0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2008, 22:44:13 pm »
Привет и от нашата банда :balk_64:
Нека ви се похваля, че от събота си имаме 2 християнчета. Милите много плачкаха, но предполагам това е нормално :lol:. Ние още сме на родна земя, но не за дълго.
Като се приберем ще се отчета със снимки. Иначе сме добре, да чукам на дърво откакто сме тук малките не са се разболявали, дано не се случва.
Мише, да знаеш че имаш още едни стиснати палци от нас!
Ади, честито християнче, нека Бог го пази!
Мини, имаш и моя глас.
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 22:51:34 pm от mecheto »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #41 -: Ноември 25, 2008, 07:22:11 am »
Еха  :hug2:Мечеее, появи се ти, затъжила се бях за вас с Юнаците..
Честити ви Християнчета с Ади ....
Позачудих се аз какъв имен ден е имала Али в неделя,
но проверих в календара има два повода за празник през годината.
Щото ние празнуваме Александрин ден на племенницата на 30 август, ама съм подробнаааа :oops: Мара.

 :flower:Благодаря за подкрепата  :grouphug: безценни сте.
Днес е деня X :? 8) при мен, не се притеснявам толкова за манипулацията, не ми за първи път...
Тръпките ми са за Миташа главно, чакаме подкрепа от Средногорско да видим как ще се гледат с баба си....
Е то не е за много време, ама...Майка двама ни е отгледала, ще се справят....
Изобщо не ме четете глупости пиша, така да не ми  е скучно  :coffee:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #42 -: Ноември 25, 2008, 09:24:43 am »
 jazzybaby и моята тиква беше така, пробвах малко преди да навърши 6 месеца и много и хареса в проходилката. Но я слагах 2-3 пъти за по 2-3 минути само. След 6-7 месец започнах да я слагам за повече време. Колкото и крачки да прави и да е стабилна, все пак децата са ти на 4-5 месеца, това е страшно малко за подобен род игри. Както прецениш разбира се, но все пак с голямо внимание след като сте решили.
Моника на 4 месеца се хващаше за решетката и сядаше в креватчето за мой ужас, защото не беше стабилна и понякога падаше настрани и ме беше страх да не си удари силно главичката. Все искаше и тя да е права и правеше и крачки, но едно е да я държиш и да не пада цялата тежест върху крачетата и кръсчето, едно е да я оставиш в проходилка.
С две думи, не си правете експерименти, знам, че удоволствието да почувстваш детето ти, че расте и се развива бързичко е голямо, но все пак трябва да сме малко по разумни. Поздрави  :)
Ние искарахме страхотен вирус, признах го този път. Антибиотик не съм пила от 3-4 години, но този път се предадох. Страхотна кашлица, направо въздух не ми стигаше, гърло и тъкмо ми поразмина ме удари в очите.  Е това беше черешката просто. Почувствах подобрение чак на 3 ден след приема на антибиотика.  :(
Така, че пазете се. Мони пък пак ми беше с възпалени уши.  тя милата с тези ушички :(.
Да са ни живи и здрави дечицата и ние разбира се да си ги гледкаме. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #43 -: Ноември 25, 2008, 10:00:09 am »
Ади, Мече, да са ви живи и здрави християнчетата! :)

Мише всичко ще е наред с Миташки. Колкото и понякога да не ни се иска да си признаем децата се чустват добре и с бабите, даже те им обръщат повече внимание, поне при нас така се получава...

Ние до проходилка не стигнахме - нямаме много място в къщи, то и активна гимнастика не и взехме, ама тя Елена си е доста активна и без такива уреди. В общи линии всичко си е до дете, но и на мен 4 месеца ми се вижда рано да стои без чужда помощ право детето пък било то и в проходилка, иначе и Ели някъде от тогава стъпваше на цяло стъпало, но я държах за ръчички и то за малко.

Розичке, аз не съм била толкова стриктна като Надин, ако е било много студено и не ми се е излизало не сме излизали или съм я извеждала само на терасата за по 10-15 минути. Иначе е била облечена с космонафт и обикновено се носехме на кенгуро за това не съм завивала с одеалце. Е тая зима с ходенето на ясла, ако е здрава няма да има пропуск в разходките. Вчера на минус незнам си колко градуса в 8.30 сутринта с количката, космонафт и одеалце и 30 минути път до яслата. Иначе вчера не е спала много, но си била кротувала и не е тормозила другите деца - ще видим днес как ще е.

Мини, исках да гласувам, ама явно съм много тъпа защото немога да намеря откъде...  :oops: Или трябва да съм регистриран потребител...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #44 -: Ноември 25, 2008, 10:14:24 am »
Гери не си тъпа и аз бая се чудих за гласуването но като влязох като потребител и директно ми даде да гласувам.Значи трябва да си регистриран потребител.
Успех на Мини

Аз днес успях да се разбера за фиксиран срок за яслата.Догодина първата или втората седмица на януари правим живот и здраве изследванията и започваме яслите.
Това е повече от добре,че първоначално се запъна директорката да минели и февруари и март пък ще видим.Аз и казвам няма какво да видим,вече ще лудна от схеми за гледане на малката и търчане между офиса и вкъщи.Пък кавото сабя покаже.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #45 -: Ноември 25, 2008, 11:05:55 am »
Мече,
мислех те  :bighug:
Да са ти живи и здрави християнчетата  :D

lb2f
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #46 -: Ноември 25, 2008, 11:09:37 am »
Мини,имаш един глас и от мен.Успех! :D
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #47 -: Ноември 25, 2008, 12:20:24 pm »
Мини, и аз гласувах. Водиш  :D
Ние бяхме на консултация днес. Криси в станал 7400 и 65см, а Дани 7350 и 64.5см. Изписаха ни гел да мажем венците и някакви гранулки да ги успокоява, че снощи пак беше ужас. За половин час 6 пъти ставах, така всеки половин час, без почивка  :? Аз смятам мойте мъници да ги слагам в проходилката поне като станат на 6 месеца. Макар че Дани се пъне вече да стои само прав. Като правим гимнастика, го хващам да приседне, той се изправя направо, стои си на крачетата и прави стъпки. Не го оставям да си носи тежестта естествено. Криси ми е по кротък, обаче не спира да приказва и да се върти от гръб по корем.
И аз си мисля че 4 месеца е рано за проходилка, колкото и да са стабилни децата. Все пак костите не са им толкова твърди и съм чувала (незнам дали е вярно) че от тежестта на главата, може да се набият прешлените на гръбнака.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #48 -: Ноември 25, 2008, 14:06:32 pm »
Мини,
и аз исках да гласувам, но и аз като Гери77, не видях от къде.

Много здраве на всички дечица и майки.

Ние и двете сме болни. Ама ще се оправим, няма на къде.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #49 -: Ноември 25, 2008, 15:01:05 pm »
Миленка, трябва да сте регистрирани потребители :wink:
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #50 -: Ноември 25, 2008, 15:11:33 pm »
И аз гласувах, но е необходима цялата подкрепа на мамите тук и там, за да може mini да успее..има и друга участничка с висок вот
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #51 -: Ноември 25, 2008, 15:53:54 pm »
mini,един глас и от мен
относно проходилката аз Ива я сложих когато беше на 6 месеца по няколко минути на ден а когато навърши 7 вече по повечко
adi,не е толкова рано за зъби.мята първите ми ги изкара на 4 несеца и то два наведнъж и така си и продължи по 2 едновременно.на годинката имаше 10 броя в устата си
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #52 -: Ноември 25, 2008, 16:04:05 pm »
Такааааааа здравейте и от нас  :)

За тези които се интересуват от особата на Тони бой, ще кажа че всички съмнения за ужасните болести са отхвърлени. Тоест днес разбрах по телефона, че и целиакията е отрицателна. Черният дроб функционира нормално и на УЗИ всичко е шест точки.
Все пак обаче проблем/и има. Докато по миналата седмица Тони ме изуми със свръх апетит, то минала го нормализира. Изпражненията и стомахчето се поуспокоиха, до преди два дни обаче. Не се стърпях, защото чак в неделя ще идва гастроентероложката в Бургас да ни види и даде епикризата й се обадих по телефона.
Оказа се, че моето дете има навсякъде инфекции. Тоест носен,гърлен секрети, фекална маса и стерилната урина дават резултат за инфекции.
Последните такива са от 10.11.2008 г. правени в обикновена лаборатория Лина в гр.Бургас и са отрицателни. Отново съм в шах и отново се чудя какво да правя.
Детенце вече е с намалял апетит отново, както с болки в коремчето, обилна слуз в изпражненията, лека задна хрема и лека кашлица.
Как е възможно ми кажете винаги да са чисти резултатите от МБ които пускам тук в Бургас.
Все още не ми е ясно какви са точно бацилите но до прегледа ни е предписан Бисептол/Суметролим за 10 дни, Ериус - 10 дни и Ентерол, плюс Креон и Саностол пробиотик.
Някой знае ли защо д-р Бърди спря да пише, имам огромна нужда от неговият съвет?
Страх ме е от всички тези изследвания/резултати да не навредя на малчо с ненужни и безмислни илачи. При бактериални инфекции трябва сериозен АБ, къв е тоз Бисептол/Суметролим баси.

Няма да изпадам в самосъжаление, но честно ви казвам този път престоя в болницата, както и съпътстващите негативни мисли ми дойдоха в повече... Днес вече плача от радост, че страшните болести са отхвърлени и с нужното търпение и терапия ще се справим със ситуацията.

Здраве за всички, останалото ... вие си знаете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #53 -: Ноември 25, 2008, 16:27:31 pm »
Привет от мен!
Розичке,остави го д-р Спок :wink:.Нека той седи 3 часа на студа :wink:!нали ще измръзнеш.Иначе ние миналата година сме се разхождали цяла зима.Ако е било много студено или пък ме е мързяло не съм излизала.Мисля,че не е фатално ,ако не изведеш малката един ден.
Ади,Мече,честити ви христянчета!!!Да са ви живи и здрави.
Относно проходилките:Мики не и беше фен,а и аз получих една чак ,когато той беше на 10месеца.Ползвала съм я много рядко.
Мише,надявам се вече да е минала твоята зъбна одисея,както я наричаш :),и бързо да се възстановиш!!!Бабата ще се справи с милото си внуче с кеф!
Перде,за илачите съвет не мога да ти дам,но се радвам,че са отхвърлени лошите диагнози.Прегръдки за теб и Тони.
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #54 -: Ноември 25, 2008, 16:32:30 pm »
Ние на 4 месеца и половина се сдобихме с първото зъбЧе.
Проходилката си е просто столЧе което се движе ,а при децата е нормално да стъпват на пръсти през първата година .И ние като  jazzy поЧнахме някъде в тоя период ,но детето просто се дере6е легнало ,набира6е се да се изправя и я държах постоянно права в мене, дори шишетата не можех да и измия и това беше наи-добрият вариант за нас.6том си държи стабилно  детето гръбЧето ,главиЧката и не клюмва,вклюЧва и краЧетата , не виждам проблем ,според мене едно дете само си показва кога е готово.Някои по- рано някои по- късно При проходилка тежестта не пада върху краЧетата ,то е седнало ,а не право.При нас проходилката бързо ни омръзна оба4е ,след като зпоЧна да пълзи ,Чувства6е се някак си като в капан .Ние например много късно поЧнахме да се обръ6таме на 7 месеца някъде(но и тя не седешЕ много легнала де) ,но пък преди това си сядеше без проблем .С прохождането не сме имали проблеми ,е в малките месеци си стъпва6е на пръсти ,но проходи пък преди годинка .
Ме4е ,Ади, Честити ви християнЧета, да са ви живи и здрави
Ми6е, на мен през юли ми извадиха 4 -те мъдреца под пълна упоика.Зора бе6е близо 2 седмици  ,слагах си от гела за зъби на Лина (но не от първия ден )и ми олеква6е пиех и иброфен в големи дози.Ако имаш подкрепление, викаи .
Гласувах за мини ,успех  :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #55 -: Ноември 25, 2008, 16:33:46 pm »
наденце, радвам се, че по-вериозните и страшни неща вече няма да ти тормозят главицата :D
мисля, че Бърди се върна, така че пиши му! за лабораториите, какво да ти кажа - толкова пъти са изкарвали грешни резултати и на мен, и на таткото , и на мона, че няма думи :x така че и софийските не са много по-читави от вашите. живи и здрави да са в лабораторията в центъра за паразитни и заразни болести, че единствено и само на тях разчитам при нужда.
надявам се скоро да имате повече яснота, адекватна терапия и да посрещнете с Тони бой идната година здрави!
« Последна редакция: Ноември 25, 2008, 18:00:18 pm от tzvetenze »
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #56 -: Ноември 25, 2008, 17:30:28 pm »
Такааааааа здравейте и от нас  :)

..Последните такива са от 10.11.2008 г. правени в обикновена лаборатория Лина в гр.Бургас и са отрицателни. Отново съм в шах и отново се чудя какво да правя.
Детенце вече е с намалял апетит отново, както с болки в коремчето, обилна слуз в изпражненията, лека задна хрема и лека кашлица.
Как е възможно ми кажете винаги да са чисти резултатите от МБ които пускам тук в Бургас.

В същата лаборатория (препоръчана ми като най-добра в Бургас) си правих микробиологични изследвания на урина и вагалищен секрет лятото като бременна. Всичко беше О.К. според тях, а в Шейново ми намериха стрептококи и още някакви анаеробни, че и ми се накараха защо не съм се лекувала, та и детето профилактично беше на антибиотик. Нямам думи просто. Но за съжаление същия опит имам и в София.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #57 -: Ноември 25, 2008, 17:38:46 pm »
ООО, на мен ДОСТОВЕРНА МБ ми е болна тема!
Такъв резултат се постига най-добре  чрез компютърно изследване с Мини Апи. В София такава апаратура със 100% имат Пирогов и Пета градска, предполагам че и Националния център по паразитни и заразни болести който е със статут на Национална лаборатория. Само че в Пета градска при искане да си платя за изследване на Мини апи, ми обясниха, че ще го правят по стандартния начин, пък ако покажело нещо , тогава ще го качат на апарата. Иначе на сайта им пише, че правят бърза МБ с АБ за часове, а не дни.

В предпоследната МБ именно от Пета градска се изолира Неисерия - без подвид , пък за щам да не говори и въпреки всичко заключението е "Не се изолира патогенна флора". А някои видове на Неисерията са доста опасни - гонореята също се причинява от вид Неисерия примерно.
Да не говорим пък как всеки стафилокок се класифицира като "епидермитис"...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #58 -: Ноември 25, 2008, 19:36:40 pm »
Еххх  :hug2:Пердита, така се радвам за вас и Тони!
Живи да сте, здрави да сте....и всичко да е зад гърба ви...
Да се преборите с инфекциите и да дишаш спокойно!

Оцелях Момичета :grouphug: с 5 шева съм.... :?
Оказа се имам киста, която ми е изяла костта на зъба и той просто си висеше на косъм!
Овладяхме ситуацията, сега съм с ледени компреси за да не се поддуя и пия антибиотик!
Митак и баба са се справили успешно...Това от мен.
Оплаках се.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #59 -: Ноември 25, 2008, 19:47:42 pm »
Перде, бе тоз Бисептол и на мен ми е съмнителен. Я все пак кажи какви са бактериите, които са изолирани.

Мише, гадно е сега след шевовете, обаче важното е, че всичко е наред и положението е спасено.

Аз да се оплача от безхаберието на някои "родители". Отивам днес в търговския регистър, редя се на опашка 2 часа - който е ходил в търговския регистър в Сф знае за какво говоря като пространство и "задушевна обстановка". По едно време ми писна , запазих си реда и отидох да пуша. Излиза да пуши до мен и една служителка, която проведе следния разговор по телефона си "Здравейте доктор еди си коя. Днес синът ми го върнаха от детската задари съмнение за варицела, кога ще го прегледате, защото без бележка от Вас не мога да го заведа отново на детска". Та ми се искаше да я питам тая овца като детето й е със съмнение за варицела, аджеба кво прави на работа и защо не е под карантина, щото ако тя ми обработи документите и кихне  мога да си занеса заразата на моето дете. Но и скандал да бях устроила , все тая. А на опашката чакаше майка барабар с детето си... Уф, понякога си мечтая за бай Тошовото време.
« Последна редакция: Ноември 25, 2008, 20:05:42 pm от lady_11 »