0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #160 -: Февруари 27, 2009, 22:43:01 pm »
Здравейте пак!

Току-що се връщам от преглед и си видях резултатите от изследванията - 7ми ден: 12мм фоликул, Е2 126, LH 6.56

Сега трябва да пия аспирин протект за тая стойност на LH.

Много ме е яд, че не си пуснах пролактин също - направо съм сигурна, че и той е висок и заради него - и LH.

Така си и знаех, че ще стане - 2 седмици работа без почивка и после да очаквам, че хормоните ми ще са ок.   :bonk:

В неделя пак ще пускам изследвания, ама от сега се подготвям, че няма да го довършим тоя опит.  osi_8
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #161 -: Февруари 27, 2009, 23:14:45 pm »
Много ви се моля обяснете ми,защото съвсем започвам да се обърквам означава ли високото ЛХ,че яйцеклетката е некачествена?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #162 -: Февруари 27, 2009, 23:27:17 pm »
Доколкото аз разбрах за LH:

- Тук някъде бяха писали, че "разваля" яйецеклетката (бях го чела и по повод една билка - Витекс Агнус Кактус)
- Предполагам, че ако се покачва твърде бързо, води до преждевременна лутеинизация

Дотук срещнах две възможни обяснения за високо LH във фоликулярната фаза:

- Симптом е за поликистозни яйчници
- Високият пролактин също може да доведе до високо LH

Това, разбира се, са само дочути оттук-оттам неща. Но явно не е на добре LH да тръгне да расте преди да е пораснал фоликула достатъчно.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #163 -: Февруари 27, 2009, 23:40:23 pm »
Благодаря за отговора JP.И аз така си го обяснявам долу горе,но не мога да си обясня защо при последните ми няколко опита док. не ми обясни тези неща и въпреки високото ЛХ ваддиха,оплождаха,трансферираха,а то явно всичко е било обречено от самото начало...... :balk_150:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #164 -: Февруари 27, 2009, 23:51:36 pm »
Ами не знам дали е било обречено - все пак зависи на кой ден се мери. Примерно, точно преди овулация е нормално да почва да се качва.

Edit: Сега видях, че при теб е било ЛХ-23.61 на 14 ден, което май е ок, защото си е около овулацията.

Но на 7ми ден си е рано.

Точните думи на док бяха "да опитаме да спасим фоликула". Според мен, имаше предвид да не се лутеинизира преждевременно.

Но тъй това се случваше в 21:30, а след мен имаше още 10 човека за преглед, не се проявих като любознателна на момента.

За "развалянето" на яйцеклетката от високо LH бях чела тук някъде, но сега не можах да го намеря.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 23:55:39 pm от jp »
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #165 -: Февруари 28, 2009, 14:19:56 pm »
Аз се чузя ,дали при нас не е по-добре инвитро матурацията,нали се вади яйцеклетката преди да е узряла,значи не би трябвало да и влияе това ЛХ.Но май се прави само при Владимиров.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #166 -: Февруари 28, 2009, 15:17:13 pm »
Радост и аз не знам вече какво да правя и да опитвам.Четох ,че и протокола на Маркес пак при него се прави.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #167 -: Февруари 28, 2009, 19:22:20 pm »
Е момичета, днес ми върнаха едно ембрионче.Второто не издържало на ИКСИ-то/не знам защо Икси, не сме с мъжки фактор,а третото от самото начало не било читаво.Така, че отново надежда с едничко.Снощи ми сложиха някакво лепило.Лекарствата също са ми различни от предишните опити, нямам прегнил след трансфера този път и ми назначиха 3 иглотерапии.Сега стискайте палци 8O
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #168 -: Февруари 28, 2009, 19:25:50 pm »
Икси за да е по-сигурно.
Лепилцето ще увеличи шанса.
Стискам палци!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #169 -: Февруари 28, 2009, 20:18:44 pm »
Мила, силно стиснати палци имаш и от мен!!!
Късмет и вярвай, че това ще е твоят опит :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #170 -: Февруари 28, 2009, 21:12:14 pm »

 kolean, :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #171 -: Март 01, 2009, 08:47:55 am »

Мерси много момичета, но от сега съм отчаяна.От три дена съм с много силно ПМС.Мислех, че след трансфера, ще спре, но не би.Отрових се от свещички и папаверин, но цяла нощ и днес така зверски ме боли кръста и корема.Болките са като контаркции, много силни и постоянни, а точно това не трябва след трансфер :(
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #172 -: Март 01, 2009, 10:15:55 am »
kolean,  :bighug: :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #173 -: Март 01, 2009, 10:20:43 am »
Колеан силно стискам палци,аз при стимулираното икси имах два дни силни болки като ПМС обаче на 5-ти ден от трансфера,процедурата беше неуспешна но имах високо ЧХГ-22.00 на 12-ти ден , което говори, че при подобно неразположение нещо се опитва да стане, при мен е имало опит за имплантация така, че това за мен е по скоро оптимистичен признак отколкото обратното.Правила съм и на ЕЦ нямах никакви болки ,никакво неразположение и като резултат -никакво раздвижване.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #174 -: Март 01, 2009, 10:58:35 am »
Аз се чузя ,дали при нас не е по-добре инвитро матурацията,нали се вади яйцеклетката преди да е узряла,значи не би трябвало да и влияе това ЛХ.Но май се прави само при Владимиров.

Инитро матурацията не е подходяща за жени с намален яйчнников резерв, а за по млади жени при които има опасност от хиперстимулация. Аз също съм била с много силна стимулация, но д-р Врадимиров каза, че на съм подходяща за  матурация
Скоро имаше предаване за този метод и д-р Владимиров определено го  препоръчва,защото има по-малко рискове, но за съжаление не е за всеки.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #175 -: Март 01, 2009, 13:35:02 pm »
kolean, :balk_21: и много късмет и  успех  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Инитро матурацията не е подходяща за жени с намален яйчнников резерв, а за по млади жени при които има опасност от хиперстимулация. Аз също съм била с много силна стимулация, но д-р Врадимиров каза, че на съм подходяща за  матурация
Скоро имаше предаване за този метод и д-р Владимиров определено го  препоръчва,защото има по-малко рискове, но за съжаление не е за всеки.
а при случаи на поликистоза  и  добри показатели на антимюлеров и инхибин дали е удачен?
« Последна редакция: Март 01, 2009, 14:39:07 pm от nimika »


Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #176 -: Март 01, 2009, 14:01:24 pm »
Колеан стискам палци, това трябва да е твоя опит.А за инвитро матурацията май нещо не ми е ясно уж е без стимулация ами и ние сме без стимулация какво пречи да се извади каквото  е тръгнало и да се пробва по този метод не мога да разбера.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #177 -: Март 01, 2009, 15:07:25 pm »
Колеан, никакво отчаяние, мила  :hug2:. Всички сме с теб и трябва да успееш сега, дръж се и всичко ще се нареди по най-добрия възможен начин  :D Док не ти ли каза да бъдеш позитивна ? Послушай го и не търси лоши знаци, а вярвай в успешния край. И аз вярвам в  успеха ти  :D
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #178 -: Март 01, 2009, 20:09:25 pm »
Аз днес бях на преглед. 9ти ден, фоликулът е 16мм, E2 - 240, LH - 13,5, лигавица 7 мм.
И ми връчиха Овитрел да си го правя тази нощ.
Сигурно нещо ще оплескам с тая инжекция, какъвто съм карък. :(
Малко е малък тоя фоликул, какво мислите?
Аз си мислех, че като станат 18, тогава се прави Овитрела...
А и тая никаква лигавица. :( Според док била на минимума.
Но така или иначе, съм се примирила, че този месец с чисто диагностична цел ги правя нещата...
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #179 -: Март 01, 2009, 21:27:34 pm »
JP незнам какво да ти кажа.Преди няколко дни приключи и моят пореден опит.Стигнах само до пункция.Моят фоликул беше 17мм,Е2-290,ЛХ около 15 и лигавица 8мм.Оказа се лоша яйцеклетка.Щом си решила да опиташ с такава цел давай.Знаещ ли какво ще излезе?Може да е добра яйцеклетката.Аз също си мислех и за моя фоликул , че е малък,но явно високото ЛХ е виновно за това бързане.Дано имаш късмет.Желая ти го от сърце.