0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #700 -: Септември 05, 2015, 20:24:51 pm »
Филмът не съм гледала, така че ще си създам впечатления от книгата. Надявам се и на мен да ми хареса.





Бореща се за една мечта.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #701 -: Септември 07, 2015, 09:56:16 am »
"На изток от рая" ми е любима.
И на мен  .  Страхотен автор.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #702 -: Септември 09, 2015, 12:57:31 pm »
Книгата,която прочетох преди няколко дена беше "Хиляда и една нощ".Нямаше почти нищо общо с филма.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #703 -: Септември 09, 2015, 13:05:59 pm »
Аз започвам да чета "Време разделно". Ако щете ми се смейте, но осъзнах, че след толкова години, не помня почти нищо от нея. Така беше и с "Под игото" преди години. Четох я в по-малките класове като задължителна литература и после, след години в гимназията, направих нов прочит, който ми се стори като първи :lol:. Явно аз имам някакъв проблем със запомнянето или не съм си съобразявала възрастта с четивото (надценявала съм се нещо) :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #704 -: Септември 09, 2015, 13:17:45 pm »
Zlateto,  нямаш никакъв проблем - нормално свойство на мозъка е да изтрива стара информация , за да  може да поема нова  . Аз например филми въобще не  помня  , а и има  десетки книги , които съм прочела и  нямам никакъв спомен  от тях . Ако човек е прочел 5-6 книги  е логично да ги помни , но има една максима   :"Има10 книги, които всеки човек трябва да прочете в живота си, за да разбере кои точно, трябва да прочете поне 100"  от неизвестен ми автор  , която  подкрепям .

Например в ученическите години  бях завладяна и  пленена  от "Майстора  и Маргарита"  . Наскоро я препрочетох- едно , че нищо не си спомнях  , но и   хич не бях впечатлена  , четейки я  сега.

Записала съм си няколко заглавия от предните страници, да видим ще ги има ли в  библиотеката.
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 13:34:36 pm от nimika »


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #705 -: Септември 09, 2015, 14:46:38 pm »
Аз с детска радост прочетох Последният олимпиец от поредицата Пърси Джаксън на Рик Риардън  :oops: Ама от няколко месеца и се точа. От някой книги аз също нищо не помня, но други като отворя и сякаш съм наизустила още от първите редове :) Предполагам избирателно се е запаметило по-приятното :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #706 -: Септември 09, 2015, 17:19:20 pm »
"Майстора  и Маргарита" я четох с голяма мъка. Не знам какво толкова ѝ се прехласват хората. Иначе е така и при мен- заглавия не помня, имена също, а толкова много книги съм забравил, че се страхувам да не започна да си купувам "повтарящи се" книги :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #707 -: Септември 23, 2015, 14:50:57 pm »
На плажа и сега си препрочитам  Чудомир -сборник разкази " И я  че изокам некой ден " .Неповторим колорит . Сред любимите ми вечни български автори  .
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 14:53:10 pm от nimika »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #708 -: Ноември 10, 2015, 09:45:45 am »
поръчах  и снощи взех  ето тази ,надявам се много забавна , книга :
https://www.ozone.bg/knijarnica/knigi/druga-proza/dnevnik-ot-panelnite-blokove/

Чела съм из нета негови разкази - много свежи , тъпо забавни ,   разсейващи, разтоварващи  , усмихващи .


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #709 -: Ноември 24, 2015, 12:57:17 pm »

"Чудото в Подскокова драга" - Анте Томич
Това чакам да дойде днес или утре и започвам.
Може би най-неправилния подход, но си избирам книги,те по корицата, по малък откъс.
Не ме предразполага като прочета "от автора на...", слаби неща съм чела след един бестселър.
« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 12:59:28 pm от *vera »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #710 -: Ноември 24, 2015, 13:23:26 pm »
поръчах  и снощи взех  ето тази ,надявам се много забавна , книга :
https://www.ozone.bg/knijarnica/knigi/druga-proza/dnevnik-ot-panelnite-blokove/

Чела съм из нета негови разкази - много свежи , тъпо забавни ,   разсейващи, разтоварващи  , усмихващи .

мда, тъпички, елементарни, но как пише този човек, със сълзи съм се смяла  :lol:
препоръчвам, за разтоварване  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #711 -: Ноември 24, 2015, 14:28:11 pm »
Стеф ,  и аз  така !  Важното е , че ни  разтоварва и усмихва !

Прочетох миналата седмица   ей тази книга 

http://www.knigi.bim.bg/kofti-karma-18347.html
Напоследък нещо  попадам  на   едни  такива  леко тъпи книги ,ама много  разсейващи . В тази  , зад повърхностното , има заложена една прекрасна идея  , че човек трябва да прощава и прави добро .


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #712 -: Ноември 24, 2015, 15:36:12 pm »
От категорията на леките и забавните, препоръчвам "Мафията на майките" на Керстин Гир (дано да пиша правилно името). Три части са, скоро ги прочетох - идеални са за проветряване на главата  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #713 -: Януари 25, 2016, 13:36:47 pm »

 "На юг от границата, на запад от слънцето" на Харуки Мураками  -   негови  книги изчетох на  един дъх , тази  не че ми е  била скучна , но нещо  не е в негов стил . Все очакваш да   се случи нещо , загатва  нещо и  уж  да  има   развръзка ,а  то няма такава .






"Гръцко кафе " -Катерина Хапсали .
След като цяло  лято ме заливаше  реклама  и представяния на тази книга , дочаках да я взема от библиотеката. В началото четенето едвам ми тръгна , после вече ме завладя .  Но  щом прекъснех четенето ,  след това малко  трудно  си възстановяван родовите връзки   кой на кого какъв е . та ще им препоръчам , ако има следващо издание , в началото на книгата да има нарисувано и едно родословно дърво  за по  -лесно . Като цяло ми хареса .
« Последна редакция: Януари 25, 2016, 14:29:16 pm от nimika »


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #714 -: Февруари 15, 2016, 23:19:09 pm »
Току-що прочетох "Подчинение" на Мишел Уелбек. Препоръчвам я горещо на хора, които се интересуват от политика, но и търсят смисъла на живота. Прочетете третия коментар от линка!

https://www.helikon.bg/books/76/-%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_195464.html

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #715 -: Февруари 16, 2016, 00:47:00 am »
Точно нея чета в момента. :D
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #716 -: Февруари 16, 2016, 01:09:15 am »
Хехе! Ще кажеш как ти се е сторила, като я свършиш.  :wink:

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #717 -: Февруари 16, 2016, 09:10:31 am »
И аз четох Уелбек наскоро, но ми идва брутален и префърцунено философстващ.
Оцених му качествата, но едва ли скоро бих подхванала друга негова книга.
За протокола - "Елементарните частици" е книгата.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #718 -: Февруари 17, 2016, 16:04:55 pm »
Чета "И страж да бди на пост" на Харпър Ли. За онези, които са чели "Да убиеш присмехулник", позната ще е не само авторката, но и героите. В центъра е момиче от "Присмехулника", но вече пораснала жена. Там са и бащата Атикус Финч и други от познатите персонажи. Интересното е, че всъщност тази книга е оригиналния ръкопис на писателката, който след много преработвания, под натиска на опитна и властна редакторка от издателството, се е смали и съвсем модифицирал /до неузнаваемост/ до значително по синтезираната история, разказана по гениален, според мен, начин в "Да убиеш присмехулник". И другата книга също е много увлекателна и смислена. Препоръчвам.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #719 -: Февруари 19, 2016, 15:37:29 pm »

 Още я чета  , определено си заслужава .