0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #140 -: Февруари 25, 2009, 22:11:55 pm »
Днес нищо не стана.Боднаха ми фоликула,но се оказа,че не е качествена яйцеклетката.Само това не ми се беше случвало.Какво да правя направо незнам.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #141 -: Февруари 25, 2009, 22:16:15 pm »
Аз днес също напишках един тест на 12-ти ден от трансфера и е отрицателен!!! :? Би трябвало ако беше станало да покаже, явно няма този път да е нашият!!!

kiara, има още надежда, трябва още търпение!!! :goodluck:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #142 -: Февруари 25, 2009, 22:22:47 pm »
Донис,  :( нямаш избор, приеми неуспеха и пробвай пак.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #143 -: Февруари 25, 2009, 22:40:34 pm »
Донис съжалявам,много тъжно,но все пак продължаваме за следващия цикъл.Киара направи си кръвен май е раничко за уринарен.А това ЛХ незнам много е коварно мойто беше май около 13.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #144 -: Февруари 26, 2009, 10:02:36 am »
Радост, съжалявам!!! :?
 Аз днес също напишках един тест на 12-ти ден от трансфера и е отрицателен!!! :? Би трябвало ако беше станало да покаже, явно няма този път да е нашият!!!

както всики са писали -не бързай -аз търпеливо изчаках до 17  ден ,после до 20 -ти  -е-нямах късмет да видя двете чертички -но 12 ден наистина е рано .Д
Дано след няколко дни  да има повод за радост :crossfingers:


*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #145 -: Февруари 26, 2009, 10:23:20 am »
Киара, мила направи един кръвен тест, не вярвай на уринарни толкова рано!
Момичета, настройте се психически, че когато правите инвитро/ИКСИ на ЕЦ, има много препъни камъни и затова успеваемостта е толкова ниска:
- може изобщо да не сетигне до пункция ( да се спука преди това )
- може яйцеклетката да е куха - прекратяване
- може яйцеклетката да не е качествена
- може да не се оплоди
- може да спре да се развива
- може да се стигне до трансфер и да не се имплантира
1,2 опита не са показателни. Не се отчайвайте и приемете рисковете!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #146 -: Февруари 26, 2009, 12:16:20 pm »
 Благодаря за подкрепата, момичета!!!
 Донис, не се отчайвай и аз съм минала през това, както казва Танчето много са препъни камъните при икси на естествен цикъл, трябва много търпение!!!
 Последно моето ЛХ достигна до 10!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #147 -: Февруари 26, 2009, 12:17:11 pm »
 Танче, какво стана при вас?


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #148 -: Февруари 26, 2009, 13:23:35 pm »
Дали не би било добре да се обединят двете теми - тази  и "Има ли бременни от Инвитро   на ест. цикъл " -тя  без това вече не  е анкета ,а се пише в нея -така е  малко объркващо- в двете за едно и също .
Няма ли  да  ни е по - лесно  и удобно  ако са  слети :wink:
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 13:27:17 pm от nimika »


*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #149 -: Февруари 26, 2009, 14:38:22 pm »
Змаете ли момичета отчаяна съм не защото този опит претърпя провал,а че незнам докога ще мога да си позволя тези процедури.През тези две седмици докато бях в София(при положение,че имам брат при когото отсядам)се стопиха около 700лв,а резултата е нулев.Запункцията платих 300лв,овитрела вече е 75лв,за изследвания около 200лв,първия преглед 20лв,като сложа път и храна и се заформя доста солидна за мен сума.Миналата година напуснах работа ,за да мога да се отдам напълно на тези процедури,защото почти всеки месец имам 10-15 дневен престой в София и на никой работодател това не му е повкуса.Но защо ли се жалвам вие го знаете много добре.Просто така ,за да ми оплекне можеби.док. ми каза,че единствения път е всеки месец да се дебне най-добрата яйцеклетка.Незнам дали следващия път да не опитам и лека стимулация.Това ми е четвърти опит.При първия от седми ден бах на фостимон и цитротид.По-късно ми включиха и няколко меногона.Резултата преди пункцията беше ЛХ-2.77 и естрадиол 985,но за съжаление всички се бяха пукнали в решаващия ден.Втория път без никаква стимулация на 14 ден резултатите ми бяха ЛХ-23.61 и Е2-245.Извадиха яйцеклетка казаха,че е добра.Пследва трансфер и никаква инплантация.Междудругото видях,че беше разделен на четири.Третия опит резултати на девети ден ЛХ-10.47 и Е2-332.Отново трансфер и отново нищо.Ембриона този път бе разделен на пет.И този месец след малка пауза и двумесечен прием на фемостон и Л-аргинин още по зле каточели.Отначало всички хормони бяха в норма,а накрая разочароващ за мен резултат.Сега седя и се чудя какво да направя,за да ги оправя тия яйцеклетки и дали е възможно или да се предам.Малко дълго се получи........Желая на всички сбъднати мечти и много късмет при процедурите.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #150 -: Февруари 26, 2009, 16:19:55 pm »
Донис, опитай с изследване на инсулинова резистентост. Напоследък доста се говори, че тя има отношение за качеството на яйцеклетката. Ако там има проблем - назначава се терапия с метформинов препарат и ако спазваш определен хранителен режим нещата влизат в норма.
Не се отчайвай. И аз съм на прага на 5 опит след 2 месеца.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #151 -: Февруари 26, 2009, 16:58:31 pm »
Теди аз междудругото си го назначих сама миналия месец.От прочетеното из форумите взех това решение,но го пих само два дни,защото се почувствах адски зле.Гадеше ми се направо имах чувство,че ще умра.Затова го спрях.Ще взема наистина да си пусна едни изследвания обаче.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #152 -: Февруари 26, 2009, 20:02:52 pm »
и аз не го понасям - гадене, повръщане и сега не го вземам
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #153 -: Февруари 27, 2009, 09:56:43 am »
Момичета, много е трудно и на мен понякога ми се струва че положението е безнадеждно, но няма да се предаваме!
И аз този месец започнах и след 3 дни завърших безславно
на 6 ден Е2 478 и ЛХ 20.
И аз смятам, че е добре да се взима метоформина по време на стимулация - смятам, че качеството се подобрява
Теди, мила, стискам ти палци, още ли не си пуснала кръвен?
Момичета последния път го питах Док за този протокол Маркес, Док каза, че ще опитаме още един цикъл на ЕЦ и ако пак нещо се издъни - тогава
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #154 -: Февруари 27, 2009, 10:26:01 am »
Танита какъв е този протокол?
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #155 -: Февруари 27, 2009, 10:31:57 am »
Цитат
Теди, мила, стискам ти палци, още ли не си пуснала кръвен?
Не съм пускала кръвен, защото и на 19 ден тестовете бяха отр. , а на 21 ден цикълът започна. Интересното, обаче е че напрежението в гърдите си остана и до днес. Другата седмица на 5 съм на преглед та ще видим какво ще каже док за по-нататък. Аз в следващите 2 месеца не мога да пробвам нищо, защото мъжът ми е в командировка извън страта. Та чак май месец съм на линия, но ви чета всеки ден.
Успех на всички.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #156 -: Февруари 27, 2009, 11:10:19 am »
 Теди, моят съпруг този опит се падаше точно за пункцията да е командировка!!! Док предложи да замръзим материал и ние така направихме!!!


Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #157 -: Февруари 27, 2009, 13:50:25 pm »
Той от 2 седмици е там. Трябваше да тръгне доста на бързо. Няма да стане преди май. :(
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #158 -: Февруари 27, 2009, 18:00:56 pm »
doniss, този протокол се прилага сравнително от скоро, тука съм чела за него, не мога да се сетя в коя тема, пусни един search - Маркес.
В общи линии се прилага при low response ( ИЯР ). Като идеята е, че по време на стимулация се приемат естрогени, което води до намаляване на ФСХ и се взимат микродози блокаж за хипофизата....абе сега мога и глупости да ти говоря, ocean беше обяснявакла за него - той е при жени с ИЯР и като резултат се получават повече и по-качествени яйцеклетки при силна стимулация, като подготовката за него започва от предходния цикъл. В БГ за сега се прилага само от Владимиров.
Киара, миличка а ти кога ще пуснеш кръвен  тест?
Стискам ти силно палци - да знаеш;-))))
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2009, 18:13:40 pm »
Танита какъв е този протокол?


Ето тук може да прочетеш за него, ако не си попадала на тази тема : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34150.msg547916;topicseen#new