0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Моята Градинка 5
« -: Март 03, 2009, 23:46:28 pm »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1 -: Март 04, 2009, 07:50:58 am »
Оси, благодаря за новата гтема:)
Досега разглеждах снимките ти:)Денят ми се очертава невероятно цветен:)
Моля те, кажи ми как се казва този храст, че пак съм влюбена:)Нямаше надпис под снимката:)


Невероятни красоти си събрала в албумите си:)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #2 -: Март 04, 2009, 11:15:51 am »
Лисе, нямам идея как се казва. :oops: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #3 -: Март 04, 2009, 15:27:01 pm »
Браво Оси  :balk_46: :balk_46: :balk_46: Направо ми събра очите!!! Нямам думи!!!
Страхотни цветя! Като видях азалията ти засята в земята направо  8O после видях, че живееш в Германия...не съм много запозната със климата там, но не й ли е студено през зимата навън?
А от другата тема да допълня за преполиването! Наистина много от цветята загиват точно от преполиване!!! Особено грудковите..аз съм на принципа по- добре леко засушени отколкото преполяти!
Очаквайте съвсем скоро пресно снимки и от моята градинка! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #4 -: Март 04, 2009, 18:20:02 pm »
Смайли, разбира се, че е студено, даже тази зима имахме -26°С, но на азалията нищо и няма. Вероятно е друг сорт, не знам, но и тя беше в саксия и по-късно я посях в градината. Иначе не оцеляват при мен. :oops: :lol:

Малко снимки от мен.
Кокиче

Минзухар

Минзухар

Ерантис



Днес направих снимки и по-късно правих едно хубаво пролетно почистване на градинката с луковиците. Следват и другите тази седмица. Обаче ме заболява сърцето като си помисля, че стволовите рози може да са измръзнали... :( Все още не дават признаци на живот, докато другите вече се съживяват. :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #5 -: Март 04, 2009, 19:31:19 pm »
Оси, благодаря за новата гтема:)
Досега разглеждах снимките ти:)Денят ми се очертава невероятно цветен:)
Моля те, кажи ми как се казва този храст, че пак съм влюбена:)Нямаше надпис под снимката:)


Невероятни красоти си събрала в албумите си:)
по това което мога да видя от снимката храста / дръвчето/ много ми прилича на нисък бадем - Amigdalus nana. дано не се лъжа.


благодаря Ви д-р Александров
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #6 -: Март 04, 2009, 20:04:46 pm »
                              :D Еха,поздравления за новата тема!  :D
             
             

  П.П.И аз най-накрая имам цикас! :D Този е подарък от колегите ми за рождения ден.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #7 -: Март 04, 2009, 20:46:52 pm »
ddnchv, много прилича на това, което казваш, понеже търсих в нета. Само че е храстче и няма никакви бадеми. Би трябвало да е някакъв див вид. Но в никакъв случай не изглежда така: http://www.ekoplanin.bg/moreinfo.php?id=401

ами така:
Amygdalus nana

http://images.google.de/images?hl=de&q=Amygdalus+nana&btnG=Bilder-Suche&gbv=2

Верно ли е че бадемите вързват, тоест дават плод само ако са посети край море?

Бари, браво, честит ти подарък. :D
« Последна редакция: Март 04, 2009, 20:48:39 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #8 -: Март 04, 2009, 20:56:53 pm »
да Amigdalus nana е див вид и се среща ограничено в България, например в планина Славянка, като единочни растения в под леса.
бадемите, както и кайсиите църтят много рано и често страдат от повратни мразове, нередки в БГ. Покрай морето повратния мраз е доста по рядко явление поради влиянието на водния басеин и за това плододаването е по редовно. Иначе се счита,че в райони нетипични за бадема на 10 години 7 са празни.


благодаря Ви д-р Александров
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #9 -: Март 04, 2009, 21:05:35 pm »
да Amigdalus nana е див вид и се среща ограничено в България, например в планина Славянка, като единочни растения в под леса.
бадемите, както и кайсиите църтят много рано и често страдат от повратни мразове, нередки в БГ. Покрай морето повратния мраз е доста по рядко явление поради влиянието на водния басеин и за това плододаването е по редовно. Иначе се счита,че в райони нетипични за бадема на 10 години 7 са празни.

Значи, интересно за този див бадем, аз не живея в България, а в Германия. А тук е доста по-студено. Но точно този храст никога не е вързвал плодове. И изглежда като малко храстче.

И доколкото разбрах, типичния район на бадема е примерно черноморския, така ли? Защото ние имаме бадем във Варна и той дава плодове.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #10 -: Март 04, 2009, 21:31:28 pm »
този който го имате в Германия вероятно е декоративен, произхождащ от ниския бадем, дори и да роди не яжте плодовете защото те съдържат амигдалин, производно на циановодорода и е силно отровен, не случайно казват яе циан калия мирише на горчив бадем. при кулртурния вид Amigdalus communis това съдържание е редуцирани по пътя на селекцията.България е на северната граница на ареала на разпространение на културния бадем за това той плододава / имам предвид ражда достатъчно плодове че те да имат икономическо значение, а не да има една кошница/, в няколко района един от които е черноморието. Сега в БГ почти няма насаждения от бадем, а само единични дървета за лична консумация, в миналото е имало насаждения в Хасковско и Пловдивско. Това е така поради трудното му отглеждане - плододаване.


благодаря Ви д-р Александров
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #11 -: Март 04, 2009, 22:31:56 pm »
И ние в Търговище си имаме бадем за лична консумация  :lol:
А аз бадема знам и че, за да плододава, трябва в близост да има и друг, за да могат да се опрашат.
baracuda, Честито! Цикасът ти е прекрасен! Като си купих моя преди години ми бяха казали,че не трябва да е на пряка слънчева светлина, но с течение на годините открих, че за да изглеждат новите листа така лъскави и зелени трябва да се попържи на слънцето! :wink:
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #12 -: Март 04, 2009, 23:29:49 pm »
Оси, още е зима, а твоята градинка пак е много красива.  :)
Ще видим дали и моите рози ще оцелеят.  :?

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #13 -: Март 05, 2009, 10:00:09 am »
Лютиче и ранункулус едно и също ли е? Аз посях есента ранункулуси ,но не знам дали са оцеляли. Оставих част от тях да посея пролетта.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #14 -: Март 05, 2009, 10:44:23 am »
Лютиче и ранункулус едно и също ли е? Аз посях есента ранункулуси ,но не знам дали са оцеляли. Оставих част от тях да посея пролетта.

Едно и също е. Не може да не са оцелели, ако имаш предвид само зимните студове.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #15 -: Март 05, 2009, 11:36:20 am »
Бари, честита придобивка :D И аз имам цикас обаче от 3-4 години правя безуспешни да го уморя. Тамян изкара някое листенце и я котката ще го изяде, я накой ще мине и ще го счупи.
И аз от вчера си имам азалия, ще ви я пусна тези дни.
А съм в едно пролетно настроение нямам търпение да си посядя на балкона петунии - никога не съм гледала до сега :oops:
Оси, дано ти оцелеят розичките. Моята жълтата не успя да оцелее пък я гледах вкъщи - не знам какво и стана просто.
« Последна редакция: Март 05, 2009, 11:37:55 am от bobi 2 »
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #16 -: Март 05, 2009, 11:51:36 am »
Osi  :flower: някои от лютичетата бяха поникнали ,но ги затрупа един дебел сняг и още не се е стопил. Сложила съм ги на полусянка. Дано са оцелели розите ти , че като знам какви са хубави ще ми е много жал.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #17 -: Март 05, 2009, 12:39:17 pm »
Благодаря момичета, днес ги оглеждах пак и за моя голяма радост, три от тях за сега са добре.   :smiley_abxb: Ще видим и другите.

Алтея, нищо няма да им стане от снега.  :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #18 -: Март 07, 2009, 14:39:18 pm »
Тайничко си надничам в тази прекрасна тема, и благородно ви завиждам. Надявам се и аз един ден да покажа градинката си :D.
Мойто мече ми подари една много красива саксийка с цветя за утрешния празник :D. Та искам да ви попитам докога мога да ги държа така както са, трябва ли да ги отделя и въобще как да се грижа за тях за да са така красиви:
Ето:

п.п.: Ще съм ви благодрна, ако ми кажете как се казват :D
« Последна редакция: Март 07, 2009, 14:43:13 pm от mecheto »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #19 -: Март 07, 2009, 18:47:09 pm »
Ами виждам спатифилум (овални зелени листа), бръшлян (зеленото пълзящо), с червения цвят е Гузмания, а на най-високото не се сещам името му. Ако някой се сети...

Моят съвет е да ги разделиш. :D

ПП Сетих се, osi_13 високото е май Кордилине/Cordyline
« Последна редакция: Март 07, 2009, 18:54:23 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."