0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фраксипарин/клексан докога?
« -: Януари 12, 2009, 13:39:29 pm »
Здравейте момичета нова съм във форума и се извинявам ако объркам нещо.Въпросът ми е до коя седмица слагахте фраксипарин.Аз съм в 22седмица и докторката ми каза да го спра и да остана само на аспирин.Притеснявам се да не стане нещо на бебето и затова пускам темата.Благодаря Ви предварително.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #1 -: Януари 12, 2009, 13:52:41 pm »
Здраей!
Аз също бях на фраксипарин и аспирин.
Спрях ги една седмица преди планираното секцио,по препоръка на лекаря ми.
Все пак лекаркати ти би трябвало да знае по-добре, нали?
Стискам палци за успешен финал :)



*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #2 -: Януари 12, 2009, 14:10:36 pm »
Здравей! Аз още не съм  я докарала до никъде, но препоръката на доц. Конова ми е да продължи до 7 дни преди термин. Но щом твоята лекарка ти е назначила така, вероятно тя знае най-добре?! Успех до края!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #3 -: Януари 12, 2009, 15:16:17 pm »
на мен ми го слагаха даже до 3 дни след раждането.
слагаха ми и преди друга хирургична операция - като им казах, че имам АФС.

който ти го е изписал клексана/фраксипарина, той трябва да ти го спре - не ние тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #4 -: Януари 12, 2009, 16:28:00 pm »
на мен ми го слагаха още 5 дни след секциото, само на деня на операцията нямам
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2010, 13:34:41 pm »
Момичета, има ли някой да е спрял фраксипарина по-рано...имам предвид да не е слаган през цялата бременност?На мен ми е назначен профилактично след инвитро.Всеки път питам док. докога ще трябва да си го слагам, но всеки път отговорът е "засега го слагай" и то без да са ми правени изследвания....просто профилактично.Досега от темите,които изчетох , видях, че повечето момичета си го слагат през цялата бременност , което много ме притесни, защото вече не мога да намеря подходящо място на корема - целия е в буци, а и ми се струва доста дълга профилактиката "цяла бременност". Професорът при, когото ходя допълнително, каза, че е необходим докато се образува плацентата и после сме щели да го спираме но , ако лекарят, който ми го е назначил ми каже да го продължавам, не съм на ясно кого да слушам.Моля , ако някой е наясно да се включи.Благодаря Ви!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2010, 13:41:57 pm »
На мен ми беше назначен "за всеки случай" без да имам изрични показания за него, също след ин витро. Правила съм изследвания иначе, които не показаха наличие на проблем. Спрях го в 20 г.с. по препоръка на проследяващия ме лекар.
  09.11.2007
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2010, 16:44:29 pm »
Жабче, предполагам, че спирането не е довело до проблеми и всичко е минало нормално нали? И на мен така ми каза проф. , но понеже не ми го е назначил той и ме е страх да го спирам. Има време дотогава де, но все пак се притеснявам.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #8 -: Юли 14, 2010, 14:35:22 pm »
Има ли още някой , който знае повечко за фракспарина :lol: Включете се де  :lol:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #9 -: Юли 15, 2010, 07:38:46 am »
Не, никакви проблеми не съм имала след спирането му.  :D
  09.11.2007
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #10 -: Юли 15, 2010, 08:05:16 am »
Аз и моята приятелка си го слагахме до края третия месец,профилактично след инвитро.
Кръстницата е с тромбофилия и си слагаше по 2 инжекции на ден 45 ден преди секциото. Сега отново е бременна и е пак на терапия.
Помага за по- доброто кръвоснабдяване на плода, предпазва от образуване на тромби, които могат да запушат пъпната връв. Проблеми след спирането не съм имала.
Няма от какво да се притесняваш.

[/url]
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #11 -: Юли 15, 2010, 08:54:19 am »
Благодаря за отговорите :wink:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #12 -: Септември 15, 2010, 09:27:28 am »
violet, спря ли фраксито? Аз също ще го спирам - в 21 г.с съм и ми беше предписан профилактично, защото забременявам спонтанно, но имам предишни аборти
много ме е страх, но доктора казва че е крайно време да го спра  :(
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #13 -: Септември 15, 2010, 12:43:51 pm »
На мен също ме е изписан профилактично всеки ден от 0,3. В 9 гс изследвах антифосфолипидните антитела и са на долна граница, генетичните са ми ОК, но въпреки всичко не ми го спряха, вече ще го слагам през ден.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #14 -: Септември 15, 2010, 12:48:09 pm »
mira_mimi  ти в кой месец си и от коя седмица го слагаш през ден
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #15 -: Септември 15, 2010, 20:05:11 pm »
Ladygaga, не съм го спряла, но от 16 г.с го слагам през ден, понеже док видя огромните червени буци по корема ми и каза, че няма смисъл да се мъча всеки ден.Ще го слагам до 20 г.с.Честно казано ме беше страх да го разреждам през ден, въпреки, че е профилактично,но дано всичко е ОК.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #16 -: Септември 15, 2010, 21:26:48 pm »
mira_mimi  ти в кой месец си и от коя седмица го слагаш през ден
От деня на пункцията го слагам всеки ден. В 9 гс направих изследване на АФА и Персенска ми каза вече през ден.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #17 -: Септември 15, 2010, 22:07:58 pm »
violet, спря ли фраксито? Аз също ще го спирам - в 21 г.с съм и ми беше предписан профилактично, защото забременявам спонтанно, но имам предишни аборти
много ме е страх, но доктора казва че е крайно време да го спра  :(

Слушай лекуващия си, прави необходимине изследвания и не го спирай без да си се консултирала. Аз го биех до 7 дни преди секциото, имам АФА. Знам че е трудно и скъпо, но това е за сигурността на бебето. Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #18 -: Септември 17, 2010, 13:00:10 pm »
Момичета, при мен се появи проблем. Искам да ви попитам някоя имала ли е подобен случай?

Протромбиновото ми време е 95%, което говори за висока съситваемост на кръвта. Но в същото време тромбоцитите ми падат всеки месец. В момента вече са 196 при долна граница 130.
Вчера бях при Тодорова и  ми каза да слагам Фраксипарина всеки ден вече.Също каза, ако продължат да падат тромбоцитите, ще трябва да отида в института по хематология и да изследвам антитромбоцитни антитела.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #19 -: Септември 17, 2010, 14:39:43 pm »
Nataly*, не си спомням Протромбиновото ми време, но тромбоцитите ми бяха паднали под 90. Всеки месец следяхме пълна хемостаза. Нормално е да се променя индекса с бременността, с идеята че при самото раждане се губи кръв, така организна "еволюира" за предстоящата кръвозагуба. Мисля че следене му е майката.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #20 -: Септември 17, 2010, 15:31:04 pm »
Евро, и аз веки месец пускам пълни изследвания. Но това, което ме притеснява е, че вместо Протромбиновото ми време да пада или да го вкарам в граници, то въпреки приема на Фраксипарин 0.3 през ден до вчера се увеличава. Сега започвам всеки ден. Но не мога да си обясня хем висока съсирваемост, хем падат тромбоцитите?! Притеснявам се дали кръвопотока към бебето е добър тогава?
До сега на прегледите не са видяли проблем, но знам ли?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #21 -: Декември 03, 2010, 15:07:01 pm »
момичета изписан ми е фраксипарин 0.3 N 10 по 1 дневно от 6 декември бихте ли ми казали каква е цената и какво педставлява-това 10 инжекции ли са и само за 10 дни ли са.Написах ви го дословно от рецептата
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #22 -: Декември 03, 2010, 15:13:32 pm »
Здравей Фабия!
Така написано са 10 инжекции. Всяка струва 4,76, но някои аптеки правят отстъпки и с отстъпката може да ги намериш от 3,70 до 4,06 на инжекция.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #23 -: Декември 03, 2010, 15:16:40 pm »
kartice много ти благодаря а дали са болезнени
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #24 -: Декември 03, 2010, 17:32:49 pm »
fabiq, иглите на инжекциите Фраксипарин са къси и дебели, от това може да усетиш болка, особено, ако си ги биеш в корема. В никакъв случай да не е студена инжекцията преди да си я биеш, малко под стайна температура и се усеща болка. Днес пробвах в крака, страхотно е, нищо не усетих, за първи път дебелата и тъпа игла не ми причини абсолютно никаква болка :)
А относно бройката, да така написано означава една кутия /10/, но зависи за какво ти е изписан и от лекарската преценка.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #25 -: Декември 04, 2010, 09:21:53 am »
В корема въобще не ме е боляло, нито в ръцете...проблемът беше, че вече на по-късен етап започват да се образуват буци или синини на мястото където е ударена инжекцията.Поради тази причина пробвах в крака, но там много ме боля и се образува огромна синина, пък и лекарката ми се скара, че не е желателно да се бият там......най-добре е в корема и в последствие в задната част на ръцете, където е най-меко.
Не са толкова страшни инжекциите....нали са за добро....търпят се!!! :wink:
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #26 -: Декември 04, 2010, 10:48:17 am »
Долфим изписани са ми заради високите НК клетки по периферията, за да не убият пак ембриончето. Много ви благодаря за бързите отговори.От 6 декември трябва да си ги поставям и се радвам, че са ми само 10, а не повече /поне за сега де/
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #27 -: Декември 04, 2010, 14:35:57 pm »
За 10 инжекции няма да има никакъв проблем да си ги биеш само в корема, стискам палци всичко да е наред и тази доза да е достатъчна. violett, не знам за какво ти се е казала лекарката, това си е подкожна инжекция, възможно е да си нацелила нерв или мускул или кръвоносен съд, трябва добре да се стиска кожата и да се бият на 90 градуса. В ръката как успяваш да си стиснеш кожата сама? Иначе и на мен ми се появи нещо като спукан капиляр на мястото на инжектиране в крака, но поне не ме боли.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #28 -: Декември 04, 2010, 14:52:31 pm »
Мисля, че точно това имаше предвид лекарката, че в краката е много вероятно да нацелиш нерв или мускул и наистина там трябва да се бият в мнооого краен случай, защото остават белези ....моата синана беше по-скоро кърваво-лилава и стоя близо месец.Иначе аз бях на фракси до 20 г.с. и нямах празно място.А в ръцете ми беше най-безболезнено....мъжът ми стискаше мястото където си биех инжекцията.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #29 -: Декември 04, 2010, 18:09:09 pm »
violett, благодаря ти и аз се отказах от краката за сега, ще мъча още малко корема и ще пробвам в ръцете със сгъване и притискане, мъжът ми е всеки ден различни смени и няма как да разчитам на него, за това ще мисля подобни хватки сама :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #30 -: Декември 04, 2010, 18:32:57 pm »
Dolphin, трудно е - сама в ръцете. Защо не ги редуваш...т.е. когато мъжа ти вечер си е вкъщи, тогава да го биеш в ръцете , а когато си сама в корема.Аз винаги си слагах инжекциите след 20:00 часа...така ми беше казано от лекарите. И когато се изкарва въздуха, не с епоявяват синини, само буци и то когато вече доста време си си поставял лекарството...отначалото няма проблем.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #31 -: Декември 04, 2010, 18:44:07 pm »
Аз си ги биех в ръцете сама през 1-вата бременност. Трудно е да, пък моите ръце са и слаби. Биех инжекциите от вътрешната страна където е мекичко. Притисках си ръката в тялото, от другата страна в няколко възглавници. Нямах друг избор, мъж ми беше за известно време в чужбина, краката и корема ми бяха станали на решето.
Сега пак го няма съпругът ми, но още не съм стигнала до ръцете.
Тоя път поне съм на фракси 0,3 и ми е по-лесно. Първият път си биех 0,6, двойно като количество и наистина беше неприятно. Синините и бучките си ги имах месец-два след раждането.
Но всичко се забравя.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #32 -: Декември 05, 2010, 11:38:14 am »
violett, в листовката пише да НЕ се изкарва въздуха. zeituni, аз притискам силно външното мекичко на ръката към коляното и дупча, но това докато можем да се сгъваме само би помогнало ;)
kartiche, знаеш ли къде най-евтино мога да си закупя Фраксипарин 0,3, тъй като на мен ми е изписан до края на бременността. За сега го намирам на 4.06 в Софийска квартална аптека и това е най-добрата цена, която са ми предлагали. Знам, че по здравната каса го дават за 3.70, но личната ми лекарка ме увери, че няма как да ми го изпише по каса.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #33 -: Декември 05, 2010, 11:49:09 am »
violett, в листовката пише да НЕ се изкарва въздуха....
Знам, но на мен лекарите ми препоръчаха да го изкарвам. Консултирай се с твоя лекар и, както той/тя прецени.
Аз имам останали две инжекции Фраксипарин 0.3, които подарявам....знам че са малко но все пак, по-добре да се ползват. Ако има някой от София който ги иска, да каже.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #34 -: Декември 05, 2010, 13:52:57 pm »
..... Знам, че по здравната каса го дават за 3.70, но личната ми лекарка ме увери, че няма как да ми го изпише по каса.
Личната не може да ти го изпише, но ти си вземи направление от АГ-то за съдов хирург, който да ти постави диагноза - I80.0, беше нещо за повърхностен флибит и тромбофлибит. От там вече личната ти прави рецептурна книжка и ти пише рецепти всеки месец по ЗК.
Аз вече така си ги вземам 5-ти месец от 4.06 на 3.89/Дано не бъркам, но не си пазя бележките  :oops:/ :wink:
Успех! :D
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #35 -: Декември 05, 2010, 14:00:56 pm »
violett, аз с удоволствие бих се възползвала от жеста ти, ако няма друго нуждаещо се момиче, от София съм.
petqst, благодаря ти на теб за съвета, определено не бих се разкарвала за толкова подигравателна разлика в цената, пътят ще ми излезе по-скъпо, да не говорим за висенето пред кабинетите редом с всички болни по 2 часа всеки път...
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #36 -: Декември 05, 2010, 14:01:04 pm »
..... Знам, че по здравната каса го дават за 3.70, но личната ми лекарка ме увери, че няма как да ми го изпише по каса.
Личната не може да ти го изпише, но ти си вземи направление от АГ-то за съдов хирург, който да ти постави диагноза - I80.0, беше нещо за повърхностен флибит и тромбофлибит. От там вече личната ти прави рецептурна книжка и ти пише рецепти всеки месец по ЗК.
Аз вече така си ги вземам 5-ти месец от 4.06 на 3.89/Дано не бъркам, но не си пазя бележките  :oops:/ :wink:
Успех! :D
Dolphin процедурата е тази както ти е написала petqst. Или директно направление за съдов хирург. Но тъй като сега направленията са ограничени, то може и платено да отидеш и да се разбереш с него.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #37 -: Декември 06, 2010, 16:38:27 pm »
Днес си бих фраксипарина в коремчето и хич не ме боля.Така 10 дни трябва.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #38 -: Декември 13, 2010, 13:17:05 pm »
Здравейте !
..................................
Успех на всички !

Нарушаваш правилата за ползване на форума! Прочети точка 17!


Правила и условия за ползване на форума
« Последна редакция: Декември 13, 2010, 14:45:21 pm от deep »
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #39 -: Април 05, 2011, 13:51:17 pm »
Знаете ли каква е цената на фраксипарин 0.4, ако се вземе по ЗК?

А вие откъде в София си го купувате и на каква цена?
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #40 -: Юли 14, 2011, 00:28:38 am »
Здравейте
Аз съм с такъв въпрос-как съхранявате инжекциите си в тези горещини/т.е  на Клексана пише да се съхранява на темература до 25 градуса/но пък в хладилник е доста под това :ask: и се тревожа нещо да  не стане...
Пожелавам успех на всички до финал :crossfingers:
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #41 -: Юли 14, 2011, 07:17:27 am »
Здравейте
Аз съм с такъв въпрос-как съхранявате инжекциите си в тези горещини/т.е  на Клексана пише да се съхранява на темература до 25 градуса/но пък в хладилник е доста под това :ask: и се тревожа нещо да  не стане...
Пожелавам успех на всички до финал :crossfingers:
Здравей!
И на фраксито пише така  :wink:
В тия жеги - само в хладилник! :wink:
Аз дори, когато ги купувах от аптеката - те ги съхраняваха в хладилник, по незнайни причини, дори и зимата! :?
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #42 -: Юли 14, 2011, 14:59:31 pm »
Благодаря!
Ще си живеят в хладилника :lol:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #43 -: Юли 22, 2011, 10:07:59 am »
И в клиниката,  и в аптеката ми казаха да ги държа в хладилника. А за да не  боли много инжектирането,аз си вадя инжекцията от хладилника и изчаквам няколко минути.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #44 -: Август 11, 2011, 08:46:06 am »
Имам изписан Клесан(10 инжекции) на 3-ти ден след трансфера.И сега не знам,какво да правя,защото имам оше 3,да си купя ли още до деня на трансфера,или да ги спра ,като ми свършат?Моя доктор е в отпуск,или да звъня на спешния(Малинов)?Моля,ако има някой с опит,да ми пише.Благодаря и успех.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #45 -: Август 11, 2011, 10:26:02 am »
bogomilova35 не спирай лекарствата до теста.Ако е положителен продължаваш с всичките лекарства до прегледа за установяване на бременност.След това лекаря ти ще ти каже кое, кога и по каква схема се спира.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #46 -: Август 11, 2011, 10:41:37 am »
Благодаря ти,tanj74.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #47 -: Август 29, 2011, 16:26:51 pm »
Момичета, здравейте.
Използвам темата, за да попитам нещо малко по-особено.
Има ли сред вас някой, който с втора бременност е слагал Фраксипарин/Клексан + аспирин протект без да са му правени изследвания, а просто по дифолт, защюто така е било и с първата бременност? Става въпрос за случаите, в който тази терапия е назначена заради тромбофилия, установена с генетични изследвания. Дано съм се изразила ясно...
Благодаря ви предварително :hello:
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #48 -: Септември 11, 2011, 17:37:36 pm »
Момичета, здравейте.
Използвам темата, за да попитам нещо малко по-особено.
Има ли сред вас някой, който с втора бременност е слагал Фраксипарин/Клексан + аспирин протект без да са му правени изследвания, а просто по дифолт, защюто така е било и с първата бременност? Става въпрос за случаите, в който тази терапия е назначена заради тромбофилия, установена с генетични изследвания. Дано съм се изразила ясно...
Благодаря ви предварително :hello:

Да, през втората ми бременност ми бяха назначени Фраксипарин и Аспирин протект, както през първата, без да са ми правени нови изследвания. Така или иначе тромбофилията е налице. Новите генетични изследвания за тромбофилия не биха били по-различни.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #49 -: Октомври 08, 2011, 20:18:59 pm »
Не открих друга тема и реших тук да попитам..
След трансфер имам изписан Клексан,продължавам го и сега след установена бременност,но намирам го трудно.Замествам понякога с Фраксипарин но док каза че не било хубаво да се месят :(.Да ама така и не разбрах защо,нали са едни и същи лекарства?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #50 -: Октомври 08, 2011, 22:27:42 pm »
Не открих друга тема и реших тук да попитам..
След трансфер имам изписан Клексан,продължавам го и сега след установена бременност,но намирам го трудно.Замествам понякога с Фраксипарин но док каза че не било хубаво да се месят :(.Да ама така и не разбрах защо,нали са едни и същи лекарства?

По принцип са в една група - хепариновата, но фраксипарина е надропарин калций, а клексана - еноксапарин натрий. Може би това е причината.


Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #51 -: Ноември 29, 2011, 17:49:38 pm »
Не открих проблем като моя.
От деня на трансфера както съм писала и в по горния си пост съм на Клексан .От 8 седмица го бия през ден ,като редувам с аспирин протект.Преди седмица ми се появи кървене,док каза спирай аспирина и клексана докато спре кървенето.На прегледа всичко беше ок с бебчо.Кървенето наистина спря.Около 5 дни спрях клексана и аспирина.От 4 дни поднових приема им и днес сутринта имах кафеникаво зацапване .което вече става по светло и изчезва.Има връзка според мен с тези лекарства,може би кръвта е много разредена ли? ,на някоя от вас случвало ли се е ?Благодаря ви предварително.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #52 -: Декември 01, 2011, 09:12:53 am »
На базата на моя личен опит, бих ти предложила да обсъдиш с лекаря си възможността да замениш аспирина с Клексан, т.е. да го слагаш всекидневно. При мен се беше получило кървене(от носа и при полов контакт) след продължителна употреба на Аспирин. И сега, ако изпия 1-2 аспирина, получавам кървене. При Фраксипарина, който ползвам няма такъв ефект. Само веднъж бях прокървила, но прескочих един ден и след това не съм имала проблеми.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #53 -: Декември 01, 2011, 22:21:23 pm »
Не открих проблем като моя.
От деня на трансфера както съм писала и в по горния си пост съм на Клексан .От 8 седмица го бия през ден ,като редувам с аспирин протект.Преди седмица ми се появи кървене,док каза спирай аспирина и клексана докато спре кървенето.На прегледа всичко беше ок с бебчо.Кървенето наистина спря.Около 5 дни спрях клексана и аспирина.От 4 дни поднових приема им и днес сутринта имах кафеникаво зацапване .което вече става по светло и изчезва.Има връзка според мен с тези лекарства,може би кръвта е много разредена ли? ,на някоя от вас случвало ли се е ?Благодаря ви предварително.

rouzi-anna, по време на моята бременност имах точно същия проблем. Със стартирането на фраксипарина започна зацапване, със спирането веднага отшумя. Един ден получих дори кървене, изпаднах в ужас.  8O Понеже нямах причина да бия фраксипарин, по-скоро го слагах профилактично, лекуващия ми лекар каза да го спра. Слава на Бог, нямах проблеми до края на бременността.

Успех и на финала пожелавам хубаво, здраво бебче!  :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #54 -: Декември 02, 2011, 16:33:13 pm »
Благодаря ви много за отговорите.Ще го обсъдим с моя лекар .
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #55 -: Януари 20, 2012, 18:25:15 pm »
не мога да намеря никъде по аптеките фрксипарин 0,3 :( Казбат ми или , 4е има дефицит или няма внос :( Някой знае ли къде има оставено още 0,3 фрксиприн някъде в София? Спешно ми трябва , защото вече съм останала с 2 инжекции , а трябва да си го бия всеки ден.
Моля, ако някой знае кде в София мога да намеря, нека пише тук или на лични!
Блаодая предврително!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #56 -: Януари 22, 2012, 11:09:42 am »
Никой ли не знае къде мога да намеря тоя фраксипарин 0,3 ?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #57 -: Януари 22, 2012, 11:32:29 am »
Ваня, утре ще проверя в нашата аптека. По време на бременността си именно от нея купувах Фраксипарина. Междувременно защо не се обадиш на лекаря, следящ бременността ти, може да замените Фраксипарина с друго лекарство.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #58 -: Януари 22, 2012, 20:19:23 pm »
Ваня, утре ще проверя в нашата аптека. По време на бременността си именно от нея купувах Фраксипарина. Междувременно защо не се обадиш на лекаря, следящ бременността ти, може да замените Фраксипарина с друго лекарство.
Благодаря за отговора! Ами аз бях на 0,4 през ден , но д-р.Сигридов ми го смени онзи ден с 0,3 всеки ден ,като ми обясни , че с PAI1 моята доза е 0,3 всеки ден, а не 0,4 която може да бъде опасна за моето здраве. И сега никъде не мога да намеря 0,3 а навсякъде викат ,че няма внос :( Едвам намерих в една квартална аптека 5 бр и сега в понеделник ще ми проверяват как седят нещата в една съседна държава и яко там го има ще ми го пращат по куриер.
Ако някой знае или е чул, че го има някъде по някоя аптека в София нека ми пише за да мога да си го взимам по бързичко.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #59 -: Януари 26, 2012, 16:55:51 pm »
Ваня, проверих всички аптеки в нашия квартал . Фраксипарин 0,3 няма никъде. Съжалявам, че не успях да ти помогна.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #60 -: Януари 26, 2012, 17:09:08 pm »
Ваня, проверих всички аптеки в нашия квартал . Фраксипарин 0,3 няма никъде. Съжалявам, че не успях да ти помогна.
Mного благодаря за усилието ти!Засега успях от тук от там да се снабдявам с 70 бр.и д-р.Сигридов ми каза ,че евентуално,ако после не мога да намеря повече ще го сменим с клексан и малко се успокойх засега :)Може да е по-скъпо, но не искам да ми тежи и това, защото и така ми е доста натоварено в работа и непрекъснато всеки иска нещо от мен :?
Общо взето така и не разбрах защо няма внос на този фраксипарин 0,3  :ask: , а 0,4мл няма проблем да намериш навсякъде.
Благодая още веднъж!
*

    zuzutu

  • *
  • 1
  • "Чакай и се надявай"
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #61 -: Март 01, 2012, 18:00:33 pm »
Честита Баба Марта.Да сте бели и червени,румени и засмени!
Да ви се представя на кратко: имам 2 мисед аборта и след направени  имунологични и генетични изследвания е установено носителство на генотип 4G/4G. и имам назначена терапия от доц. Конова с фраксипарин и аспирин. В препоръките които ми е дала пише при положителен тест за бременност: А аз днес видях две черти  Виждам че тук повечето сте минали тоя път и ще ми е полезно и интересно да ме насочите ,че от сега се   osi_15 та интересуваме след положителен тест или след потвърждение от доки л почнахте с фраксито  и въобще как е било при вас? Аз мисля да отида другата седмица края тъй като за момента мисля е рано (едва 1 ден след закъснеието ми е)
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #62 -: Март 13, 2012, 15:38:58 pm »
Здравейте маминки.  Мен също ме вълнува въпроса за спирането на клексана.Аз съм бременна и съм с томбофилия.От деня на трансфера съм на клексан и аспирин протект,док.ми каза да спра аспирина в 30г.с.а клексана в 36г.с.Според вас ще има ли някакъв проблем за бебо  като спра терапията.Бих искала да се влючат мами минали по този път.За съжаление не съм в Бг.и тук ме следят други док.Притеснена съм,моля ви споделете мнение.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #63 -: Април 03, 2012, 09:32:17 am »
Здравейте и от мен. Бременна съм в 35 г.с. с тромбофилия и все още на клексан 0,4 през ден. При мен въпросът сега е докога ще си бия клексана и как ще родя - нормално или секцио. Хематолога държи да е секцио, а гинеколожката не е убедена, но ще се съобрази с мнението на специалиста. Може ли да ми кажете вашите доктори следящи бременноста за какво раждане ви подготвят - нормално или секцио.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #64 -: Април 22, 2012, 16:13:05 pm »
Здравей,
Аз също през цялата бременност - всеки ден си поставях фраксипарин 0.3мг. Изписа ми го доц.Конова от Плевен. Първите три месеца бях и на имуновинин, след това продължех само с фраксипарин. Спрях да си го поставям само за седмица преди амиоцинтезата и преди планираното секцио. През 5-6 месец си направих отново пълни контролни изследвания и след тях отново продължех фраксипарина. При мен наблюдаващия ме лекар изобщо не се намеси в лечението и лекарствата назначени ми от доц. Конова, на която и имах пълно доверие, въпреки заетостта си винаги намира време да отговори по е-майла.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #65 -: Април 27, 2012, 15:16:07 pm »
Здравейте!Искам да пипитам има ли мами от Бургас,които са на терапия с фраксипарил/клексан и при кой лекар се следят в Бургас?
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #66 -: Юни 13, 2012, 13:10:28 pm »
Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала тук, а сега го правя заради едно приятелско семейство, което загуби бременност и се оказа, че жената е с тромбофилия. Мъжа и, обаче, е притеснен дали на бебетата не им се отразяват зле тези инжекции след като се родят. Има ли изследвания за това какви са последствията за детето от терапията?
Тази терапия е от 5-6 години и децата, износени по този начин са още малки.
Нещо някой дали е чел?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #67 -: Юни 13, 2012, 15:25:20 pm »
Вени, активното вещество в препарата фраксипарин е молекула с високо молекулно тегло и затова не преминава през плацентата. По тази причина не може да има каквото и да било въздействие върху бебето.

Нека си намери друго притеснение.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #68 -: Юни 13, 2012, 15:44:34 pm »
Мели, радвам се да те прочета. Можеш ли да ми препоръчаш литература, който да предложа, защото вече се изпокарахме?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #69 -: Юни 13, 2012, 19:12:21 pm »
Мога - http://safefetus.com/search.php/index/data.

Разкажи му и този виц. Решили учените да правят изследване. Сложили една хлебарка на плота, звъннали със звънец и хлебарката хукнала да бяга. После откъснали единия крак, пак я сложили на плота, пак звъннали и тя пак ... и така докато хлебарката останала без крака. Учените отново звъннали със звънеца, но хлебарката останала неподвижна и те направили извода - хлебарката чува с краката си.

Ако не разбере за какво му говориш, значи каузата е загубена и не можеш да му помогнеш. Пести си нервите.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #70 -: Юли 20, 2012, 02:06:35 am »
Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала тук, а сега го правя заради едно приятелско семейство, което загуби бременност и се оказа, че жената е с тромбофилия. Мъжа и, обаче, е притеснен дали на бебетата не им се отразяват зле тези инжекции след като се родят. Има ли изследвания за това какви са последствията за детето от терапията?
Тази терапия е от 5-6 години и децата, износени по този начин са още малки.
Нещо някой дали е чел?
аз мисля,че се прилага дори в БГ от повече време ,защото моите близанци са на 3 г ,а когато аз бях бременна и имах същите притеснения докторите които ме следяха ми обясниха същото което по-горе и Мели е написала и казаха,че имат наблюдения на бебета износени и родени от да кажем около 4-5 години . Това ще рече ,че към момента вече тези деца са на по 8-9 години.Разбира се не споря за цифрите ,минало е време ототгава..едно ли беше може и да не съм запомнила правилно това което са ми казали -4-5 или колко там години го прилагат ,но в нашия случай без фраксипарина мисля че нямаше да изкрам бременността /бях на него до 2 седмици преди раждането/ ,а отделно и на аспирин протект до 15 или 16 г.с. не съм сигурна точно в коя от двете казаха да спра аспирина и да остана само на фракси.Кажи на познатите ти да не се притесняват за фраксипарина ,няма да навреди .
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #71 -: Април 04, 2013, 09:20:00 am »
 Здравейте! Имам положителен тест за бременност и започнах фраксипарин 0,3 и аспирин протект. Проблема е , че тази сутрин в аптеките имаше Фраксипарин 0,6 само.
 Мисля да го ползвам като сложа на око половината. Другата част да я изхвърля ли или мога да я запазя за другия път?

 
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #72 -: Април 04, 2013, 14:24:39 pm »
Не могат ли да ти доставят 0,3 от търговците на едро?
Моето мнение е, че не е добре да слагаш на "око". Може  да не прецениш количеството, освен това след първото убождане иглата вече няма да е стерилна.
Какво казва лекарят, който е назначил Фраксипарина?

*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #73 -: Април 04, 2013, 14:33:29 pm »
Здравейте! Имам положителен тест за бременност и започнах фраксипарин 0,3 и аспирин протект. Проблема е , че тази сутрин в аптеките имаше Фраксипарин 0,6 само.
 Мисля да го ползвам като сложа на око половината. Другата част да я изхвърля ли или мога да я запазя за другия път?

dreamer, не е съвсем на око - спринцовките са с деления. Аз съм ползвала и от 0,4 и от 0,6, при положение, че дозата също ми беше 0,3. Останалото изхвърлях. Реших да не рискувам с повторно инжектиране, на спринцовка предназначена за еднократна употреба. Освен това, след като си ползвала вече иглата и й слагаш тапичката отново иглата често се изкривява - вътрешността на тапичката е плътна.





На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #74 -: Април 04, 2013, 14:55:13 pm »
 Да, благодаря ти, avallon! Видях деленията и се опитах точно 0,3 да инжектирам, но после като изватих иглата отчетох, че съм вкарала близо 0,4. Надявам се това да не е проблем... :?
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #75 -: Април 04, 2013, 15:37:17 pm »
Според мен е задължително да се консултираш с лекар... това не е шега работа...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #76 -: Април 04, 2013, 19:18:52 pm »
Според мен е задължително да се консултираш с лекар... това не е шега работа...

Абсолютно подкрепям!


Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #77 -: Септември 10, 2013, 09:57:34 am »
....................

В сайта на Зачатие не се продават и купуват лекарства!
« Последна редакция: Септември 10, 2013, 16:05:20 pm от deep »
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #78 -: Октомври 22, 2013, 17:40:14 pm »
Здравейте, не съм чела цялата тема, защото съм притеснена. След два спонтанни аборта, преди седмица разбрах, че съм бременна, видя се на ултразвук, но имах зацапване. Оттогава (4 дни) взимам Утрогестан вагинално. Кървенето спря веднага. Отделно пия 0,50 мг Еутирокс, защото имам проблем с жлезата, а днес заради Лайденска мутация ми предписаха Клексан 0,4 мл. Знам, че Еутирокса увеличава десйтвието на Клексана и тъй като нова дозировка от ендокринолога или същата ще получа след седмица, ме е страх да не започна пак да кървя. Случвало ли се е на някоя от вас да прокървява след Клексан или да са ѝ го изписвали след спряло кървене в начална бременност?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #79 -: Октомври 22, 2013, 21:17:47 pm »
На мен ми се е случвало, след поставяне на фраксипарин, което в случая е аналогично. Лекуващият лекар ми каза да го спра но аз го поставях профилактично и нямах причина да не го спра. След спирането кървенето спря. Най-добре се консултирай с лекаря си!
Клексана е много важен за запазване на бременността, когато има обстоятелствата, които го изискват. 

Успех, всичко ще е наред този път!
« Последна редакция: Октомври 22, 2013, 21:21:04 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #80 -: Октомври 22, 2013, 21:20:41 pm »
Благодаря за бързия отговор, deep!
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #81 -: Октомври 23, 2013, 15:09:55 pm »
Здравейте отново. След първата инжекция вчера, днес се появи много оскъдно, едва забележимо зацапване. Хематолога каза, да продължавам и ако се засили да се обадя. Аз обаче се притесних и се свързах с лекарката ми, която ми увеличи дозата утрогестан. Зацапването спря още преди да съм взимала каквото и да било. Надявам се така да продължи до край и вече да нямам поводи за притеснение. :-)
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2013, 15:10:31 pm »
Здравейте отново. След първата инжекция вчера, днес се появи много оскъдно, едва забележимо зацапване. Хематолога каза, да продължавам и ако се засили да се обадя. Аз обаче се притесних и се свързах с лекарката ми, която ми увеличи дозата утрогестан. Зацапването спря още преди да съм взимала каквото и да било. Надявам се така да продължи до край и вече да нямам поводи за притеснение. :-)
Есен1, освен зацапването усещаше ли някакви болки в коремчето? Аз съм в подобно положение /имам 7 направени инжекции с клексан и от снощи бледо зацапване/, но при мен се усещат и болки, които преминават след едно но шпа.


Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #83 -: Април 30, 2014, 17:39:32 pm »
Пиша в тази тема, за да не създавам нова, ако не съм на място, моля преместете ме. Искам да попитам когато се пие аспирин след трансфер, при зацапване, спира ли се? Вчера разбрах, че освен носителството на 4G/4G PAI, съм носител и на нещо, което още повече засилва вероятността от спонтанен аборт - I/D (ACE). Мисълта ми е дали заради аспирина, който доктора ми спря и моята предразположеност, при мен рискът от аборт е бил много по-голям, без никакви медикаменти.
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #84 -: Април 30, 2014, 17:51:09 pm »
При зацапване се спира приемът на Аспирин протект, Фраксипарин, Клексан. След спиране на зацапването приемът на лекарствата се подновява.

Задължително се консултирай с лекар, следящ бременността ти. Нека той да прецени има или няма нужда от спиране на лекарствата при зацапване.
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #85 -: Април 12, 2016, 22:12:37 pm »
Привет на всички. Бременна съм в краяна 8 месец, а от 8 г.с съм на лечение с фраксипарин. Бяха ми предписали и аспирин, но тъй като повръщах доста, намалих приема на лекаства и
витамини, защото просто ставаше по-зле след тях. Така и не започнах аспирина отново,но това което наистинаме притеснява е дали всичко ще е наред с бебето?!? Има ли странични ефекти
 употребата на препарата? Днес бях на консултацияи лекарката каза, че нивото на плацентата ми е намалено. Не е сигурно дали е от липса на приемна достатъчно течности или е страничен
 ефект от инжекцията. Четох че е възможно да има проблеми от инжекцията и ще се радвам да споделите какви са вашите впечатления. Благодаря предварително на отзовалите се :)
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #86 -: Април 13, 2016, 17:13:29 pm »
Привет на всички. Бременна съм в краяна 8 месец, а от 8 г.с съм на лечение с фраксипарин. Бяха ми предписали и аспирин, но тъй като повръщах доста, намалих приема на лекаства и
витамини, защото просто ставаше по-зле след тях. Така и не започнах аспирина отново,но това което наистинаме притеснява е дали всичко ще е наред с бебето?!? Има ли странични ефекти
 употребата на препарата? Днес бях на консултацияи лекарката каза, че нивото на околоплодните води ми е намалено. Не е сигурно дали е от липса на прием на достатъчно течности или е страничен
 ефект от инжекцията. Четох че е възможно да има проблеми от инжекцията и ще се радвам да споделите какви са вашите впечатления. Благодаря предварително на отзовалите се :)
*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #87 -: Април 13, 2016, 17:33:59 pm »
Ева, успокой се! Всичко ще е наред с бебето!
Не говоря от личен опит, понеже не съм раждала все още, но много момичета са на хепаринова терапия и са си родили живи и здрави бебета. Риска от неприлагането на терапията е по-голям.


*
Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #88 -: Април 13, 2016, 17:56:16 pm »
Аз бях на фраксипарин до 33 седмица, околоплодните ми води бяха много, няма зависимост с инжекцийте. А за бебето няма опасност от тях. Но трябва да се спрат 3-4 седмици преди раждането. Док ще ти каже, сподели с него.
« Последна редакция: Април 13, 2016, 17:59:13 pm от Rumito »





Re: Фраксипарин/клексан докога?
« Отговор #89 -: Април 14, 2016, 15:49:21 pm »
Ева, аз спрях Фраксипарина 4 дни преди определената дата за секцио.
Всичко с бебето беше нормално.
За околоплодните води не мога да кажа нищо...