0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #20 -: Април 18, 2006, 13:00:28 pm »
стаменов ми направи среща-консултация с 2 имуноложки - пенкова и балтаджиева. взеха ми кръв в малинов и после получих готовите резултати. най-отгоре на резултатите пише:

многопрофилна болница за активно лечение "александровска" -еад софия
централна лаборатория по клинична имунология
акредитирана към европейската федерация по имуногенетика
национална референтна лаборатория по тъканно типизиране и имунологичен мониторинг

началник лаборатория: проф. д-р елисавета наумова
софия 1431, ул "г.софийски" №1, тел: 9230 450, 760, 690 тел/факс 9230 496 e-mail:immun@medun.acad.bg

там са ми правени хуморален имунитет (антифосфолипидни антитела, имуноглобулини) и имунофенотипизиране (NK клетки).

не знам за това ли ме питаш. иначе генетични съм правила в плевен при ковачева.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #21 -: Април 18, 2006, 23:15:21 pm »
днес бях на консултация при д-р тодорова. та от дума на дума направихме ехография на щитовидната и се установи че за капак си имам и хашимото. почти ми беше доскучало вече с генетичните и имунологични проблеми та те сега и ново 20...да не ми е скучно де...не за друго.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #22 -: Април 19, 2006, 08:52:06 am »
Лили, благодаря за инфото.
 :) Хашимотото само с ехография ли ти го установиха, а хормоните как бяха? Иначе съм чувала, че това се овладява и всъщност има много забременели жени с Хашимото.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #23 -: Април 19, 2006, 11:11:18 am »
грейс, с ехография го установиха. имам тат и мат от мин. седмица, които са отриц. и стари изследвания на тсх и фт4. д-р тодорова иска да повториме тсх и да направиме ямр. обяснението й за отрицателните тат и мат е че са били повлияни от кортизона, който пих преди време за тромбоцитопенията. радвам се че съм ти била полезна.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #24 -: Април 28, 2006, 11:36:07 am »
готови са и щитовидните хормони и тат и мат от софия. ето ги:

FT3 - 5.4 (2.8-7.10)
FT4 - 20.10 (12.0-22.0)
TSH - 0.854 (0.27-4.2)
TAT - 19.02 (0-115.0)
MAT - 7.62 (0-34.0)

преди да ми излезнат резултатите бях при още един ендокринолог. той потвърди хашимотото и каза че имам 3 см възел който е за операция. това вече ме довърши. цяла седмица бях не човек. та вчера се видяхме пак със същия лекар който каза че операцията все пак трябва да се направи но може да изчака бременност и раждане :blob10: .
тука е времето и мястото да благодаря на заека  :youwoman:  за това че беше до мене и ми държа ръката докато лекаря гледаше резултатите и си казваше тежката дума. заек...ти си знаеш.
сега продължавам с план Б. на следващия цикъл правиме вливанията и според зависи от това кво ше каже шефа и дали ше си счупя рогата инсе със стимулация или пот на челото. мнения?
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #25 -: Април 28, 2006, 11:46:35 am »
Лили, съжалявам за възела  :( . Но щом може да почака операцията, значи не е толкова страшно. А и хормоните и антителата са ти в норма, което е добре.
А сигурно ли е, че операцията е наложителна? Някъде мисля, че четох (не помня обаче къде беше  :oops: ), че при Хашимото май не се налага операция  :roll: . Ти за всеки случай искай още едно мнение преди тази стъпка.
Стискам палци за вливанията и скоро да имаш резултат и от инсето.
 :bighug:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #26 -: Април 28, 2006, 12:03:44 pm »
ами д-ра каза че до 3 см се наблюдават дали растат а над 3 см задължително се оперират. моя е точно 30 мм което го прави точно на границата. аз взех решение да го наблюдаваме за сега и заради това че е граничен и заради това че хормоните и антителата са в норма което показва че жлезата си работи нормално въпреки големия възел. пък и ми се ще да се надявам че нещата се променят с времето (за добро) и възела може ако не да намалее то поне за спре да расте.
ще трябва да чуя доста д-ри да кажат че операцията е неизбежна за да се реша да я направя. изрязването на жлезата (или част от нея) си е необратим процес и си изисква сериозен размисъл.
мерси за пожеланията
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #27 -: Април 28, 2006, 12:07:06 pm »
Цитат на: Lilly
ще трябва да чуя доста д-ри да кажат че операцията е неизбежна за да се реша да я направя. изрязването на жлезата (или част от нея) си е необратим процес и си изисква сериозен размисъл.


И аз това имах предвид. Стискам палци, каквото и да решиш!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #28 -: Април 28, 2006, 12:44:49 pm »
Стискам много палци, Лили!
Успех, миличка!
Дано имаш само хубави новини!!!
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #29 -: Април 28, 2006, 14:32:32 pm »
Лили, шъ стане рибата, ще видиш  :balk_21:

Аз съм "за" варианта инсе, по-точен е.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #30 -: Април 28, 2006, 14:42:24 pm »
Цитат на: Lilly
изрязването на жлезата (или част от нея) си е необратим процес и си изисква сериозен размисъл.


Лили, защо смяташ, че операцията на възела включва изрязване от жлезата :?: аз не съм убедена, че е така. махат само образуванието, според мен :roll:
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #31 -: Април 28, 2006, 14:49:12 pm »
Цитат на: manhattan
Лили, защо смяташ, че операцията на възела включва изрязване от жлезата :?: аз не съм убедена, че е така. махат само образуванието, според мен :roll:

Защото, Ман, доктора рече, че ще има заместващо лечение, всеки месец изследване, докато "уцели" дозата. Затова  :cry:
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #32 -: Април 28, 2006, 14:52:19 pm »
Цитат на: little_rabbit

Аз съм "за" варианта инсе, по-точен е.

И аз съм за, увеличаваш си шанса, особено след като ще правиш вливане, което има ефект за около 2 месеца.

Видях ти темата за импулсната терапия. Къде се прави, разбра ли? На мен поне не ми стана ясно. Има само е-майл и GSM. И дали е сигурен метод? Звучи прекалено добре, за да е истина. От друга страна има и много логига в обясненията.  :roll:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #33 -: Април 28, 2006, 14:53:59 pm »
ама зайо, това какво общо има с изрязването на жлезата :?: аз също съм на заместващо лечение, щото тя не си произвежда хормона сама. и всички с хипофункция. освен това, нейният хормон е в норма, ако почне да взима тироксин ще изпадне в хипер функция. мисълта ми е, че не разбирам връзката.. :roll:
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #34 -: Април 28, 2006, 14:58:06 pm »
Ми, Ман, и аз не я разбирам. Но ми звучи логично - в момента жлезата й е с нормална функция, а като я орежат, ще заместват хормона. Защо? Сигурно защото самата жлеза няма да произвежда достатъчно. Така мисля, а и рязането на жлезата винаги намалява обема й - пример са десетките момичета с орязани яйчници заради кисти.
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #35 -: Април 28, 2006, 15:01:32 pm »
Цитат на: little_rabbit
рязането на жлезата винаги намалява обема й - пример са десетките момичета с орязани яйчници заради кисти.

И аз мисля така. Освен това четох някъде, че при Хашимото дори да се изреже образуванието, то пак се образува след време. А не може да се реже до безкрайност все пак... :?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #36 -: Април 28, 2006, 15:03:42 pm »
така де, аз обаче изразих съмнение, че изрязването на възела включва и изрязване от жлезата. не знам, само се усъмнявам.....
иначе е ясно, че следва пиене на хормон. то при Хашимото и с цяла жлеза пак си се пие :cry:
дано се разкара тоя възел.
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #37 -: Април 28, 2006, 15:06:15 pm »
Не, Ман, не винаги се пият хормони - на Лили й казаха, че няма нужда засега, поради нормалната функция - нито е хипо, нито е хипер. Само селен.
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #38 -: Април 28, 2006, 15:06:34 pm »
Цитат на: manhattan
така де, аз обаче изразих съмнение, че изрязването на възела включва и изрязване от жлезата. не знам, само се усъмнявам.....

Ами след като възелът е част от жлезата, не може да не се изреже и част от нея според мен  :?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
моята епопея - моля за мнение
« Отговор #39 -: Април 28, 2006, 15:06:48 pm »
Цитат на: pkoprinkova
Освен това четох някъде, че при Хашимото дори да се изреже образуванието, то пак се образува след време. А не може да се реже до безкрайност все пак... :?


Хашимотото не означава наличие на възли. както и наличието на възли не означава Хашимото. двете са различни неща, понякога съвпадат. моята жлеза дори не е увеличена......за сега :cry: