0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #20 -: Декември 07, 2008, 20:22:35 pm »
И аз гласувах за:

-изпращане на декларации с посредничество на медиите
-протес пред парламента

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #21 -: Декември 07, 2008, 20:31:09 pm »
И аз гласувах за изпращане на декларации с посредничеството на медиите. Иначе бих участвала във всякакъв протест.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #22 -: Декември 07, 2008, 20:38:06 pm »
Disi , Душе, декларацията още не е ясна , аз нахвърлих само първото ,което ми дойде на ум.
Разбира се ,че няма как да докажем всичките се разходи , но определено знаем какви са , може би е добре да бъде само декларация без копия на изследвания и документ за разход.
Ще пишем , пък ако искат да вярват!
Освен това трябва да се мисли и как успелите мами да изразят своята подкрепа.
Но всичко това предстои , сега е важно да се види има ли воля за протест , после как точно и накрая да се оформят документите.
После ,да се търси посредник в лицето на медия или известна личност.
И някакъв уникален , запомнящ се начин за връчването им на подходящите властници.



Джам е много права , този мистичен депутатИН ,как да го овъзмездим?
Мислех си за Комисията по парламентарна етика , но честно казано не знам каква е точно функцията й. Видях обаче , че Антония Първанова присъства и там като член.
Друго , той е с имунитет , не можем да го съдим.
Трето , не мисля ,че имаме доказателства , мислех си за връзка с журналистката написала материала в Стандарт...
Нямаме информация , имало ли е други журналисти , от кои медии , защо не реагират и те?
И на края ,кой по дяволите е той? :x
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 20:41:10 pm от Eфирче »
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #23 -: Декември 07, 2008, 20:44:50 pm »
Момичета, предлагам да пишем до Шоуто на Слави. Бихме могли да се обърнем и към БТВ. Ани Салич е една от нас. Милена Филчева също.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #24 -: Декември 07, 2008, 21:13:20 pm »

Гласувах за тези две точки:

-изпращане на картички с посредничество на медии
-изпращане на декларации с посредничество на медии
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #25 -: Декември 07, 2008, 21:32:35 pm »
Знаете, че съм за това:
... да проучим възможностите за изнасяне на случая извън България - в съответните европейски институции, които се занимават с жалби на граждани, защото тук се касае за драстичен случай на sexual harassment.

- силно подкрепям и това:
под други действия имам предвид да проучим възможностите за акция за отзоваване на депутата, позволил си да се гаври публично със стерилните двойки.

- така че първо гласувам за друго и за съдебен иск;

- гласувам за декларация с посредничество на медиите (В тази връзка, моля, декларацията да се обмисли много добре, за да не се изключват гласове като моя, или от тази част на жените, които са със спонтанни аборти или/и при които все още не се знае дали са за инвитро, най-малкото пишете по-добре АРТ- така се включват по-голяма част от хората; за съжаление и аз не мога да представя касови бележки, но мога да кажа, че за 1 година са ни отишли общо около 3000 лв., а това като за начало на началото не е малко...)
- в случай, че това не стане изпращам картичка
- и на протест ще дойда, ако трябва
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #26 -: Декември 07, 2008, 21:38:28 pm »
Предлагам да напишем писмо до председателя на народното събрание
с искане да се извинят публично от трибуната. Писмотото да е подписано от много хора.
След като са нанесли обидата по време на работа, да се извинят ат работното си място.
Каквото са надробили, да го сърбат.
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 21:41:02 pm от Дълга история »
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #27 -: Декември 07, 2008, 21:45:00 pm »
П.С. Темата тук ми се струва много скрита. Предлагам да изтеглите двете теми на по-видно място за всички участници във форума. (Лично аз не четях тази част на форума и попаднах на темата случайно, предполагам така е и с много други хора /или щях да попадна в нея "след дъжд качулка" след 2-3 седмици като почна да чета да инсеминациите.)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #28 -: Декември 07, 2008, 21:47:48 pm »
Предлагам да напишем писмо до председателя на народното събрание
с искане да се извинят публично от трибуната. Писмотото да е подписано от много хора.
След като са нанесли обидата по време на работа, да се извинят ат работното си място.
Каквото са надробили, да го сърбат.

Това е много лесно "наказание".
За съжаление са свикнали да се извиняват тъпанарите, и това няма да е проблем за тях.

Гласувах с "изпращане на декларации с посредничество на медии".

Знам, че Господари на ефира е шеговито предаване, но е много гледано и има гластност. Предлагам да ги сигнализираме.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #29 -: Декември 07, 2008, 22:07:42 pm »
Гласувах за тези две точки:

-изпращане на картички с посредничество на медии
-изпращане на декларации с посредничество на медии.
*

    babyforme

  • *
  • 3
  • Хей таквиз цветленца на всяка от нас, поне по 1!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #30 -: Декември 07, 2008, 22:08:40 pm »
Момичета здравейте, аз идвам от форума бгмамма, там видях за тази темичка и всичко свързано с нея. Не съм в БГ, но съм абсолютно съпричастна с тази наболяла тема. Записвам се за да я следя, и аз гласувах, и се надявам че нещо ще излезе от цялата тази работа. Аз изпратих едно емаилче на комисията изисквайки тяхното публично извинение за нанесената ни обида. По скоро никой не би го прочел, но имам намерение да им го изпращам всеки ден, докато някой от тях най накрая му писне и ми отговори...
Късмет на всички за две чертички!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #31 -: Декември 07, 2008, 22:28:47 pm »
И аз извам от там, и смятам, че ще получите подкрепа, каквото и да решите.
babyforme, би ли дала мейл адрес, на първо време можем де им задръстим
пощенската кутия.
*

    babyforme

  • *
  • 3
  • Хей таквиз цветленца на всяка от нас, поне по 1!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #32 -: Декември 07, 2008, 22:36:07 pm »
babyforme, би ли дала мейл адрес, на първо време можем де им задръстим
пощенската кутия.

Ето им контактната информация:
КОНТАКТИ
Адрес: София 1169, пл. "Княз Александър I" №1
Телефон: (+359 2) 987 46 49, (+359 2) 987 15 31, (+359 2) 939 21 86
Факс: (+359 2) 987 87 68
E-mail: health_committee@parliament.bg
Лице за контакти: Мария Балевска - главен специалист; д-р Виктория Жекова - главен експертен сътрудник; Маргарита Цонева - старши експертен сътрудник

Няма да е за дълго и съм сигурна че ще си сменят емаил адреса но за първо време ще се по трудят да се извинят, дано!
Късмет на всички за две чертички!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #33 -: Декември 07, 2008, 22:39:39 pm »
Много от наболелите проблеми в нашата страна се решават или се забелязват, когато ни забележат в чужбина.

-полицейски произвол /сещате се/;
-ужасите по детските и социални домове /пак се сещата/.

Да се разпитат специалисти, посредством консултация, как може да се даде гласност на проблема в чужбина и пред кои институции.

Срам и позор е, страни, които у нас ги смятат за по-долни да имат ясна политика за ин витро, а у нас, членове сме на ЕС, не само, че няма политика, нито бъдещи планове, а на проблема се гледа с подигравка и се дискриминират хората, засегнати от него.

С две думи - jam e дала много добра идея!

Иначе действие, чрез медиите също подкрепям. Всякакви медии и програмите им. Нека се разчуе, та ако трябва и при неприятния ми Слави...
 
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #34 -: Декември 08, 2008, 00:43:29 am »
За всички опции гласувах. Ще се включа във всеки вид протест.
Нека да помислиме пак за картичките. Моята идея беше да е картичка "Обиден съм!" или нещо такова. Имаше идея, картичките да са в стил "помогнете да се родят още бебета", което е прекрасно, но ми се вижда неподходящо за случая. Не за друго, а защото този олигофрен няма да помогне, така че не виждам защо да му се молиме или да споделяме мечтите си с него.
Иска ми се да направиме една "наказателна акция", да го покажат медиите, да му припари под лъжичката, да се замисли следващия път какви отговорности носи. Най-вече ми се иска с тези картички да покажеме колко много хора е засегнал с изказването си.

Това е правилното решение МОМИЧЕТА!!! 
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #35 -: Декември 08, 2008, 01:08:09 am »
и аз гласувах - за първите три.
<br />
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #36 -: Декември 08, 2008, 02:30:10 am »
Понеже гласувах и за т.5 - друго, пояснявам, че подкрепям идеята на Джем. Мисля също, че и идеята със задръстването но майла им с гневни писма е доста добра.
Между другото, в Народното събрание има и комисия по жалбите и петициите на гражданите. Дали не можем да помислим и за това.
Ето линк:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&gid=170
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли &
« Отговор #37 -: Декември 08, 2008, 04:08:49 am »
Момичета, предлагам да пишем до Шоуто на Слави. Бихме могли да се обърнем и към БТВ. Ани Салич е една от нас. Милена Филчева също.

Много се съмнявам, че Слави ще ни обърне внимание! До колкото си спомням преди време доста момичета от форума му писаха, но без резултат. А и кой ще бъде този журналист, който ще се изправи срещу политик? Точно това е причината и да не се споминава и името на плодовития. За съжаление ми се струва, че ще остане и без наказание! Не съм чула за осъден политик до сега!
Аз съм ЗА протест пред парламента и да се вдигне шум по медиите!
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 04:11:50 am от Melissa »

[/url]
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #38 -: Декември 08, 2008, 07:14:03 am »
Гласувах за:
- изпращането на картички с посредничеството на медии
- изпращането на декларации с посредничеството на медии
- съдебен иск
За картичките съм съгласна с Джам, че посланието трябва да е в смисъла на "Обидена съм", никой няма право да се гаври по този груб, просташки и селски начин с нашата съдба особено политик, на който ние данъкоплатците плащаме заплатата, който е там да защитава нашите интереси. Нямам думи да изразя възмущението си, това е толкова долно :x. Надявам се скоро да публикуват стенограмата от това заседание \видях, че предните ги има\, за да прочетем точно какво са дискутирали, и да разберем кой е въпросния "човек" с това просташко изказване.
За декларициите съм съгласна също, но наистина трябва да се обмисли, дали искаме само двойките, на които им се налага да правят инвитро \защото все пак това е което се е обсъждало на това заседание\ да ги изпращат или всички на които им се налагат АРТ процедури \ така все пак повече семейства, които се борят със стерилитете ще се вкючат\
За съдебния иск - това е много сериозна стъпка според мен, би получила много по-голямо медийно внимание, но там има много тънкости, които трябва да се вземат под внимание и затова трябва да е много добре обмислена и планирана.
Но при всички случаи трябва да предприемем нещо и да дадем гласност на проблема, никой няма право да обижда някого по този начин, и не само, това обижда всички ни! Трябва да се борим и да не загуми тези 10 милиона, защото те биха могонали на много семейства!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #39 -: Декември 08, 2008, 08:40:38 am »
Гласувах за тези две точки:
-изпращане на картички с посредничество на медии
-изпращане на декларации с посредничество на медии


Подкрепям идеята на Джам, госпОдинА Донора да бъде показан публично!
Няма да можем да го осъдим сигурна съм, но поне да го видят!
Нали Боряна Гидикова има тук профил, може би в профила и има адрес!
Ще го потърся и нека Ефирчето, да формулира едно хубаво изложение,
аз също ще и пиша, и ще поместя вътре линкове от темите тук!

намерих адреса на Боряна Гидикова-      bgidikova@yahoo.com
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)