0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #300 -: Февруари 19, 2009, 16:33:57 pm »
Здравейте д-р Бърди,
вчера правиха стандартните кръвни изследвания на Габи и хемоглобина е 107. Педиатърката ни каза, че е анемия и изписа малтофер 2*4 капки преди хранене. Моля, ви за коментар?
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 17:00:12 pm от maia_st »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #301 -: Февруари 19, 2009, 17:13:35 pm »
От пръстче?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #302 -: Февруари 19, 2009, 21:56:00 pm »
да, от пръстче.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #303 -: Февруари 19, 2009, 22:12:24 pm »
Само въз основа на Хб + изследвания на кръв от пръстче (даващо фалшиви резултати) не може да се съди за железен недоимък. Без серумно желязо, феритин, ЖСвързващ капацитет.

Освен това, нормалните стойности на хемоглобин за деца във възрастта 6м-2годинки е 105-120 g/L
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 12:23:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #304 -: Февруари 19, 2009, 22:45:47 pm »
Блгодаря Ви!

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #305 -: Февруари 20, 2009, 11:56:16 am »
Докторе, нормално ли е новородено да наддаде 800 г за първия месец (4600 г/ 56 см е)?
Педиатърката е препоръчала добавка и сокче. Това защото майката споделила, че бебето суче вяло, не много активно, заспива и след час и нещо е пак гладно. А кърма има много, не изсуква наличното.
Аз знам какво ще кажете, но моля, напишете го, за да види, че е мнение на лекар, а не й разказвам приказки от 1001 нощ.
 
Благодаря!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #306 -: Февруари 20, 2009, 12:02:12 pm »
сори, ще се изкажа, ама какви са тея простотии- колко трябва да наддаде- 2 кг, или може би 3, 3,5 за да е угодно на педиатри и баби
моето първо дете наддаде първия месец 670 грама при рожденно тегло 2970, второто ми дете наддаде 800 /рожденното тегло е същото като на първото/
каката на две години е 14 кг и даже почнах да се притеснявам, че е дебела- кърмена е 1 г и 15 дни

а всъщност докторе исках да кажа, че само където чакахме 72 за посявка на урината- пробата ни е замърсена, явно нещо не съм направила като хората /има е.коли и стафилококи- доколкото ми разчете съпруга одеве по телефона/
ще пуснем пак, ще съм по-внимателна този път
ще ви пиша при резултат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #307 -: Февруари 20, 2009, 14:41:24 pm »
Здравейте, Докторе!
Вчера на малката и излезе една пъпчица. Днес е още по- зачервена и с гноен връх.
Какво е според вас, с какво да я мажа ?



Съжалявам, но неможах да намаля снимката

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #308 -: Февруари 21, 2009, 11:12:58 am »
Здравейте,  доктор  Birdie. Майка съм на 7-месечно бебе. На един месец получи обрив – по лицето, скалпа, раменната област и в областта на памперса. След консултации с няколко дерматолога и диагноза – бебешко акне, и изписани – Фуцидин H, Певизон, Зинерит за третиране на обрива, реших да не мажа с нищо и обрива изчезна сам за около 2-3 седмици. Преди около месец( на около 6 навършени месеца), дъщеря ми получи обрив  - на бузките и брадичката(обща руменина на лицето и множество ситни червени пъпчици); червеникави  и грапави петна(като лишеи) по бедрата и в свивката на колената, както и в свивките на лактите; силно подсечена гушка – зачервена и мокра, на места с мехурчета. Педиатърката не сметна за нужно да види детето и по телефона ми изписа Елоком, който реших, че няма да слагам. Заведох дъщеря ми на дерматолог, който изписа Фуцидин крем за бузките и Екзомега на А-дерма за тялото. Взе секрет, който излезна чист, без наличие на бактерии. Мазах 5 дни с Фуцидин крем, обрива на лицето отшумя, като кожата остана грапава и от време на време се зачервява и се появяват ситни пъпчици, които според мен са по-скоро в следствие на повишеното слюнкоотделяне(в период на озъбване сме:). Петната по крачетата станаха по-червени. След поредната консултация с дерматолог се постави дигноза Атопичен дерматит. Предписаха  Линола Фет за свивките, а за гушката  - Фуцидин Н. Споделих с дерматолога, че съм против КС кремове и беше изписан отново Фуцидин крем, с който мажа вече 5 дни и пак няма никакъв ефект. Мазала съм гушката с Дермалибур преди това, но кожата силно се изсуши и нацепи, след което третирах с Ексипиал с бадемово масло. В общи линии се въртим в един кръг. Реших да не мажа повече с Фуцидина и днес сложих Судокрем. Гушката стои зачервена и като изгоряла. Прилагам снимки към поста си и Ви моля да изкажете мнение. Дали екземата е Атопичен дерматит и с какво да третирам гушката.
Къпя дъщеря ми 2 пъти на седмица, откакто се е родила. Използвам олио за вана(някаква шведска марка е, не се внася в Бг) и крем за измиване  - Стелатопия на Мустела. Овлажнявам кожата с Екзомега. Обличам дъщеря ми в дрехи от естествени материи. Започнах захранване на 6 навършени месеца, като преди това е била изключително кърмено бебе. Сега продължавам да кърмя. В рода ни няма хора с алергии.
http://media.snimka.bg/2207/010669448-big.jpg
http://media.snimka.bg/2207/010669449-big.jpg
http://media.snimka.bg/2207/010669446-big.jpg
http://media.snimka.bg/2207/010669451-big.jpg
Благодаря Ви!

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #309 -: Февруари 21, 2009, 12:29:58 pm »
Само въз основа на Хб + изследвания на кръв от пръстче (даващо фалшиви резултати) не може да се съди за железен недоимък. Без серумно желязо, феритин, ЖСвързващ капацитет.

Освен това, нормалните стойности на хемоглобин за деца във възрастта 6м-2годинки е 105-120 g/L

Докторе, изследвахме венозна кръв, това са резултатите:

серумно желязо - 13.9
общ ЖСК - 63.3
феритин - 37.79

бях казала и хемоглобин, но гледам че са пропуснали, ако е нужно пазят серума 10-на дни ще ида в понеделник допълнително да пусна.

Моля ви за коментар и нужно ли е изобщо железен препарат? А някакви храни? Захранена е на 5м и 8 дни, ядем ябълка, круша, морков, сливи, банан, тиква, картоф, броколи.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #310 -: Февруари 21, 2009, 13:18:17 pm »
Не, не е нужен. Както и от изследванията се вижда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #311 -: Февруари 21, 2009, 13:23:31 pm »
Здравейте,  доктор  Birdie. Майка съм на 7-месечно бебе. На един месец получи обрив – по лицето, скалпа, раменната област и в областта на памперса. След консултации с няколко дерматолога и диагноза – бебешко акне, и изписани – Фуцидин H, Певизон, Зинерит за третиране на обрива, реших да не мажа с нищо и обрива изчезна сам за около 2-3 седмици. Преди около месец( на около 6 навършени месеца), дъщеря ми получи обрив  - на бузките и брадичката(обща руменина на лицето и множество ситни червени пъпчици); червеникави  и грапави петна(като лишеи) по бедрата и в свивката на колената, както и в свивките на лактите; силно подсечена гушка – зачервена и мокра, на места с мехурчета. Педиатърката не сметна за нужно да види детето и по телефона ми изписа Елоком, който реших, че няма да слагам. Заведох дъщеря ми на дерматолог, който изписа Фуцидин крем за бузките и Екзомега на А-дерма за тялото. Взе секрет, който излезна чист, без наличие на бактерии. Мазах 5 дни с Фуцидин крем, обрива на лицето отшумя, като кожата остана грапава и от време на време се зачервява и се появяват ситни пъпчици, които според мен са по-скоро в следствие на повишеното слюнкоотделяне(в период на озъбване сме:). Петната по крачетата станаха по-червени. След поредната консултация с дерматолог се постави дигноза Атопичен дерматит. Предписаха  Линола Фет за свивките, а за гушката  - Фуцидин Н. Споделих с дерматолога, че съм против КС кремове и беше изписан отново Фуцидин крем, с който мажа вече 5 дни и пак няма никакъв ефект. Мазала съм гушката с Дермалибур преди това, но кожата силно се изсуши и нацепи, след което третирах с Ексипиал с бадемово масло. В общи линии се въртим в един кръг. Реших да не мажа повече с Фуцидина и днес сложих Судокрем. Гушката стои зачервена и като изгоряла. Прилагам снимки към поста си и Ви моля да изкажете мнение. Дали екземата е Атопичен дерматит и с какво да третирам гушката.
Къпя дъщеря ми 2 пъти на седмица, откакто се е родила. Използвам олио за вана(някаква шведска марка е, не се внася в Бг) и крем за измиване  - Стелатопия на Мустела. Овлажнявам кожата с Екзомега. Обличам дъщеря ми в дрехи от естествени материи. Започнах захранване на 6 навършени месеца, като преди това е била изключително кърмено бебе. Сега продължавам да кърмя. В рода ни няма хора с алергии.
http://media.snimka.bg/2207/010669448-big.jpg
http://media.snimka.bg/2207/010669449-big.jpg
http://media.snimka.bg/2207/010669446-big.jpg
http://media.snimka.bg/2207/010669451-big.jpg
Благодаря Ви!


Гъбички са това-типично за мацерирани повърхности в сгъвките.
Например на сн.010669446-big.jpg това страничното с кръгла форма са гъбички.
Първо се овладява инфекцията, после се ползва козметика.
На снимка 010669451-big.jpg се вижда екзема-може да ползвате Фуцидин/Дактакорт там.
Спрете "обилието" на козметика.
Спрете се на само един хидратантен крем!

Ползвайте Дактакорт/Фуцидин лечението за 3-4 дена.
После чистата кожа поддържайте в гънките с пудра/Судокрем. Но не пудра върху Судокрем. Судокрем на много,много тънък слой... .

Това на вид са обикновени детски екземи-не виждам да е обезателно Атопичен Дерматит.
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 13:29:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #312 -: Февруари 21, 2009, 13:29:11 pm »
Не, не е нужен. Както и от изследванията се вижда.

Благодаря ви още веднъж!
Значи да не бързам да въвеждам жълтък и месо?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #313 -: Февруари 21, 2009, 13:31:41 pm »
Въведете ги планово, обикновено.
Бързане не е нужно.

Въобще, не мисля че от тези данни може да се заключи за "анемия".
При хб 107 и феритин 35 (долна граница за тази възраст 6)
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 13:40:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #314 -: Февруари 21, 2009, 13:34:47 pm »
Много ме успокоихте!
Жив и здрав да сте докторе!

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #315 -: Февруари 21, 2009, 14:14:54 pm »
Д-р Birdie, благодаря Ви за отговора!
Забравих да напиша, че бялата консистенция в областта на гънката на гушката е остатък от крем, с който мазах. :oops: (може би съм Ви заблудила по този начин и няма  мацерация или...)
Прилагам Фуцидин крем или Дактакорт и в областта на гушката, така ли? Допреди няколко дни спрях да мажа с Фуцидин крем, удачно ли е пак да почна или трябва да направя пауза преди следващото мазане? Има ли някакви специфични изследвания, с които се установява наличието на гъбички? Не съм професионалист, но и според мен не се касае за Атопичен дерматит; дъщеря ми определено няма суха, атопична  кожа. Не мога да разбера тая мода напоследък, всяко кожно изменение да се окачествява като Атопичен дерматит, която за мен е сериозна и плашеща диагноза.
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 14:23:39 pm от zvasileva »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #316 -: Февруари 21, 2009, 15:26:48 pm »
Да, видях кремчето-ако в гушката сте мазали с Фуцидин, намажете там САМО с Дактакорт.
"Мацерация" е зачервяване и "подсичане" в области с повишена влажност-най-вече за гънки се отнася термина, но и за "мастни гънки" в различни части на тялото при възрастни.

Оставете детето на спокойствие-какви изследвания и за какво... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #317 -: Февруари 21, 2009, 16:07:24 pm »
Здравейте, Докторе,
да попитам следното. Бебета на два месеца, научени от баба ентусиастка да пишкат и акат на легенче оше от първия месец, сега разбира се си пишкат в памперсите но по-често изчакват и акат в лвгенчето вместо в памперсите, усещат че така е чисто дупето по-дълго.
Понеже една педиатърка срещнала другата баба и и казала че до 6 месеца бебетата не бива да сядат, защото се чупела костица на опашката и се напикавали после до 14-15 годишни....
Та въпросът ми е вреди ли по някакъв начин сгъването на крачетата на бебе за по няколко минутки дневно?

Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #318 -: Февруари 21, 2009, 16:41:14 pm »
Не разбирам въпроса Ви, простете.
От друга страна, нещата които описвате са нечувани.
Оставете моля децата с памперс, както всички други деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #319 -: Февруари 21, 2009, 17:03:59 pm »
Да, видях кремчето-ако в гушката сте мазали с Фуцидин, намажете там САМО с Дактакорт.
"Мацерация" е зачервяване и "подсичане" в области с повишена влажност-най-вече за гънки се отнася термина, но и за "мастни гънки" в различни части на тялото при възрастни.

Оставете детето на спокойствие-какви изследвания и за какво... .
Благодаря Ви още веднъж за отзивчивостта!