0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #40 -: Януари 25, 2009, 10:57:11 am »
Трябва ли да си нося неща от вкъщи- освен пижамка трябва ли чаршафи, храна.

Нощница,пижама,четка,паста за зъби,сапун,тоалетна хартия,мокри и сухи кърпички,чехлички,чорапки,чашка,нещо за ядене за след операцията/кисело мляко,банани,минерална вода/,стотинки за телевизора,може и грейка/за всеки случай/.
Като документи се носи здравната книжка,личния амбулаторен картон,направление за хоспитализация,лична карта.


Копирах мой пост от предишната темичка, за да не пиша отново. Няма да се плашиш изобщо. Споко! Ако искаш влез в дневниците и прочети моя - там съм описала всичко много подробно.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #41 -: Януари 25, 2009, 11:16:50 am »
Калимерче, успех утре! С теб съм, нали знаеш :wink:. Чакаме да разказваш.

Zorito_, честито и лека бременност! Прекрасна новина! :ballons:

maya_20, нещо ново има ли? Прави ли  :bfp1:

bibka8445, желая ти възможно най-скоро да се радваш на положителен резултат. Точно след лапарото шансът е огромен, така че  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #42 -: Януари 25, 2009, 13:40:10 pm »
Калимерче, успех утре! С теб съм, нали знаеш :wink:. Чакаме да разказваш.
cream веднага ще докладвам като се върнем във вторник от София.
Офф сега пък ми щукна нещо в главата - да те питам аз теб. Правиха ти втора цветна снимка заради съмнение от хидросалпингс, но кога се появяват тези съмнение...?? Ами че моята лапароскопия беше много отдавна, от тогава не сме правили нищо за тръбите... ами и аз ако имам такова чудо. Че док. щеше да каже ако имаше подобно нещо  :oops: но ми стана интересно от какво се получава този хидросалпингс(само знам че тази течност спира развитието на ембриона).
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #43 -: Януари 25, 2009, 15:07:09 pm »
Калимерче, успех утре! С теб съм, нали знаеш :wink:. Чакаме да разказваш.
cream веднага ще докладвам като се върнем във вторник от София.
Офф сега пък ми щукна нещо в главата - да те питам аз теб. Правиха ти втора цветна снимка заради съмнение от хидросалпингс, но кога се появяват тези съмнение...?? Ами че моята лапароскопия беше много отдавна, от тогава не сме правили нищо за тръбите... ами и аз ако имам такова чудо. Че док. щеше да каже ако имаше подобно нещо  :oops: но ми стана интересно от какво се получава този хидросалпингс(само знам че тази течност спира развитието на ембриона).
Калимера и мен това малко ме притеснява. Аз правих ЦС през юни 2007г, беше добре тръбата /с 1 съм/, Стаменов я видя, нищо не каза, не спомена и втора ЦС да направим, а пък почваме края на февруари. И аз го мисля този хидросалпингс. Ще се радвам да споделиш като се върнеш от прегледа какво ти е казал по въпроса. Айде успех и  :crossfingers: :crossfingers:
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #44 -: Януари 25, 2009, 15:15:05 pm »
maya_20, нещо ново има ли? Прави ли  :bfp1:

Не съм правила тест,защото реших да изчакам.И снощи ми дойде,с такива мъки.Дано да не ми спре до утре че имам такова усещане.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #45 -: Януари 25, 2009, 15:33:01 pm »
Офф сега пък ми щукна нещо в главата - да те питам аз теб. Правиха ти втора цветна снимка заради съмнение от хидросалпингс, но кога се появяват тези съмнение...?? Ами че моята лапароскопия беше много отдавна, от тогава не сме правили нищо за тръбите... ами и аз ако имам такова чудо. Че док. щеше да каже ако имаше подобно нещо  :oops: но ми стана интересно от какво се получава този хидросалпингс(само знам че тази течност спира развитието на ембриона).

Първата ми цветна снимка беше преди лапарото, значи някъде през март.2008 г. Сега, преди първия преглед при Стаменов, Бойчев ми каза, че е минало много време и тръбите трябва да се проверят.  Не се е усъмнил от нещо конкретно, защото хидросалпингс неможе да се види при преглед, просто каза, че преди инвитро задължително трябва да се отхвърли наличието му.

Ако при теб и при Snow-white Стаменов не е предложил нова ЦС, може да е защото никога не сте имали проблеми с тръбите. Но задължително го попитайте, за да сте по-спокойни!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #46 -: Януари 25, 2009, 16:05:19 pm »
 
Цитат
желая ти възможно най-скоро да се радваш на положителен резултат. Точно след лапарото шансът е огромен
    Благодаря Ви момичета за подкрепата!
Дано господ дари всички ни с така желаното бебе! :bori_007: :bori_004: :goodluck:
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #47 -: Януари 25, 2009, 20:12:03 pm »
Честитооо Zorito!!! И леко бременеене  :D
а на Kalimera ще стискаме палци всичко да мине успешно!
Аз вчера си правех тест и се оказа, че пак трябва да правим инсе  :( Ще си запиша час за вторник за да предложа на док този път да ме стимулира и ще ви държа в течение как са нещата при мен, а до тогава нека някоя друга последва Zorito !
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #48 -: Януари 26, 2009, 14:03:43 pm »
Момичета стискайте палци, в събота съм на преглед при Бойчев. Искам да ви попитам някоя от вас ходила ли е с направление, защото имам записан час в събота и незнам дали да нося, ако някой знае как става моля да ми каже.
Благодаря предварително. Успех на всички
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #49 -: Януари 26, 2009, 15:45:42 pm »
Здравей gucci
Когато ми беше първия преглед при Бойчев и аз бях с направление.След това ходих 2 или 3 пъти с направление, и накрая ми каза че немога да продължавам с направленията защото съм ги изчерпала.Нещо такова.И сега като ходя си плащам постоянно.
Като имаш възможност ,ползвай си направлението,иначе защо си плащаме здравните осигуровки.
Ти за какво ще бъдеш там?

Стискаме палци  :crossfingers: дано за каквото отиваш , да е наред.Успех :wink:

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #50 -: Януари 26, 2009, 15:59:46 pm »
Момичета стискайте палци, в събота съм на преглед при Бойчев. Искам да ви попитам някоя от вас ходила ли е с направление, защото имам записан час в събота и незнам дали да нося, ако някой знае как става моля да ми каже.

Ние ще стискаме палци разбира се ако и ти обещаеш да пишеш как е минало  :D Аз бях последния път с направление, но го казах още когато си записвах часа (обикновено часовете с направление са за около месец по-късно от частните). Само като пристигнеш даваш направлението на момичето на рецепцията, за да ти подготви амбулаторния лист и готово. Но дори и с направление се плаща 15лв за видеозона. Не съм чела предишни постинги и не зная на какъв етап от лечение сте, но ако някоя процедура може да мине по здравната каса док със сигурност ще ти го каже. :wink:

Копирах мой пост от предишната темичка, за да не пиша отново. Няма да се плашиш изобщо. Споко! Ако искаш влез в дневниците и прочети моя - там съм описала всичко много подробно.


Cream, благодаря за подкрепата. Прочетох и ти през какво си минала и не знам какво  друго да кажа освен че вървите по правилен път и няма начин просто да не се получи скоро  :balk_46:
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #51 -: Януари 26, 2009, 16:02:25 pm »
мерси за бързия отговор.
ще ходим защото правим опити от 1 год. и половина и ходихме къде ли не та сега ще ходим при него вече се надявам че той ще ни помогне. проблемът е при мъжа ми и сигурно ще се наложи инсе или инвитро.
ще ви споделя какво е казал като се върнем от там. успех на всички още веднъж.
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #52 -: Януари 26, 2009, 19:07:03 pm »
Момичета стискайте палци, в събота съм на преглед при Бойчев. Искам да ви попитам някоя от вас ходила ли е с направление, защото имам записан час в събота и незнам дали да нося, ако някой знае как става моля да ми каже.
Благодаря предварително. Успех на всички

Аз отидох първия път без направление защото свободни часове с направление имаше за ноември ,а без направление ме записаха за октомври след това правихме цветна снимка за нея платих 150лв.от които 30лв.за упоика.Лапарото беше с направление и платих престоя в болницата.След това две хидротубации по 20лв.А самите ампулули се намират трудно и едната е 4.65лв.за една процедура трябват 5
« Последна редакция: Януари 26, 2009, 19:16:23 pm от bibka8445 »
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #53 -: Януари 26, 2009, 20:05:59 pm »
Зравейте, момичета.

Аз се чудех защо на мен док. ми каза, че разходите по лапарото ми ще са до 200лв, а повечето сте писали, че сте плащали само за престоя. На мен по време на операцията ще ми направят и цветна снимка, която явно струва 150лв. Хей, Бибка, мерси че ми ги изясни тези неща :oops:


Мая, къде изчезна, хайде пиши какво става, че ще има да те мислим и тебе сега   :D
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #54 -: Януари 27, 2009, 10:07:08 am »

Мая, къде изчезна, хайде пиши какво става, че ще има да те мислим и тебе сега   :D

Тук съм.Не ме мислете мен  :).На мен си ми дойде и чакам да ми свърши,за да започнем нова тактика.Досега в продължение на три месеца по време на овулационния ми период,го правим само вечер.Сега мисля да пробваме и сутрин и вечер и се надявам да се оцелим най накрая. :eggsperm:

Знаете ли момичета,миналата година когато ми беше първия преглед при нашия док,той ми каза че до април ако не забременея, ще ми прави цветна снимка.Аз доста се стреснах от това,защото знам че е доста болезнено.Но като дойде м.април,незнайно как -съм забременяла.Доста бях изненадана,защото не съм разбрала кога е станало.Толкова бях заета с работата си,бях по командировки и въобще не ми оставаше време да мисля затова :ask:
Но ето че и това време отмина,и ми остави неприятни спомени.
Искренно се надявам при всички вас да се получат нещата,преди да легнете на операционната маса.Като чета всяка от вас през какво е минала и какво ви предстои да минете,тръпки ме побиват.Дано Господ ви възнагради по-скоро.
Стискам палци за всички ви  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: 

Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #55 -: Януари 27, 2009, 20:57:00 pm »
Зравейте, момичета.

Аз се чудех защо на мен док. ми каза, че разходите по лапарото ми ще са до 200лв, а повечето сте писали, че сте плащали само за престоя. На мен по време на операцията ще ми направят и цветна снимка, която явно струва 150лв. Хей, Бибка, мерси че ми ги изясни тези неща :oops:


Мая, къде изчезна, хайде пиши какво става, че ще има да те мислим и тебе сега   :D
На мен също ми беше казал ,че лапарото ще струва двеста лева  очаквах да платя долу на касата тази сума ,но като ми казаха 13 лв. много се учудих .На мен ми се стува ,че доктора иска тези пари да ги дадем на него защото те няма да те приемат ако нямаме здравни осигуровки за да казва че това е сумата без направление като се върнеш ще кажеш как е минало и по важното е крайният резултат  :bfp: :goodluck:
А аз искам да питам след лапарото трябва ли да ми дойде нормално на ме ми идва винаги 5 дни по рано а този месец вече ми закаснява 5 дни лапарото беше на 08.януари .
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #56 -: Януари 27, 2009, 21:56:21 pm »
Не мога да стигна до компютъра, но набързо ще ви пиша как мина прегледа вчера.
Моята лигавица не е помръднала и си стои 7 мм., но... док.Стаменов каза че това е засега и ефект ще има след 4 месеца прием на всички лекарства до сега. Т.е. пия още един месец всичко, на следващия цикъл добавяме капсули виагра и края на март на преглед. Ако тогава всичко е наред ще даде зелена светина за процедура. Може би ще се класирам за инвитро - април.
Няма как, все пак трябва да износя докрай нашите бебоци... а затова трябва хубава лигавица. Не съм обезсърчена а напротив... продължаваме с моя мъж борбата.

Snow-white/ако прочетеш това е за теб/ бях напълно спокойна на срещата и забравих да питам за цветната снимка. Направо забравих.... да се надяваме че докторите си знаят работата и ако е имало нещо подобно щяха да ни предупредят.

Във всички болници се плаща за избор на екип, може би това е цената, или пък зависи от лимита със зравната каса. Аз също ходя без направление ... такъв е живота, това не е само при този доктор.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #57 -: Януари 27, 2009, 22:10:46 pm »
На мен ми се стува ,че доктора иска тези пари да ги дадем на него защото те няма да те приемат ако нямаме здравни осигуровки

Бибка, абсолютно не съм съгласна, че ги иска за себе си! Наротив, с впечатление съм че е много съвестен в работата си. При мен операцията се комбинира с ЦС, което явно не се поема от здравната каса, а със здравното осигуряване в България, горко ни като ни се наложи да ходим на лекар, ама това е друг въпрос. 
За цикъла след лапарото трябва да ти отговорят другите момичета, но споко 5 дни едва ли са повод за притеснение.  :wink:

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #58 -: Януари 27, 2009, 22:19:56 pm »
Искренно се надявам при всички вас да се получат нещата,преди да легнете на операционната маса.
Абе знае ли човек март месец шъркелите какво ще донесат... stork-girl

Моята лигавица не е помръднала и си стои 7 мм., но... док.Стаменов каза че това е засега и ефект ще има след 4 месеца прием на всички лекарства до сега. Т.е. пия още един месец всичко, на следващия цикъл добавяме капсули виагра и края на март на преглед.
Калимерче, няма да усетиш кога ще стане април и вече всичко ще е наред. :) Извинявай ако дублирам въпроса, но тъй като и моята е тънка (4мм 8O) какви точно лекарства пиеш сега, кога ги започнахте и кога подействаха?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #59 -: Януари 28, 2009, 10:25:24 am »
Snow-white/ако прочетеш това е за теб/ бях напълно спокойна на срещата и забравих да питам за цветната снимка. Направо забравих.... да се надяваме че докторите си знаят работата и ако е имало нещо подобно щяха да ни предупредят.
О, и аз съм така, редовно забравям да питам, хем предварително си ги набелязвам въпросите, ама като вляза на преглед и.....
Да те питам това 7мм на кой ден от МЦ ти е? От кога ги пиеш лекарствата, защото и на мен ми каза 4 мес., т.е пия и февруари и края на февруари слагаме първата инжекция /блокаж предполагам/. Виаграта преди цикъла на инвитрото ли ще я слагате?
Извинявай за многото въпроси, то стана като анкета  :)  ако имаш време да ми отговориш, ако искаш и на лични  :bighug: