0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #560 -: Юли 31, 2013, 19:22:32 pm »
"Колела" пак на един от любимите ми автори - Артър Хейли
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #561 -: Август 06, 2013, 11:40:45 am »
"Шантарам" на Грегъри Дейвид Робъртс. Започва малко мудно и описателно за моя вкус, но бързо навлиза в цветната, ароматна и шумна действителност на Индия. Историята е на самия автор - интересна, неочаквана. Много ми харесва, но аз си падам по пътеписи и биографични книги. 
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #562 -: Август 06, 2013, 11:47:31 am »
"Шантарам" на Грегъри Дейвид Робъртс. Започва малко мудно и описателно за моя вкус, но бързо навлиза в цветната, ароматна и шумна действителност на Индия. Историята е на самия автор - интересна, неочаквана. Много ми харесва, но аз си падам по пътеписи и биографични книги.
2 пъти съм я купувала за подарък, но самата аз още не съм я чела.
Чух много добри отзиви за книгата.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #563 -: Август 06, 2013, 13:13:09 pm »
Ад на Дан Браун
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #564 -: Август 06, 2013, 13:15:24 pm »
Коте, в момента аз също чета Ад на Дан Браун! :) Преди нея четох Шестото Клеймо.




Quiet people have the loudest minds.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #565 -: Август 06, 2013, 13:24:56 pm »
Напоследък съм в клуба на "четящите съдебни трилъри". Прочетох "Невинният-убийство и несправедливост в един малък град" - това е първият документален роман на Джон Гришъм, "Адвокат на улицата" - също Гришъм и открих нови романи на Джон Лескроарт за електронен четец - завърших "Тринадесетият съдебен заседател" и "Адвокати на защитата" и в момента чета "Мотивът".
Май откакто имам електронен четец чета повече. Не мога да се нарадвам...
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #566 -: Август 06, 2013, 13:27:30 pm »
Хааа супер Старшайн!!! В момента съм до 98-ма страница, но продължавам с пълна сила да я чета. Подариха я за РД на ММ, но аз му я взех изпод ръчичките, той сега чете друго, така че благородно ми я отстъпи като му се помолих не можа да ми откаже  :D
Иначе другите книги също съм му ги чела на Дан Браун, даже някои и преведени на френски ез, че да си упресня малко знанията по езика.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #567 -: Август 06, 2013, 13:36:14 pm »
Коте, супер! Аз съм малко по-назад - на 64 стр., че вчера не успях да чета.
А след Дан Браун имам още две за четене, но не съм решила с коя да започна: Клариса Пинкола Естес - Бягащата с вълци и Силвия Дей - Открита пред теб (1-вата книга от поредицата Кросфайър). Някакви предложения от коя да започна?  :D




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #568 -: Август 19, 2013, 01:00:59 am »
http://en.wikipedia.org/wiki/Gone_Girl_(novel)
Скоро я приключих, интересна е, но много особенна...
Иначе след нея прочетох http://www.amazon.co.uk/The-Longest-Holiday-Paige-Toon/dp/1471113396
просто страхотна книга за лятото!!! Направо я глътнах за 2 дни, мисля да прочета още неща на Пейдж Тун


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #569 -: Август 27, 2013, 12:36:42 pm »
Коте, супер! Аз съм малко по-назад - на 64 стр., че вчера не успях да чета.
А след Дан Браун имам още две за четене, но не съм решила с коя да започна: Клариса Пинкола Естес - Бягащата с вълци и Силвия Дей - Открита пред теб (1-вата книга от поредицата Кросфайър). Някакви предложения от коя да започна?  :D
"Бягащата с вълци" е много любопитно и интересно четиво. Препоръчвам я. Но мисля, че не е нещо, което да се изчете на веднъж. По скоро я приемам като "настолна" книга за жената, която се рови в собственото си съзнание и иска да опознае себе си и...да се развие, може би. Започни с някоя от главите /не е нужно да е първата непременно/и ще разбереш какво имам предвид. Приятно четене!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #570 -: Септември 16, 2013, 14:10:58 pm »
Морис Дрюон "Прокълнатите крале" мноооого ми хареса поредицата. Не бях чела Стайнбек, но На изток от Рая вече ми е любима книга, бих я прочела отново след време. Също така любим ми е и Джефри Арчър, допада ми много стила му.


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #571 -: Септември 16, 2013, 14:37:04 pm »
hope-love, благодаря за съвета. Чак сега го виждам. Започнах да я чета, но както казваш - не е за четене на един дъх. Предговора малко ме изнерви и реших направо да го прескоча и да мина на главите. За сега ми харесва. Благодаря.  :D
kiara, Стайнбек - На изток от Рая е уникална книга. Искам пак да я прочета, търсих я в книжарниците, но не я открих. Сега разбрах за една антикварна книжарница и имам намерение другата събота или неделя да отида и да проверя.  :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #572 -: Септември 16, 2013, 15:21:23 pm »
Морис Дрюон "Прокълнатите крале" мноооого ми хареса поредицата.
Три пъти съм я препрочитала  :lol:

Не съм чела книги цяло лято, но сега вече ще имам повече свободно време.
mini е оставила на дъщеря ми "Любов" на Елиф Шафак, ама нещо не ме кефи. Явно си иска специално емоционално състояние и определено е за по-фини души. Ще я прочета, де.

Иначе съм си извадила "Задочните репортажи за България" на Георги Марков /покрай полемиките в моториката  :lol:/ - ще я препрочитам, че съм я позабравила, пък и я четох на доста крехка възраст.
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 15:23:47 pm от Елфи »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #573 -: Септември 16, 2013, 16:18:24 pm »
Аз от 2 седмици боря "Копелето на Истанбул" от Елиф Шафак и нещо не върви, не че имам и време. За след това съм се подготвила с Биографията на Стив Джобс.

Преди повече 2 месеца ми попадна "Странна случка с куче през нощта" от Марк Хадън, която много ми хареса. Историята разказва от дете с аутизъм и неговата интерпретация за събитията.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #574 -: Септември 16, 2013, 16:23:04 pm »
"Странната случка с куче... " ми двучи интригуващо, мисля да си я потърся.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #575 -: Ноември 18, 2013, 01:32:12 am »
Нещо леко и романтично, съвсем по френски.
Никола Баро и "Усмивката на една жена": http://m.kafene.bg/index.php?p=article&aid=9087

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #576 -: Ноември 20, 2013, 17:47:01 pm »
Копелето така и не я дочетох,от месец се каня да започна Рай на радослав гизгинджиев,прочетох азпреди теб и трилогията милениум на един дъх,докато кърмех и цедях денонощно :D
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #577 -: Ноември 21, 2013, 14:15:52 pm »
В последно време съм подхванала наред книгите на Сидни Шелдън и в момента чета "Греховете на светците". Изчетох "Диамантената династия" , "Кой се страхува от мрака" , "Тънки сметки" ,  препоръчвам всички негови книги! Четат се на един дъх!  osi_9
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #578 -: Ноември 22, 2013, 15:21:04 pm »
 :balk_69:  на шега  -   напоследък  много чета   -Трите прасенца  , Червената шапчица ,  Зайовата къща,  За влакчета  , Дядо ряпа вади , Горската аптека  , Котаракът в чизми ... и т.н. и т.н .   :D   
Но едва ли има нужда да  ви ги препоръчвам  , но дребния е много доволен и щастлив   да ми нареди  : "Мамо , чети ! "


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #579 -: Декември 14, 2013, 06:53:13 am »
Автобиографията на Дейвид Рокфелер, понеже ми е достъпна в електронен формат от библиотеката.
Ама е предимно хвалипръцковщина в монотонен стил.