0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #40 -: Юли 14, 2011, 00:28:38 am »
Здравейте
Аз съм с такъв въпрос-как съхранявате инжекциите си в тези горещини/т.е  на Клексана пише да се съхранява на темература до 25 градуса/но пък в хладилник е доста под това :ask: и се тревожа нещо да  не стане...
Пожелавам успех на всички до финал :crossfingers:
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #41 -: Юли 14, 2011, 07:17:27 am »
Здравейте
Аз съм с такъв въпрос-как съхранявате инжекциите си в тези горещини/т.е  на Клексана пише да се съхранява на темература до 25 градуса/но пък в хладилник е доста под това :ask: и се тревожа нещо да  не стане...
Пожелавам успех на всички до финал :crossfingers:
Здравей!
И на фраксито пише така  :wink:
В тия жеги - само в хладилник! :wink:
Аз дори, когато ги купувах от аптеката - те ги съхраняваха в хладилник, по незнайни причини, дори и зимата! :?
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #42 -: Юли 14, 2011, 14:59:31 pm »
Благодаря!
Ще си живеят в хладилника :lol:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #43 -: Юли 22, 2011, 10:07:59 am »
И в клиниката,  и в аптеката ми казаха да ги държа в хладилника. А за да не  боли много инжектирането,аз си вадя инжекцията от хладилника и изчаквам няколко минути.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #44 -: Август 11, 2011, 08:46:06 am »
Имам изписан Клесан(10 инжекции) на 3-ти ден след трансфера.И сега не знам,какво да правя,защото имам оше 3,да си купя ли още до деня на трансфера,или да ги спра ,като ми свършат?Моя доктор е в отпуск,или да звъня на спешния(Малинов)?Моля,ако има някой с опит,да ми пише.Благодаря и успех.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #45 -: Август 11, 2011, 10:26:02 am »
bogomilova35 не спирай лекарствата до теста.Ако е положителен продължаваш с всичките лекарства до прегледа за установяване на бременност.След това лекаря ти ще ти каже кое, кога и по каква схема се спира.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #46 -: Август 11, 2011, 10:41:37 am »
Благодаря ти,tanj74.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #47 -: Август 29, 2011, 16:26:51 pm »
Момичета, здравейте.
Използвам темата, за да попитам нещо малко по-особено.
Има ли сред вас някой, който с втора бременност е слагал Фраксипарин/Клексан + аспирин протект без да са му правени изследвания, а просто по дифолт, защюто така е било и с първата бременност? Става въпрос за случаите, в който тази терапия е назначена заради тромбофилия, установена с генетични изследвания. Дано съм се изразила ясно...
Благодаря ви предварително :hello:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #48 -: Септември 11, 2011, 17:37:36 pm »
Момичета, здравейте.
Използвам темата, за да попитам нещо малко по-особено.
Има ли сред вас някой, който с втора бременност е слагал Фраксипарин/Клексан + аспирин протект без да са му правени изследвания, а просто по дифолт, защюто така е било и с първата бременност? Става въпрос за случаите, в който тази терапия е назначена заради тромбофилия, установена с генетични изследвания. Дано съм се изразила ясно...
Благодаря ви предварително :hello:

Да, през втората ми бременност ми бяха назначени Фраксипарин и Аспирин протект, както през първата, без да са ми правени нови изследвания. Така или иначе тромбофилията е налице. Новите генетични изследвания за тромбофилия не биха били по-различни.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #49 -: Октомври 08, 2011, 20:18:59 pm »
Не открих друга тема и реших тук да попитам..
След трансфер имам изписан Клексан,продължавам го и сега след установена бременност,но намирам го трудно.Замествам понякога с Фраксипарин но док каза че не било хубаво да се месят :(.Да ама така и не разбрах защо,нали са едни и същи лекарства?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #50 -: Октомври 08, 2011, 22:27:42 pm »
Не открих друга тема и реших тук да попитам..
След трансфер имам изписан Клексан,продължавам го и сега след установена бременност,но намирам го трудно.Замествам понякога с Фраксипарин но док каза че не било хубаво да се месят :(.Да ама така и не разбрах защо,нали са едни и същи лекарства?

По принцип са в една група - хепариновата, но фраксипарина е надропарин калций, а клексана - еноксапарин натрий. Може би това е причината.


Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #51 -: Ноември 29, 2011, 17:49:38 pm »
Не открих проблем като моя.
От деня на трансфера както съм писала и в по горния си пост съм на Клексан .От 8 седмица го бия през ден ,като редувам с аспирин протект.Преди седмица ми се появи кървене,док каза спирай аспирина и клексана докато спре кървенето.На прегледа всичко беше ок с бебчо.Кървенето наистина спря.Около 5 дни спрях клексана и аспирина.От 4 дни поднових приема им и днес сутринта имах кафеникаво зацапване .което вече става по светло и изчезва.Има връзка според мен с тези лекарства,може би кръвта е много разредена ли? ,на някоя от вас случвало ли се е ?Благодаря ви предварително.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #52 -: Декември 01, 2011, 09:12:53 am »
На базата на моя личен опит, бих ти предложила да обсъдиш с лекаря си възможността да замениш аспирина с Клексан, т.е. да го слагаш всекидневно. При мен се беше получило кървене(от носа и при полов контакт) след продължителна употреба на Аспирин. И сега, ако изпия 1-2 аспирина, получавам кървене. При Фраксипарина, който ползвам няма такъв ефект. Само веднъж бях прокървила, но прескочих един ден и след това не съм имала проблеми.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #53 -: Декември 01, 2011, 22:21:23 pm »
Не открих проблем като моя.
От деня на трансфера както съм писала и в по горния си пост съм на Клексан .От 8 седмица го бия през ден ,като редувам с аспирин протект.Преди седмица ми се появи кървене,док каза спирай аспирина и клексана докато спре кървенето.На прегледа всичко беше ок с бебчо.Кървенето наистина спря.Около 5 дни спрях клексана и аспирина.От 4 дни поднових приема им и днес сутринта имах кафеникаво зацапване .което вече става по светло и изчезва.Има връзка според мен с тези лекарства,може би кръвта е много разредена ли? ,на някоя от вас случвало ли се е ?Благодаря ви предварително.

rouzi-anna, по време на моята бременност имах точно същия проблем. Със стартирането на фраксипарина започна зацапване, със спирането веднага отшумя. Един ден получих дори кървене, изпаднах в ужас.  8O Понеже нямах причина да бия фраксипарин, по-скоро го слагах профилактично, лекуващия ми лекар каза да го спра. Слава на Бог, нямах проблеми до края на бременността.

Успех и на финала пожелавам хубаво, здраво бебче!  :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #54 -: Декември 02, 2011, 16:33:13 pm »
Благодаря ви много за отговорите.Ще го обсъдим с моя лекар .
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #55 -: Януари 20, 2012, 18:25:15 pm »
не мога да намеря никъде по аптеките фрксипарин 0,3 :( Казбат ми или , 4е има дефицит или няма внос :( Някой знае ли къде има оставено още 0,3 фрксиприн някъде в София? Спешно ми трябва , защото вече съм останала с 2 инжекции , а трябва да си го бия всеки ден.
Моля, ако някой знае кде в София мога да намеря, нека пише тук или на лични!
Блаодая предврително!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #56 -: Януари 22, 2012, 11:09:42 am »
Никой ли не знае къде мога да намеря тоя фраксипарин 0,3 ?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #57 -: Януари 22, 2012, 11:32:29 am »
Ваня, утре ще проверя в нашата аптека. По време на бременността си именно от нея купувах Фраксипарина. Междувременно защо не се обадиш на лекаря, следящ бременността ти, може да замените Фраксипарина с друго лекарство.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #58 -: Януари 22, 2012, 20:19:23 pm »
Ваня, утре ще проверя в нашата аптека. По време на бременността си именно от нея купувах Фраксипарина. Междувременно защо не се обадиш на лекаря, следящ бременността ти, може да замените Фраксипарина с друго лекарство.
Благодаря за отговора! Ами аз бях на 0,4 през ден , но д-р.Сигридов ми го смени онзи ден с 0,3 всеки ден ,като ми обясни , че с PAI1 моята доза е 0,3 всеки ден, а не 0,4 която може да бъде опасна за моето здраве. И сега никъде не мога да намеря 0,3 а навсякъде викат ,че няма внос :( Едвам намерих в една квартална аптека 5 бр и сега в понеделник ще ми проверяват как седят нещата в една съседна държава и яко там го има ще ми го пращат по куриер.
Ако някой знае или е чул, че го има някъде по някоя аптека в София нека ми пише за да мога да си го взимам по бързичко.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #59 -: Януари 26, 2012, 16:55:51 pm »
Ваня, проверих всички аптеки в нашия квартал . Фраксипарин 0,3 няма никъде. Съжалявам, че не успях да ти помогна.