0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2009, 18:39:33 pm »
Имам една лапароскопия 2007 заради ХСГ в дясна тръба и сраствания. Изчистиха ХСГ и срастванията, без да се пипат тръбите. Последваха 2 неуспешни инсеминации. На ЦС се видя, че сакчето си е там и сега се готвя за втора лапароскопия, този път за запушване на тръбата с ХСГ (докторът каза, че може да се наложи и двете тръби да се "затворят"), след което ин витро.
Няма нищо страшно в лапарото. И в други теми съм писала - има ли ХСГ, това си е сигурен 99% неуспех за забременяване и ако не се затворят тръбите, само ще си губите времето с излишни АРТ. Успех!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2009, 22:47:59 pm »
 Аз имам правена лапороскопия с пластика на тръбите и уж беше всичко ОК, но от тогава минаха бая годинки и забременяване по естествен път не се получи. Преди около година пак си правих цветна снимка, защото доктора се усъмни във написаното за "отличния" резултат от лапарото и се оказа, че тръбите ми все още са запушени. Иначе при мен лапарото беше бая гадно преживяване, в смисъл, че се чувствах много по-зле отколкото други мои познати, също с лапаро. Но ако кажат сега, че пак трябва да се прави- ще се прави !
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #42 -: Март 05, 2009, 23:10:35 pm »
И аз се реших преди второто икси да прекъсна тръбите поради хидросалпинкс за да имам по голям шанс.Втората лапаро мина много по леко от първата още на третия ден си работех без проблеми.Сега чакам МЦ и почвам с втората процедура.
Успех на всички.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #43 -: Март 26, 2009, 21:20:51 pm »
 Последно, питах д-р Тимева за отстраняването на тръбите преди инвитро и тя  каза, че по принцип като се махнат, дейността на яйчниците намалява. Общо взето трябва да сте сигурни в диагнозата хсг.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #44 -: Март 26, 2009, 21:47:19 pm »
..... като се махнат, дейността на яйчниците намалява.
Това май го чувам за първи път ...не вярвам да е така.Аз питах преди да прекъснат и моите,но док не ми каза такова нещо.По скоро ми спомена само положителната страна на нещата,че няма да пречат на ин витрото.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 21:49:47 pm от luni4ka »


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #45 -: Март 26, 2009, 23:25:29 pm »
И на мене нещо не ми се връзва.Какво общо имат маточните тръби с дейността на яйчниците?Има много примери за момичета,които са с прекъснати тръби и отговарят много добре на стимулациите.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #46 -: Март 26, 2009, 23:43:49 pm »
Моите тръби са клампирани едната много нагъната поради сраствания и вероятност за извънматочна другата мисля че хсг.Яйчниците ми трудно реагират на стимулация и заради това док ми обясни че ги е клампирал.Може би ако ми бяха добре яйчниците док направо щеше да ги махне,това го обсъждахме още преди лапарото,но говорехме само за едната тръба,а се оказаха и двете.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #47 -: Март 26, 2009, 23:54:58 pm »
Радост ,не разбирам това ,което казваш.Подкрепяш това ,че тръбите помагат на яйчниците да функционират по -добре ли ?Или обратното? :ask:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #48 -: Март 27, 2009, 00:02:12 am »
Тръбите си имат перисталтика, а това стимулира яйчниците, ампутацията на тези органи в дългосрочен план влошава работата на яйчниците, но не го разбирайте като че от утре ще спрат да работят.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #49 -: Март 27, 2009, 00:31:20 am »
Нищо не подкрепям просто коментирахме с док преди лапарото какво смята да прави доверих му се че този вариянт за мен е добър и това е.Лекарят ти трябва да прецени кой вариант е за теб.Чела съм че клампирани тръби  с хсг след време може да пропуснат течност която е токсична и се излива в матката.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #50 -: Март 27, 2009, 00:36:55 am »
А ние коментирахме общото мужду тръбите и дейността на ячниците.Затова не те разбрах.
« Последна редакция: Март 27, 2009, 00:38:47 am от luni4ka »


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #51 -: Март 27, 2009, 12:41:40 pm »
Момичета,аз съм с отстранени тръби - едната беше с хидросалпингс и я отстраниха на първото лапаро заедно с част от втората(а тя беше много нагъната).После се наложи второ лапаро,при което аз пожелах да ми се махне другата тръба(иначе само я мислех).
Това,че съм с отстранени тръби не ми попречи на образуването на фоликули -
   -при първата стимулация имах 14 фоликула(12 качествени)
   -при втората имах 21 фоликула(17 качествени)
Всяка жена си има заложен брой яйцеклети и това дали е с тръби или без няма никакво значение.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #52 -: Март 27, 2009, 12:46:36 pm »
Мече, прочете ли правилно какво съм написала - в дългосрочен план.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #53 -: Март 27, 2009, 12:55:58 pm »
 Да, при всеки всичко е строго индивидуално, не трябва да се приема че казаното от един лекар за даден случай е миродавно за всяка от нас, но просто обсъждането тук, във форума, ни подсказва какви въпроси да зададем на нашия лекар следващия път.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #54 -: Март 27, 2009, 15:33:24 pm »
 evro,може и така да е,не споря,все пак не съм лекар.Просто реших да споделя при мен как е(от 2.5г съм без тръби).Но има и един момент,както е споменала Туна,че при всеки е индивидуално.Просто при мен нямаше как по друг начин да се процедира.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #55 -: Март 27, 2009, 18:03:56 pm »
И аз се разписвам в подкрепа на това, че премахването на тръбите не се отразява на яйчниците. На пункцията ми извадиха 20 яйцеклетки от които се оплодиха 19, защото едната беше куха. Нито хирурга, който ме оперира и при двете извънматочни бременности (д-р Киров от Тина Киркова), нито д-р Владимиров, който прави инвитрото не са ми казвали подобно нещо. Напротив хирурга каза, че няма смисъл да се опитва да прави пластика на втората тръба, при положение, че и в нея се беше получила извънматочна бременност. Тъй като не съм медицинско лице просто споделям с вас личния си опит. Разбира се, допускам, че има случаи в които премахването може и да повлияе по някакъв начин на яйчниците.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #56 -: Март 27, 2009, 18:25:45 pm »
Тръбите си имат перисталтика, а това стимулира яйчниците, ампутацията на тези органи в дългосрочен план влошава работата на яйчниците...
има логика в това което пише evro, само че при мен се получи точно обратното - едната ми тръба е отстранена преди 15 години, а яйчника ми, който е откъм другата труба не работи добре - не прави фоликули въобще (това е доказано с фоликулуметрия 13 последователни месеца!!!!)  така че явно и от това "правило" се има изключения
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #57 -: Март 27, 2009, 18:42:23 pm »
Разбира се всичко е индивидуално, но като цяло съм съгласна с evro.
Именно за да се запази кръвотока към яйчника, на някои места се практикува не пълна ампутация на тръбите, а прекъсване в близост до матката.
         Equally Destructive
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #58 -: Май 18, 2013, 13:53:57 pm »
Здравейте, виждам, че темата е доста стара, но не открих по-подходяща. Преди по-малко от две седмици ми направиха операция от втора извънматочна. Сега съм с две отсранени тръби. Не ме питайте как се стигна до там-втория път като разбрах, че съм бременна ходих през два дена на преглед при трима различни доктори (все известни имена от София) и всички бяха убедени, че е където трябва, а то е било точно на границата между тръбата и матката. Накрая се стигна до доста кръв в корема и лапароскопия. Сега не ми остава друго освн да гледам напред към инвитрото.
Затова ще съм благодарна, ако някой от личен опит отговори след колко време най-рано може да се направи първия опит. Не искам да чакам, а и ми предстои дългосрочно пътуване в чужбина и се опитвам максимално бързо да организирам нещата. Другата седмица съм на преглед и да си взема епикризата и тогаваще получа отговори на въпросите си от доктора, но винаги е полезно да получиш каквато и да било информация от някой, който вече е минал по този път. Много се радвам, че опитите на голяма част от вас са били успешни и сега гушкате малки сладури-това много ме обнадеждава!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #59 -: Май 18, 2013, 14:30:20 pm »
Здравей! Съжалявам за това, което си изживяла :( Аз съм с две отстранени тръби, но не заради извънматочна бременност, а заради хидросалпинкс. Според лекаря ми процедура по ин витро можех да започна още на следващия цикъл след лапарото. Така и щях да направя, ако нямах задържан фоликул и не беше вече края на май месец, поради което отложих за септември. Но на практика отлагането стана по технически причини. Когато, обаче е имало бременност, не знам как стоят нещата. Но може би не е проблем да започнеш след един цикъл. При теб, обаче също се получава да е през лятото, някои клиники не правят процедури през летния сезон, но това пак е техническа подробност, а не медицинска. Най-точен отговор на въпросите ти ще даде лекарят. Ако не си се насочила към клиника по стерилитет, време е да го направиш. Имай предвид, че обикновено не става от днес за утре да се започне процедура. Заповядай информация за клиниките в страната - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109 Ако искаш, кажи от кой град си, можем да те насочим.
Успех ти пожелавам и дано скоро има радостна новина!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!