0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #140 -: Ноември 30, 2008, 10:18:08 am »
Дано Каси и Мишо бързо се приберат вкъщи. :(
Искам да ви попитам откога малките деца спят с възглавничка.Моите още ги слагам да спят без такава.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #141 -: Ноември 30, 2008, 10:22:42 am »
Искам да ви попитам откога малките деца спят с възглавничка.Моите още ги слагам да спят без такава.

Рая все още спи без възглавница.

Чух се с Каси, вече е на антибиотик за съжаление, но има
подобрение в дишането му.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #142 -: Ноември 30, 2008, 10:40:25 am »
И аз от известно време съм пак в чуденка с тези възглавници. Стилияна спи без такава, обаче като е при нас постоянно се вре да легне на нашите възглавници и да спи така...
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #143 -: Ноември 30, 2008, 11:12:34 am »
Бързо да се оправя Мишо. Каси, с тебе сме  :bighug:

И аз да се оплача  :? Вчера оставих за няколко часа децата с баба им. През това време се съдрали от рев, бабата си срязала пръста с пасатора.... Направо не ми се мисли как ще се връщам на работа  :(

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #144 -: Ноември 30, 2008, 15:10:26 pm »
като пишете за пържоли, кюфтета и ребърца, та си мислих, че явно им е вкусна на всички деца скарата. Мартин започва да крещи "Палапаш!" още само като минаваме покрай местното магазинче за риба на скара.
а вчера сефтоса купешко кебапче (не ме бийте!) - купихме си с баща му от парка кебапчета за обяд, той само като усети миризмата и окрещя орталъка. научих го да вика "дай кебапче!", много смешно беше. дадох му да опита, мислех, че ще го изплюе, а той нападна здраво.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #145 -: Ноември 30, 2008, 15:25:57 pm »
Джам, нема кой да те бие мисля :P И ние обичаме таквиз благинки :lol:
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #146 -: Ноември 30, 2008, 15:42:05 pm »
Касси,
бързо възстановяване на Мишо! :) Да оздравява момчето, а на теб - кураж и вяра! :wink:

Перде,
и на вас с Тони скорошно оздравяване! дано това да е последното боледуване на детето!

Аси73,
през първата година възглавница не е нужна.

И ние с Миша от една седмица сме с хрема и кашлица, но и при двете има някакво подобрение, но не и пълно оздравяване.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #147 -: Ноември 30, 2008, 15:43:02 pm »
пропуснах да разкажа, че посетих днес Коледния благотворителен базар на IWC, за който ни информира Нина. беше страшна навалица, но все така интересно и увлекателно. този път ходих сама, което май беше най-удачния вариант. купих няколко играчки от вехтошарския салон, поредната полезна книжка за майките - този път "Докторска книга за домашно лечение на детски болести" (дано да прашасва непотребна в библиотеката, пу!).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #148 -: Ноември 30, 2008, 16:59:50 pm »
бързо да оздравяват мишето и тони-бонбони и майка му също!

аз ИМАМ СЛЕДНОТО ПИТАНЕ: сега съм в майчински! мога ли да ги прекъсна и да взема болнични докато се възстановя и най-вече ще има ли смисъл от гимнастиката? на каква база ще се плащат болничните ако ги пусна? ПРОБЛЕМА е, че няма да мога да гледам Вики поне до февруари!  трябва да търся човек да я гледа, а с тези 220 лв нищо не мога да направя!
ако някой си е имал работа с великото НОИ моля да сподели! ще му бъда много благодарна!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #149 -: Ноември 30, 2008, 17:12:50 pm »
Ваня, мисля че на базата последните 6 осигурителни месеци, т.е това са месеците на чиято база са ти изчислени болничните за бременност и раждане, ако си осигурявана на добра сума направо си прекъсни майчинството. Наскоро четох за такива казуси и мисля, че това бяха отговорили от НОИ, ама не пречи да ги питаш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #150 -: Ноември 30, 2008, 17:34:43 pm »
мини, благодаря ти за бързия отговор!
а къде си чела за подобни казуси? ако е в нета те моля за линк!
тук в нои-то да отидеш ти трябва цял ден, а сега ходя на превръзки, контролни снимки и още хиляди простотии!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #151 -: Ноември 30, 2008, 17:51:28 pm »
http://www.odit.info/
задай си въпроса тук, евентуално и в сайта на вашето районно поделение на НОИ, не е нужно да се разхождаш постоянно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #152 -: Ноември 30, 2008, 17:59:39 pm »
 Мини :bighug:!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #153 -: Ноември 30, 2008, 18:17:00 pm »
Преди малко постнах един пост - ма хм, няма го...

Каси, пожелавам бързо оздравяване на Мишо.

Кратката версия на моя въпрос - кога махнахте решетките на леглото?
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #154 -: Ноември 30, 2008, 18:52:21 pm »
Привет и от нас :D
Ние преди малко се завърнахме от тридневна почивка в Пампорово, уш отидохме на сняг, да се пързаляме с шейната, но така си седя в багажника, времето беше прекрасно, слънце, Т 12 градуса, идваме си тук и ужас, 4 градуса и мъгла, мъкааа :(
Но важното е че подишахме чист въздух, Деси се радва на 24 часово внимание на 7 възрастни, които я забавляваха непрестанно :lol: Милата още с отварянето на очите сутринта започна да ги търси всички по домова книга :lol:

Да оздравяват всички болни и да няма повече инциденти.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #155 -: Ноември 30, 2008, 23:36:16 pm »
Здравейте всички. Тъжно е да чета, че има болни дечица, да оздравяват бързо!
Кураж и много сили на майките.


jam, радвам се, че пак ти е харесало. Аз тази година успях да посетя. Напазарувах доста неща, включително и подаръци :)
Имаше много хубаво италианско бельо за дечица, закупих на Кристина блузки, по 5 лева. Много хубава материя. Потници.
Напазарувах от френския щанд рокли за подаръци на близки момиченца - чудни, срещу 10 лева на clayeux, да не повярва човек. 50% вълна, много са сладки и фини. И мома Кристина се уреди.   
Ето такива, като синята:
http://www.clayeuxoutlet.com/plugin.php?pluginpage=carrello&newid=224&extra=navy*taglia7
Хем благотворих, хем напазарих и уредих и коледни подаръци.
Понакупих още хубавини.
Имаше още доста интересни неща, а и най-важното гаврътнах чаша червено френско вино  8)
Знаят чужденците как да ги правят тези работи.
До година пак.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #156 -: Декември 01, 2008, 00:03:09 am »
Яна, за да ти плащат болнични на база заплатата преди да излезеш в майчинство, трябва да имаш поне един работен ден, иначе плащат на база раелните ти доходи за последните 6 месеца, т.е. върху майчинството. Отделно, че после не знам дали може да си продължиш майчинството, когато е прекъснато, а не прехвърлено. Но както е казала Мини, най-добре питай и то вашето районно НОИ. Защото макар, че законът е един, на всякъде се тълкува различно.

Джам, кебапчетата и у нас са на особена почит, също разни кюфтенца и супа топчета. Въпросът е да е кайма и то с възможно най-съмнителен произход. От няколко месеца вече не се впечатлявам толкова от качеството на храната. Все още гледам основното да е най-доброто и без излишни добавки, но давам по малко и от "забранените неща" + кухня.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #157 -: Декември 01, 2008, 08:32:37 am »
прехвърленото майчинство после не може да бъде възстановено, остава за човека, на когото е било прехвърлено
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит