0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации през януари
« Отговор #80 -: Януари 26, 2009, 19:41:32 pm »
вече втори ден към 19.00 ч. усещам ,че не ми емного добре, все едно се разболявам, меря си температурата и имам 37,1 вччера и 37,2 днес. Притеснявам се да нямам някоя инфекция, защото тази температура е много странна, а през деня нищо ми няма. Моля Ви дайте мнение
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #81 -: Януари 26, 2009, 20:43:49 pm »
Ако приемаш утрогестан може да ти е такава Т. На мен при при двете инсиминации ми варираше 37.1, 37.2. А иначе се пози от ифекции - чайчета, цетрусови плодове...
Успех!
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #82 -: Януари 26, 2009, 23:39:50 pm »
да приемам утрогестан по 6 на ден вагинално. дано да е от това
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #83 -: Януари 27, 2009, 13:49:13 pm »
Привет и от мен бях на преглед в понеделник след 5 дни колостил 2 по 1 и три инжекции меногон. Имам 1 фоликул в ляво 15мм и в дясно три по 13мм и 14мм. Исках да ми кажете това добре ли е или не. И четирите фоликула са нараснали след 3 инжекции, но на мен изобщо не ми е ясно какво значи и какво следва. Изписаха ми още два меногома и утре сряда на преглед. Какво значи и какво следва след това не ми е ясно. Ще бъда благодарна на всеки който ми разясни и сподели.
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #84 -: Януари 27, 2009, 15:57:11 pm »
на кой ден от цикъла са тези размери? За зрели фоликули се смятат тези с размер над 18 мм, но най -добре да бъдат 20 -23 мм + добра лигавица 10 -12 мм.
След като фоликулите ти достигнат тези размери, за което ще помогнат инжекциите меногон, не е задължително всички да пораснат, може някои да спрат да растат, това е нормално, та след като пораснат най- вероятно ще ти поставят инжекция прегнил или овитрел за да се спукат фоликулите, след което в следващите 36 часа ще ти бъде инсеминацията. Пожелавам ти успех и силно ти стискам палци . Не се плаши, не е болезнено, само е изнервящо ходенето през ден на прегледи и после чакането след процедурата
*
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #85 -: Януари 27, 2009, 23:33:39 pm »
момичета искам да попитам-имам едно инсе/неуспешно/но след процедурата не са ми давали никакви лекарства,това нормално ли е?

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #86 -: Януари 28, 2009, 07:54:11 am »
момичета искам да попитам-имам едно инсе/неуспешно/но след процедурата не са ми давали никакви лекарства,това нормално ли е?
Мисля,че не е нормално.Аз имам 3 инсемин.и след трите слагах Утрогестан 3х2 табл.,пих Естрофем,Аспирин протект,ФК която не съм спирала от доста време.Най-вече Утрогестана го изписват винаги след процедура.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #87 -: Януари 28, 2009, 08:44:20 am »
момичета искам да попитам-имам едно инсе/неуспешно/но след процедурата не са ми давали никакви лекарства,това нормално ли е?
И НА МЕН СЛЕД ИНСЕТО ИЗПИСАХА ЛЕКАРСТВА,ДУФАСТОН 2Х1,КОЙТО ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ПИЯ ВСЕ ОЩЕ.СЛЕД КАТО СЕ ВИДЯ ПЛОДНИЯ САК МИ НАЗНАЧИХА НО-ШПА 3Х1,АСПИРИН ПРОТЕКТ ПО 1 НА ДЕН,МАТЕРНА И ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА,КОЯТО САМА СИ ВЗЕХ ПРЕДИ ДОК ДА МИ КАЖЕ(ВЕРОЯТНО Е ПРОПУСНАЛА)И ДОСЕГА НЕ СЪМ ГИ СПИРАЛА.
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #88 -: Януари 28, 2009, 09:57:10 am »
и аз мисля, че не е нормално аз пия дуфастон 2 х 1 и слагам утрогестан 3 х 2 , пия аспирин протект х1, преднизолон х1, фолиева кислеина и още други неща , които нямат връзка с инсето
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #89 -: Януари 29, 2009, 15:01:01 pm »
Привет и от мен. Утре ми е инсето за пръв път ми е и ми малко притеснено. Вчера бях на преглед и док ми каза че сме се справили отлично два фоликула по 18мм и 2 по 20мм лигавица 11. Вечерта ми биха инжекцията и утре на обед процедура. Дали ще стане от първи път. Ще бъда благодарна на всеки който сподели своя опит. И още един въпрос утре в 16ч. имам служебно заседание дали мога да отида или трябва да се прибера веднага след процедурата вкъщи.
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #90 -: Януари 29, 2009, 15:12:03 pm »
стискам ти палци, не се притеснявай веднага можеш да си тръгнеш и да отидеш на заседанието, лежи се само 30 мин, в самата клиника и след това  можеш да си се занимаваш с обичайните дейности. А за това дали ще стане от първия път няма кой да ти каже, но искренно ти пожелавам да стане така. Има доста момичета забременели от първо инсе все пак. Тайничко се надявам и аз да съм от тях - след няколко дни ми е теста
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #91 -: Януари 29, 2009, 15:36:23 pm »
Благодаря ти КRISI 1812 надявам се всичко да е наред. Стискам палци при теб да е станало и да ми пишеш. Може би след утре ще имам нужда от подкрепа и положителни мнения за инсета от първи път +. Ти къде я праве аз съм в Надежда.
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #92 -: Януари 29, 2009, 16:05:07 pm »
Благодаря ти КRISI 1812 надявам се всичко да е наред. Стискам палци при теб да е станало и да ми пишеш. Може би след утре ще имам нужда от подкрепа и положителни мнения за инсета от първи път +. Ти къде я праве аз съм в Надежда.
Здрасти и аз съм в Надежда и аз имах супер фоликули и 11 мм. лигавица.
Инсеминацията ми беше на 22, мъжът ми се справи чудесно 9млн. сперматозоиди. Другата седмица ми е теста. Аз имах 5 фоликула и се бяха спукали в момента на инсето
Стискам палци всичко да е ок.Ти на Стаменов ли си пациентка?
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #93 -: Януари 29, 2009, 16:08:44 pm »
Привет и от мен! Току що се връщам от инсето. Този път имах гръмнал фоликул  :jump12: Всичко беше като по учебник, док каза че току що се е пукнал, малко преди инсето, щото имах все още течност в коремната кухина.Ох, олекна ми!Сега остава само чакането , ще си правя тест на 13.02.
Криси  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:, ще е положително тестчето, ще видиш.
Марги, късмет утре на процедурата !
момичета искам да попитам-имам едно инсе/неуспешно/но след процедурата не са ми давали никакви лекарства,това нормално ли е?
И на мен не са ми изписвали нищо и след трите инсета, може би всичко е индивидуално , док преценява дали имаш нужда от това.
 
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #94 -: Януари 29, 2009, 16:37:49 pm »
Силвичка, благодаря за стиснатоте палци , стискам и аз на всички Вас и дано всички скоро се похвалим с  :bfp:

Моето инсе беше в клиника Щерев
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #95 -: Януари 29, 2009, 17:28:19 pm »
Привет и от мен! Току що се връщам от инсето. Този път имах гръмнал фоликул  :jump12: Всичко беше като по учебник, док каза че току що се е пукнал, малко преди инсето, щото имах все още течност в коремната кухина.Ох, олекна ми!Сега остава само чакането , ще си правя тест на 13.02.


Инсеминацията ми беше на 22, мъжът ми се справи чудесно 9млн. сперматозоиди. Другата седмица ми е теста. Аз имах 5 фоликула и се бяха спукали в момента на инсето
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:за  :bfp1: :bfp1: :bfp1: :bfp1: :bfp1:хааайдеееееее не ми се бременее сама,време е да си имам компания.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #96 -: Януари 30, 2009, 07:43:35 am »
здравейте, имахме инсеминация днес , слава Богу :D Единият ми фоликул се беше спукал,а другия все още не, така,че утре реинсе. Стискайте ми палци пак
Благодаря на всички за подкрепата
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Да пишеш какво е станало.

Аз сега също правя инсе - днес ми беше първата инсеминация, а утре ще е втората. Това ми е за втори път. Миналият пък взимах Гонал, имах 3 яйцеклетки и забременях ( за съжаление не за дълго). Сега обаче реших да я карам по-леко, понеже този Гонал ме изтормози и този месец взимах Клостилбегит. Съответно, сега имам само една доминантна яйцеклетка, която вчера (преди инжекцията)беше 18мм, лигавицата ми беше 10 мм, а мъжът ми днес даде 21 млн юнаци след обработката.  Сега стискаме палци да стане. При мен проблема е, че не овулирам, та се надявам след като ще овулирам само еднин фоликул,пак да имам някакъв шанс.
 Имам един въпрос - как разбират лекарите, че си овулирала? Моят лекар ми каза, че не можел да докаже, че е имало овулация веднага след това само от гледане на ултразвук. Имам му много вяра, защото е много добър специалист и само с това се занимава от много години.  Той ми каза, че след пукането, фоликула се затваря и веднага след това изглеждал по същият начин както и преди овулацията.

Боби
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 08:06:05 am от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #97 -: Януари 30, 2009, 07:54:38 am »
Привет и от мен. Утре ми е инсето за пръв път ми е и ми малко притеснено. Вчера бях на преглед и док ми каза че сме се справили отлично два фоликула по 18мм и 2 по 20мм лигавица 11. Вечерта ми биха инжекцията и утре на обед процедура. Дали ще стане от първи път. Ще бъда благодарна на всеки който сподели своя опит. И още един въпрос утре в 16ч. имам служебно заседание дали мога да отида или трябва да се прибера веднага след процедурата вкъщи.
Няма проблем да си станеш, дори моят доктор казва, че лежането с нищо не помага, ама карал пациентките да ляжат за тяхно успокоение. При него аз лежа 15 минути, ставам и си отивам на работа. Определено не пречи на забременяването, понеже при предишното ми инсе ( което беше и първо) забременях. За съжаление го загубих и после хромозомният анализ показа Даун синдром, но това няма нищо общо с процедурата по инсето, така че хич не се притеснявай, че трябва да ходиш на работа.

Успех.


Боби


  
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #98 -: Януари 30, 2009, 08:06:29 am »
Благодаря на всички за подкрепата. Днес е денят , но вчера вечерта така ме режеше корема ниско долу и поради това съм доста притеснена. Ако са се спукали снощи? Какво ще стане днес? Много се тревожа. Мъжа ми сега тръгна към клиниката да даде човечета и на него ще му кажат кога да отида. Стискам палци на всички, които са в очакване и на тези, на които им предстои. Ще Ви пиша пак.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Инсеминации през януари
« Отговор #99 -: Януари 30, 2009, 08:09:30 am »
Благодаря ти КRISI 1812 надявам се всичко да е наред. Стискам палци при теб да е станало и да ми пишеш. Може би след утре ще имам нужда от подкрепа и положителни мнения за инсета от първи път +. Ти къде я праве аз съм в Надежда.
Здрасти и аз съм в Надежда и аз имах супер фоликули и 11 мм. лигавица.
Инсеминацията ми беше на 22, мъжът ми се справи чудесно 9млн. сперматозоиди. Другата седмица ми е теста. Аз имах 5 фоликула и се бяха спукали в момента на инсето
Стискам палци всичко да е ок.Ти на Стаменов ли си пациентка?
Стискам палци. Лигавицата ти е прекрасна, а 9 млн. са повече от достатъчо при инсе. Пожелавам ти скоро да ни се похвалиш с  :bfp:.

Б.