0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #280 -: Март 27, 2009, 13:40:19 pm »
Здравейте момичета.Отново съм на линия.
Вчера Фоликул 16 мм, ЛХ - 17.16 , Е2 - 291 , прог - 0.40.Снощи сложих оветрил.Утре , ако не се еспукал фоликула пункция, а след това.........Какво мислите за хормоните.
Успех и стиснати палци за всички.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #281 -: Март 27, 2009, 14:00:53 pm »
Здравейте момичета.Отново съм на линия.
Вчера Фоликул 16 мм, ЛХ - 17.16 , Е2 - 291 , прог - 0.40.Снощи сложих оветрил.Утре , ако не се еспукал фоликула пункция, а след това.........Какво мислите за хормоните.
Успех и стиснати палци за всички.
Ето за сравнение моите резултати ит миналия месец:фоликул 17мм,ЛХ-15.67,Е2-290.Док ми каза,че ЛХ е високо,но го бодна.Резултата бе некачествена яйцеклетка, но може при теб да не е така и дано всичко е наред.Нали знаеш ,че всичко е много индивидуално.Стискам палци за утре. :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #282 -: Март 27, 2009, 14:06:52 pm »
Мерси миличка.Каквото е рекъл господ.......Вече нямам нерви :(
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #283 -: Март 27, 2009, 14:32:05 pm »
 Колеанче, тъкмо се чудех къде си? Еденствено лх малко ми се вижда високо, но дано всичко е ок!!!


Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #284 -: Март 27, 2009, 14:50:27 pm »
Здравейте момичета.Отново съм на линия.
Вчера Фоликул 16 мм, ЛХ - 17.16 , Е2 - 291 , прог - 0.40.Снощи сложих оветрил.Утре , ако не се еспукал фоликула пункция, а след това.........Какво мислите за хормоните.
Успех и стиснати палци за всички.
Поради същите стойности на LH-то ми спряха процедурата.Стискам палци при теб всичко да бъде добре.
<a
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #285 -: Март 28, 2009, 20:48:32 pm »
И на мен ми предстои ин витро на ЕЦ. Сега съм вкъщи след лапароскопия и следващия цикъл, още на 5-я ден докторът ме иска на преглед за фоликулометрия и да почваме.
Ех, eagle, от кога чакам хубави новини от теб! Успех, миличка!  :wink:
Мерси wild cat - не влагам много надежди, но като начало е добре да опитаме, пък ако не стане - продължаваме!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #286 -: Март 28, 2009, 22:46:46 pm »
И аз вече мога да се запиша в тази тема,но за жалост с отрицателен резултат.След неуспешно стимулирано ИКСИ,правено юни месец,този месец завърши и ИКСИ-то ми на естествен цикъл с лека стимулация.С диагноза изчерпан яйчников резерв съм.При първото ИКСИ с доста тежка стимулация имах 7 фоликула,от които извадиха 5,1 кух,останалите четири се оплодиха,но единият спря развитие преди трансфера.Върнахме останалите три ембриона.Резултат напълно отрицателен.Тази процедура започнах с приема на Марвелон,месец преди стимулация.Започнахме без никакви лекарства,тръгнаха 4 фоликула-3 в ляво и 1 в дясно,но бяха явно с различни размери.На 8-ми ден от цикъкла включихме Цетротайд и по два Гонала.В началото ЛХ беше малко високо,но след Цетротайда падна.Е2 ден преди пункцията беше около 600.За жалост два дена преди пункцията от трите фоликула,които бяха в ляво,само единият продължи да расте,този в дясно беше спрял развитие още преди да включим лекарствата.На 14-тия ден от цикъла ми беше пункцията,извадихме две яйцеклетки,от които само една се оплоди.Трансферът ми беше на втори ден,ембрион,разделен на четири и добър по думите на ембриоложката.Днес,на 13 ден от трансфера резултат категорично отрицателен.И двата опита съм правила при д-р Владимиров.Съжалявам,ако постът ми е малко хаотичен,но не мога да събера напълно мислите си.Ако мога да помогна на някоя от вас с информация,насреща съм.Забравих да добавя,че на 4-ти ден от цикъла изследвахме ФСХ заради Фонда и се оказа,че стойността му е 34,което ме прати в графата менопауза.Никога не съм имала високо ФСХ,въпреки изчерпания резерв.Д-р Владимиров ме обнадежди като каза,че вероятно става въпрос за лабораторна грешка,защото иначе яйчниците нямало да работят изобщо,но аз от тогава до сега все го мисля и си чакам цикъла,за да го повторя.И още нещо.По време на трансфера д-р Владимиров ми каза,че имам кървене в цервикалния канал,но че по катетъра не е имало кръв и не е наранил лигавицата.Аз обаче бях достатъчно вцепенена,за да го попитам нещо.Помислих,че е възможно да е от пункцията,защото след нея имах леко зацапване.Надявам се не това да е причината за неуспеха.Иначе след самия трансфер не съм имала никакво зацапване.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 23:19:10 pm от Цеци »
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #287 -: Март 28, 2009, 23:14:01 pm »
Цеци мила много съжалявам за случилото се с теб.Не се отчайвай и продължавай да  се бориш.Много момичета сме с такива проблеми и трябва да се подкрепяме.Какво мислиш да правиш от тук нататък?Какво те посъветва док.?
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #288 -: Март 29, 2009, 15:43:47 pm »
Цеци, малко оф-топик, но нека да ти кажа, че диагнозата ИЯР не ми се струва много реалистична (разбира се, аз не съм лекар и може и да бъркам), при положение, че си изкарала 7 фоликула след стимулация (за poor responder - лошо отговарящи - се смятат жените, които дават по-малко от 5 фоликула и по-малко от 4 яйцеклетки при стимулация). Броят на фоликулите и качествените яйцеклетки зависи също така и от качеството на стимулацията и блокажа - аз съм изкарвала от 5 до 9 яйцеклетки, като 5-те ми бяха с най-зверската стимулация, на която съм била подложена.
Моят съвет, преди да мислиш за ИЯР, е да пуснеш ФСХ, ЛХ, Естрадиол, Инхибин Б и АМХ на 2-ри ден от цикъла, и да потърсиш и друго мнение - не боли, изследването ще ти излезе около 200 лв.
Кървенето от цервикалния канал също може да е причина за неуспеха - независимо от това, че не е имало кръв по катетъра, може да е попаднала в матката след трансфера, а кръвта е токсична за ембрионите.
Желая ти успех!
« Последна редакция: Март 29, 2009, 15:47:50 pm от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #289 -: Март 29, 2009, 17:07:45 pm »
Cambozzola,благодаря за съветите и споделения опит.Имам изследвани два пъти АМХ и Инхибин,но и двата пъти резултатите не бяха добри.АМХ се движи около 0,а Инхибина не си спомням в момента.ФСХ винаги е било около 8,с изключение на последното изследване преди стимулацията.За кръвта определено ще говоря с доктора.Благодаря още веднъж за съветите,чета и за твоите перипетии и ти пожелавам успех по пътя!
Донис,още не съм говорила с д-р Владимиров,защото си чакам цикъла,но като се срещна с него ще пиша отново как ми препоръчва да продължим от тук натам.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #290 -: Март 29, 2009, 22:10:29 pm »
Пункцията ми мина, имам 2 яйчица. Сега остава да разбера дали са качествени!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #291 -: Март 29, 2009, 22:47:40 pm »
 Успех!!! Стискаме палци!!! :crossfingers:


*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #292 -: Март 29, 2009, 22:58:43 pm »
Пункцията ми мина, имам 2 яйчица. Сега остава да разбера дали са качествени!
И от мен - успех! Две яйчица - две бебенца! Стискам палци!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #293 -: Март 29, 2009, 23:03:32 pm »
И аз стискам много силно палци!Успех!Успех!Успех!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #294 -: Март 30, 2009, 22:39:53 pm »
Успех и от мен, силно стискам палци, аз в четвъртък съм на пункция, засега фоликулите са все още два, но дали в тях има нещо не се знае още. До последно бях /без първите три дена/на 1 гонал, 2 мерионала, 1 цитротайд и *1 естрофем.Притеснява ме, че пункцията ми се пада на 17 ден от цикъла, но док. мисля си знае работата.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #295 -: Март 30, 2009, 23:49:45 pm »
Успех и от мен, силно стискам палци, аз в четвъртък съм на пункция, засега фоликулите са все още два, но дали в тях има нещо не се знае още. До последно бях /без първите три дена/на 1 гонал, 2 мерионала, 1 цитротайд и *1 естрофем.Притеснява ме, че пункцията ми се пада на 17 ден от цикъла, но док. мисля си знае работата.
Айде и от теб очакваме хубави новини в четвъртък!Успех!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #296 -: Март 31, 2009, 11:31:05 am »
Успех и стиснати палци и от мен момичета.
Моят фоликул естествено се беше спукал  в деня на пункцията/ с това ЛХ ?/.Доки реши да направим инсе???Е направихме го.Не знам нищо за инсеминациите, но мисля че усетих кога ми се спука фоликула - около 22 часа предната вечер.Инсето го направихме в 13 часа на другия ден.Дали не е късно.
Освен това за пореден път си подържам ТТ - 37.5.Дали пък нямам някакъв имунологичен проблем.А БТ ми е 36.8 /аз по принцип рядко вдигам над 37.00/
Обаче тази ТТ?????
Е това е, за пореден път :(............
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #297 -: Март 31, 2009, 11:33:51 am »
kolean, спокойно, не е късно за инсе. Представи си, че вземе пък стане  osi_9
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #298 -: Март 31, 2009, 11:35:47 am »
Моя позната след три инвитро накрая забременя от инсеминация.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #299 -: Март 31, 2009, 11:38:16 am »
Боже, то не става с ин витро, пък с инсе....Нямам много надежда.
Но пък знае ли човек :lol:
А нещо за тази температура, май не е много нормална - височка е.Имах я и след всички трансфери.