0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #260 -: Март 24, 2009, 11:15:51 am »
Да кажа за протокола - Днес ден 7-ми от цикъла 2 фоликула-1*5мм и 1*7мм, незнам дали е добре и не искам да знам, интересува ме само да не са кухи като предния път. Взеха ми обичайните хормони за изследване + пролактин по мое настояване, защото съм с хиперпролактенимия. Не знам какви са ми резултатите, но док. ми промени стимулацията - днес и утре гонал*2 от 75Е и *1 мерионал и продължавам естрофема*1. Танита, благодаря за подкрепата, благодаря и на всички, които съпреживявата това с мен. В сряда след прегледа ще пиша отново.
Стискам палци  :crossfingers:
Пиши какви са ти и хормоните :lol:
eagle, успех ти пожелавам, след лапаро, мился че шанса ти се увеличава!
Mira_m66,  :goodluck:, колко ти е фоликула и хормоните на 8 ден?
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #261 -: Март 24, 2009, 14:16:01 pm »
И на мен ми предстои ин витро на ЕЦ. Сега съм вкъщи след лапароскопия и следващия цикъл, още на 5-я ден докторът ме иска на преглед за фоликулометрия и да почваме.
Ех, eagle, от кога чакам хубави новини от теб! Успех, миличка!  :wink:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #262 -: Март 25, 2009, 12:43:06 pm »
Здравейте и от мен. Вчера (8 ден от цикъла) мина моя преглед. Имам 2 фоликула - не запомних размера на големия, малкия е 12 мм. Док каза, че не й харесва много много големия и възлага надежди на малкия. Лигавицата била супер. Хормоните на 8 ден не знам как са, защото прегледа мина преди да излязат резултатите. Но ги бях пуснала на 7 ден в друга лаборатория, че не съм от София: Е2 - 86 (реф.стойности фол.фаза 39-189) , LH -7.43 (реф.стойности фол.фаза 1-18). Не знам колко са добре - не бяха коментирани от док. Решихме да правим инвитро на ЕЦ или поне да опитаме.
Утре отново съм на преглед и хормони. Какво ще излезне не зная. Много съм притеснена.
Моля ви, кажете ми кога трябва да ми се бие този прегнил (или заместителя)?
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #263 -: Март 25, 2009, 13:26:08 pm »
mira_m66 ,доктора трябва да ти каже точно в колко часа да си биеш прегнила.Аз първия път трябваша да го сложа в 12ч през нощта,а втория - в 1часа през нощта.Те нещо смятат и изчисляват в зависимост от това кога и в колко часа ще е пункцията.Успех!!!!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #264 -: Март 25, 2009, 15:04:10 pm »
Мира, Док ще ти каже, когато стигнеш до Прегнила, споко! Пожелавам ти фоликулите да излезнат качествени! :goodluck: :goodluck:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #265 -: Март 25, 2009, 15:47:39 pm »
Благодаря Ви момичета! Скоро ще стане ясно колко са качествени - че точно там е съмнението. Последните 3 месеца ги бълвам по 2 на веднъж без стимулация, но качеството е под въпрос.
Утре съм на преглед. Дано нещата вървят добре!
Успех на всички!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #266 -: Март 26, 2009, 10:33:43 am »
Вчера след прегледа и хормоните док ми смени дозите и сега съм на 1 гонал, 2 мерионала и ми включи *1цитротайд, продължавам и *1 естрофем, фоликулите са си два, не питах за размерите, след всичките неблагополучия, които съм преживяла този път реших за нищо да не питам, чакам като агне на заколение :wink:Утре отново пътувам за София за поредния преглед и хормони.
Мира, прегнила се слага 36 часа преди пункцията, пожелавам ти и в двата фоликула да има яйцеклетки и в най-скоро време да се похвалиш с положителен тест като за близнаци. Не се тревожи излишно, защото всичко това се отразява на хормоните. Ако е писано, ще стане. Сетих се, че фоликулите трябва да са около 19-22 мм за пункция мисля, може би това ще те ориентира.УСПЕХ!!!!!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #267 -: Март 26, 2009, 11:09:02 am »
Момичета дайте ми съвет какво да правя.Налага се мъжът ми да замине за три месеца извън страната.Всичко се разви много бързо,а мислех април месец да правя поредния си пети опит на ЕЦ.Сега се чудя през тези три месеца какво да правя.Мислите ли,че е добра идеята да започна да пия противозачатъчни?Дали така се съхраняват яйцеклетки?Притеснява ме това,че губя време,а съм с ИЯР.Искам само да кажа ,че от два месеца пия Фемостон,Л-Аргинин,Витекс,Омега 3 форте.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #268 -: Март 26, 2009, 12:52:48 pm »
Моя съвет, но трябва да го обсъдиш и с лекуващия ти лекар - замразете сперма. Тя май по-лесно преживява замразяването.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #269 -: Март 26, 2009, 13:01:22 pm »
Моя съвет, но трябва да го обсъдиш и с лекуващия ти лекар - замразете сперма. Тя май по-лесно преживява замразяването.
И аз си мислех за това ,но просто нямамае физическа възможност.Благодаря все пак за отговора.Мисля варианта да си запиша час за д-рБойчев в Тутракан.По-близо е до моя град.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #270 -: Март 26, 2009, 16:01:13 pm »
Момичета дайте ми съвет какво да правя.Налага се мъжът ми да замине за три месеца извън страната.Всичко се разви много бързо,а мислех април месец да правя поредния си пети опит на ЕЦ.Сега се чудя през тези три месеца какво да правя.Мислите ли,че е добра идеята да започна да пия противозачатъчни?Дали така се съхраняват яйцеклетки?Притеснява ме това,че губя време,а съм с ИЯР.Искам само да кажа ,че от два месеца пия Фемостон,Л-Аргинин,Витекс,Омега 3 форте.
И моят съпруг замина командировка в чужбина за 2 месеца и сега вече ще се връща, но когато говорих с д-р Стаменов ми каза да си вземам само Л-аргинина и Бион 3 + текущите/бромокриптин, аспирин, фолиева к-на/ и една почивка ще се отрази добре, да използвам времето да смъкна и някой кг., но за противозачатъчни - категорично не. Ние решихме да не правя опити докато мъжо го няма, но има вариант да се замрази материал и ти да продължаваш. Имам позната, която прави ин витро със замразени сперматозоиди, заради отсъствие на съпруга и имаше две чертички.
Късмет каквото и да решите
« Последна редакция: Март 26, 2009, 16:03:53 pm от теди. »
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #271 -: Март 26, 2009, 16:57:52 pm »
Благодаря ти Теди и аз имам да смъквам вече доста килограми,но това е най-малкия проблем според мен.Може и аз да се подложа обаче на някоя диетка.За противозачатъчните питам,защото по мои лични наблюдения след прием на такива и спирането им яйчниците започват да работят с пълна сила и се образуват по-вече фоликули.Така бях аз миналата година когато  лекувах с Регулон една киста.След като го спрях на прегледа имах от ляво четири и от дясно три фоликула.От тогава насам не съм чула на преглед нещо подобно в смисъл,че правя един в най-добрия случай два фоликула.А на всичко отгоре нещо и качеството им не е много добро.Абе ще си почина и юли месец отново на ринга.Стискам на всички момичета палци и пожелавам много,много късмет в процедурите
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #272 -: Март 26, 2009, 21:32:02 pm »
Както вече казах аз съм при д-р Стаменов и той е категорично против противозачатъчните. В други клиники практикуват в цикъла преди ин витрото да се вземат противозачатъчни и аз съм питала док, защото съм го чувала това за "почивка на яйчниците" при приема на противозач., а освен това съм и с 1 яйчник, но той винаги е отхвърлял тази идея.
Колкото до кг. - при намаляването им се засилва функцията на яйчниците, особено, ако кг. са натрупани в коремната област. Л-аргининът също спомага за повишаване обмяната на веществата и благоприятства лесното сваляне, подобрява кач. на яйцеклетките и т.н.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #273 -: Март 27, 2009, 11:49:01 am »
Здравейте от мен. За голямо мое съжаление моя опит за инвитро на ЕЦ приключи. Вчера сутринта бях на преглед - единия фоликул 18 мм, но уж бил стар, другия беше 16 ммм, лигавицата - 11 мм. Док  каза, че в събота ще ги спукаме.
Да ама не - на обяд като излезнали резултатите LH било много високо и нямало смисъл.
Само че това ми го предаде една от служителките и на мен всъщност на ми е много ясно какво означава това. Та нали фоликулите не са твърде големи. Оххххх..... отвратително.
Много ми е тъпо.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #274 -: Март 27, 2009, 11:53:16 am »
mira_m66 , ти след резултатите не беше ли на преглед и не говори ли с доктора, какво следва от тук натам? Не се натъжавай, гледай смело напред и съм сигурна, че следващия път всичко ще е наред. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #275 -: Март 27, 2009, 12:15:18 pm »
Ами не - не говорих с доктора. Тази клиника е натоварена и не може да се влиза при доктора по всяко време. Сутринта ми беше часа, резултатите излезнаха на обяд. Стана една каша, докато разбера какво става. Най-накрая изнудих една служителка да ми търси досието и тя ми каза, че са го прибрали, защото LH се е вдигнал рязко. Този месец нищо не става и да си запиша час за другия месец. На кой ден, кога - никой не казва. Записах си час на око и ми е объркано и гадно.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #276 -: Март 27, 2009, 12:21:48 pm »
Mira_m66 наистина няма смисъл,защото и при мен миналия месец се получи така.Фоликула ми беше около 17мм , ЛХ се покачи , но въпреки всичко го боднаха и резултата беше некачествена яйцеклетка.Останах си само с разходите.Но няма да се отчайваме нали? Може пък да е за хубаво.Дано следващия опит бъде твоя последен и ни зарадваш с хубава новина. :wink:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #277 -: Март 27, 2009, 12:22:40 pm »
Мира,отиди в клиниката и настоявай да говориш с док,само той може да ти каже какво ще правите от тук нататък.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #278 -: Март 27, 2009, 12:28:14 pm »
Ами то всички клиники май са натоварени , но въпреки всичко е трябвало да ти отделят поне пет минутки и да начертаете план за следващия месец.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #279 -: Март 27, 2009, 12:34:57 pm »
Благодаря ви момичета! Аз не съм от София и вече се прибрах. Все още не мога да науча реда на тази клиника и това ме натоварва. Не искам това да прозвучи като оплакване, защото не е. Виждам, че има много момичета. Но вчера сметнах, че е абсолютно невъзможно да говоря с лекарите, пък и ситуацията не е животозастрашаваща. Лощото е, че доста от процесите по това инвитро не са ми ясни (уж щяхме да правим инсе, пък то отиде на инвитро на ЕЦ) и се опасявах, че ще отида при доктора и ще му забия някоя простотия.
Ще свикна - няма начин. Явно е въпрос на нагласа. Вече се научих, като ми кажат, че няма час да стоя и да гледам като пън, докато не ми дадат.  :lol: Вероятно при следваща такава ситуация няма да ми издържат нервите и ще успея да се преборя и за достъп до доктора. Но нали разбирате, че трябва да направя някъв цирк за да стане това. А цирковете не са ми присъщи.
Както и да е.
Ще се опитам да се настроя по-положително.
Благодаря за подкрепата!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."