0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #240 -: Март 18, 2009, 15:25:12 pm »
Благодаря Танита!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #241 -: Март 19, 2009, 20:57:45 pm »
Момичета, утре съм на преглед за подготовка за 4-ти опит ИКСИ на ЕЦ /с лека стимулация/, имам нужда от много стиснати палци, че ми е настръхнало чокото от притеснение. Надявам се това да е моя последен опит. Успех на всички.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #242 -: Март 20, 2009, 11:55:07 am »
Patilabel от сърце ти желая това наистина да ти е последен опит.Дано процедурата протече перфектно и стискам палци за много,много,много ама много късмет.И аз другия месец се подготвям за пети опит,така че знам как се чувстваш.Спокойно и смело напред. :bighug: :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #243 -: Март 20, 2009, 12:09:26 pm »
Привет!
За съжаление няма да правим Инвитро този месец - снощи док каза, че няма да вадим яйчицето, овуто предстои, но сме изпуснали момента /има опасност да се спука в ръцете му/ затова остава на нашите действия...пък ще видим. Имах много положителна нагласа, ама...Здраве да е!Другия път!
Другата седмица ще ходя да видим дали се е спукал. Да не останем неприятно изненадани. До сега не съм имала проблем със задържане на фуликули. А и много късна ми се струва тази ову...
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #244 -: Март 20, 2009, 14:20:25 pm »
Вики и аз бях така този месец - спука се фоликула и прекратихме!
Не е хич приятно, но както се казва - следващия месец!
Почини се сега!
Patilabel - стискам палци, дано да е успешен опита ти! :crossfingers: :crossfingers:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #245 -: Март 20, 2009, 14:44:56 pm »
 Оф, Танче, ама и ти си една късметлийка!!! :? Горе главата и само напред!!!


*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #246 -: Март 20, 2009, 16:29:28 pm »
Теди, много силно ти стискам палци, нали знаеш!!! Хайде дано поне един да успее скоро, за насърчение :D :D
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #247 -: Март 20, 2009, 18:57:37 pm »
Благодаря ви за подкрепата момичета. Днес бях при моя доктор, видя 2 фоликула и решихме ад действаме. За първи път толкова рано ми вижда оформени фоликули /4-ти ден от цикъла/, дано да започнат да растат. Аз съм с лека стимулация, този път по нова схема-1гонал, 1 мерионал и *1 естрофем на ден. В понеделник съм отново на преглед и дано новините да са окуражаващи. Успех на всички и едно голямо БЛАГОДАРЯ!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #248 -: Март 20, 2009, 19:10:20 pm »
Patilabel, стискам палци да ти е успешна процедурата, миличка :crossfingers:
Ти при кой Док си? Много ми харесва твоята стимулация, от кой ден започнахте?
А цитротайд имаш ли?
Май те затрупах с въпроси :oops: :ask:
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #249 -: Март 20, 2009, 20:57:39 pm »
И на мен ми е много интересна тази стимулация Patilabel.Аз в края на месеца съм на преглед да видим как ще процедираме този път,док ме вика малко по-рано та за това си мисля,че нещо е намислил.Досега бях на абсолютно ЕЦ.Стискам много палци за успешна процудура.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #250 -: Март 20, 2009, 21:37:27 pm »
При Владимиров съм, този път започнахме от 4-ти ден от цикъла, засега съм с тези лекарства, предните пъти бях само с гонал от 9-ти ден /225 Е/ и 1 цитротайд до 12 ден.За сведение да отбележа, че съм с ИЯР и при първото ИКСИ със зверска стимулация/*450Егонал+300мерионал/ образувах само един фоликул, който се спука в деня на пункцията. След това решихме да действаме само на леко стимулиран, защото се видя, че при мен няма смисъл от силна стимулация.При втория опит -1 фоликул, 1 яйцеклетка , трансфер и отр.резлутат. След това по същия протокол/гонал+цитротайд/2 фоликула, оказаха се празни. Надявам се сега поне единия да е пълен, все пак в природата става с 1, нали?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #251 -: Март 21, 2009, 17:45:32 pm »
Имамп един въпрос, на 6 ден съм на преглед, О ми е на 10-12 ден. Колко пъти ще ме гледа на УЗИ преди пункцията? Всеки ден или през ден?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #252 -: Март 21, 2009, 18:00:09 pm »
Имамп един въпрос, на 6 ден съм на преглед, О ми е на 10-12 ден. Колко пъти ще ме гледа на УЗИ преди пункцията? Всеки ден или през ден?
това само доктора ще ти каже, след първия преглед може би след 1 ден, но след това може и всеки ден за да не се изпусне момента. късмет.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #253 -: Март 22, 2009, 14:34:24 pm »
Здравейте момичета! За първи път пиша в този форум. Но така се случи.
От януари тази година и аз съм пациент на клиника по стерилитет. Имам овулация всеки месец, проходими тръби и  много добра спермограма.
В петък бях на поредния преглед за започване на стимулация за инсе. Обаче на 4 ден от МЦ аз вече имах доста голям фоликул и док каза, че не иска да стимулира.Каза, че че го спукаме фоликула. Пък накрая каза "Ще извадим една яйцеклетка". Аз останах доста объркана, защото не ми беше ясно.
Но после реших, че ми говори за инвитро на ЕЦ.
За вторник (8 ден от МЦ) ми е назначила LH и естрадиол преди прегледа. И като че ли точно за това става въпрос.
Та затова изчетох темата и доста неща ми се изясниха.
Успех на всички.

„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #254 -: Март 23, 2009, 12:28:50 pm »
При Владимиров съм, този път започнахме от 4-ти ден от цикъла, засега съм с тези лекарства, предните пъти бях само с гонал от 9-ти ден /225 Е/ и 1 цитротайд до 12 ден.За сведение да отбележа, че съм с ИЯР и при първото ИКСИ със зверска стимулация/*450Егонал+300мерионал/ образувах само един фоликул, който се спука в деня на пункцията. След това решихме да действаме само на леко стимулиран, защото се видя, че при мен няма смисъл от силна стимулация.При втория опит -1 фоликул, 1 яйцеклетка , трансфер и отр.резлутат. След това по същия протокол/гонал+цитротайд/2 фоликула, оказаха се празни. Надявам се сега поне единия да е пълен, все пак в природата става с 1, нали?
И аз съм при Владимиров, твоята стимулация ми напомня за Маркес протокол ,но леко видеоизменен. Много силно ти стискам палци да се окаже успешна комбинация за теб, а и за много от нас. :lol:
На следващия цикъл и аз ще искам такава стимулация :D
Пиши как нарастват фоликулите, силно ти стискам палци :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #255 -: Март 23, 2009, 16:50:26 pm »
И на мен ми предстои ин витро на ЕЦ. Сега съм вкъщи след лапароскопия и следващия цикъл, още на 5-я ден докторът ме иска на преглед за фоликулометрия и да почваме.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #256 -: Март 23, 2009, 17:03:28 pm »
Успех при процедурата мила.Миналата година и аз бях като теб. След лапаро веднага започнах, даже бях с конците още.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #257 -: Март 23, 2009, 20:28:12 pm »
Да кажа за протокола - Днес ден 7-ми от цикъла 2 фоликула-1*5мм и 1*7мм, незнам дали е добре и не искам да знам, интересува ме само да не са кухи като предния път. Взеха ми обичайните хормони за изследване + пролактин по мое настояване, защото съм с хиперпролактенимия. Не знам какви са ми резултатите, но док. ми промени стимулацията - днес и утре гонал*2 от 75Е и *1 мерионал и продължавам естрофема*1. Танита, благодаря за подкрепата, благодаря и на всички, които съпреживявата това с мен. В сряда след прегледа ще пиша отново.
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #258 -: Март 23, 2009, 21:11:59 pm »
Успех при процедурата мила.Миналата година и аз бях като теб. След лапаро веднага започнах, даже бях с конците още.
Мерси doniss. Като наблежи деня ще пиша, а и трябва да напомня на доктора, че съм с 16% НК клетки и може би ще трябват вливания преди трансфер, не може, ами задължително. Поне за инсеминациите миналата година ми правиха интравенозен гамаглобалин преди тях.

*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #259 -: Март 23, 2009, 23:55:47 pm »
Да кажа за протокола - Днес ден 7-ми от цикъла 2 фоликула-1*5мм и 1*7мм, незнам дали е добре и не искам да знам, интересува ме само да не са кухи като предния път. Взеха ми обичайните хормони за изследване + пролактин по мое настояване, защото съм с хиперпролактенимия. Не знам какви са ми резултатите, но док. ми промени стимулацията - днес и утре гонал*2 от 75Е и *1 мерионал и продължавам естрофема*1. Танита, благодаря за подкрепата, благодаря и на всички, които съпреживявата това с мен. В сряда след прегледа ще пиша отново.
Успех и стискаме палци