0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #40 -: Април 28, 2006, 15:08:42 pm »
Цитат на: little_rabbit
Не, Ман, не винаги се пият хормони - на Лили й казаха, че няма нужда засега, поради нормалната функция - нито е хипо, нито е хипер. Само селен.


да де, по-горе и аз това казах за нейния случай. те хормоните са и в норма. луда работа..... :cry:
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #41 -: Април 28, 2006, 15:08:44 pm »
Цитат на: little_rabbit
Не, Ман, не винаги се пият хормони - на Лили й казаха, че няма нужда засега, поради нормалната функция - нито е хипо, нито е хипер. Само селен.


Само да попитам какви количества селен се препоръчват? Като чета тук на всички им го предписват, а на мен никой не ми каза нищо за селен   :?
Ако може Лили да каже при кой лекар е ходила  :oops:
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #42 -: Април 28, 2006, 15:10:17 pm »
Цитат на: manhattan
Цитат на: pkoprinkova
Освен това четох някъде, че при Хашимото дори да се изреже образуванието, то пак се образува след време. А не може да се реже до безкрайност все пак... :?


Хашимотото не означава наличие на възли. както и наличието на възли не означава Хашимото. двете са различни неща, понякога съвпадат. моята жлеза дори не е увеличена......за сега :cry:


Ами мисля, че Лили беше написала по-горе, че диагнозата й е Хашимото
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #43 -: Април 28, 2006, 15:11:01 pm »
Цитат на: manhattan
Цитат на: little_rabbit
Не, Ман, не винаги се пият хормони - на Лили й казаха, че няма нужда засега, поради нормалната функция - нито е хипо, нито е хипер. Само селен.


да де, по-горе и аз това казах за нейния случай. те хормоните са и в норма. луда работа..... :cry:

Мани хормоните, антителата й са в норма. Баси хашимотото... Ного луда работа.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #44 -: Април 28, 2006, 15:43:42 pm »
да ти кажа и аз съм изненадана. ама и двама лекари да го твърдят :?:  единственото обяснение за мен, казах и го и на Лили, е антителата да са спаднали от кортикостероидите, които е приемала. обаче пък тя отдавна ги е спряла :!:  :?:  :idea:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #45 -: Април 28, 2006, 16:02:01 pm »
Лили, надявам се, че всичко ще се оправи бързо, миличка!!!
Стискам палци много!!!
Петя, аз пия по 50мг. селен.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #46 -: Април 28, 2006, 17:37:36 pm »
леле...то тука завряло :D . ще се пробвам да отговоря на ред

заек, знам че инсето е по-точен вариант ама ми се щеше да опитам с по-неточния но по-приятен метод. ако хубаво си ме проклела може и да стане рибата. мноо кафе (бира) ше пиеш :D

ман, д-р начев каза че целия ляв дял е засегнат от множество малки и един голям възли. по тази причина всичко това ще бъде изрязано (възлите + засегнатата жлеза) и ще остане само десния незасегнат дял. тъй като не се знае дали оставащата част ще може да поеме изцяло функцията на жлезата (по-скоро не) ще се назначи заместваща терапия и дълго време ще се следят нещата и ще се напасват докато се уцели точната доза

pkoprinkova, в софия са но къде точно и аз не разбрах. звъних на гсм-то и се разбрахме да се чуеме другата седмица за да се разбереме за консултация. аз междувременно се надявам да получа и лекарски мнения за този метод.
жлезата не може да се реже до безкрайност. но може да се реже докато не се изреже цялата. интересното е че сестра ми е чела по немски сайтове че жлезата се реже само в краен случай, т.е. когато има рак. във всеки друг случай предпочитат следенето и лекарствена терапия.
ходих при д-р тодорова и д-р начев. селена ми предписа д-р тодорова. 3 х 1 табл дневно от 50 микрогр. д-р начев каза че не вярва в действието му но не го отрича. ако искам да го пия, ако искам не. той не мисли че ще ми помогне но каза че няма и да ми навреди така че го пия.
danidan вече написах при кои съм ходила така че няма да пиша пак. благодаря ти обаче за включването и милите думи.
всъщност това последното се отнася за всички
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #47 -: Април 28, 2006, 17:59:17 pm »
Цитат на: danidan

Петя, аз пия по 50мг. селен.

Може би микрограма?
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #48 -: Май 02, 2006, 11:04:04 am »
Цитат на: Lilly
ходих при д-р тодорова и д-р начев. селена ми предписа д-р тодорова. 3 х 1 табл дневно от 50 микрогр. д-р начев каза че не вярва в действието му но не го отрича. ако искам да го пия, ако искам не. той не мисли че ще ми помогне но каза че няма и да ми навреди така че го пия.
[/b]

Благодаря Лили  :) . Аз ходих при Начев, но той нищо не спомена за селен. Ходих и при още двама ендокринолози, но и те нищо такова не ми казаха. Може би ще трябва да отида и при Тодорова, знам ли  :roll: .
За импулсната терапия ще ми е интересно да разкажеш. Но малко ме смущава, че нямат нито адрес, нито стационарен телефон  :roll: . А и това да не се яде зеле, ряпа и още нещо за първи път го чувам  :roll:
И все пак за милиграми или микрограми селен става дума  :roll: ? разликата никак не е малка  :wink:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #49 -: Май 02, 2006, 12:12:17 pm »
микрограма. не си изписвай нищо сама освен ако не решиш да го пиеш като хранителна добавка по указанието от опаковката. сигурна съм че си отговорен човек (като повечето в зачатие), който не пие нещо само защото е чул за него ама да си кажа все пак.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #50 -: Май 02, 2006, 12:20:45 pm »
Цитат на: Lilly
микрограма. не си изписвай нищо сама освен ако не решиш да го пиеш като хранителна добавка по указанието от опаковката. сигурна съм че си отговорен човек (като повечето в зачатие), който не пие нещо само защото е чул за него ама да си кажа все пак.

Ама естествено, че няма да си го изписвам сама, не се притеснявай. Аз и когато лекар ми предпише нещо чета листовката и търся в нета повечко информация, преди да започна да го пия  :wink: .
Просто се интересувам, защото до сега никой не ми го е предписал, а виждам, че много го препоръчват. Май ще трябва да отида и при доктор Тодорова, то се е видяло  :?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #51 -: Май 02, 2006, 12:26:44 pm »
д-р тодорова "грабва" пациента. ако мога така да се изразя. посещението ти при нея няма да ти нвреди в никакъв случай. пък и ако не си съгласна с препоръките на даден лекар просто не ги спазваш а продължаваш да търсиш докато не намериш някой които да ти хареса.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #52 -: Май 02, 2006, 12:30:50 pm »
Благодаря Лили  :)
А как става записването при д-р Тодорова? Мисля, че тук някъде беше коментирано и имаше и телефон. Но ме интересува дали работи със Здравната каса и ако не колко струва прегледа при нея?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #53 -: Май 02, 2006, 12:33:08 pm »
обаждаш й се по телефона и тя ти казва кога и къде да се видите. не знам дали работи с касата. консултацията й е 20 лв и ехография на щитовидна (ако ти направи) 10 лв - общо 30.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #54 -: Май 02, 2006, 12:35:50 pm »
Благодаря Лили  :)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #55 -: Май 03, 2006, 13:59:58 pm »
Лили, всичко ще е наред, миличка!Важна е крайната цел!Успех пак!
И на другите!
Петя, микрограма. :oops:
Аз пък съм по-доволна от Начев.
Някак повече ми обяснява.
Лично мнение, разбира се.
Иначе Лили ти е обяснила добре-
Цитат на: Lilly
ходих при д-р тодорова и д-р начев. селена ми предписа д-р тодорова. 3 х 1 табл дневно от 50 микрогр. д-р начев каза че не вярва в действието му но не го отрича. ако искам да го пия, ако искам не. той не мисли че ще ми помогне но каза че няма и да ми навреди така че го пия.

Аз пия обаче едно хапче от 50 микрогр.сутрин, след закуска.[/b][/color]
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #56 -: Май 03, 2006, 14:11:28 pm »
Благодаря Дани. Аз не казвам, че не съм доволна от Начев. Но той нищо не ми спомена за селен, та затова питам. Иначе ме прегледа с ехографа, написа подробно всичко, но много бързаше и нямаше време за много въпроси и отговори. Сигурно го уцелих в неподходящия момент, май имаше спешен случай  :oops:
Май ще се пробвам и при Тодорова, защото виждам, че селенът при всеки е в различни количества, не бива сама да си го назначавам все пак  :wink:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #57 -: Май 03, 2006, 15:01:31 pm »
Петя, не е различна.Просто Лили я пие три пъти на ден, а аз веднъж, но дозата е една.
Консултирай се и с Тодорова, няма лошо.
Успех!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #58 -: Май 03, 2006, 15:05:39 pm »
Цитат на: danidan
Петя, не е различна.Просто Лили я пие три пъти на ден, а аз веднъж, но дозата е една.
Консултирай се и с Тодорова, няма лошо.
Успех!

Да, хапчето е от 50 мкг, но ти вземаш едно, т.е. 50 мкг за деня, а Лили по 3, т.е. общо 150 мкг за деня - разликата хич не е малка  :roll:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #59 -: Май 03, 2006, 15:14:23 pm »
Съжалявам...и аз този месец чаках да не ми дойде...и явно съм отнесена.
Успех пак!