0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #80 -: Октомври 22, 2013, 21:20:41 pm »
Благодаря за бързия отговор, deep!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #81 -: Октомври 23, 2013, 15:09:55 pm »
Здравейте отново. След първата инжекция вчера, днес се появи много оскъдно, едва забележимо зацапване. Хематолога каза, да продължавам и ако се засили да се обадя. Аз обаче се притесних и се свързах с лекарката ми, която ми увеличи дозата утрогестан. Зацапването спря още преди да съм взимала каквото и да било. Надявам се така да продължи до край и вече да нямам поводи за притеснение. :-)
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2013, 15:10:31 pm »
Здравейте отново. След първата инжекция вчера, днес се появи много оскъдно, едва забележимо зацапване. Хематолога каза, да продължавам и ако се засили да се обадя. Аз обаче се притесних и се свързах с лекарката ми, която ми увеличи дозата утрогестан. Зацапването спря още преди да съм взимала каквото и да било. Надявам се така да продължи до край и вече да нямам поводи за притеснение. :-)
Есен1, освен зацапването усещаше ли някакви болки в коремчето? Аз съм в подобно положение /имам 7 направени инжекции с клексан и от снощи бледо зацапване/, но при мен се усещат и болки, които преминават след едно но шпа.


Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #83 -: Април 30, 2014, 17:39:32 pm »
Пиша в тази тема, за да не създавам нова, ако не съм на място, моля преместете ме. Искам да попитам когато се пие аспирин след трансфер, при зацапване, спира ли се? Вчера разбрах, че освен носителството на 4G/4G PAI, съм носител и на нещо, което още повече засилва вероятността от спонтанен аборт - I/D (ACE). Мисълта ми е дали заради аспирина, който доктора ми спря и моята предразположеност, при мен рискът от аборт е бил много по-голям, без никакви медикаменти.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #84 -: Април 30, 2014, 17:51:09 pm »
При зацапване се спира приемът на Аспирин протект, Фраксипарин, Клексан. След спиране на зацапването приемът на лекарствата се подновява.

Задължително се консултирай с лекар, следящ бременността ти. Нека той да прецени има или няма нужда от спиране на лекарствата при зацапване.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #85 -: Април 12, 2016, 22:12:37 pm »
Привет на всички. Бременна съм в краяна 8 месец, а от 8 г.с съм на лечение с фраксипарин. Бяха ми предписали и аспирин, но тъй като повръщах доста, намалих приема на лекаства и
витамини, защото просто ставаше по-зле след тях. Така и не започнах аспирина отново,но това което наистинаме притеснява е дали всичко ще е наред с бебето?!? Има ли странични ефекти
 употребата на препарата? Днес бях на консултацияи лекарката каза, че нивото на плацентата ми е намалено. Не е сигурно дали е от липса на приемна достатъчно течности или е страничен
 ефект от инжекцията. Четох че е възможно да има проблеми от инжекцията и ще се радвам да споделите какви са вашите впечатления. Благодаря предварително на отзовалите се :)
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #86 -: Април 13, 2016, 17:13:29 pm »
Привет на всички. Бременна съм в краяна 8 месец, а от 8 г.с съм на лечение с фраксипарин. Бяха ми предписали и аспирин, но тъй като повръщах доста, намалих приема на лекаства и
витамини, защото просто ставаше по-зле след тях. Така и не започнах аспирина отново,но това което наистинаме притеснява е дали всичко ще е наред с бебето?!? Има ли странични ефекти
 употребата на препарата? Днес бях на консултацияи лекарката каза, че нивото на околоплодните води ми е намалено. Не е сигурно дали е от липса на прием на достатъчно течности или е страничен
 ефект от инжекцията. Четох че е възможно да има проблеми от инжекцията и ще се радвам да споделите какви са вашите впечатления. Благодаря предварително на отзовалите се :)
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #87 -: Април 13, 2016, 17:33:59 pm »
Ева, успокой се! Всичко ще е наред с бебето!
Не говоря от личен опит, понеже не съм раждала все още, но много момичета са на хепаринова терапия и са си родили живи и здрави бебета. Риска от неприлагането на терапията е по-голям.


*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #88 -: Април 13, 2016, 17:56:16 pm »
Аз бях на фраксипарин до 33 седмица, околоплодните ми води бяха много, няма зависимост с инжекцийте. А за бебето няма опасност от тях. Но трябва да се спрат 3-4 седмици преди раждането. Док ще ти каже, сподели с него.
« Последна редакция: Април 13, 2016, 17:59:13 pm от Rumito »





Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #89 -: Април 14, 2016, 15:49:21 pm »
Ева, аз спрях Фраксипарина 4 дни преди определената дата за секцио.
Всичко с бебето беше нормално.
За околоплодните води не мога да кажа нищо...