0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #20 -: Февруари 01, 2009, 15:17:50 pm »
Написах лек мъжки фактор защото незнам всъщност на базата на него дали ще е инвитро или икси.Благодаря Евро за отгвора но само ако може да ми поясниш всъщност искаш да кажеш че е по добре да се прекъснат тръбите независимо дали има хсг или няма преди процедура без значение икси или инвитро.За по сигурно така ли или аз не съм разбрала.Благодаря ти още веднъж.И възможно ли е след толщкова дълъг стерилитет да има хсг и да не вижда като се има предвид че снимката ми е правена преди 1год?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2009, 15:23:37 pm »
А нееее, такъв съвет не бих си позволила да ти дам. Точно обратното, ако даден орган не е увреден неуместно би било да се отстранява, прекъсва и т.н. Нова снимка, лапароскопия, това са изследванията които биха дали отговор на въпросите ти.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2009, 15:44:32 pm »
Благодаря ти още веднъж .
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2009, 18:50:32 pm »
daninaa
аз имам едно неуспешно ин витро после се замислих за изолиране на тръбите но така си и остана последва замразен трансфер който стана но за съжаление се оказа извънматочен
тогава казах на моята лекарка че искам да ги изолира преди следващия ми опит ин витро изолирах ме тръбите и в момента чакам близнаци от втория си опит.
Пожелавам ти късмет  :P
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #24 -: Февруари 01, 2009, 19:21:12 pm »
Лори аз съм наясно че ако има хсг трябва да се махне просто въпроса ми беше ако не се вижда такъв на снимката дали да рискувам направо с инвитро защото лекарят ми казва че тръбата е запушена но не образува хсг и предлага просто да я прекъснем а другата да я оставим и аз затова попитам дали ще си заслужава да рискувам.С две думи исках да попитам винаги ли на цв.снимка се вижда хсг или само на лапаро се вижда.Благодаря ти и на теб успех лека бременост и сладки малки бебчета накрая.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2009, 19:29:48 pm »
daninaa , и моята тръба на снимката се виждаше като запушена, на мен ми препоръчаха лапароскопия, и там се установи че тръбата си е добре, но имам много сраствания които  я притискат отвън(може би не е точно така, но аз това разбрах от обяснението).Разчистили са ги някак и вече тръбата си пропуска. От прочетеното тук стигнах до извода че по-добре е първо лапароскопия щом има някакви съмнения и после инвитро, затова и взех това решение. Все пак се влагат много средства и надежди в едно инвитро и нещо такова да го провали си е много неприятно.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #26 -: Февруари 01, 2009, 19:37:51 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #27 -: Февруари 01, 2009, 19:42:35 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
Имам 1 неуспешен опит.Ще започвам втори този месец.
От лапароскопията не се страхувай, верно че за всеки е различно, но за мен беше по-лека от снимката  :)

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #28 -: Февруари 01, 2009, 19:44:39 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
Имам 1 неуспешен опит.Ще започвам втори този месец.
От лапароскопията не се страхувай, верно че за всеки е различно, но за мен беше по-лека от снимката  :)От сърце ти пожелавам да е успешен.Стискам ти палци.


*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #29 -: Февруари 01, 2009, 20:11:45 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
здравейте мили момичета преди инвитро ми предложиха лапаро мен сьщо ме беше страх-резултат-извьнматочна Така че ако лекаря смята че трябва- по добре е само трябва добьр оператор защото моите ги вьрзваха два пьти А от самотс лапаро няма защо да те е страх Желая успех!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2009, 18:04:06 pm »
daninaa
преди години правих отпушване на тръбите и тогава се оказа че има сраствания който бяха изчистени.Но сега когато последва лапарото за изолиране на тръбите се оказва че вътре всичко е пълно пак със сраствания.Така че те пак се появяват
Ако мислиш че ще има проблем първо си направи лапаро и тогава ин витро.
Успех ти пожелавам ако искаш ми пиши на лични
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2009, 17:21:28 pm »
 Някой може ли да каже как се диагностицира хидросалпингс? По цветната снимка ли се разбира или има и някакви други симптоми ?? :?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2009, 18:01:25 pm »
И мен ме вълнува този въпрос?
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2009, 18:24:25 pm »
хидросалпингсът се диагностицира с цветна снимка или лапароскопия
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2009, 19:48:54 pm »
А има ли вероятност при добре направена цв.снимка да не се види а в действителност да го има като се има предвид че стерилитета е от шест години а снимката преди една година?
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2009, 22:25:44 pm »
хидросалпингсът се диагностицира с цветна снимка или лапароскопия

 :ask: :ask: :ask: Smil, а знаеш ли какво трябва да се виджда или "невижда" на цветната снимка, да си прегледам моите...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #36 -: Февруари 20, 2009, 09:46:42 am »
:ask: :ask: :ask: Smil, а знаеш ли какво трябва да се виджда или "невижда" на цветната снимка, да си прегледам моите...

Вижда се раздуване на тръбата, което раздуване всъщност е хидросалпингса.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #37 -: Февруари 21, 2009, 13:30:24 pm »
Аха, горе- долу ми се изясни. Може ли хидросалпигса де е причина за тъй нареченото "кухо яйце" ??? Някой знае ли ??? Оле ужас, все нещо не ми е ясно  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #38 -: Февруари 21, 2009, 13:46:10 pm »
Аха, горе- долу ми се изясни. Може ли хидросалпигса де е причина за тъй нареченото "кухо яйце" ??? Някой знае ли ??? Оле ужас, все нещо не ми е ясно  :oops:
Не, по-скоро ще е проблем да се имплантира ембриона, който в последствие може да спре да се развива (т.нар. кухо яйце).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #39 -: Февруари 23, 2009, 22:16:58 pm »
 Мерси EVRO !!!!
Честно, ако го няма този форум, не знам какво щяхме да правим