0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #40 -: Март 12, 2009, 17:54:20 pm »

Зарекла съм се другата седмица да си засадя всички рози (около 10 броя), 4 магнолии, лозичките, японска дюля и не се сещам оюе какво. Дано всичко се хване и ще имам много работа после със снимките:)

Ей това се казва градинарка. Страхотен избор, Лисо. :wink:

А тук някои от минзухарите ми. Не са се отворили, защото е мрачно, а исках да ги снимам преди да съм тръгнала за Бг.










PS смалих снимките, че са много големи.
« Последна редакция: Март 13, 2009, 17:13:37 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #41 -: Март 12, 2009, 17:59:08 pm »
Оси, тези сините минзухари са мечта:)
аз преди седмица си занесох на вилата синчец от село, но сега като си мисля...нямам нито един минзухар:)Хм...ще си довлека разбира се:)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #42 -: Март 12, 2009, 19:09:14 pm »
 :D Оси,обожавам такива минзухари!Невероятни са! :balk_602:

   Лисе,чакаме градинков материал в скоро време! :balk_68:

   Ели,много хубави циклами и иглики!...И на Фантичка игликите са разкошни...че пропуснах да ги похваля! :balk_47:

  П.П.Аз пък,чакам да започнат да продават рози,че тази година тотално ще си преобразявам градините...само рози и храсти ще засаждам...така съм си наумила. osi_10
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #43 -: Март 12, 2009, 19:30:15 pm »
Би трябвало да се продават вече рози.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #44 -: Март 12, 2009, 19:38:35 pm »
:D Оси,обожавам такива минзухари!Невероятни са! :balk_602:

   Лисе,чакаме градинков материал в скоро време! :balk_68:

   Ели,много хубави циклами и иглики!...И на Фантичка игликите са разкошни...че пропуснах да ги похваля! :balk_47:

  П.П.Аз пък,чакам да започнат да продават рози,че тази година тотално ще си преобразявам градините...само рози и храсти ще засаждам...така съм си наумила. osi_10

Фани, навсякъде е пълно с рози, даже в бриколаж се разграбиха за 3 дни.В метро за няма и ден:)Аз бях 2 часа там и няколко купа с рози, храсти и магнолии изчезнаха:)
Досега опитвах да отворя снимка.бг за да кача снимки на тези които аз купих за да ги покажа, но сайта не ми се отваря засега:)
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #45 -: Март 12, 2009, 21:14:20 pm »
за Розите - може и сами да си ги размножите, ако предходната година по време на цъфтежа сте си белязали харесваните храсти. избират се зрели резници сега по това време с дължина 3-4 пъпки, като отреза под долната трябва да е възможно най-блисо до пъпката / на пета/, засаждат се в едър пясък или перлит и се покриват с буркан, вкореняването става за около 40 - 50 дни. събстрата се поддържа влажен.за по-добър резултат зоната на вкореняване/около 1см/ може да се третира с индолилмаслена киселина / за използването и - ако поскате ще напиша/. Другият начин на вкореняване е чрез зелени резници, през юни изисква се посточнно оросяване т.е. специални оранжерийни условия.


благодаря Ви д-р Александров
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #46 -: Март 12, 2009, 21:28:33 pm »
  ddnchv,мерси за съвета.Пробвала съм,не става...или става...ама трудно.

  Лисе,Оси,не знаех че са започнали да продават рози,ама и не съм проверявала скоро.Пък си мислех още малко да се постопли,че тогава да се развихрям.
:D
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #47 -: Март 12, 2009, 21:44:01 pm »
разбира се в биологията никага не може да се постигнат 100%. едно отклонение както в някои софийски клиники по стерилитет постигат 100% оплождане на яйцеклетките и 100% развитие на ембрионите, както и де е. за това се използва индолил маслена киселина при трудно вкореняващи се сортове и видове като стимулатор на корено образуването. помага също и загряване на субстрата до 23-25 градуса. може да се приложи и друг начин - присаждане върху шипка, тогава резултатите по време на цъгрежа са смайващи,недостатък е че шипката образува много коренови издънки и това създава допълнителни грижи по поддръжката, но за да го направите се изискват техника и опит, но проба не пречи.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 21:49:43 pm от ddnchv »


благодаря Ви д-р Александров
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #48 -: Март 12, 2009, 22:39:04 pm »
Това са част от придобивките , които чакат още малко да се стопли земята за да бъдат засяти:)

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #49 -: Март 12, 2009, 23:04:44 pm »
Лисан, чудесни са, ще чакам скоро да покажеш и цветовете им.
Стволовите рози колко са високи? Пише ли колко е висок  стволът? Ако имат имена, ми е любопитно да ги науча. На всичките ти цветя от снимката.  :wink:

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #50 -: Март 12, 2009, 23:41:39 pm »
Лисан, чудесни са, ще чакам скоро да покажеш и цветовете им.
Стволовите рози колко са високи? Пише ли колко е висок  стволът? Ако имат имена, ми е любопитно да ги науча. На всичките ти цветя от снимката.  :wink:

Оси, утре като отида на вилата ще им запиша всички имена и ще ти ги кажа:):):)
Стволовете са около 50 см. а гледам, че в стаята където са са започнали и листенца да си пускат и затова не смея още да ги засадя, че да не падне голям студ и да измръзнат:)
Ти така или инъче ще си във Варна, може някой ден да те водя на разходка до вилата:):):) :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #51 -: Март 12, 2009, 23:50:04 pm »
Благодаря ти, Лис. Напиши ги тук в темата. :wink:
В края на март ги засей. Нищо няма да им стане. Всъщност, те как са, гол корен? Ако да, трябва да ги посееш веднага, защото ще изсъхнат. Държиш ги във вода 12 часа и след това сееш. Ако са в саксийки, посей ги когато искаш, не е проблем, заедно с пръстта от саксията.
Понеже като гледам опаковката май саксия не може да се побере там...
Прочети непременно това http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10336.msg193832#msg193832

ПП. И изобщо, ако всички цветя и храсти от снимката ти са гол корен, посей ги още утре! Нищо им няма няма да измръзнат. Моите издържаха до - 25°C
« Последна редакция: Март 12, 2009, 23:54:42 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #52 -: Март 12, 2009, 23:52:53 pm »
Оси, ще прочета ама утре, че заспивам вече:) :wink:
Корените им са във опилки и увити и вързани с найлон. Така ги съхраняват тук и розите и дръвчетата.
Благодаря ти:)
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #53 -: Март 12, 2009, 23:58:16 pm »
Лис, ти стволовите рози от Бриколажа ли ги купи? И на какви цени са че идея си нямам? :?
*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #54 -: Март 13, 2009, 14:33:35 pm »
Да не са от изложението в НДК :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #55 -: Март 13, 2009, 15:34:10 pm »
Браво Лиско, страхотни са :balk_46:! На опаковката на тези рози много добре е обяснено как точно се сеят, няма да имаш проблем...при мен се хванаха всички, само дето понякога на първата година не цъфтят..миналата година като посях оранжевата така я чаках, а тя само листа пусна..тази година я чакам с нетърпение. 8)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #56 -: Март 13, 2009, 17:12:11 pm »
Ето ги вече разцъфнали  :D















Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #57 -: Март 13, 2009, 17:32:20 pm »
Лис, ти стволовите рози от Бриколажа ли ги купи? И на какви цени са че идея си нямам? :?

Ели, стволовите ги вземах от Метро. Бяха по 6 лв бройката.
Браво Лиско, страхотни са :balk_46:! На опаковката на тези рози много добре е обяснено как точно се сеят, няма да имаш проблем...при мен се хванаха всички, само дето понякога на първата година не цъфтят..миналата година като посях оранжевата така я чаках, а тя само листа пусна..тази година я чакам с нетърпение. 8)
Да...сега ме подсети, че и моите не цъфнаха всичките, които сях миналата пролет.Мислех си, че нещо аз съм объркала, но гледам, че сега са започнали да си изкарват новите листенца и се надявам тази година и на цвят:)
Днес засях по голямата част от розите, останалите сложих във вода и утре са наред те + магнолиите и японската дюля. Днес успях да си засадя и живия плет, който е от разсадени хибискуси (ама онези които са като храст-може да не се казва и хибискус:). Не съм и предполагала, че от семената им ще поникнат стръкове:)и сега имам една кофа, които утре пак ще садя.
Оси ето и имената на розите:
На тези се виждат и от снимката

Тук са апонската дюля и още 2 рози, като тази "Черна нощ" ако наистина се окаже такъв цвят ще съм потресена от възхита:)

Магнолиите:

И стволовите рози:)От ляво на дясно:
Cinderella, Red Yellow, Golden Penny, Scarlet Pimpernel.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #58 -: Март 13, 2009, 19:54:03 pm »
Супер, Лиско! Благодаря ти!
Някои от розите са ми познати, Глория Дей, Черната нощ, Red Yellow. Страхотни са.
За магнолиите, аз имам Стелата. Колко струваха магнолиите?
И също 6 лв. за стволова роза си е направо нищо, ако знаете моите колко струват... :x
 Малко инфо за магнолиите: не ги сей на течение и никога недей да копаеш около коренищата, не се пресяват от едно място на друго. Ако са още много малки, зимата ще е хубаво ако е много студено да ги зазимяваш. Има инфо и в закованата тема.

За розите, не ми се е случвало никога, роза да не цъфне първата година. На розите им трябва слънце и вода (отдолу). Не се торят при засяване никога. И още и още...има инфо в закованата тема.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #59 -: Март 17, 2009, 12:31:48 pm »
Лиско, много са хубави всичките.Аз миналата година си купих от тези стволови рози.Взех една като твойта първата- снежно бяла.Цъфтят цяло лято и то доста, но се изненадах, когато вместо бели цветове, цъфнаха оранжеви, но и така ми хареса.