0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #20 -: Септември 17, 2010, 15:31:04 pm »
Евро, и аз веки месец пускам пълни изследвания. Но това, което ме притеснява е, че вместо Протромбиновото ми време да пада или да го вкарам в граници, то въпреки приема на Фраксипарин 0.3 през ден до вчера се увеличава. Сега започвам всеки ден. Но не мога да си обясня хем висока съсирваемост, хем падат тромбоцитите?! Притеснявам се дали кръвопотока към бебето е добър тогава?
До сега на прегледите не са видяли проблем, но знам ли?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #21 -: Декември 03, 2010, 15:07:01 pm »
момичета изписан ми е фраксипарин 0.3 N 10 по 1 дневно от 6 декември бихте ли ми казали каква е цената и какво педставлява-това 10 инжекции ли са и само за 10 дни ли са.Написах ви го дословно от рецептата
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #22 -: Декември 03, 2010, 15:13:32 pm »
Здравей Фабия!
Така написано са 10 инжекции. Всяка струва 4,76, но някои аптеки правят отстъпки и с отстъпката може да ги намериш от 3,70 до 4,06 на инжекция.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #23 -: Декември 03, 2010, 15:16:40 pm »
kartice много ти благодаря а дали са болезнени
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #24 -: Декември 03, 2010, 17:32:49 pm »
fabiq, иглите на инжекциите Фраксипарин са къси и дебели, от това може да усетиш болка, особено, ако си ги биеш в корема. В никакъв случай да не е студена инжекцията преди да си я биеш, малко под стайна температура и се усеща болка. Днес пробвах в крака, страхотно е, нищо не усетих, за първи път дебелата и тъпа игла не ми причини абсолютно никаква болка :)
А относно бройката, да така написано означава една кутия /10/, но зависи за какво ти е изписан и от лекарската преценка.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #25 -: Декември 04, 2010, 09:21:53 am »
В корема въобще не ме е боляло, нито в ръцете...проблемът беше, че вече на по-късен етап започват да се образуват буци или синини на мястото където е ударена инжекцията.Поради тази причина пробвах в крака, но там много ме боля и се образува огромна синина, пък и лекарката ми се скара, че не е желателно да се бият там......най-добре е в корема и в последствие в задната част на ръцете, където е най-меко.
Не са толкова страшни инжекциите....нали са за добро....търпят се!!! :wink:
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #26 -: Декември 04, 2010, 10:48:17 am »
Долфим изписани са ми заради високите НК клетки по периферията, за да не убият пак ембриончето. Много ви благодаря за бързите отговори.От 6 декември трябва да си ги поставям и се радвам, че са ми само 10, а не повече /поне за сега де/
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #27 -: Декември 04, 2010, 14:35:57 pm »
За 10 инжекции няма да има никакъв проблем да си ги биеш само в корема, стискам палци всичко да е наред и тази доза да е достатъчна. violett, не знам за какво ти се е казала лекарката, това си е подкожна инжекция, възможно е да си нацелила нерв или мускул или кръвоносен съд, трябва добре да се стиска кожата и да се бият на 90 градуса. В ръката как успяваш да си стиснеш кожата сама? Иначе и на мен ми се появи нещо като спукан капиляр на мястото на инжектиране в крака, но поне не ме боли.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #28 -: Декември 04, 2010, 14:52:31 pm »
Мисля, че точно това имаше предвид лекарката, че в краката е много вероятно да нацелиш нерв или мускул и наистина там трябва да се бият в мнооого краен случай, защото остават белези ....моата синана беше по-скоро кърваво-лилава и стоя близо месец.Иначе аз бях на фракси до 20 г.с. и нямах празно място.А в ръцете ми беше най-безболезнено....мъжът ми стискаше мястото където си биех инжекцията.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #29 -: Декември 04, 2010, 18:09:09 pm »
violett, благодаря ти и аз се отказах от краката за сега, ще мъча още малко корема и ще пробвам в ръцете със сгъване и притискане, мъжът ми е всеки ден различни смени и няма как да разчитам на него, за това ще мисля подобни хватки сама :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #30 -: Декември 04, 2010, 18:32:57 pm »
Dolphin, трудно е - сама в ръцете. Защо не ги редуваш...т.е. когато мъжа ти вечер си е вкъщи, тогава да го биеш в ръцете , а когато си сама в корема.Аз винаги си слагах инжекциите след 20:00 часа...така ми беше казано от лекарите. И когато се изкарва въздуха, не с епоявяват синини, само буци и то когато вече доста време си си поставял лекарството...отначалото няма проблем.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #31 -: Декември 04, 2010, 18:44:07 pm »
Аз си ги биех в ръцете сама през 1-вата бременност. Трудно е да, пък моите ръце са и слаби. Биех инжекциите от вътрешната страна където е мекичко. Притисках си ръката в тялото, от другата страна в няколко възглавници. Нямах друг избор, мъж ми беше за известно време в чужбина, краката и корема ми бяха станали на решето.
Сега пак го няма съпругът ми, но още не съм стигнала до ръцете.
Тоя път поне съм на фракси 0,3 и ми е по-лесно. Първият път си биех 0,6, двойно като количество и наистина беше неприятно. Синините и бучките си ги имах месец-два след раждането.
Но всичко се забравя.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #32 -: Декември 05, 2010, 11:38:14 am »
violett, в листовката пише да НЕ се изкарва въздуха. zeituni, аз притискам силно външното мекичко на ръката към коляното и дупча, но това докато можем да се сгъваме само би помогнало ;)
kartiche, знаеш ли къде най-евтино мога да си закупя Фраксипарин 0,3, тъй като на мен ми е изписан до края на бременността. За сега го намирам на 4.06 в Софийска квартална аптека и това е най-добрата цена, която са ми предлагали. Знам, че по здравната каса го дават за 3.70, но личната ми лекарка ме увери, че няма как да ми го изпише по каса.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #33 -: Декември 05, 2010, 11:49:09 am »
violett, в листовката пише да НЕ се изкарва въздуха....
Знам, но на мен лекарите ми препоръчаха да го изкарвам. Консултирай се с твоя лекар и, както той/тя прецени.
Аз имам останали две инжекции Фраксипарин 0.3, които подарявам....знам че са малко но все пак, по-добре да се ползват. Ако има някой от София който ги иска, да каже.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #34 -: Декември 05, 2010, 13:52:57 pm »
..... Знам, че по здравната каса го дават за 3.70, но личната ми лекарка ме увери, че няма как да ми го изпише по каса.
Личната не може да ти го изпише, но ти си вземи направление от АГ-то за съдов хирург, който да ти постави диагноза - I80.0, беше нещо за повърхностен флибит и тромбофлибит. От там вече личната ти прави рецептурна книжка и ти пише рецепти всеки месец по ЗК.
Аз вече така си ги вземам 5-ти месец от 4.06 на 3.89/Дано не бъркам, но не си пазя бележките  :oops:/ :wink:
Успех! :D
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #35 -: Декември 05, 2010, 14:00:56 pm »
violett, аз с удоволствие бих се възползвала от жеста ти, ако няма друго нуждаещо се момиче, от София съм.
petqst, благодаря ти на теб за съвета, определено не бих се разкарвала за толкова подигравателна разлика в цената, пътят ще ми излезе по-скъпо, да не говорим за висенето пред кабинетите редом с всички болни по 2 часа всеки път...
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #36 -: Декември 05, 2010, 14:01:04 pm »
..... Знам, че по здравната каса го дават за 3.70, но личната ми лекарка ме увери, че няма как да ми го изпише по каса.
Личната не може да ти го изпише, но ти си вземи направление от АГ-то за съдов хирург, който да ти постави диагноза - I80.0, беше нещо за повърхностен флибит и тромбофлибит. От там вече личната ти прави рецептурна книжка и ти пише рецепти всеки месец по ЗК.
Аз вече така си ги вземам 5-ти месец от 4.06 на 3.89/Дано не бъркам, но не си пазя бележките  :oops:/ :wink:
Успех! :D
Dolphin процедурата е тази както ти е написала petqst. Или директно направление за съдов хирург. Но тъй като сега направленията са ограничени, то може и платено да отидеш и да се разбереш с него.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #37 -: Декември 06, 2010, 16:38:27 pm »
Днес си бих фраксипарина в коремчето и хич не ме боля.Така 10 дни трябва.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #38 -: Декември 13, 2010, 13:17:05 pm »
Здравейте !
..................................
Успех на всички !

Нарушаваш правилата за ползване на форума! Прочети точка 17!


Правила и условия за ползване на форума
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 14:45:21 pm от deep »
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #39 -: Април 05, 2011, 13:51:17 pm »
Знаете ли каква е цената на фраксипарин 0.4, ако се вземе по ЗК?

А вие откъде в София си го купувате и на каква цена?