0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте'
искам да попитам, някой чувал ли е или дали има някъде статии и информация, защо премахването на маточните тръби преди инвитро процедура помага за успеха на зачеване.
може би започнах от краката за главата, та ...
доктор от плевенската клиника твърди, че процента на успеваемост се повишава с 15%, когато при прекарана хламидална инфекция, мат. тръби се отстранят преди инвитрото.  :?
за първи път чувам за такова нещо и затова искам да помоля ако някой е по- запознат с това да  разкаже.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #1 -: Януари 27, 2009, 16:00:17 pm »
прочети тук
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #2 -: Януари 27, 2009, 16:03:21 pm »
хм, единствено сьм чувала, че премахването има смисьл ако трьбите Задьржат течност(хидросалпингс), която пречи на имплантирането.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #3 -: Януари 27, 2009, 16:20:00 pm »
защото се предполага, че щетите от прекарана хламидиална инфекция са запушени тръби с риск от образуване на хидросалпингс. Който пък хидросалпингс можа да се активизира от стимулация за инвитро.


*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #4 -: Януари 27, 2009, 17:28:29 pm »
Моето мнение(от личен опит) по този въпрос е, че тръбите се премахват за да се избегне риска от извънматочна бременност. Аз лично преживях две такива в рамките на 6 месеца. Премахнаха ми оперативно и двете тръби заради извънматочните бременности и в момента съм бременна в 16-та гестационна седмица след първи опит инвитро.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #5 -: Януари 27, 2009, 17:38:02 pm »
когато тръбите за поразени от инфекция и в следствие запушени, винаги има опасност от образуване на хидросалпинкс, който да не се вижда на УЗИ, а също и  да се активира по време на стимулация. опасността от извънматочна бременност не е за пренебрегване. аз лично съм преживяла такава.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #6 -: Януари 27, 2009, 18:02:14 pm »
На мен ми казаха същото миналата година при поредния преглед.Отстраниха ми и двете тръби.Не трябва да те стряска това.Дано всичко да е наред при теб.Желая ти успех. :crossfingers:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 10:59:04 am »
здравейте'
искам да попитам, някой чувал ли е или дали има някъде статии и информация, защо премахването на маточните тръби преди инвитро процедура помага за успеха на зачеване.
може би започнах от краката за главата, та ...
доктор от плевенската клиника твърди, че процента на успеваемост се повишава с 15%, когато при прекарана хламидална инфекция, мат. тръби се отстранят преди инвитрото.  :?
за първи път чувам за такова нещо и затова искам да помоля ако някой е по- запознат с това да  разкаже.

Моето мнение е, че ако няма хидро салпингс и тръбите са проходими нормално е напълно немислимо премахването им. Все пак има възможност да си прекарала хламидиална инфекция и да не са настъпили увреждания на тръбите. Та първо трябва да се провери проходими ли са тръбите и има ли хидро салпингс. Ако тези неща са наред при теб не виждам защо те карат да се съгласиш на отстраняване на тръбите!!! Успех!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 11:01:31 am »
Благодаря за отговорите,
Човек като чуе мнението и на други хора, като че ли по-лесно се ориентира към праиното решение.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #9 -: Януари 28, 2009, 11:03:26 am »
тръбите ми са с около осем процента проводимост, но имат "сакчета" . така каза док.
 :? :? :?
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #10 -: Януари 28, 2009, 11:19:54 am »
Tuna,какво изследване ти правиха в Плевен ?Аз също съм пациентка на тази клиника, щеше ми се да обменя малко информация с някого.При мен този въпрос е спорен , в една от софийските клиники ми препоръчаха премахване на едната тръба, но в Плевен категорично отхвърлиха този вариант. Ако искаш ми пиши на имейла
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #11 -: Януари 29, 2009, 21:36:33 pm »
Здравейте момичета!На мен док.ми предложи да направим лапаро и да отстранят едната тръба която е запушена защото след второто икси направих хидросалпингс.Та док ми обясни че това може би е причината че няма имплантация.Да ви попитам след като се направи лапаро кога може да се започне нов опит?
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #12 -: Януари 30, 2009, 11:02:52 am »
При мен лично миналата година лапарото ми беше на 7 юни.Тогава и ми дойде веднага след като излязох от упойка.На седми ден от цикъла ми бяха казали да отида на преглед.Така че седмица след лапарото пътувах за София за своя първи опит.Незнам дали това би ти помогнало като информация.Новсе пак лекаря има последната дума.всичко е много индивидуално.Желая ти късмет и този път нещата да се получат при теб stella_k. :balk_602:
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #13 -: Януари 30, 2009, 11:16:46 am »
тръбите ми са с около осем процента проводимост, но имат "сакчета" . така каза док.
 :? :? :?
Те в Плевен всички са със сакове и трябва да им се махат тръбите. Потърси и друго мнение, без да казваш предното.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #14 -: Януари 30, 2009, 12:12:58 pm »
Аз правих лапаро миналия август..хидросалпингс двустранно. Никак не ми се искаше да махам тръбите, но в две известни клиники потвърдиха, че това е единствения вариант.
Иначе според док можело да започна с ин витрото два-три месеца след лапарото, за да се възстановя.
Успех!


Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2009, 11:15:48 am »
Здравейте отново,
Доколкото знам след отстраняването на тръбите, трябва да се пият два месеца противозачатъчни и след това да започне стимулацията. А иначе и аз мисля, че от две мнения /на доктори и клиники/ глава не боли.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2009, 11:21:18 am »
Не е задължително. Аз не съм пила противозачатъчни след отстраняване на тръбите ми. А инвитро ще можете да започнете след като се възстановиш от лапарото, може би един цикъл след това, поне при мен беше така.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2009, 13:59:12 pm »
Януари 2008 направихме лапароскопия, прекъсната беше едната тръба заради "сакчета", февруари почивка, март процедура. Забременях и родих Мария след Икси.
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2009, 14:54:58 pm »
Аз пък съм запушена лява тръба и дясната пропуска под налягане имам и две неуспешни инсеминации според лекаря ми не се вижда хсг и въпроса ми е дали е нужно да прекъсвам едната запушената тръба или двете преди евентуална процедура инвитро или икси защото имаме и лек мъжки фактор или мога направо да проведа процедурата.Има ли шанс да има хсг и да не се вижда  на цв.снимка при положение че се борим за бебе вече шеста година?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2009, 15:06:44 pm »
Само "лек мъжки фактор" не е основание за Ин витро оплождане, но запушени или увредени тръби са достатъчна пречка за нормално зачеване, а и 6 години не са малко време. Още едно мнение бих потърсила за прекъснавето и на пропускащата тръба.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #20 -: Февруари 01, 2009, 15:17:50 pm »
Написах лек мъжки фактор защото незнам всъщност на базата на него дали ще е инвитро или икси.Благодаря Евро за отгвора но само ако може да ми поясниш всъщност искаш да кажеш че е по добре да се прекъснат тръбите независимо дали има хсг или няма преди процедура без значение икси или инвитро.За по сигурно така ли или аз не съм разбрала.Благодаря ти още веднъж.И възможно ли е след толщкова дълъг стерилитет да има хсг и да не вижда като се има предвид че снимката ми е правена преди 1год?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2009, 15:23:37 pm »
А нееее, такъв съвет не бих си позволила да ти дам. Точно обратното, ако даден орган не е увреден неуместно би било да се отстранява, прекъсва и т.н. Нова снимка, лапароскопия, това са изследванията които биха дали отговор на въпросите ти.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2009, 15:44:32 pm »
Благодаря ти още веднъж .
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2009, 18:50:32 pm »
daninaa
аз имам едно неуспешно ин витро после се замислих за изолиране на тръбите но така си и остана последва замразен трансфер който стана но за съжаление се оказа извънматочен
тогава казах на моята лекарка че искам да ги изолира преди следващия ми опит ин витро изолирах ме тръбите и в момента чакам близнаци от втория си опит.
Пожелавам ти късмет  :P
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #24 -: Февруари 01, 2009, 19:21:12 pm »
Лори аз съм наясно че ако има хсг трябва да се махне просто въпроса ми беше ако не се вижда такъв на снимката дали да рискувам направо с инвитро защото лекарят ми казва че тръбата е запушена но не образува хсг и предлага просто да я прекъснем а другата да я оставим и аз затова попитам дали ще си заслужава да рискувам.С две думи исках да попитам винаги ли на цв.снимка се вижда хсг или само на лапаро се вижда.Благодаря ти и на теб успех лека бременост и сладки малки бебчета накрая.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2009, 19:29:48 pm »
daninaa , и моята тръба на снимката се виждаше като запушена, на мен ми препоръчаха лапароскопия, и там се установи че тръбата си е добре, но имам много сраствания които  я притискат отвън(може би не е точно така, но аз това разбрах от обяснението).Разчистили са ги някак и вече тръбата си пропуска. От прочетеното тук стигнах до извода че по-добре е първо лапароскопия щом има някакви съмнения и после инвитро, затова и взех това решение. Все пак се влагат много средства и надежди в едно инвитро и нещо такова да го провали си е много неприятно.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #26 -: Февруари 01, 2009, 19:37:51 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #27 -: Февруари 01, 2009, 19:42:35 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
Имам 1 неуспешен опит.Ще започвам втори този месец.
От лапароскопията не се страхувай, верно че за всеки е различно, но за мен беше по-лека от снимката  :)

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #28 -: Февруари 01, 2009, 19:44:39 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
Имам 1 неуспешен опит.Ще започвам втори този месец.
От лапароскопията не се страхувай, верно че за всеки е различно, но за мен беше по-лека от снимката  :)От сърце ти пожелавам да е успешен.Стискам ти палци.


*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #29 -: Февруари 01, 2009, 20:11:45 pm »
Поп имаш ли резултат до момента след лапарото.И дали си чувала премахнати един път срастванията дали пак се образуват ?Незнам и аз вече как да постъпя така ме е страх от операция че може би се чудя да си намеря причина за да не я направя а направо инвитро .Между другото аз имам едно дете преди 14год и то без никакъв проблем но явно са настъпили сериозни промени в тръбите ми и това сега ми е проблем.
здравейте мили момичета преди инвитро ми предложиха лапаро мен сьщо ме беше страх-резултат-извьнматочна Така че ако лекаря смята че трябва- по добре е само трябва добьр оператор защото моите ги вьрзваха два пьти А от самотс лапаро няма защо да те е страх Желая успех!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2009, 18:04:06 pm »
daninaa
преди години правих отпушване на тръбите и тогава се оказа че има сраствания който бяха изчистени.Но сега когато последва лапарото за изолиране на тръбите се оказва че вътре всичко е пълно пак със сраствания.Така че те пак се появяват
Ако мислиш че ще има проблем първо си направи лапаро и тогава ин витро.
Успех ти пожелавам ако искаш ми пиши на лични
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2009, 17:21:28 pm »
 Някой може ли да каже как се диагностицира хидросалпингс? По цветната снимка ли се разбира или има и някакви други симптоми ?? :?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2009, 18:01:25 pm »
И мен ме вълнува този въпрос?
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2009, 18:24:25 pm »
хидросалпингсът се диагностицира с цветна снимка или лапароскопия
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2009, 19:48:54 pm »
А има ли вероятност при добре направена цв.снимка да не се види а в действителност да го има като се има предвид че стерилитета е от шест години а снимката преди една година?
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2009, 22:25:44 pm »
хидросалпингсът се диагностицира с цветна снимка или лапароскопия

 :ask: :ask: :ask: Smil, а знаеш ли какво трябва да се виджда или "невижда" на цветната снимка, да си прегледам моите...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #36 -: Февруари 20, 2009, 09:46:42 am »
:ask: :ask: :ask: Smil, а знаеш ли какво трябва да се виджда или "невижда" на цветната снимка, да си прегледам моите...

Вижда се раздуване на тръбата, което раздуване всъщност е хидросалпингса.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #37 -: Февруари 21, 2009, 13:30:24 pm »
Аха, горе- долу ми се изясни. Може ли хидросалпигса де е причина за тъй нареченото "кухо яйце" ??? Някой знае ли ??? Оле ужас, все нещо не ми е ясно  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #38 -: Февруари 21, 2009, 13:46:10 pm »
Аха, горе- долу ми се изясни. Може ли хидросалпигса де е причина за тъй нареченото "кухо яйце" ??? Някой знае ли ??? Оле ужас, все нещо не ми е ясно  :oops:
Не, по-скоро ще е проблем да се имплантира ембриона, който в последствие може да спре да се развива (т.нар. кухо яйце).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #39 -: Февруари 23, 2009, 22:16:58 pm »
 Мерси EVRO !!!!
Честно, ако го няма този форум, не знам какво щяхме да правим
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2009, 18:39:33 pm »
Имам една лапароскопия 2007 заради ХСГ в дясна тръба и сраствания. Изчистиха ХСГ и срастванията, без да се пипат тръбите. Последваха 2 неуспешни инсеминации. На ЦС се видя, че сакчето си е там и сега се готвя за втора лапароскопия, този път за запушване на тръбата с ХСГ (докторът каза, че може да се наложи и двете тръби да се "затворят"), след което ин витро.
Няма нищо страшно в лапарото. И в други теми съм писала - има ли ХСГ, това си е сигурен 99% неуспех за забременяване и ако не се затворят тръбите, само ще си губите времето с излишни АРТ. Успех!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2009, 22:47:59 pm »
 Аз имам правена лапороскопия с пластика на тръбите и уж беше всичко ОК, но от тогава минаха бая годинки и забременяване по естествен път не се получи. Преди около година пак си правих цветна снимка, защото доктора се усъмни във написаното за "отличния" резултат от лапарото и се оказа, че тръбите ми все още са запушени. Иначе при мен лапарото беше бая гадно преживяване, в смисъл, че се чувствах много по-зле отколкото други мои познати, също с лапаро. Но ако кажат сега, че пак трябва да се прави- ще се прави !
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #42 -: Март 05, 2009, 23:10:35 pm »
И аз се реших преди второто икси да прекъсна тръбите поради хидросалпинкс за да имам по голям шанс.Втората лапаро мина много по леко от първата още на третия ден си работех без проблеми.Сега чакам МЦ и почвам с втората процедура.
Успех на всички.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #43 -: Март 26, 2009, 21:20:51 pm »
 Последно, питах д-р Тимева за отстраняването на тръбите преди инвитро и тя  каза, че по принцип като се махнат, дейността на яйчниците намалява. Общо взето трябва да сте сигурни в диагнозата хсг.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #44 -: Март 26, 2009, 21:47:19 pm »
..... като се махнат, дейността на яйчниците намалява.
Това май го чувам за първи път ...не вярвам да е така.Аз питах преди да прекъснат и моите,но док не ми каза такова нещо.По скоро ми спомена само положителната страна на нещата,че няма да пречат на ин витрото.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 21:49:47 pm от luni4ka »


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #45 -: Март 26, 2009, 23:25:29 pm »
И на мене нещо не ми се връзва.Какво общо имат маточните тръби с дейността на яйчниците?Има много примери за момичета,които са с прекъснати тръби и отговарят много добре на стимулациите.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #46 -: Март 26, 2009, 23:43:49 pm »
Моите тръби са клампирани едната много нагъната поради сраствания и вероятност за извънматочна другата мисля че хсг.Яйчниците ми трудно реагират на стимулация и заради това док ми обясни че ги е клампирал.Може би ако ми бяха добре яйчниците док направо щеше да ги махне,това го обсъждахме още преди лапарото,но говорехме само за едната тръба,а се оказаха и двете.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #47 -: Март 26, 2009, 23:54:58 pm »
Радост ,не разбирам това ,което казваш.Подкрепяш това ,че тръбите помагат на яйчниците да функционират по -добре ли ?Или обратното? :ask:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #48 -: Март 27, 2009, 00:02:12 am »
Тръбите си имат перисталтика, а това стимулира яйчниците, ампутацията на тези органи в дългосрочен план влошава работата на яйчниците, но не го разбирайте като че от утре ще спрат да работят.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #49 -: Март 27, 2009, 00:31:20 am »
Нищо не подкрепям просто коментирахме с док преди лапарото какво смята да прави доверих му се че този вариянт за мен е добър и това е.Лекарят ти трябва да прецени кой вариант е за теб.Чела съм че клампирани тръби  с хсг след време може да пропуснат течност която е токсична и се излива в матката.
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #50 -: Март 27, 2009, 00:36:55 am »
А ние коментирахме общото мужду тръбите и дейността на ячниците.Затова не те разбрах.
« Последна редакция: Март 27, 2009, 00:38:47 am от luni4ka »


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #51 -: Март 27, 2009, 12:41:40 pm »
Момичета,аз съм с отстранени тръби - едната беше с хидросалпингс и я отстраниха на първото лапаро заедно с част от втората(а тя беше много нагъната).После се наложи второ лапаро,при което аз пожелах да ми се махне другата тръба(иначе само я мислех).
Това,че съм с отстранени тръби не ми попречи на образуването на фоликули -
   -при първата стимулация имах 14 фоликула(12 качествени)
   -при втората имах 21 фоликула(17 качествени)
Всяка жена си има заложен брой яйцеклети и това дали е с тръби или без няма никакво значение.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #52 -: Март 27, 2009, 12:46:36 pm »
Мече, прочете ли правилно какво съм написала - в дългосрочен план.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #53 -: Март 27, 2009, 12:55:58 pm »
 Да, при всеки всичко е строго индивидуално, не трябва да се приема че казаното от един лекар за даден случай е миродавно за всяка от нас, но просто обсъждането тук, във форума, ни подсказва какви въпроси да зададем на нашия лекар следващия път.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #54 -: Март 27, 2009, 15:33:24 pm »
 evro,може и така да е,не споря,все пак не съм лекар.Просто реших да споделя при мен как е(от 2.5г съм без тръби).Но има и един момент,както е споменала Туна,че при всеки е индивидуално.Просто при мен нямаше как по друг начин да се процедира.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #55 -: Март 27, 2009, 18:03:56 pm »
И аз се разписвам в подкрепа на това, че премахването на тръбите не се отразява на яйчниците. На пункцията ми извадиха 20 яйцеклетки от които се оплодиха 19, защото едната беше куха. Нито хирурга, който ме оперира и при двете извънматочни бременности (д-р Киров от Тина Киркова), нито д-р Владимиров, който прави инвитрото не са ми казвали подобно нещо. Напротив хирурга каза, че няма смисъл да се опитва да прави пластика на втората тръба, при положение, че и в нея се беше получила извънматочна бременност. Тъй като не съм медицинско лице просто споделям с вас личния си опит. Разбира се, допускам, че има случаи в които премахването може и да повлияе по някакъв начин на яйчниците.
*
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #56 -: Март 27, 2009, 18:25:45 pm »
Тръбите си имат перисталтика, а това стимулира яйчниците, ампутацията на тези органи в дългосрочен план влошава работата на яйчниците...
има логика в това което пише evro, само че при мен се получи точно обратното - едната ми тръба е отстранена преди 15 години, а яйчника ми, който е откъм другата труба не работи добре - не прави фоликули въобще (това е доказано с фоликулуметрия 13 последователни месеца!!!!)  така че явно и от това "правило" се има изключения
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #57 -: Март 27, 2009, 18:42:23 pm »
Разбира се всичко е индивидуално, но като цяло съм съгласна с evro.
Именно за да се запази кръвотока към яйчника, на някои места се практикува не пълна ампутация на тръбите, а прекъсване в близост до матката.
         Equally Destructive
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #58 -: Май 18, 2013, 13:53:57 pm »
Здравейте, виждам, че темата е доста стара, но не открих по-подходяща. Преди по-малко от две седмици ми направиха операция от втора извънматочна. Сега съм с две отсранени тръби. Не ме питайте как се стигна до там-втория път като разбрах, че съм бременна ходих през два дена на преглед при трима различни доктори (все известни имена от София) и всички бяха убедени, че е където трябва, а то е било точно на границата между тръбата и матката. Накрая се стигна до доста кръв в корема и лапароскопия. Сега не ми остава друго освн да гледам напред към инвитрото.
Затова ще съм благодарна, ако някой от личен опит отговори след колко време най-рано може да се направи първия опит. Не искам да чакам, а и ми предстои дългосрочно пътуване в чужбина и се опитвам максимално бързо да организирам нещата. Другата седмица съм на преглед и да си взема епикризата и тогаваще получа отговори на въпросите си от доктора, но винаги е полезно да получиш каквато и да било информация от някой, който вече е минал по този път. Много се радвам, че опитите на голяма част от вас са били успешни и сега гушкате малки сладури-това много ме обнадеждава!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #59 -: Май 18, 2013, 14:30:20 pm »
Здравей! Съжалявам за това, което си изживяла :( Аз съм с две отстранени тръби, но не заради извънматочна бременност, а заради хидросалпинкс. Според лекаря ми процедура по ин витро можех да започна още на следващия цикъл след лапарото. Така и щях да направя, ако нямах задържан фоликул и не беше вече края на май месец, поради което отложих за септември. Но на практика отлагането стана по технически причини. Когато, обаче е имало бременност, не знам как стоят нещата. Но може би не е проблем да започнеш след един цикъл. При теб, обаче също се получава да е през лятото, някои клиники не правят процедури през летния сезон, но това пак е техническа подробност, а не медицинска. Най-точен отговор на въпросите ти ще даде лекарят. Ако не си се насочила към клиника по стерилитет, време е да го направиш. Имай предвид, че обикновено не става от днес за утре да се започне процедура. Заповядай информация за клиниките в страната - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109 Ако искаш, кажи от кой град си, можем да те насочим.
Успех ти пожелавам и дано скоро има радостна новина!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #60 -: Май 18, 2013, 22:12:36 pm »
july27, ще е по-добре да изчакаш няколко месеца, все пак е имало кюртаж и е необходимо да се възстанови маточната лигавица.

Най-точен отговор би ти дал лекуващият лекар, докато чакаш може да пуснеш документи за финансиране на ин витро процедурата по програма ФАР.

Пожелавам ти успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: отстраняване на маточните тръби при инвитро
« Отговор #61 -: Май 19, 2013, 10:08:49 am »
Благодаря ви, момичета! Със сигурност ще питам лекуващия лекар, просто ми е трудно да изчакам още няколко дена до прегледа. Част от нещата вероятно сме ги говорили и след операцията, но тогава още не бях на себе си. Засега планът ми е такъв - подавам документите за фонда чрез първата клиника, за която имам час-успях да запиша за юни за д-р Владимиров. Обмислям и вариант аз да си финансирам преди това един опит с лека стимулация. При всички положения ще отида и за второ мнение, вероятно в Малинов. Имам час и за д-р Стаменов в Надежда, но както се досещате това е чак след година. Изчетох доста за клиниките от мненията на момичетата във форума (за което съм благодарна на всички, които споделят и на модераторите) и успях да придобия представа за това какво ме очаква или поне за основните стъпки, които трябва да премина. Ще изчакам колкото е необходимо според лекарите, за да започна някаква процедура, предполагам ще е най-рано есента. Тук идва ред и на логистичния ми проблем-по принцип трябваше в края на лятото да се преместим дългосрочно в САЩ. Сега обаче не смея да рискувам, защото там процедурата е доста по-скъпа, а ние няма да имаме осигурена работа в началото, да не говорим за здравни осигуровки и болнични... За сравнение тук ме осигуряват на максималната възможна сума, имам допълнително здравно осигуряване и т.н. Засега най-логичното решение ми се струва да отидем (за няколко седмици) да си активираме зелените карти и да се върнем да правим инвитро тук. Ако успеем от първи опит добре, ако не освен разочарованието, ще трябва да понесем и периодични разходи за пътуване до там (за да не си загубим правата). Стана дълга и сложна, но се чудех дали има много момичета, които правят процедурите тук, а после се връщат да бременеят и раждат в САЩ. Надявам се, че описанието ми не е станало много дълго и заплетено, просто обстоятелствата са такива....