0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #100 -: Февруари 18, 2009, 16:12:35 pm »
Душе,кога стартираш ммиличка?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #101 -: Февруари 18, 2009, 21:01:59 pm »
Душе,кога стартираш ммиличка?
Време е за хубава новина  :D, Душка, ти ще стартираш ли?
За сега не! :( Трябва да ми се пооправят хормоните и цикълът малко. Но скоро ще отида на преглед при док, за да начертаем плана за действие! :wink: :lol: Успех, момичета! Благодаря ви за интереса към мен!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #102 -: Февруари 18, 2009, 21:29:52 pm »
Много ме трогна твоят разказ за Коледа, ти ще успееш!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #103 -: Февруари 21, 2009, 20:12:58 pm »
Здравейте и от мен.реших и аз да напиша някой ред.Днес ми направиха инсеминация във клиника Селена,но най-се притесних нещо от това че аз не съм стимулирана с никакви препарати искам да ви попитам при такъв метод това нормално ли е .още повече че аз не мога да забременея от съпруга си тъй като има диагноза азооспермия,моля ви помогнете ми със съвет
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #104 -: Февруари 21, 2009, 20:44:40 pm »
lady_teo, задай си въпроса тук  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32971.0

Желая ти успех!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #105 -: Февруари 21, 2009, 23:33:59 pm »
Много ме трогна твоят разказ за Коледа, ти ще успееш!
Благодаря ти, мила! Дано! Желая успех и на теб!  :goodluck:

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #106 -: Февруари 22, 2009, 00:06:01 am »
Здравейте и от мен.реших и аз да напиша някой ред.Днес ми направиха инсеминация във клиника Селена,но най-се притесних нещо от това че аз не съм стимулирана с никакви препарати искам да ви попитам при такъв метод това нормално ли е .още повече че аз не мога да забременея от съпруга си тъй като има диагноза азооспермия,моля ви помогнете ми със съвет

На мен ми звучи странно инсеминация при азооспермия - не знам дали могат да се съберат достатъчно сперматозоиди (примерно > 10 млн).
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2009, 20:29:36 pm »
Та по темата да споделя - явно ще пробваме ИКСИ на съвсем ЕЦ (не било хубаво веднага още една стимулация).

Но, честно казано, не вярвам, че ще се получи - защото нямам идея как ще уцелим времето. А и опитът ми показва, че мойте фоликули се пукат рано сутрин...

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2009, 20:33:36 pm »
Та по темата да споделя - явно ще пробваме ИКСИ на съвсем ЕЦ (не било хубаво веднага още една стимулация).

Но, честно казано, не вярвам, че ще се получи - защото нямам идея как ще уцелим времето. А и опитът ми показва, че мойте фоликули се пукат рано сутрин...


jp, 36 часа преди пункцията се поставя специална инжекция, която таймира овулацията.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2009, 20:42:58 pm »
Благодаря за отговора. :)
Да, така беше при стимулираната ми инсеминация. Но сега не знам...
Досега съм забелязала, че някъде рано сутрин на 14 ден или 13 срещу 14 ден започва овулацията.
Ако ми сложат Овитрел вечерта на 12 ден, ще е късно. Ако е вечерта на 11, няма ли да е много рано (да не са зрели яйцеклетките или и аз не знам какво)...
Малко ме е яд - защото всичко е въпрос на часове, а в Надежда са толкова претоварени, че няма шанс да се правят нещата оптимално (според мен, де).
Но сигурно навсякъде е така.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #110 -: Февруари 23, 2009, 20:44:19 pm »
Спокойно, всичко се проследява, нали се ходи през ден или всеки ден на УЗД. :)
Успех!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #111 -: Февруари 23, 2009, 21:50:18 pm »
Спокойно, всичко се проследява, нали се ходи през ден или всеки ден на УЗД. :)
Успех!

Благодаря! :)

И все пак, днес чаках 4 часа отново за преглед.
За първата инсеминация отидох в 13ч, а я направиха в 16:30...
Ще видим. :)
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #112 -: Февруари 23, 2009, 21:56:53 pm »
jp, пункциите закъсняват с много малко, а тези на ЕЦ са първи и са винаги почти навреме, не се притеснявай за това.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #113 -: Февруари 23, 2009, 22:28:24 pm »
Благодаря ви. :) Дано да сте прави. Аз ще си кажа де. :)

Успех и на вас!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #114 -: Февруари 24, 2009, 08:37:12 am »
jp, пункциите закъсняват с много малко, а тези на ЕЦ са първи и са винаги почти навреме, не се притеснявай за това.

jp, абсолютно точно ти е казала pop4o.
Виж, за трансфера се чака.Няма страшно!Успех!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #115 -: Февруари 24, 2009, 10:10:58 am »
jp, не се притеснявай  :) И аз мислех, че никога няма да можем да осъществим икси на ЕЦ /поради същите причини, много бързо ми се пукаха фоликулите, дори и след прегнил/, но д-р Стаменов издебна момента  :D
Дори и първия път да не се получи, вторият със сигурност ще хванете фоликула  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #116 -: Февруари 24, 2009, 10:25:38 am »
Здравейте момичета.И аз днес умирам от претеснение дали няма да ми се спука фоликул.Снощи ми биха прегнила.Утре сутрин ми е пункцията.А единия фоликул и вчера и онзи ден ми беше 20 мм.Снощи бихме последния цитротид.Дано той да задържи.Стискам палци на всички които умират от претеснение като мен
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #117 -: Февруари 24, 2009, 11:16:52 am »
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #118 -: Февруари 24, 2009, 12:30:10 pm »
kolean,  :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #119 -: Февруари 24, 2009, 12:33:43 pm »
Здравейте момичета.И аз днес умирам от претеснение дали няма да ми се спука фоликул.Снощи ми биха прегнила.Утре сутрин ми е пункцията.А единия фоликул и вчера и онзи ден ми беше 20 мм.Снощи бихме последния цитротид.Дано той да задържи.Стискам палци на всички които умират от претеснение като мен
Няма да се спука, колко ти беше ЛХ последно?
Аз съм била с 22 мм, пак с Цитротид.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com