0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #60 -: Януари 28, 2009, 11:35:04 am »
Може би ще се класирам за инвитро - април.
Искрено се надявам всичко да е наред и през април да си в София на инвитро  :goodluck:
То не остана, идва Февруари и трябва да сме на вълна "Деня на влюбените", после си чакаме подаръците за 8-ми Март и ... ще видиш, че ще минат бързо!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #61 -: Януари 28, 2009, 12:25:32 pm »
Да те питам това 7мм на кой ден от МЦ ти е? От кога ги пиеш лекарствата, защото и на мен ми каза 4 мес., т.е пия и февруари и края на февруари слагаме първата инжекция /блокаж предполагам/. Виаграта преди цикъла на инвитрото ли ще я слагате?
Извинявай за многото въпроси, то стана като анкета 
Хей на всичко ще отговоря без никакъв проблем  :D!
Лигавицата ми е 7 мм е на 12 ден от МЦ и всъщност този месец ми е трети с агапурин и вит.Е и осми месец със естрофем по схемата. А виаграта ще я слагам на петия месец от лечението. Вече наистина трябва да има подобрение и ще можем да започнем инвитро от следващия цикъл. Доколкото аз тълкувам нещата ако започнем инвитро пак ще трябва да слагам виагра ???...дали е така незнам. При теб явно положението не е толкова трагично като мен. Според мен лигав.ти ще бъде идеална в месеца за инвитро.
Ти по-дълъг протокол ли ще бъдеш? Кога те викат за тази инжекция? Аз питах, но док. каза че затова ще говорим следващия път? Аз също ще бъда като cream и ще започна стимулацията при Бойчев ама по-вече инфо през март.

[Извинявай ако дублирам въпроса, но тъй като и моята е тънка (4мм 8O) какви точно лекарства пиеш сега, кога ги започнахте и кога подействаха?
Lady Deny лекраствата са: естрофем,агапурин,вит Е. Но лигавицата ще я видите как е след лапарото когато започнете да бебеправите. Иначе сега е безмислено да пиеш лекарства за нея.
Клостилбегита много изтънява лигавицата. Аз го пих няколко месеца преди да решим за лапарото, но като видяхме накъде вървят нещата и след това го спряхме. 4 мм е тънка..това на кои ден беше? 

marteo аз също се надявай покрай тези празници да мине времето по-бързо  :D.
Благодаря за подкрепата момичета!
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #62 -: Януари 28, 2009, 13:07:51 pm »
Клостилбегита много изтънява лигавицата.
Това не го знаех, аз го пих 1 път преди около година (още не бях пациентка на Бойчев). Вчера бях на консултация и решихме да правим и трето инсе, но този път на стимулиран цикъл. Изписа ми "Menogoni" ампули (мускулни инжекции)от 75UE от 4-1 до 9-я ден на МЦ и на 9-я ден съм пак на преглед. Вчера пак ми гледа снимката и каза, че дясната тръба е леко "сгъната", а аз до сега все от дясно овулирах. Той все ми казваше, че съм малка и нямам място къде да ги събера тези тръби, но вчера каза, че ако и третото инсе ще е неуспешно ще трябва да правим лапароскопия. Аа, и за имунологичните изследвания ми взеха вчера кръв, та ще видим след 2 седмици какви са резултатите.
Някоя от Вас била ли е стимулирана с "Menogoni"? Странични реакции има ли? Защото като биех Клостилбегита много лошо виждах.
Мерси и :bighug:  на всички!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #63 -: Януари 28, 2009, 13:12:36 pm »
Някоя от Вас била ли е стимулирана с "Menogon"? Странични реакции има ли? Защото като биех Клостилбегита много лошо виждах.
Аз :lol: последния път за инсето започнахме с меногон. Нямах странични ефекти. Аз и от клостлибегита нямах, а за един месец пиене нищо не ти е станало на лигавицата. Споко.
Добро решение сте взели за напред. Успех!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #64 -: Януари 29, 2009, 13:54:09 pm »
Ти по-дълъг протокол ли ще бъдеш? Кога те викат за тази инжекция? Аз питах, но док. каза че затова ще говорим следващия път? Аз също ще бъда като cream и ще започна стимулацията при Бойчев ама по-вече инфо през март.
Калимера много ти благодаря за отговора, сигурна съм, че и при теб нещата ще бъдат ОК! Мен д-р Стаменов ме вика на 18-ти ден от следващия МЦ /горе-долу 20.02./ и каза, че тогава слагаме първата инжекция /това му бяха думите/. Не каза по какъв протокол, аз предполагам, че ще е по дълъг, щото тая инжекция на 18-ти ден освен блокаж да е, няма какво друго да е.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #65 -: Януари 29, 2009, 17:07:16 pm »
[Извинявай ако дублирам въпроса, но тъй като и моята е тънка (4мм 8O) какви точно лекарства пиеш сега, кога ги започнахте и кога подействаха?
Lady Deny лекраствата са: естрофем,агапурин,вит Е. Но лигавицата ще я видите как е след лапарото когато започнете да бебеправите. Иначе сега е безмислено да пиеш лекарства за нея.
Клостилбегита много изтънява лигавицата. Аз го пих няколко месеца преди да решим за лапарото, но като видяхме накъде вървят нещата и след това го спряхме. 4 мм е тънка..това на кои ден беше? 
Беше 16ти ден от цикъл предизвикан с Дуфастон, обаче аз следя темп. и правя тестове- последните месеци няма овулация. Тъй като при мен без хапчета е много голяма рядкост цикъла се надявам че овулацията (ако не пия хапчета) настъпва по-късно и ако след операцията си имам естествен цикъл може би ще си ми е по-дебела лигавицата... ако успяхте да ми проследите мисълта  :D :D :D

А какво значи къс / дълъг протокол?  :oops:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #66 -: Януари 29, 2009, 20:54:17 pm »


Д-р Бойчев е най-страхотния доктор който познавам обича си работата и я работи съвестно и много добре просто казвам това което ми се е случило аз платих 150лв.за ЦС след това за лапарото ми ,че ще струва 200лв.А какво искаш да кажеш ,че ти се комбинира операцията с ЦС.
 Никой ли не може да каже как Ви е дошло след лапарото закъснява ли или е нормално?


« Последна редакция: Януари 29, 2009, 21:02:55 pm от bibka8445 »
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #67 -: Януари 29, 2009, 22:06:02 pm »
Никой ли не може да каже как Ви е дошло след лапарото закъснява ли или е нормално?
Моя цикъл така и не се възстанови  :(. След 2 месеца чакане започнах утрогестана.

[аз предполагам, че ще е по дълъг, щото тая инжекция на 18-ти ден освен блокаж да е, няма какво друго да е.
Snow-white  точно така блокаж си е на хипофизата, по-дълъг протокол си.

Някои правил ли е изследване за хламидии и каква е цената му? (това е последното нещо за което се замислих).
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #68 -: Януари 30, 2009, 12:23:44 pm »

Някои правил ли е изследване за хламидии и каква е цената му? (това е последното нещо за което се замислих).

Аз съм правила кръвни изследвания за хламидии и струват 17 лева,  но доколкото знам правят и други, вземат материал като за цито намазка. За кръвните знам (от собсвен опит), че различните лаборатории изледват различни типове хламидии, на мъжа ми в едната лаборатория му казаха, че има, в другата - че няма. Накрая ги направихме в Плевен (при Конова) и в един ин витро център в София, и на двете места изследваха няколко типа хламидии и резултатите бяха еднакви, та се успокоихме, че всичко е наред.
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #69 -: Януари 30, 2009, 14:04:50 pm »
Здравейте момичета,на мен ми дойде и виждам как леко се изнизват дните и започвам да се чудя дали въобще да чакам до пролетта /такава отсрочка си дадох за почивка/ преди да заполна отново с инсето,което ще искам този път да е стимулирано.Едно момиче ми писа в един друг форум ето какво: "Стимулацията започна от 3 до 7 ден клостилбегит,след което инжекции меногон и пурегон ,следяха на два дена ,и дозите на инжекциите постоянно варираха според узряването на яйцеклетките.Лекаря ми изписа лекарствата ,с които стимулират при инвитро ,струваха ми 1800лв.Много жени заради сумата ги стимулират със слаби лекарства ,което не дава резултат."Ето това ми писа и това и е било първото инсе но добре стимулирано.Незнам аз какво ще предприема но ще говоря с доктора и ако е по-дория вариант ще го избера.Моля ви дайте съвет това добър вариант ли е макар и скъп.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #70 -: Януари 30, 2009, 16:09:05 pm »
Калимерче, пожелавам ти да започнете възможно най-скоро, защото знам какво е само да чакаш.

Никой ли не може да каже как Ви е дошло след лапарото закъснява ли или е нормално?
На мен ми дойде навреме. Понеже си мерех температурата, засякох, че ми дойде точно 14 дни след овулацията.

Snow-white, късмет yahoo_17!

marteo, аз пих клостилбегит някъде около 6 месеца и засега лигавицата ми е наред /да чукна на дърво :wink:/, така че споко!

Здравейте момичета,на мен ми дойде и виждам как леко се изнизват дните и започвам да се чудя дали въобще да чакам до пролетта /такава отсрочка си дадох за почивка/ преди да заполна отново с инсето,което ще искам този път да е стимулирано.
Аз специално немога да чакам. Винаги трябва да правя нещо, инъче ще откача. А по повод на стимулацаята, док ще прецени най-добре. Аз също му бях предложила да направим стимулирано инсе, но на мен ми каза, че няма никакъв смисъл.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #71 -: Януари 30, 2009, 17:24:31 pm »
А какво искаш да кажеш ,че ти се комбинира операцията с ЦС.

АМи Бибка май не се изразих много точно като го казах това  :oops:. Док. каза, че по време на операцията ще провери проходимостта на тръбите.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #72 -: Януари 30, 2009, 18:31:03 pm »
desislavajekova по принцип инвитрото е с по-голяма успеваемост от инсеминация и ако ще правиш инсе със такава силна стимулация то по-добре прави направо инвитро. Така си говорихме с док. понеже същото се случи със мен. Ние направихме такова силно стим. инсе и беше неуспешно, затова доктора каза че няма смисъл да продължаваме със инсеминации. Всъщност въпроса опира до пари, ако можете да си позволите по-скъпи инсета добре, ако не -или леко стим.инсе или събирате пари за инвитро. Това е в прав текст и логиката която следвахме/поне пак ти казвам при мен беше така/.
Но като обсъди нещата ще вземете най-правилното решение.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #73 -: Януари 30, 2009, 18:54:14 pm »
marteo благодаря за разясненията относно хламидиите.

cream  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #74 -: Януари 30, 2009, 19:33:31 pm »
Стимулацията започна от 3 до 7 ден клостилбегит,след което инжекции меногон и пурегон ,
Не е ли прекалено силна тази стимулация? Не съм чела всичките ти постове и не знам точно как са нещата при теб, но четох в други теми че само с "Меногон" стигат до над 10 фоликула (по 150 IE), а тази комбинация ще ти "направи" към 15 фоликула сигурно. Аз сега съм на "Меногон",но 75IE, другата седмица ми предстои 3-то инсе, ще видим дали ще има резултат от това стимулиране. Пиши после какво сте решили за следващото инсе и успех!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #75 -: Януари 30, 2009, 20:37:57 pm »
Някои правил ли е изследване за хламидии и каква е цената му? (това е последното нещо за което се замислих).

Гледам един каталог на една лаборатория и виждам ,че има 5 вида хламидия.Аз съм правила изследвания на два вида взема се кръв на гладно и без кафе резултата излиза след два дни.Имаш ли болка при полов контакт ако имаш може и да е от хламидия
Цените на хламидията са от 11.70 до 24.00лв.е най скъпата.Има  една хламидия още, но  пише изследване на боилогични тъкани,антитела и течности струва 30.70лв :ask:
А пролактина изследвала ли си?
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 21:02:32 pm от bibka8445 »
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #76 -: Януари 31, 2009, 11:03:07 am »
Snow-white, късмет yahoo_17!
Благодаря ти cream, успех и късмет и на теб и Калимера, както и на всички останали момичета тук!
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #77 -: Януари 31, 2009, 12:07:39 pm »
Snow-white, късмет yahoo_17!
Благодаря ти cream, успех и късмет и на теб и Калимера, както и на всички останали момичета тук!
Благодаря имам нужда от късмет точно сега и от успех също. За сега ме боцкат всеки ден. После ще видим... :bighug:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #78 -: Януари 31, 2009, 13:30:06 pm »
Благодаря на всички ви за съветите,ще видим като идем при док. какво ще каже и той,Калимера искрено благодаря за ценния ти съвет,в голяма степен си права.Добре че ви има всички вас да споделяте и да обменяме опит.Много сте ценни.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #79 -: Януари 31, 2009, 15:54:41 pm »
Момичета,на мен ми дойде със силна болка тази сутрин. :(Надявах се тайно ,че чудото се е случило, но уви