0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #280 -: Март 31, 2009, 20:01:08 pm »
Честото maya_20. Много се радвам за теб. Дано от тук нататък всичко да минава безпроблемно. И дано  успеете да заразите всички нас с тази сладка зараза. на мен утре ми предстои да правя тест след инсето и ми е много притеснено. Дано да не разваля поредицата от прекрасни новини.

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #281 -: Март 31, 2009, 20:44:55 pm »
ralitka благодаря ти ,и аз се моля всичко да е наред.Какъв тест ще правиш утре?Какъвто и да е резултата ние  сме с теб  :wink:.Стискам палци резултата да е такъв какъвто го искаш.
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bfp:

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #282 -: Март 31, 2009, 22:08:34 pm »
Рали, желая ти заветните 2 чертички!

Майче, аз не съм запозната много, но щом ЧХГто е високо, според мен е възможно бебчето да не е 1, а да са 2:  newsm06 или newsm05 или newsm04
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #283 -: Март 31, 2009, 22:50:23 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Дано сряда да ми е късметлийски ден. А дано не е само и за мен.

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #284 -: Април 01, 2009, 10:47:15 am »
Съжелявам, че прекъсвам серията с добри новини, но при мен не се получиха нещата и този път. Още енда частичка надежда умря в мен. Дано все пак някога да стане, макар че днес не го вяервам изобщо. Искам да вдигна глава и да продължа да вярвам и да се надявам, но ми е страшно трудно. Може би просто ми трябва време за да го преодолея. Знам че вие ще ме разберете.
Днес ще се чуя с док и ще видим какво следва.
Пожелавам ви приятен ден и повече усмивки.

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #285 -: Април 01, 2009, 11:02:14 am »
съжалявам мила ralitka за резултата  :(,не се отчайвай моля те.Кой ден ти е днес от инсето,какъв тест си прави?

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #286 -: Април 01, 2009, 11:22:55 am »
Рали, ти нали прави инсе на 16ти? Ако си правила уринен тест не се отчайвай, рано е още. Ако не е станало този месец, значи ще е следващия. Всички разбираме емоциите ти и минаваме всеки месец през тях. Сега си отчаяна, но ще видиш как след 2 седмици пак ще има надежда и дори надеждата ще те прави най-щастливия човек на света. С теб сме. Не губи кураж до другия тираж!  :bighug:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #287 -: Април 01, 2009, 18:39:31 pm »
ralitka, съжалявам много  :( Прави са момичетата, че надежда винаги трябва да има, колкото и да е трудно. Това първо инсе ли ти беше? Това, че не е станало сега, не значи че няма шанс да стане следващия път.

Аз в понеделник бях при док за преглед. Като по чудо влязох точно в уговорения ми час  :)
Момичета, можете ли да ми препоръчате в коя лаборатория в Русе да си пусна TSH, FT4, TAT, MAT и Пролактин? Сега това ми предстои. Колко може да струват? Звъннах на личната да я питам за направление, тя взе да ми мънка нещо и сега не знам, май няма да ми даде... Яд ме е, защото от години съм при нея, а не съм ползвала нито едно направление.


За мъничката ми принцеса, завинаги в сърцето ми, 26.02.2009 - http://www.youtube.com/watch?v=TgxfvM1K7yI
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #288 -: Април 01, 2009, 19:23:16 pm »
Рали, силно те прегръщам.

 :bighug:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #289 -: Април 01, 2009, 19:39:15 pm »
Ралитка напълно те разбираме. Само напред и това е.

Cherie  миналата година моят личен лекар ми каза, че неможел да ми даде направление за хормони. Незнам още ли важи правилото, трябвало да е от специалист(гинеколог, ендокринолог, но имало ограничение). Нашия док май не се занимава с тези неща и дали изобщо има право т.е. трябва пак да търсиш познат лекар от Русе. Досега все съм си ги плащала. Немога да помогна за лаборатория и цени.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #290 -: Април 01, 2009, 19:49:09 pm »
Момичета, можете ли да ми препоръчате в коя лаборатория в Русе да си пусна TSH, FT4, TAT, MAT и Пролактин?

cherie аз есента си пусках тези хормони в лаборатория Здраве в стоматологията която е.

www. ruse.cibalab.com - това е сайта на лабораторията,в него ще намериш и цени на всичко което ще изследваш.
Аз там си изследвам всичко,защото може да проверяваш online 24 ч . в денонощието за резулата.После няма нужда да се разхождаш пак до там. :wink:
Относно направление и аз се опитах да взема от личния лекар ,но той ми каза че трябва да е от гинеколога.Платих си 130 лв и така...

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #291 -: Април 01, 2009, 21:10:28 pm »
Аз в понеделник бях при док за преглед. Като по чудо влязох точно в уговорения ми час  :)
Момичета, можете ли да ми препоръчате в коя лаборатория в Русе да си пусна TSH, FT4, TAT, MAT и Пролактин? Сега това ми предстои. Колко може да струват? Звъннах на личната да я питам за направление, тя взе да ми мънка нещо и сега не знам, май няма да ми даде... Яд ме е, защото от години съм при нея, а не съм ползвала нито едно направление.
Мисля,че първо личната трябва да ти даде направление за гинеколог и от там гинеколога ти дава направление за хормони(но не съм 100% сигурна),личната ти би трябвало да ти каже как е точно,но и трудно се намира гинеколог който да дава направления.А след като до сега не си взимала направления,настоявай да ти даде личната ти.По принцип по-вечето лични се правят на луди,но като понастояваш няма каде да отиде.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #292 -: Април 02, 2009, 09:56:33 am »
Рали,при мен нещата стояха по същия начин,правиха инсето през ноември и аз така силно вярвах че ще се е случило чудото но уви,началото на декември бе за мен най лошия период,беше ужасно но с времето болката отминава.Искам да ти вдъхна кураж и да ти кажа главата горе и устремена напред ,времето лекува но все пак болката не се забравя но това ще остане в нашите съзнания само лош спомен.

Момичета,вчера прочетох че сапочват приема на документи за Инвитро.
И все пак на коледа не станаха чудеса но баба Марта ни донесе във форума 2 бременелки-мартенички,да са живи и здрави и да продължавата да пръскат зараза и върху нас.
Ще успеем един ден момичета,имайте вяра и дано това е скоро.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #293 -: Април 02, 2009, 11:11:10 am »
Много ви благодаря за подкрепата момичета. Наистина означава много за мен. Вчера се чух с док и той ми каза да спра утрогестана и че до 2 дни ако не ми дойде да си направя пак уринарен тест и да му се обадя за да решим следващата стъпка.
Някоя от вас може ли да ми каже дали е възможна втора инсеминация на следващия месец след първата? И колко изобщо инсеминации е възможно да се правят?

Мила Cherie аз си пусках тези иследвания преди няколко месеца. Макар че съм в много добри отношения с личния си лекар и той ми даде направление за ендокринолог, от там неможах да взема, защото съответно са изчерпани или някакво друго оправдание. Но няма смисъл да си губиш време с това, не бяха особено скъпи изследвания. Само ще се изнервиш по чакане пред различни кабинети.


[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #294 -: Април 02, 2009, 15:03:15 pm »
Много ви благодаря за подкрепата момичета. Наистина означава много за мен. Вчера се чух с док и той ми каза да спра утрогестана и че до 2 дни ако не ми дойде да си направя пак уринарен тест и да му се обадя за да решим следващата стъпка.
Някоя от вас може ли да ми каже дали е възможна втора инсеминация на следващия месец след първата? И колко изобщо инсеминации е възможно да се правят?
Щом така е казал док. значи чакаш още няколко дни.
По принцип е възможно да се направи веднага инсе, но пак каквото каже док. Зависи от случая, нашите бяха през интервали от време.
Броя на инсетата зависи до колко можете да си позволите, дали ви трябват много лекарства за стимулация, какъв точно е проблема.... пак трябва да се обсъди, но като цяло се препоръчват поне 3-4 пъти. Щом има възможност и шанс за забременяване си заслужава да опитвате. ЕЕЕ Мартео да каже, че си заслужава. :D
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #295 -: Април 02, 2009, 15:53:17 pm »
Много даже си заслужава да се пробва!!!
Ние правихме и 3-те инсе-та последователни месеци. С мъжа ми бяхме решили, че така ще е по-лесно, почва да ти става навик постоянно да си слагаш утрогестан и няколко дена след цикъл си при доктора. Първите 2 бяха нестимулирани, последното предложих на доктора да ме стимулира, защото дясната ми тръба е леко "сгъната", а аз все в дясно овулирах. С "Меногон"-а пак в дясно ми бяха големите фоликули и се оказа, че тръбата си е ОК  :D
Офф, как ми се иска всичките да сте в моето положение! И то възможно най-скоро!!!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17  да видите скоро заветните :bfp:
Cherie аз доколокото знам няма начин да минеш по ЗК с тези изследвания, аз като ги правех Бойчев без да го питам ми каза, че се заплащат. Излязоха ми над 100 лв.
Ralitka и аз след 2-то инсе питах доктора какъв е плана за по-нататък и той ми казва, че когато ЦС е ОК се правят до 4 инсеминации, когато има някакви съмнения след 2 инсе препоръчва лапароскопия. Спомням си, че ние го питахме дали има смисъл от лапароскопия при условие, че нашите планове са да минем към инвитро ако не стане след 4-та инсеминация и той каза, че в моя случай (с почти перфектни тръби и всички изследвания в нормите) няма нужда от лапароскопия.
За това най-добре питай доктора, все пак съветите са индивидуални и не се отчайвай толкова бързо!
Аз се възхищавам на повечето момичета тук (Cream, Kalimera, извинете, но не помня всички имена) колко са силни и постоянни в желанието си да създадат живот! трябва да бъдем като тях и да вярваме, че все някога ще успеем!!!
:bighug: ви
« Последна редакция: Април 02, 2009, 16:09:39 pm от marteo »
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #296 -: Април 02, 2009, 18:43:12 pm »
Колко се радвам че ви има. Чета постовете и си вдъхвам кураж и най-вече търпение. Толкова много научавам от вашите истории. След 2-3 месеца сигурно и нас ни предстоят инсеминации. Мартео, какво значи 'ако ЦС е добре'. Имаш предвид да се направи микробиология ли? При доктор Бойев ли се прави или по-добре да си направя преди това да ми е готова? Аз съм все още босичка по повечето въпроси...  :oops:
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #297 -: Април 02, 2009, 19:49:31 pm »
ЦС = цветна снимка
манипулация, при която се диагностицира проходимостта на тръбите.
Исках да кажа "ако тръбите са проходими"
Като си "босичка" ще питаш, всички се учим, да не мислиш, че някоя от нас знае всичко  :)
то.. по-добре нищо да не знаеш де, ама няма как
А относно микробиологията - аз нищо не съм правила на соя глава. Помолих го да ми назначи всички необходими изследвания, той ме пита дали имам възможност (финансова)да правя всичко наведнъж. Разбрахме се да правя всичко възможно най-скоро и направо след следващия цикъл да отида на цветна снимка със резултатите от изследванията. Това е, ако друго те интересува - пиши!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #298 -: Април 02, 2009, 20:27:02 pm »
На мен ЦС ми е правена преди доста години. Когато ходих в София (преди Бойчев ходех при един док в СФ) той ми беше казал, че ЦС не е най сигурният метод за установяване на състоянието на тръбите. А тъй като съм и със поликистоза ми препоръча лапароскопия. Точно преди година ми я прави лапарото там и се установи че тръбите са ми добре. Знам че е освободил яйчниците от задържаните фуликули и е премахнал малка кистичка до фибралния апарат на едната тъба. Това ми беше първа инцеминация (стимулирана) и се надявам че няма да се наложи да чакам няколко месеца, а че ще можем да пробваме отново следващия месец. Но както казваш Kalimera док най-добре ще каже. Хубавото от всичко е че най-накрая намерих док на който мога да имам доверие, и който не ме гледа в ръцете да му дам следващата 50тачка,а наистина има желание да помогне. 
Благодаря ви отново момичета,че ви има защото наистина ми олеква като споделям с вас, защото знам че ме разбирате. Обещавам повече да не се отчайвам, а да се мъча да вдъхвам кураж както на себе си така и на всички вас.
 :bighug:

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #299 -: Април 02, 2009, 20:55:12 pm »
Ето ме и мен. :hello: току що се върнах от нашия док и бързам да ви пиша тихичко.Както винаги чакахме доста - около 2 часа за да ни приеме.Като дойде моят ред и направо се вцепених  :oops:,доста се притесних  :oops: и загубих ума и дума  :?.Прегледаме с вагиналния видеозон и видяхме че всичко е наред засега,точицата си е на мястото, имаме жълто тяло, леко се виждаше че нещо пулсира, но док. ни каза че след 2 седмици трябва да се види вече със сигурност.
Малко съм разочарована защото нито ми каза в коя седмица съм,нито размери на зародиша,нито нищо.Изписа ми Аспирин Протект ,Но Шпа - само при нужда и Утрогестан - само ако имам зацапване.И така на 17.04 - денят преди Великден сме пак там.

 :bighug: :bighug: :bighug: