0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #600 -: Април 09, 2014, 22:38:35 pm »
Отдавна се каня да я прочета. Изпуснала съм,че е плюта,но повечето ми поЗнати (без да са пряко засегнати по тези теми),много я харесват
Ами да, оплюта е доста  :lol:
Аз харесвам друга книга на авторката и затова реших и тази да прочета.

Наистина имам критики, макар да съм само до стотна страница някъде.
Ин витрото, като процедура, е описано като нещо негативно, свързано с неприятни емоции и изживявания.
При мен не е имало нищо подобно. Изпитвала съм положителна емоция от това, че вървя по правилния път и голяма надежда.
Дори и чисто физически е описана неприятно, като някакво мъчение едва ли не - напр. корем, целия в синки и кръвоизливи от инжекциите за стимулация?!?! Или болничен престой по време на процедурата??? Да не би 2007-2008 г. да е било така или авторката просто не е запозната? Нямала съм никакви белези и болки от инжекциите. Нито съм стояла за по-дълго от 2 часа в болницата.

Въпреки това историята е увлекателна и вероятно наистина е налице световен проблем с продажбата и донорството на ембриони, яйцеклетки и смерматозоиди, оттам и на генетичен проблем. Но покрай него и други неща са оцветени в черни краски...

Нека я изчета докрай, за да си съставя окончателно мнение все пак ...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #601 -: Април 10, 2014, 09:29:09 am »
смайлче, не беше така 2007, не беше така и 2004 и 2005 от когато са моите опити :wink:

авторката е много добре запозната, просто целта й беше точно тази, да опише метода като нещо ужасно. И това със световната конспрация за трафик с яйцеклетки и ембриони също не е вярно. Книгата си е просто една художествена измислица на лицето. Държа да подчертая, че съм имала и личен контакт с авторката, та мнението ми е от първа ръка :wink:
Междудругото, ако не се лъжа, защото все пак мина доста време, точно за тази книга тя искаше съдействие от нас и интервюира момичета от зачатие, след което същите си видяха доста изопачени историите. :?
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #602 -: Април 10, 2014, 09:42:31 am »
смайлче, не беше така 2007, не беше така и 2004 и 2005 от когато са моите опити :wink:

авторката е много добре запозната, просто целта й беше точно тази, да опише метода като нещо ужасно. И това със световната конспрация за трафик с яйцеклетки и ембриони също не е вярно. Книгата си е просто една художествена измислица на лицето. Държа да подчертая, че съм имала и личен контакт с авторката, та мнението ми е от първа ръка :wink:
Междудругото, ако не се лъжа, защото все пак мина доста време, точно за тази книга тя искаше съдействие от нас и интервюира момичета от зачатие, след което същите си видяха доста изопачени историите. :?

И аз така прочетох из форума.
Ако е така, наистина не й прави чест.
Но има и някакво противоречие. Пак тук прочетох, че е събрала дарения за 13 двойки с репродуктивни проблеми, за да може да си финансират процедурата.
А в края на книгата пише, че е разговаряла и с д-р Владимиров и със специалисти от Щерев за медицинската фактология.
Пак там има и цитати от различни световни проучвания и публикации.

Аз нямам нищо против художествената измислица, стига да не настройва хората неоснователно срещу нещо реално. А в този случай май е така.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #603 -: Април 10, 2014, 10:10:40 am »
М да, в последствие авторката се появи във филм на "любимата" ни Миролюба Бенатова, точно за донорството на яйцеклетки и обясни, колко ужасно и болезнено нещо е това, как се крадат яйцеклетки и т.н.

Въобще едно настройване се получи срещу всички хора стигнали до асистираната репродукция.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #604 -: Април 10, 2014, 10:50:45 am »
честно да ти кажа идея нямам дали наистина са подпомогнати 13 двойки.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #605 -: Април 10, 2014, 11:35:11 am »
Ето тук са две стари теми.
Едната за книгата. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=25972.0
Другата е за финансирането. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15064.0
Това, че двойките, на които финално е помогнато са 13, не си спомням вчера от къде го прочетох точно  :?

А да и да вметна само, че lessyy е Людмила Филипова.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #606 -: Април 11, 2014, 21:15:12 pm »
Хм.подтикнАхте ме да я прочета скоро. Сега разбирам защо като бях около инвитрото и моя приятелка ме попита:сигурна ли си,че искАш да я четеш... Но би ми било интересно сега. Мен никой не би могъл да ме убеди,че каквато и да е болка би могла да ме откаже.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #607 -: Април 23, 2014, 12:06:13 pm »
Поздрав за всички четящи по повод Световния ден на  Книгата!
http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2014/04/22/2286040_kak_da_otbelejim_svetovniia_den_na_knigata/


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #608 -: Април 28, 2014, 12:46:55 pm »
"Да събудиш драконче" на Николай Теллалов. Днес я започнах, може и да я довърша днес, много е увлекателна, като приказка
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #609 -: Април 28, 2014, 13:39:15 pm »
Привет!

Л. Филипова е четох, но не ми направи особено впечатление, цялата книга - глупости на търкалета.

Вмомента чета Уилбър Смит - Когато лъвът се храни, след това съм си приготвила две книги на Анри Шариер - Пеперудата и Ва Банк.


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #610 -: Април 29, 2014, 09:05:01 am »
"25 легендарни съкровища" http://www.helikon.bg/books/108/-25-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%B0_181231.html интересни и любопитни факти за съкровища и известни и не толкова личности.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #611 -: Май 15, 2014, 10:56:30 am »
Не може да не е ставало дума за "Хиляди сияйни слънца" на Халид Хосейни, но пак да кажа - просто покъртителна, подейства ми все едно някой ме е ударил с юмрук в лицето  :( Какви работи стават по света докато ние тук си живеем спокойно...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #612 -: Май 15, 2014, 14:45:49 pm »
Не може да не е ставало дума за "Хиляди сияйни слънца" на Халид Хосейни, но пак да кажа - просто покъртителна, подейства ми все едно някой ме е ударил с юмрук в лицето  :( Какви работи стават по света докато ние тук си живеем спокойно...
Чета я в момента. Близо съм вече до средата. Наистина е покъртителна.

"Безкрайният план" на Алиенде много ми хареса. Но и тя беше доста драматична.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 14:47:23 pm от Врабчо »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #613 -: Май 16, 2014, 09:29:13 am »
Продължавам с книгите на Николай Теллалов.
След първата Да пробудиш драконче се оказа, че има още 3 книги. Сега съм на последната от четирилогията "Слънце недосегаемо" Жанрът е нещо като пирказно фентъзи, чете се на един дъх. Само първата част на 3-та книга беше малко тегава с много описания на луната, но другите се изяждат просто.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #614 -: Май 26, 2014, 21:03:43 pm »
Вече повече от половин година съм на вълна БГ литература - в момента чета "Лудост" на Калин Терзийски.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #615 -: Юни 19, 2014, 08:23:25 am »
Здравейте и от мен :) Страхотна тема, поздравления. В момента чета една автобиография на Малала Юсафзай. Пакистанско момиче, което бе простреляно от калобаните през 2012, защото иска да ходи на училище.  Препоръчвам :)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #616 -: Юни 23, 2014, 10:20:38 am »
A аз случайно зачетох Островът на Андрей Едрев. Бях супер предубедена,но е така леко и приятно написана,разказва интересни истории от островите,които обикаля,мисли и разсъждения,че ужасно искам лично да се запозная с този човек и да го засипя с въпроси за пътя му.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #617 -: Ноември 12, 2014, 12:19:28 pm »

Една книга на любимата на много от нас авторка- И. Алиенде , която аз съм пропуснала .
Не я чета в момента  , но ще я издирвам из книжарниците


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #618 -: Ноември 12, 2014, 13:06:15 pm »
абе аз нещо не можах да я харесам съвсем Алиенде.
Сега чета Вино от глухарчета, една приятелка ми я даде, четах и добри отзиви в нета за нея, ама нещо и тя не ми върви, та се оглеждам и за още някоя :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #619 -: Ноември 12, 2014, 16:44:28 pm »
StefiZ , Рей Бредбъри е особен и според мен ,според настроението,но то за всяка книга е така ,  а на И. Аленде  зависи с коя нейна книга си се запознала  най-напред .


Аз харесвам Джоан Харис  -Крайбрежие и Къпиново вино  -втората я четях и си я представях филмирана , че ще е  уникална.  Това са книги , които и мъжът ми прочете с интерес , така , че стила допада на хора с разностранни интереси.
http://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%B0%D0%BD%20%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81_11277/

Аз съм в чудене  да си купя ли още нещо от Х. Мураками или вече като автор и стил ще ми дойде в повече .