0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #740 -: Декември 26, 2016, 01:44:56 am »
Момичета, обръщам се точно към Вас, защото тук сте четящи.
Аз също чета редовно, но не влизам в темата, просто защото нямам навика да се отчитам.

Включих се в една игра, в която аз трябва да изпратя само една книга на непознат, като цяло, идеята е: всеки, който се включи да изпрати само по една книга, а в последствие да получи по няколко от други непознати.

Ето статуса ми във ФБ, който споделих на 23-ти декември. Копирам го:

"Приятели, :)
ако имате желание да участвате в социален експеримент за хора, обичащи да четат, може да закупите любимата си книга и да я изпратите на непознат. От мен ще получите името и адреса на непознатия, на когото ще трябва да изпратите книгата.
Вие ще изпратите книга само на един човек, но ще можете да получите книги от няколко човека, според броя участници в тази игра. Ако изберете да се включите – коментирайте публикацията ми и аз ще Ви изпратя лично съобщение с подробности."

https://www.facebook.com/magdalenar
Опитах се да пусна и линк към профила си, дано да се отваря. Този статус е публичен, така че би трябвало да се вижда от всички.
С огромно разочарование установявам, че явно сред приятелите ми няма четящи хора. Или пък всички четящи са ме скрили и не ме следват.

Та, моля Ви, моля Ви, ако виждате статуса ми, включете се. Напишете нещо, коментирайте, било то само с усмивка. :) Разчитам на Вас. Нека не се прекъсва играта.

И все пак, за да е по темата
Миналата седмица прочетох "Направи си шоу" на Миглена Ангелова. Книгата е биографична и ми хареса. Харесвам стила й с малко черен хумор и малко самоирония.
Преди това прочетох "Когато Ина срещна Ян" на Моника Василева - вълнуваща история. Също бих я прпоръчала. В началото на годината прочетох "Ад" на Дан Браун. Страшно ми хареса! След това препрочетох "Шифърът на Леонардо" - 10 години след първия прочит. :)
« Последна редакция: Декември 26, 2016, 01:46:58 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #741 -: Декември 26, 2016, 11:32:52 am »
Кокиче, преди може би година имаше такава игра за детски книжки. Много хора бяха възмутени, че това е пирамида и т.н.н. Не съм участвала и нямам идея дали наистина в един момент някой е прецакан. Аз в момента нямам време да чета, но продължавам да си трупам електронни книги, които ми се струват интересни. Ако имаш интерес към такъв тип четене, има едно приложение за споделяне Мейлбукс, в което можеш да добавяш или да теглиш.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #742 -: Декември 26, 2016, 17:24:57 pm »
...
Вие ще изпратите книга само на един човек, но ще можете да получите книги от няколко човека, според броя участници в тази игра. Ако изберете да се включите – коментирайте публикацията ми и аз ще Ви изпратя лично съобщение с подробности."
...
Замисли се , че няма как да се получи    ти да изпратиш на един ,а   няколко други да изпратят на теб . Точно както м-и е писала  за детските книжки  имаше такава игра  преди време  . Тези  , които се включат първи може да получат по няколко , но  ако няма нови включващи се хора , на последните кой ще изпрати ?
Аз не съм привърженик на подобни "инициативи " и игри .


В морската градина например  има къщички за книги  --остави книга и вземи да прочетеш друга -това е идеята. Аз съм  склонна да оставя книги там , дори без да вземам  или  даря на нуждаещ се  и желаещ да прочете   определена книга .
Но повечето книги , които имам  тук  са ми от любими автори  и не бих се разделила с тях .
От известно време  спрях да купувам книги  , записах се  в библиотека   и намирам  интересни четива.
Ако искам определена  книга , определен автори и я няма  в  библиотеката , тогава купувам .
Макар , че   като м-и  и аз  , след месец    и в близката година едва ли ще прочета нещо за възрастни  :)


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #743 -: Юни 27, 2017, 11:37:35 am »
В момента чета "Аз още броя дните", невероятна книга.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #744 -: Април 24, 2018, 11:13:48 am »
Стопанката на Господ на Розмари Де Мео.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #745 -: Май 08, 2018, 10:23:54 am »
Всяка свободна минута прекарвам в четене. Много хора споделят, че обичат само конкретен стил романи - психологически, любовни или трилъри. Аз не мога да кажа нещо подобно, чета всякакъв стил книги, важното е да са интересни. Миналата седмица гледах филма "Малки жени" и много ми допадна, но обичам винаги да сравнявам филма с книгата и затова реших да я намеря. Успях лесно да я открия в https://ciela.com/ и си я поръчах. За пореден път книгата ме впечатли повече от филма. А вие кое харесвате повече книгите или филмите?
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #746 -: Май 11, 2018, 13:33:51 pm »
Хората, които обичат да четат харесват книгите предимно :) Дори не си спомням какво четох последно...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #747 -: Май 13, 2018, 23:41:09 pm »
Прочетох "Майсторът на куполи" и сега се боря от известно време с "Калуня-каля". Много го хвалят този роман, но едва ми върви. :-( Чакат и две книги на английски и последният роман на Исабел Алиенде на испански. Знам, че когато го почна и няма да мога да го оставя.
Междувременно благодарение на "Читанка" стигнах до "Нощ в Лисабон", който прочетох на един дъх (мисля, че за два дена).

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #748 -: Май 14, 2018, 09:06:59 am »
Оо, Читанка и Майлбукс са ми първи приятели 😊
Блу, как четеш на толкова езици? Нямаш ли предпочитан?

"Седем сестри" съм набелязала, но докато освободя време, ще ги пуснат в електронен вариант. Сега гледам Muchachas съм чела последно.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #749 -: Май 14, 2018, 12:26:13 pm »
М-и, аз съм филолог. Чета и на немски и френски също.
Само Троянов не мога да го чета в оригинал, затова си го купувам на български.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #750 -: Май 14, 2018, 13:14:18 pm »
Майка чете на около 5-6 езика. Не ѝ е никакъв проблем.  Аз чета само на 3 :)
Иначе в момента съм на „Пророчеството на Корана" на Хесус Маесо де ла Торе. Още съм началото, но за сега става.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #751 -: Май 14, 2018, 15:44:19 pm »
Респект!
Сигурно е добро упражнение, но аз чета за удоволствие и успокоение, та си гледам на български основно. Само от зор ползвам друг език, но пък и не съм учила език в пълен курс, освен руски и си ми е трудно.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #752 -: Юни 18, 2018, 18:25:40 pm »
Междувременно благодарение на "Читанка" стигнах до "Нощ в Лисабон", който прочетох на един дъх (мисля, че за два дена).
:heartbeat:
Любимият ми писател. Аз съм обратно на milenapetrova. Ако не ми харесва стила на писане, мъча се, мъча се, и накрая оставям книгата точно, когато съм по средата.
Ремарк за каквото и да пише, винаги мога да го чета.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #753 -: Юни 18, 2018, 21:00:51 pm »
Смайли, и та мен Ремарк ми е любим  :wink: Обожавам го.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #754 -: Юни 18, 2018, 21:25:30 pm »
Сега чета Сестри Палавееви 2. Много е добре- лекичка и забавна.

Ремарк също ми беше много любим, но нещо в последните години не съм посягала към нищо.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #755 -: Юни 18, 2018, 21:37:59 pm »
Скоро прочетох на Краси Зуркова Самодива... много ми хареса и свекървата я прочете и на нея много и харесва... силно препоръчвам. Имам я и в ел. вариаянт
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #756 -: Септември 03, 2018, 21:26:36 pm »
Обичам да чета исторически книги и най-вече свързани с бг история. Но откакто се роди малкия ми е трудно. Дори и в парка докато спи не успявам мн да прочета. Последно време чета на Леа Коен, книгата Рафаел. Интересна е въпреки, че усещам някакво пристрастие към евреите. Но опредалено ми промени представата за еврейската общост в Бг, най-вече в София. Но още не съм я до прочела. Дано успея до края на годната. :D :wink:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #757 -: Септември 20, 2018, 09:29:54 am »
Сега съм се вманиачила по Бакман. Свалила съм си всичките му книги, прочетох вече 3, чета четвъртата - Човек на име Уве, Баба праща поздрави и се извинява, Бьорнстат и сега чета Ние срещу всички.
Добри са, на мен много ми харесват :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #758 -: Септември 27, 2018, 01:13:21 am »
Аз четох "Пътят към дома ..." и ми допадна.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #759 -: Октомври 24, 2018, 17:49:59 pm »
Аз чета „Стопанката на Господ“, която е доста противоречива книга, но на мен ми допада, обаче все не мога да намеря време да я довърша до край.
« Последна редакция: Октомври 24, 2018, 17:51:55 pm от vstambolieva »