0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фраксипарин/клексан докога?
« -: Януари 12, 2009, 13:39:29 pm »
Здравейте момичета нова съм във форума и се извинявам ако объркам нещо.Въпросът ми е до коя седмица слагахте фраксипарин.Аз съм в 22седмица и докторката ми каза да го спра и да остана само на аспирин.Притеснявам се да не стане нещо на бебето и затова пускам темата.Благодаря Ви предварително.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #1 -: Януари 12, 2009, 13:52:41 pm »
Здраей!
Аз също бях на фраксипарин и аспирин.
Спрях ги една седмица преди планираното секцио,по препоръка на лекаря ми.
Все пак лекаркати ти би трябвало да знае по-добре, нали?
Стискам палци за успешен финал :)



*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #2 -: Януари 12, 2009, 14:10:36 pm »
Здравей! Аз още не съм  я докарала до никъде, но препоръката на доц. Конова ми е да продължи до 7 дни преди термин. Но щом твоята лекарка ти е назначила така, вероятно тя знае най-добре?! Успех до края!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #3 -: Януари 12, 2009, 15:16:17 pm »
на мен ми го слагаха даже до 3 дни след раждането.
слагаха ми и преди друга хирургична операция - като им казах, че имам АФС.

който ти го е изписал клексана/фраксипарина, той трябва да ти го спре - не ние тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #4 -: Януари 12, 2009, 16:28:00 pm »
на мен ми го слагаха още 5 дни след секциото, само на деня на операцията нямам
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2010, 13:34:41 pm »
Момичета, има ли някой да е спрял фраксипарина по-рано...имам предвид да не е слаган през цялата бременност?На мен ми е назначен профилактично след инвитро.Всеки път питам док. докога ще трябва да си го слагам, но всеки път отговорът е "засега го слагай" и то без да са ми правени изследвания....просто профилактично.Досега от темите,които изчетох , видях, че повечето момичета си го слагат през цялата бременност , което много ме притесни, защото вече не мога да намеря подходящо място на корема - целия е в буци, а и ми се струва доста дълга профилактиката "цяла бременност". Професорът при, когото ходя допълнително, каза, че е необходим докато се образува плацентата и после сме щели да го спираме но , ако лекарят, който ми го е назначил ми каже да го продължавам, не съм на ясно кого да слушам.Моля , ако някой е наясно да се включи.Благодаря Ви!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2010, 13:41:57 pm »
На мен ми беше назначен "за всеки случай" без да имам изрични показания за него, също след ин витро. Правила съм изследвания иначе, които не показаха наличие на проблем. Спрях го в 20 г.с. по препоръка на проследяващия ме лекар.
  09.11.2007
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2010, 16:44:29 pm »
Жабче, предполагам, че спирането не е довело до проблеми и всичко е минало нормално нали? И на мен така ми каза проф. , но понеже не ми го е назначил той и ме е страх да го спирам. Има време дотогава де, но все пак се притеснявам.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #8 -: Юли 14, 2010, 14:35:22 pm »
Има ли още някой , който знае повечко за фракспарина :lol: Включете се де  :lol:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #9 -: Юли 15, 2010, 07:38:46 am »
Не, никакви проблеми не съм имала след спирането му.  :D
  09.11.2007
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #10 -: Юли 15, 2010, 08:05:16 am »
Аз и моята приятелка си го слагахме до края третия месец,профилактично след инвитро.
Кръстницата е с тромбофилия и си слагаше по 2 инжекции на ден 45 ден преди секциото. Сега отново е бременна и е пак на терапия.
Помага за по- доброто кръвоснабдяване на плода, предпазва от образуване на тромби, които могат да запушат пъпната връв. Проблеми след спирането не съм имала.
Няма от какво да се притесняваш.

[/url]
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #11 -: Юли 15, 2010, 08:54:19 am »
Благодаря за отговорите :wink:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #12 -: Септември 15, 2010, 09:27:28 am »
violet, спря ли фраксито? Аз също ще го спирам - в 21 г.с съм и ми беше предписан профилактично, защото забременявам спонтанно, но имам предишни аборти
много ме е страх, но доктора казва че е крайно време да го спра  :(
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #13 -: Септември 15, 2010, 12:43:51 pm »
На мен също ме е изписан профилактично всеки ден от 0,3. В 9 гс изследвах антифосфолипидните антитела и са на долна граница, генетичните са ми ОК, но въпреки всичко не ми го спряха, вече ще го слагам през ден.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #14 -: Септември 15, 2010, 12:48:09 pm »
mira_mimi  ти в кой месец си и от коя седмица го слагаш през ден
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #15 -: Септември 15, 2010, 20:05:11 pm »
Ladygaga, не съм го спряла, но от 16 г.с го слагам през ден, понеже док видя огромните червени буци по корема ми и каза, че няма смисъл да се мъча всеки ден.Ще го слагам до 20 г.с.Честно казано ме беше страх да го разреждам през ден, въпреки, че е профилактично,но дано всичко е ОК.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #16 -: Септември 15, 2010, 21:26:48 pm »
mira_mimi  ти в кой месец си и от коя седмица го слагаш през ден
От деня на пункцията го слагам всеки ден. В 9 гс направих изследване на АФА и Персенска ми каза вече през ден.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #17 -: Септември 15, 2010, 22:07:58 pm »
violet, спря ли фраксито? Аз също ще го спирам - в 21 г.с съм и ми беше предписан профилактично, защото забременявам спонтанно, но имам предишни аборти
много ме е страх, но доктора казва че е крайно време да го спра  :(

Слушай лекуващия си, прави необходимине изследвания и не го спирай без да си се консултирала. Аз го биех до 7 дни преди секциото, имам АФА. Знам че е трудно и скъпо, но това е за сигурността на бебето. Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #18 -: Септември 17, 2010, 13:00:10 pm »
Момичета, при мен се появи проблем. Искам да ви попитам някоя имала ли е подобен случай?

Протромбиновото ми време е 95%, което говори за висока съситваемост на кръвта. Но в същото време тромбоцитите ми падат всеки месец. В момента вече са 196 при долна граница 130.
Вчера бях при Тодорова и  ми каза да слагам Фраксипарина всеки ден вече.Също каза, ако продължат да падат тромбоцитите, ще трябва да отида в института по хематология и да изследвам антитромбоцитни антитела.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #19 -: Септември 17, 2010, 14:39:43 pm »
Nataly*, не си спомням Протромбиновото ми време, но тромбоцитите ми бяха паднали под 90. Всеки месец следяхме пълна хемостаза. Нормално е да се променя индекса с бременността, с идеята че при самото раждане се губи кръв, така организна "еволюира" за предстоящата кръвозагуба. Мисля че следене му е майката.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com