011, 11:59:51 am »
... А пък ние ще им обещаем да ги почерпим с продукцията. На козунака на Mary няма да откажат :wink:

само срешу почерпка, иначе ей сега ви подхващам с голямата метла :lol: :lol:
Ей, модератор да си, все ще намажеш  :wink: Или ще те дъвчат, или ще те черпят  :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #597 -: Март 18, 2011, 12:14:41 pm »
Мимс, то второто не ми се е случвало до сега :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #598 -: Март 18, 2011, 12:33:18 pm »
Пламъче, много благодаря в момента в техномарект е 79лв. Ти от кога я имаш тази машина? Притесняваме като е НЕО да не е за 2-3 ползвания.Много ме е страх от най-евтините неща!
Но да ти кажа честно ме нави! И след работа съм в Техномаркета!

Взех си я ноември месец , ако не бъркам ,също от Техномаркет.Ами ползвала съм я доста и кексове, хляб, козунаци и тесто за пици съм правила в нея , до сега не ми е издала багажа , дано не се и случи ,защото с такъв мерак си я взех.Ами тази която аз бях харесала първо ,също беше по скъпа от тази , но и продавачката ни посъветва да вземем тази защото има и  програми за различни неща и е по удобно така , а иначе размера на хляба беше един и същи.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #599 -: Март 18, 2011, 13:13:54 pm »
Мимс, то второто не ми се е случвало до сега :lol:
Ми не си дошла до Варна, затова  :wink: