0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте'
искам да попитам, някой чувал ли е или дали има някъде статии и информация, защо премахването на маточните тръби преди инвитро процедура помага за успеха на зачеване.
може би започнах от краката за главата, та ...
доктор от плевенската клиника твърди, че процента на успеваемост се повишава с 15%, когато при прекарана хламидална инфекция, мат. тръби се отстранят преди инвитрото.  :?
за първи път чувам за такова нещо и затова искам да помоля ако някой е по- запознат с това да  разкаже.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #1 -: Януари 27, 2009, 16:00:17 pm »
прочети тук
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #2 -: Януари 27, 2009, 16:03:21 pm »
хм, единствено сьм чувала, че премахването има смисьл ако трьбите Задьржат течност(хидросалпингс), която пречи на имплантирането.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #3 -: Януари 27, 2009, 16:20:00 pm »
защото се предполага, че щетите от прекарана хламидиална инфекция са запушени тръби с риск от образуване на хидросалпингс. Който пък хидросалпингс можа да се активизира от стимулация за инвитро.


*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #4 -: Януари 27, 2009, 17:28:29 pm »
Моето мнение(от личен опит) по този въпрос е, че тръбите се премахват за да се избегне риска от извънматочна бременност. Аз лично преживях две такива в рамките на 6 месеца. Премахнаха ми оперативно и двете тръби заради извънматочните бременности и в момента съм бременна в 16-та гестационна седмица след първи опит инвитро.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #5 -: Януари 27, 2009, 17:38:02 pm »
когато тръбите за поразени от инфекция и в следствие запушени, винаги има опасност от образуване на хидросалпинкс, който да не се вижда на УЗИ, а също и  да се активира по време на стимулация. опасността от извънматочна бременност не е за пренебрегване. аз лично съм преживяла такава.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #6 -: Януари 27, 2009, 18:02:14 pm »
На мен ми казаха същото миналата година при поредния преглед.Отстраниха ми и двете тръби.Не трябва да те стряска това.Дано всичко да е наред при теб.Желая ти успех. :crossfingers:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 10:59:04 am »
здравейте'
искам да попитам, някой чувал ли е или дали има някъде статии и информация, защо премахването на маточните тръби преди инвитро процедура помага за успеха на зачеване.
може би започнах от краката за главата, та ...
доктор от плевенската клиника твърди, че процента на успеваемост се повишава с 15%, когато при прекарана хламидална инфекция, мат. тръби се отстранят преди инвитрото.  :?
за първи път чувам за такова нещо и затова искам да помоля ако някой е по- запознат с това да  разкаже.

Моето мнение е, че ако няма хидро салпингс и тръбите са проходими нормално е напълно немислимо премахването им. Все пак има възможност да си прекарала хламидиална инфекция и да не са настъпили увреждания на тръбите. Та първо трябва да се провери проходими ли са тръбите и има ли хидро салпингс. Ако тези неща са наред при теб не виждам защо те карат да се съгласиш на отстраняване на тръбите!!! Успех!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 11:01:31 am »
Благодаря за отговорите,
Човек като чуе мнението и на други хора, като че ли по-лесно се ориентира към праиното решение.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #9 -: Януари 28, 2009, 11:03:26 am »
тръбите ми са с около осем процента проводимост, но имат "сакчета" . така каза док.
 :? :? :?
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #10 -: Януари 28, 2009, 11:19:54 am »
Tuna,какво изследване ти правиха в Плевен ?Аз също съм пациентка на тази клиника, щеше ми се да обменя малко информация с някого.При мен този въпрос е спорен , в една от софийските клиники ми препоръчаха премахване на едната тръба, но в Плевен категорично отхвърлиха този вариант. Ако искаш ми пиши на имейла
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #11 -: Януари 29, 2009, 21:36:33 pm »
Здравейте момичета!На мен док.ми предложи да направим лапаро и да отстранят едната тръба която е запушена защото след второто икси направих хидросалпингс.Та док ми обясни че това може би е причината че няма имплантация.Да ви попитам след като се направи лапаро кога може да се започне нов опит?
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #12 -: Януари 30, 2009, 11:02:52 am »
При мен лично миналата година лапарото ми беше на 7 юни.Тогава и ми дойде веднага след като излязох от упойка.На седми ден от цикъла ми бяха казали да отида на преглед.Така че седмица след лапарото пътувах за София за своя първи опит.Незнам дали това би ти помогнало като информация.Новсе пак лекаря има последната дума.всичко е много индивидуално.Желая ти късмет и този път нещата да се получат при теб stella_k. :balk_602:
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #13 -: Януари 30, 2009, 11:16:46 am »
тръбите ми са с около осем процента проводимост, но имат "сакчета" . така каза док.
 :? :? :?
Те в Плевен всички са със сакове и трябва да им се махат тръбите. Потърси и друго мнение, без да казваш предното.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #14 -: Януари 30, 2009, 12:12:58 pm »
Аз правих лапаро миналия август..хидросалпингс двустранно. Никак не ми се искаше да махам тръбите, но в две известни клиники потвърдиха, че това е единствения вариант.
Иначе според док можело да започна с ин витрото два-три месеца след лапарото, за да се възстановя.
Успех!


Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2009, 11:15:48 am »
Здравейте отново,
Доколкото знам след отстраняването на тръбите, трябва да се пият два месеца противозачатъчни и след това да започне стимулацията. А иначе и аз мисля, че от две мнения /на доктори и клиники/ глава не боли.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2009, 11:21:18 am »
Не е задължително. Аз не съм пила противозачатъчни след отстраняване на тръбите ми. А инвитро ще можете да започнете след като се възстановиш от лапарото, може би един цикъл след това, поне при мен беше така.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2009, 13:59:12 pm »
Януари 2008 направихме лапароскопия, прекъсната беше едната тръба заради "сакчета", февруари почивка, март процедура. Забременях и родих Мария след Икси.
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2009, 14:54:58 pm »
Аз пък съм запушена лява тръба и дясната пропуска под налягане имам и две неуспешни инсеминации според лекаря ми не се вижда хсг и въпроса ми е дали е нужно да прекъсвам едната запушената тръба или двете преди евентуална процедура инвитро или икси защото имаме и лек мъжки фактор или мога направо да проведа процедурата.Има ли шанс да има хсг и да не се вижда  на цв.снимка при положение че се борим за бебе вече шеста година?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2009, 15:06:44 pm »
Само "лек мъжки фактор" не е основание за Ин витро оплождане, но запушени или увредени тръби са достатъчна пречка за нормално зачеване, а и 6 години не са малко време. Още едно мнение бих потърсила за прекъснавето и на пропускащата тръба.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com