0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #720 -: Февруари 19, 2016, 20:35:44 pm »
Чета "И страж да бди на пост" на Харпър Ли. За онези, които са чели "Да убиеш присмехулник", позната ще е не само авторката, но и героите. В центъра е момиче от "Присмехулника", но вече пораснала жена. Там са и бащата Атикус Финч и други от познатите персонажи. Интересното е, че всъщност тази книга е оригиналния ръкопис на писателката, който след много преработвания, под натиска на опитна и властна редакторка от издателството, се е смали и съвсем модифицирал /до неузнаваемост/ до значително по синтезираната история, разказана по гениален, според мен, начин в "Да убиеш присмехулник". И другата книга също е много увлекателна и смислена. Препоръчвам.
Харесала съм я и набелязала. Благодаря за отзива!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #722 -: Февруари 29, 2016, 13:50:03 pm »

Интересна  , увличаща, докосваща .
Подняся много  информация за  събитията   в САЩ    и отношението към японците  през  42 г.  , за живота на емигрантите ,    различен поглед за Втората световна война и  отражението й върху живота на  хората .
Само края  бе твърде очакван и сладникав   според мен .
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 13:56:55 pm от nimika »


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #723 -: Март 01, 2016, 14:45:09 pm »
https://www.helikon.bg/books/76/-%D0%A2%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D0%B0%D0%BA-%D0%B5-%D1%82%D1%83%D0%BA_182994.html
Тази някой да я е чел? Много интересна ми изглежда.

Блу, довърших "Подчинение". На мен лично много ми хареса. На моменти, като огромна част от френската литература, има прекалено много думи, за да се каже нещо просто, но и това не накъртва.
Аз също я препоръчвам.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #724 -: Март 03, 2016, 13:10:39 pm »
Павла, аз много се смях, защото уж е политически роман, обаче всичко минава през жените и вкусната храна. Французи! Какво да ги правиш?!  :lol: Ти като си там знаеш.

Някой чел ли е  "Четецът от влака в 6,27 ч."? До 50 страница съм и буквално се боря с тази книга. Да ми кажете дали има смисъл да продължавам или не!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #725 -: Март 11, 2016, 22:46:07 pm »
До около стотна страница беше страшна скука.  :( После взе да става по-интересна.
Като цяло - доста е странна. Бих я сложила в графата "може да се прочете, но нищо няма да загубите, ако не го направите".

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #726 -: Май 22, 2016, 21:41:03 pm »
И пак аз. Прочетох "Японският любовник" на Исабел Алиенде за два дена. Ами, така е, като човек замине на екскурзия и ай падът му е счупен.  :lol:
« Последна редакция: Май 22, 2016, 22:03:41 pm от blue_sky »

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #727 -: Май 22, 2016, 21:50:01 pm »
Аз сега завършвам "Ана и Черния рицар. Книгата на Ана". Това е втората част на "Мистър Бог, тук е Ана", която прочетох преди това. Странни, но интересни за мен.
След това съм си приготвила "И страж да бди на пост" - купих я още като излезе, но не съм я прочела.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #728 -: Май 25, 2016, 13:39:35 pm »
Аз вече препоръчвах тук "Стражът",Злате. Мисля, че няма да те разочарова тази книга. Много е плътна някак като съдържание - от към персонажи, случки и емоции. Сори, ама съвременната литература нещо куха ми седи, независимо от националността на автора, в сравнение с да кажем американската от миналия век, към която спада и тази книга.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #729 -: Май 25, 2016, 19:19:26 pm »
Напълно съм съгласна, Хоупче. Аз съм чела "Да убиеш присмехулник" преди много време и тогава страшно много ми хареса. Затова съм се настроила положително и към втората книга. Опитвам се да бъда отворена към новите неща, които се предлагат на пазара, но истината е, че много от тях нямат стойността на старата литература. Може пък да трябва да мине време, за да бъдат оценени...или аз не ги разбирам, не знам. Някои от съвременните книги ги завършвам, само защото съм загубила време да ги започна :lol:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #730 -: Май 31, 2016, 09:51:28 am »

"Осне Сейерстад пристига в Афганистан като военен кореспондент две седмици след 11 септември 2001 година. През пролетта на 2002 г. тя живее 4 месеца в дома на книжаря Султан Хан заедно със семейството в малък апартамент в Кабул.
Осне става свидетел на драматичните взаимоотношения между Султан и двете му съпруги - едната прехвърлила 50, другата едва на 16, на безмилостното отношение към бедните, към целия абсурд, който цари в едно средновековно общество на прага на ХХІ век..."

Тези хора  живеят  не в средновековието , а някъде по-назад  .




Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #731 -: Август 22, 2016, 17:07:30 pm »
"И страж да бди на пост" - стори ми се по-слаба от присмехулника. Някак имах усещане, че всеки момент нещо ще се случи, а пък то не би. Има силни моменти, вярно, но не ми хареса толкова. Може би съм имала повече очаквания.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #732 -: Септември 07, 2016, 22:35:48 pm »
"И страж да бди на пост" - стори ми се по-слаба от присмехулника. Някак имах усещане, че всеки момент нещо ще се случи, а пък то не би. Има силни моменти, вярно, но не ми хареса толкова. Може би съм имала повече очаквания.


И на мен не ми хареса. Не можах да я довърша. Щеше да ме умори от скука. Изпратих я на една приятелка с английска филология да я чете и да си упражнява езика.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #733 -: Септември 08, 2016, 08:05:32 am »
И аз се присъединявам към разочарованите от книгата. Общо взето, припокрива ми се мнението с това на *vera. Може би бях с големи очаквания от рецензиите и мненията, които прочетох, не знам.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #734 -: Септември 08, 2016, 08:31:08 am »
"МАРМА, МАРИАМ" на Теодора Димова
Още нямам мнение, въпреки че съм почти на половината.
Разказват се две паралелни истории - за живота на Дева Мария и раждането на Иисус (Един различен прочит) и една съвременна история, които се преплитат.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #735 -: Октомври 04, 2016, 17:10:43 pm »
Да разбутаме малко темата
Последната книга, която прочетох на един дъх и препоръчвам:

Разказва се за две братовчетки от Куба и описва последните 10тина години на кубинците при управлението на Батиста и първите 10ти на Ф.Кастро.При мен четенето на книгата съвпадна с посещението ми на Куба и ефекта беше двоен :)
В момента чета:

,но съм със смесени чувства има нещо интересно,но в следващия момент не я довършавам.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #736 -: Октомври 13, 2016, 11:59:23 am »
"Хакери на сънища" - Андрей Реутов
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #737 -: Октомври 13, 2016, 12:49:44 pm »
Аз чета втората част на "Дюн", но изобщо не ми върви. Не обичам да зарязвам книги, затова ще я дочета, но тази ще е последната от поредицата. Скучна ми е.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #738 -: Октомври 13, 2016, 13:11:01 pm »
Поприключвам "Брит Мари беше тук" - бавно напредвам, не е от книгите, които грабва с нещо. След нея съм си приготвила "Елизабет е изчезнала", да видим там как ще е.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #739 -: Октомври 19, 2016, 09:29:47 am »
Някой чел ли е  "Четецът от влака в 6,27 ч."? До 50 страница съм и буквално се боря с тази книга.

Аз пък искрено се забавлявах с тази книга. Леко, лежерно и разтоварващо. Драматични случки с лек хумористичен отенък. Или поне аз така я възприех. Идеално ми беше на плажа с тази книга в ръце. Явно всеки си я чете по различен начин :)



   La vita è bella