0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #120 -: Април 08, 2009, 16:22:17 pm »
Какви красиви цветя, браво момичета!!!!
Като гледам колко цветя имате и какви преграсни градинки ми се приисква и аз да имам градинка. Но за сега мога само да отглеждам саксийни на балкона  :? !! Е, то и това не е малко де като се има предвид че балкона ми е много голям, марак че е западен и като напече лятото става към 42-43 градуса и всичко умира.... :( Абе..., сложна мойта.... 8) :lol:

Сега по същество: моя прекрасен мадагаскарски жасмин спря да мирише  :? :? :( !!! К`во му стана на душата незнам.... Мисля си че може би, защото го преместих на плота до прозореца преди 3-4 дни, и не му е понесло нещо  :?.... Сега пак го върнах  сред другите цветя и пак е светло и пак до прозорец....


Баракуда, ти къде ги садиш твоите прекрасни рози в градинка или в саксии??
Аз имам една роза и я засадих в голяма саксия и на нея си й е добре цъфти си , разсте си. Сега не е за показване, горката, че от слънцето й изгоряха всички листенца и сега е плешива миличката и съм я оставила на сянка.... Правих разбира се и опити да я поокастря - незнам колко са били успешни (следвах вашите съвети).

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #121 -: Април 08, 2009, 16:38:13 pm »
Оси, в тази висящата саксия колко фуксии си засяла? Аз си купих 3 на разсад, но незнам в такава ли да ги засея или в малко по- голяма :ask:
Пък и как съм ги взела ...избирах, избирах и накрая съм взела 2 каскадни и една бордюрна :balk_132:...май със сигурност няма да е много добре в една..

Четири коренчета са.



Надеж, по принцип розите се сеят в градината, там се чувстват най-добре. Те са си градински цветя. Въпреки това, могат да се отглеждат и в саксии, разбира се. Не може от слъцето да са и изгорели листата. Те обичат слъце и се нуждаят от него. На розите в късна есен им опадват листата, понякога не всички, а на пролет излизат нови филизи и листа. Да не би случайно за тези листа да говориш? Розите се режат късно на есен и рано на пролет. Остави я на слъце и на светло да покарат нови филизи. Всички рози по принцип през зимата "спят" и не се нуждаят от старите си листа. На пролет излизат нови. Много статии за розите има в закованата тема. Препоръчвам да ги прочетеш всички. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #122 -: Април 08, 2009, 17:18:26 pm »
Osiana , аз моята роза си я гледах в къщи и да ти кажа честно незнам тази зима колко е "спала", защото началото на февруари беше цъфнала и се развиваше като луда  :lol: !!! Някъде средата на март ги изнесах всички на балкона, защото грееше и беше вече топло (живея в малт а). И за два дни навън им бяха пожълтъли листата на повечето и аз ги прибрах обратно. И след няколко дни всички листа на розата изсъхнаха и аз ги изчистих и сега си е абсолютен плешо - няма нито едно листенце. Но е живичка, защото забелязвам мъъъъъънички зеленки филизчета (ама много мънинки) и се надявам да се освести. Във водата за поливане слагам и капачка течна тор. И аз знам че обичат слънце и за това решиш да я изнеса. Миналото лято я държах на балкона пак но в по-сенчестата част и въпреки това и съхнеха листенцата, е не всички като сега, но имаше сухи постоянно и въпреки това си цъфтеше. Но пък есента пусна много нови листа и продължи да цифти (верно по една розичка, ама имаше)
Тук заради мекия климат розите са целогодишно зелени. Тук си ги гледат пред къщите като храсти и никой не се занимава с тях да им чисти листата или да ги подкастря за по-добра форма... Разстът си на воля и мираш страхотно и това е!!

Със сигурност ще прочета още инфо за розите! Благодаря ти, Оси !!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #123 -: Април 08, 2009, 20:33:20 pm »
Цитат
...никой не се занимава с тях да им чисти листата или да ги подкастря за по-добра форма..

Значи са лоши градинари... :lol: Розите не се подрязват само за да са красиви, а защо се нуждаят от това. :wink:
Иначе, не знаех, че си в Малта и нямам идея как им се отразява климата там.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #124 -: Април 08, 2009, 21:01:27 pm »
Баракуда, ти къде ги садиш твоите прекрасни рози в градинка или в саксии??

  Имам няколко градинки на двора,та със новите ми рози от тази година,които са общо 21 на брой си напълних две от тях.Всъщност със старите ми рози общо станаха 33 корена.Но аз си бях наумила да си преобразя градините само със рози и храсти.Ще сея още рози,ама другата година вече. :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #125 -: Април 08, 2009, 23:04:33 pm »
Баракуда, ти къде ги садиш твоите прекрасни рози в градинка или в саксии??

  Ще сея още рози,ама другата година вече. :wink:

Или на есен. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #126 -: Април 09, 2009, 19:26:58 pm »





И не мога да не ви покажа пак тази красавица... :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #127 -: Април 10, 2009, 00:18:41 am »
Ох , Оси..., взема ми и съня и спокойствието с тази магнолия:)))))))))))
Моите докато цъфнах ще минат 1-2 години:)))))дотогава все неспокойна ще си ходя:)))
Страхотна е:)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #128 -: Април 10, 2009, 00:33:05 am »
Лисе, когато купих моята... може би преди 4 години беше, тя беше толкова малка, около 30-40см в саксийка. Посях я март и тя цъфна през април. Така че, ако твоите не са съвсем мънички, ще цъфнат скоро. Ти нали ги пося?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #129 -: Април 11, 2009, 21:51:16 pm »
Още цъфнали цветя от мен.

лале

бледо розов нарцис

лале

теменужка

теменужка, която променя цветовете си :wink: :lol:

анемония

лале

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #130 -: Април 12, 2009, 14:42:54 pm »
Лисе, когато купих моята... може би преди 4 години беше, тя беше толкова малка, около 30-40см в саксийка. Посях я март и тя цъфна през април. Така че, ако твоите не са съвсем мънички, ще цъфнат скоро. Ти нали ги пося?

Оси, не са много малки, около 40-50 см. са, но изкараха листа и затова си мисля, че няма да има цвят тази година:):):)
С нетърпение чакам да видя и розово червените цветове  които купих, но може и за тях да почакам до догодина:)

Прекрасни снимки както винаги:)
скоро и от мен:)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #131 -: Април 13, 2009, 16:37:50 pm »
 :D Момичета,възхитена съм от цветята ви!Един поздрав от мен,носещ пролетно настроение(това е едната ни слива на двора  :wink: )!
         
         
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #132 -: Април 13, 2009, 19:24:47 pm »
Момичета, очарована съм от цветята и градинките ви :) :bighug:
И в резултат на това, че все надничам в темата и чета :) пресадих почти всички цветя, които имам и наистина изглеждат много по-добре. :)
 
Ето някой от тях




Коледничето цъфтя ето така:



Много се радвам на бегонията, която оцеля, учудващо дълго в къщи ;)



Приготвила съм и 5 сандъчета със сакъзчета за една кръгла тераса, но са още съвсем малки. Много ми се иска да изнеса повечето растения на терасата, но си мисля, че щом на мен ми е студено навън и на цикаса ще му е студено, и на бенджамина ...;)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #133 -: Април 14, 2009, 13:43:45 pm »
Аз продължавам със снимките. :lol:



нарцис

лале

лале

лале

нарцис
« Последна редакция: Април 14, 2009, 13:47:16 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #134 -: Април 14, 2009, 19:21:34 pm »
 :D Е,ще ме уморите вече!Големи красоти!Невероятни цветя!Браво!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #135 -: Април 14, 2009, 22:40:07 pm »
Разгледах всички снимки с цветя и всички са изключително красиви искааааааааам къща да си имам.Искам да ви попитам сега вече късно ли е човек да си купи от тези рози и да засади и има ли опътвания как се рави засаждането как се отглеждат въобще че си мисля в градинката пред блока да се пробвам.Много ми харесаха ама сигурно ще ми ги унищожат веднага на улицата.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #136 -: Април 14, 2009, 23:23:19 pm »
daninaa, в закованата тема "Полезни съвети за цветя" има всички отговори на въпросите ти.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #137 -: Април 14, 2009, 23:46:25 pm »
Момичета, прекрасни цветя имате.  :youwoman:

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #138 -: Април 15, 2009, 16:40:41 pm »
Ееее момичета страхотни сте, супер цветенца! Оси, такъв нарцис не бях виждала...а и лаленцата...
Преди 2 години се засади луковички на анемонии, но изкарваха само едни малки листенца...тази пролет като по чудо вижте как ме зарадва едната

И да ви дам една идея как да се справите със листата на нарцисите и зюмбюлите, докато дойде време да ги изрежете...до сега все не издържах да пожълтеят по края и да ги окастря, но тази година направих така:

Дано да съм ви полезна!!!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #139 -: Април 15, 2009, 17:11:27 pm »
Прекрасни цветя сте отгледали. Аз живея в апартамент и всяка пролет много страдам по мамината градина. Правя опити да я наподобя на терасата, но това е невъзможно. Ето малко снимки.


японска дюля, не дава плод, но е много красива наесен