0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #80 -: Ноември 26, 2008, 12:04:15 pm »
ся се оказва, че пак ще е който има повече познати


Ами, мини, аз като гледам твоите познати май добре се справяме. Утре ще ти пробвам първата рецепта да видим дали си е заслужавало :wink:

Сега да ви питам нещо, току що ми се обадиха от аптеката, в която си поръчах Превенар (преди 5 месеца). Най-сетне са ми го доставили, и то на страхотна цена. Сега остава да се разбера с педиатърката, която повече от половин година не си направи труда да се информира за тази ваксина, но ми е обещала, че ако я намеря, ще я постави. Точно по тази причина искам да се посъветвам - декември месец, когато евентуално ще я поставим, Тодор ще бъде на 11 месеца и n-дни. Това означава, че можем да я поставяме по схемата за деца от 12 до 24 месеца, или е по-добре да изчакам да навърши година?  

Perdeto, много се радвам за отхвърлените тежки диагнози. Само мога да си представям какъв камък ти е паднал от сърцето.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 12:08:15 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #81 -: Ноември 26, 2008, 12:11:08 pm »
yana-v, съвет не мога да дам, но пожелавам бързо възстановяване. Ужасно е това  :(

И аз от неразбралите за срещата  :oops: Не ми остава много време да чета из форума  :oops: С удоволствие ще се влюча  :D За мен няма значение датата.

Мини, имаш и моят глас  :balk_50:



« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 12:13:21 pm от jazzybaby »

lb2f
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #82 -: Ноември 26, 2008, 12:13:51 pm »
Яна, много е ужасно това, което ви се е случило, знам го от опит. Важното е, че сте живи и най-вече Вики. Ако можеш лежи повече с нея, да ти усеща топлината. Ако си със счупена ръка ясно е че няма как да я държиш, но поне легнала, можеш да я гушкаш със здравата ръка. Дано се оправите бързо!
За главата взимаш ли мерки? На скенер ходи ли? Аз бях с комоцио и година след това още имах припадъци. 6 месеца пих хапчета - Пирамем и Неуробекс.
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #83 -: Ноември 26, 2008, 12:14:51 pm »
Яна, бързо възстановяване! Съчувствам за това, което сте преживяли. Добре, че не е най-страшното...

Аз на 23.12. съм все още тук, така че за мен е ок като дата. Мисля, че трудно ще се организираме за две събирания, затова отново предлагам да съчетаем нещата.
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2008, 13:54:34 pm »
и аз съм за едно събитие. по принцип нямам притенции за датата, защото и 19 и 23 са работни, само ако може да в 18.30 например :?
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #85 -: Ноември 26, 2008, 13:54:58 pm »
За среща аз съм за 20-ти или 21-ви,след това заминаваме за другия край на България,и понеже пътя е доста ми се ще да сме за повече дни там.Но болшинството решава,няма място за сръдни.Ще следя нещата.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #86 -: Ноември 26, 2008, 14:25:22 pm »
Яна, много съжалявам за вашия инцидент :( но пак добре сте се разминали, без сериозни травми, да пази Господ! Бързо възстановяване!

Ние го водихме Мартинчо още в петък да му цепнат юздичката, в Токуда свършихме тая работа, малко треперихме, защото неонатологът ни прати при УНГ за процедурата, а то в общ кабинет за всякакви болни, дано не сме го заразили нещо. Цепването не го усети, а сега яде по-добре, вече усещам, че подлага езичето, като суче. Оказа се обаче, че въобще не сме наддали добре, хубаво, че успяхме да го премерим там. Наддал е само към 200 гр за две седмици и даже на 18 дни не си беше възстановил теглото от раждане, при положение, че почна уж да наддава още от 4-тия ден. Разтревожени си купихме везничка и сега мама го тегли на всяко хранене. Лошото е, че едвам успявам да наместя 6 хранения в деня, и зорлем хапва по 500-560 грама на ден, а нали трябва да наваксва. Понякога връща доста мляко, възможно е преди да му е пречила тази къса юздичка и да е хапвал по-малко на ядене, и сега коремчето му да се претоварва. От няколкото дни не особено ефективно цедене и даване с шишенце нещо кърменето сега не върви много добре, понякога успява да си хапне 90мл на хранене, но някога не може и го дохранвам с бутилка, резултатът е, че май взе да го мързи да суче, заспива, пък като му дадем с бутилка АМ, яде :( Иначе пробвах някои варианти и сега се върнахме на първоначалния, на всяко хранене редувам гърдите, сутрин и през деня бива, вечер явно нямам достатъчно кърма и основно вечер се дохранваме. През деня мисля, че не изпразва напълно гърдата, обаче след кошмара с изцежденето няколко дни нещо не ми се цеди след яденето му. Да си беше наддал добре, щях да го държа на гърдите и да се оправя, да си суче, ама сега нали му треперя, че не е наддал, и хоп-бутилката, сигурно кърмата ми ще намалее така, като го мързи да изпразва гърдата?
Иначе ми е много спокойничък, пу-пу.

Поздрави от нас :D
Да похваля и бгмама - консултант по кърменето Ася, която с нейния малък бебок дойде до вкъщи да ни види и ни насочи към този проблем, да е жива и здрава :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #87 -: Ноември 26, 2008, 14:42:51 pm »
Фреш, ако това ще те успокои- и аз дохранвах Стефания, даже като се е налагало и по две хранения е имала с АМ на ден, но на третия месец сама го отказа и я кърмих до годинката, даже аз я отбих- тя щеше още да суче. Така, че давай на младежа, ти правиш най-доброто за него, хвала ти за настояването да го кърмиш на всичките проблеми, които имаше докато се появи малката помпичка. А на Асенцето специални поздрави, ако пак се видите  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #88 -: Ноември 26, 2008, 14:49:26 pm »
Ванче и аз съвет незнам какъв да ти дам, но е хубаво наистина поне докато спинкате да се гушкате, ако е възможно физически това.
Децата усещат, един пример ще ти дам, че ми е пресен. Сега като бяхме в болницата и Тони седеше уж на леглото, аз реших да се преоблека. Диването и то реши да се събува и залитва, аз полусъблечена се оптивам и успявам да го спра да не се претрепе, но аз се пльоснах на плочките с все сила и си ударих лошо главата на металната детска кошара. Тонино много се уплаши и писна с все гърло. Сега още жестикулира и "обяснява" как съм паднала и съм си ударила главата и дупето и ме гушка силно.
Ако трябва и консултация с психолог направете, но детенце със сигурност се е стреснало.
Бързо възстановяване психически и физически.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2008, 15:12:12 pm »
Фреши, ние веднъж или най много два пъти на ден се кърмим, основно сме на АМ, и горе долу едно хранене е кърма от шише, но аз се изцеждам на всяко хранене  в което е на АМ. Определено мога да кажа че кърмата ми се увеличи от преди да приберем детето, когато само се изцеждах.

Мини, имаш и моя глас
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 15:15:34 pm от Mary »
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2008, 15:17:46 pm »
Фреш, ако това ще те успокои- и аз дохранвах Стефания, даже като се е налагало и по две хранения е имала с АМ на ден, но на третия месец сама го отказа и я кърмих до годинката, ..

Мини, успокои ме, наистина. :D Аз не че чак толкова не мога да си представя да не кърмя, ама гледам да продължим още. А ти изцеждаше ли се, докато се дохранвахте?

Мари, ти даваш ли му на всяко хранене първо да суче, аз така правя, после тегля на везничката колко е изял и при нужда дохранвам, а това е едно 2-3 пъти на ден.
Благодаря ти, Бени!







*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2008, 15:23:20 pm »
Да замоля да ме подкрепите в конкурса на Бондюел за рецепти за деца до 3 годишна възраст http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=350717.0
А тази е темата със самите рецепти, да прецените дали ви харесват http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=343118.0


Мини имаш моя глас. Ти си всепризната майсторка. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2008, 15:28:03 pm »
Не, не му давам на всяко хранене, първо нямам толкова кърма, а и нямам кантар. За цял ден събирам средно 150-200 мл., а той яде сега по 100мл на хранене. Затова аз си му давам АМ основно, едно хранене изцедено, много рядко има за два пъти. Обикновенно го слагам да бозае вечерта след банята и масажа, после спи като заклан. :lol:
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2008, 15:47:35 pm »
Фреши постоянството води до успех. И ние бяхме така до преди 2 дни -Ясен спи по 20 часа и докато спи не можеше (или го мързеше) да сучи, но аз се цедя на всеки 3 часа и карахме само на кърма  2-3 пъти кърмене и другото с биберон. И изведнъж от оня ден се отприщи да сучи и вече не пропуска - кърмим се постоянно. Но понеже и той беше доста слабичък - изписаха ни от боницата 2 540 след като суче 30  мин пак се цедя и му давам остатъка с биберон. С две думи голямо угояване пада - вчера го  претеглих на нормален кантар беше 3400, като  махнем дрехи и памперс предполагам около 3200 - 3300, наддал е около 500 гр. за 10 дни.
мари, какви масажи правите?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #94 -: Ноември 26, 2008, 16:10:33 pm »
mini, пусни един линк към гласуването и в "на кафе".
то е ясно, че по такива конкурси се гласува по роднинска линия, ама ние тука да не сме малко, я! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #95 -: Ноември 26, 2008, 16:16:12 pm »
Миме и аз пуснах гласеца си за теб. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #96 -: Ноември 26, 2008, 16:16:39 pm »
И аз гласувах!
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #97 -: Ноември 26, 2008, 16:25:28 pm »
mini, пусни един линк към гласуването и в "на кафе".
то е ясно, че по такива конкурси се гласува по роднинска линия, ама ние тука да не сме малко, я! :)
Вече сме пуснали, Коза Ностра не спи  :lol: :lol: :lol:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #98 -: Ноември 26, 2008, 16:53:27 pm »
Здравейте и от нас. Пожелаваме топла и спокойна седимца на всички. Не успях да прочета цялата темичка, но видях, че и при вас Фрешче е имало юзда при бебо. Дари се роди с такова чудо и дори не го бяха видяли. Казах една сутрин на акушерката и още на същия ден я цепнаха. Казаха ми, че рядко се случва.
А сега за това гласуване Мини аз малко срам не срам ще питам как да гласувам, че нещо не разбрах от къде  :oops: (а уж разбирам  :lol:).
Лек ден от мен и много поздрави на всички.  :D
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #99 -: Ноември 26, 2008, 17:00:49 pm »
Фреши, спокойно, ще се наредят нещата. Ще си навакса младежът грамчетата и кгчетата :wink: Мона на 30ти ден от раждането още не беше възстановила кг от раждането! но се урегулира всичко и взе да си наддава и сега е едно нормално дете :lol: (що не писа за везната, щях да ти дам! и нашта е по тоз повод купена :wink:)
за връщането също не се тревожи - връщат по малко, нормално е, израства се. ако често го прави, слагай му едно лигавче и сменяй него само, да не пробличаш постоянно детето.