0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #100 -: Февруари 09, 2009, 20:41:27 pm »
Момичета, сега ще ви развеселя малко :grouphug2:

Познайте кой беше с мен на трасфер днес............ ами д-р Бойчев, разбира се!!!!!!!!!!
Стоях самичка в стаичката, чаках да ме извикат и изведнъж някой отваря врата. Поглеждам - нашият док срещу мен. Щях да припадна от изненада. Позна ме и влезе. Попита ме за коя от всичките процедури чакам. Обясних му, седна до мен, държа ми ръката, успокоява ме, поговорихме си. Оплаках му се, че много ми се пишка и вече не издържам /20 мин. чаках в стаичката и още 2 часа отвън/. Той веднага стана и отиде да търси Стаменов, защото искаше да влезе на трансфера. След малко обаче дойде Персенска и каза, че са извикали Стаменов за операция и се отишли двамата. Така, че трябваше Персенска да се заеме с мен.

Е, това е. Върнаха ми четири ембриончета. Сега ми стискайте палци да си ги задържа!!!
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 20:43:55 pm от cream »
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #101 -: Февруари 09, 2009, 21:20:29 pm »
Здравейте мадами, при мен засега няма нищо ново.

Благодаря ви Бибка, Крем, Калимера за отговорите. Мисля да не се обаждам предварително. Би трябвало точно тогава да съм напълно чиста а ако стане засечка ще си чакам там, че да не ме отложат за другия месец.

А днес изведнъж като ме заболя зверски главата и си викам 'А-ха! Симптом!' Нищо че ми е 5ти ден от М. Все се надявам ей така като отида за лапаро и да се окаже че е станало чудото... но уви...

EVIQ тел, на който звъня е 08666-0560. Понякога успявам да се свържа от първия път.

Хайде, приятна вечер и много  :00001754:

За кога ти е лапарото ?
 :crossfingers: :goodluck: :babyflips:Надявам се чудото да се случи на всички
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 21:24:49 pm от bibka8445 »
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #102 -: Февруари 09, 2009, 21:37:43 pm »
Момичета, сега ще ви развеселя малко :grouphug2:

Познайте кой беше с мен на трасфер днес............ ами д-р Бойчев, разбира се!!!!!!!!!!
Стоях самичка в стаичката, чаках да ме извикат и изведнъж някой отваря врата. Поглеждам - нашият док срещу мен. Щях да припадна от изненада. Позна ме и влезе. Попита ме за коя от всичките процедури чакам. Обясних му, седна до мен, държа ми ръката, успокоява ме, поговорихме си. Оплаках му се, че много ми се пишка и вече не издържам /20 мин. чаках в стаичката и още 2 часа отвън/. Той веднага стана и отиде да търси Стаменов, защото искаше да влезе на трансфера. След малко обаче дойде Персенска и каза, че са извикали Стаменов за операция и се отишли двамата. Така, че трябваше Персенска да се заеме с мен.

Е, това е. Върнаха ми четири ембриончета. Сега ми стискайте палци да си ги задържа!!!
Къде се намира д-р Стаменов? :ask:
Моля разкажете ми за инсеминациите повече как стигнахте до тях и след като сте стигнали до тях защо и как се прави

СТИСКАМ ПАЛЦИ ЗА ЕМБРИОНЧЕТАТА :crossfingers: osi_9
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #103 -: Февруари 09, 2009, 23:11:25 pm »
Върнаха ми четири ембриончета. Сега ми стискайте палци да си ги задържа!!!
Дано ги задържиш!!!  :crossfingers:
Ти кога беше за пръв път при Стаменов и колко време преди това си запази час?
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #104 -: Февруари 10, 2009, 08:21:40 am »
Цитат на:  creamlink=topic=33273.msg537413#msg537413 date=1234204887

Познайте кой беше с мен на трасфер днес............ ами д-р Бойчев, разбира се!!!!!!!!!!
Супер изненада cream, дано ти е на късмет. От цяло сърце ти желая да се захванат поне двечки дечица за мама.

ЕVIQ  този е телефона на клиниката, но щом Кремчето казва че док. е бил в София може и да няма никой на рецепцията. Пробвай пак из следващите дни.

[Моля разкажете ми за инсеминациите повече как стигнахте до тях и след като сте стигнали до тях защо и как се прави
bibka8445  доктора решава кога е момента да започнете със инсеминации.Стъпка по стъпка.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #105 -: Февруари 10, 2009, 15:16:34 pm »
Момичета, сега ще ви развеселя малко :grouphug2:
Ох Кремче, напълно те разбирам. Аз ако бях направо щях да му се хвърля на врата в такъв момент. Все пак споделяме с него много интимни неща и разчитаме страшно много на него. А аз тази нощ пак сънувах, че отивам на операция. Нашия док всяка седмица си го сънувам поне 2-3 пъти  :lol: :lol: :lol:

Бибка, лапарото е за 16ти март, има време още а аз направо ще издивея до тогава. Като си помисля само че загубих вече 2-3 месеца в чакане. Имам големи надежди за април, май, нали първите месеци след операцията били най-благорпиятни за забременяване. Ако си имам овулация може догодина по това време да дундуркам 1-2 бебчета.

Кремче, успех мила, дано идните месеци бъдат Нашите месеци, на всички момичета тук, и после да си бременеем заедно  :wink:

*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #106 -: Февруари 10, 2009, 18:37:07 pm »
Мерси за тел. записах се. Успех Кремче. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #107 -: Февруари 11, 2009, 09:19:55 am »
Стискам палци Крем,от все сърце ти пожелавам всичко вече да свърши за теб,и само радости.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #108 -: Февруари 11, 2009, 09:32:01 am »
Ти кога беше за пръв път при Стаменов и колко време преди това си запази час?
Първият ми преглед беше Октомври.2008 г. През ноемврийския цикъл искаше да погледне лигавицата и ме прати на ендокринолог в София. През декемврийския - каза да си починем, че са празници все пак. Стартирахме през Януари.

Къде се намира д-р Стаменов? :ask:
В София :wink:.

Благодаря на всички за стиснатите палци и за пожеланията!
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #109 -: Февруари 11, 2009, 12:44:27 pm »
Като си помисля само че загубих вече 2-3 месеца в чакане. Имам големи надежди за април, май, нали първите месеци след операцията били най-благорпиятни за забременяване.
Lady Deny и аз така бях и все още чакам за разни процедури... ама като се замисля ако док. ми беше казала още първия път лапароскопия и щях да се замисля "ами ако има и други варианти"; в нета ще ти кажат "бърза", ..пък ако пробва различен вариант и бебето не стане ..стигаме до лапаро ама е минало 2-3 месеца и си викаш "ее можеше и да не чакам толкова".
Та разбирам те.... ето аз си чакам лигавицата да порасне 4-5 месеца  8O , не се случва на всеки но... до 16 март остават само 4 седмички, бързо ще минат :wink:.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #110 -: Февруари 12, 2009, 21:58:32 pm »
Бибка, лапарото е за 16ти март, има време още а аз направо ще издивея до тогава. Като си помисля само че загубих вече 2-3 месеца в чакане. Имам големи надежди за април, май, нали първите месеци след операцията били най-благорпиятни за забременяване. Ако си имам овулация може догодина по това време да дундуркам 1-2 бебчета.

Кремче, успех мила, дано идните месеци бъдат Нашите месеци, на всички момичета тук, и после да си бременеем заедно  :wink:

Вярвам ,че чакането ще си е струвало и всички ще се радват до година :wink: :dance2:
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #111 -: Февруари 12, 2009, 22:22:22 pm »
Вярвам ,че чакането ще си е струвало и всички ще се радват до година :wink: :dance2:

Амин! :D :D :D

Момичета, май ни гони пролетна умора. Не сме от най активните в последно време. Бибка, ти смени user name-а ли? При теб как са нещата. Ти писа че си имала скоро лапаро и все се каня да те питам за фенестрация на яйчниците ли беше? Понеже точно това ми предстои се чудя после ще ме следи ли док. постоянно как се развиват нещата или пак продължаваме със схемата за дуфастон от 16ти до 25ти ден?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #112 -: Февруари 13, 2009, 09:58:44 am »
Lady Deny, позволявам се да се включа в темичката, за да споделя за моята лапароскопия и фенестрация на яйчници. И аз съм като теб, без хапчета има да си чакам цикъл с месеци, а овулация сигурно не съм имала от години.  Лапарото ми бе на 12/01/2009 г. сега очаквам първия си цикъл без никакви хапчета, графиката ми стана двуфазна с всичките симптоми за минала ову. Знам, че се отрича този метод на лечение, но ако всичко друго е наред като при мен- проходими тръби, никакви сраствания, ако е предписана от специалист който е запознат цялостно със състоянието ти и на който имаш доверие, мисля че няма от какво да се притесняваш.Ако имаш въпроси съм насреща :lol:
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #113 -: Февруари 13, 2009, 12:34:06 pm »
Момичета не се подлагайте на фенестрация. И на мен искаха да ми правят, но аз отказах. Ако на някоя от вас се наложи да прави инвитро после, яйчниците могат да не отговорят добре на стимулациите.

[/url]
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #114 -: Февруари 13, 2009, 12:56:20 pm »
Момичета дано не стане сега спор относно фенестрацията, защото имаше подобна тема.
Аз лично мисля че veri77 е права, но явно всичко е много индивидуално. Има и добри и лоши отзиви за тази манипулация. Ние сами неможем да вземем решение кое е най-добре за нас... затова се доверяваме на лекарите.
Мисля си че има много фактори, които оказват влияние върху отговора от стимулация при инвитро.
Пък дали е така..пак казвам не сме лекари.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #115 -: Февруари 13, 2009, 13:39:47 pm »
Може да погледнете тук за повече инфо, относно фенестрациите.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10063.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=16998.msg263021#msg263021

Накратко моето мнение - фенестрираният ми яйчник отговори много лошо на стимулацията. Ако ще се прави стимулация е по-добре да не се прибягва към тази процедура. Ако обаче се цели естествено забременяване, съм склонна да мисля, че може и да има положителен ефект. Но не съм лекар, така че немога да изразя компетентно мнение. Това са само моите разсъждения.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #116 -: Февруари 13, 2009, 15:12:02 pm »
Здравейте момичета. Аз бях попрочела разни теми по въпроса и разбрах че има коренно различни мнения. Като че ли oт всички мнения и аз оставам с впечатление като cream i kalimera, че ако няма друг проблем фенестрацията спомага естественото забременяване, а в противен случай може би не е най-удачния избор. Аз лично съм взела решението за операцията вече и по-скоро исках да знам какво правим след това.

Вери, много се радвам че се включваш и ти едни гърди пред мен с процедурата :lol: . Малко ти завиждам за овулацията :lol: Ще стискаме палци значи. До колкото разбирам след операцията не се приемала дуфастон, а чакаш естествен цикъл? Или като мина овулацията го пиеш? Пиеш ли някакви други хапчета? На кой ден те вика док. за преглед?
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #117 -: Февруари 13, 2009, 15:43:27 pm »
Привет,
овулацията ми настъпи спонтанно, без Прегнил. Ако отвориш графиката ми ще видиш че приемам само фолиева к-на никакъв Дуфастон. Днес ми дойде вече с пълна сила цикъла и след като ми свърши трябва да отида на констролен преглед. Дори тайничко се надявах още този месец за нещо предвид сърчицата но...дано следващия да е на късмет. Аз още преди операцията бях наясно с рисковете, които поемам, но ми писна от пиенето на прогестеронови препарати, за да имам цикъл и то без овулация. На Клостил въобще не реагирам т.е. фоликулите достигат до 12- 13мм и дотам при това след добра доза 5 дни х 2т. Противозачатъчните таблетки още повече приспиваха яйчниците ми, направо ми станаха резистентни към стимулация. Тъй като така и така съм фенестрирана искренно се надявам и горещо се моля да забременея по естествен път. Желая го и на всички сестрички по съдба :lol:
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #118 -: Февруари 13, 2009, 16:53:33 pm »
На хапчетата и аз реагирам по същия начин- имала съм си цикъл от Диането, Оргаметрил, сега Дуфастона, прегнил не съм пила. Като ги спра обаче пак няма цикъл. Като проследих няколко поредни цикъла, като видях че няма овулация и разбрах че с хапчетата само ще има да чакам да си реша проблема. 
Вери, надявам се да се получи по естествен път и то скоро. И друг път съм го казвала, но ще се радвам догодина по това време да си дундуркаме бебетата заедно.
*
Re: Пациентките на д-р Бойчев
« Отговор #119 -: Февруари 13, 2009, 22:45:58 pm »

Амин! :D :D :D

Момичета, май ни гони пролетна умора. Не сме от най активните в последно време. Бибка, ти смени user name-а ли? При теб как са нещата. Ти писа че си имала скоро лапаро и все се каня да те питам за фенестрация на яйчниците ли беше? Понеже точно това ми предстои се чудя после ще ме следи ли док. постоянно как се развиват нещата или пак продължаваме със схемата за дуфастон от 16ти до 25ти ден?
обяснете ми какво точно представлява фенестрацията
 Имах  запушена дясна тръба, което се установи след ЦС,след лапарото док.ми каза че съм имала сраствания по тръбите и яйчниците.Аз съм и на Бромокриптин имам много висок пролактин.