0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2008, 16:47:01 pm »
Хубава седмичка и от нас, само здрави мами и дечица.
Някой вести от Надя и Тони бой няма ли?

Да замоля да ме подкрепите в конкурса на Бондюел за рецепти за деца до 3 годишна възраст http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=350717.0
А тази е темата със самите рецепти, да прецените дали ви харесват http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=343118.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2008, 17:12:07 pm »
възможно ли да й никнат зъбите?не е ли раничко? 8O
Ади, както лейди е написала - може да са зъби. На мен са ми казвали, че много ги тормози когато зъбчето пробивало не венеца за да се покаже, а нещо преди това. Само дето аз тогава не съм му обръщала внимание, защото не ми е било зор.
И все пак помисли дали не може да се е запекло детето, например и да е нещо подобно на коликите. Дали не е зачервено гърлото да кажем или уши... аз бих се обадила на лекарката да го види и да изключи някакви такива неща. А може и просто да си пораства и да си търси забавления... или да проявява характер. Все пак зъбче е по-малко вероятно.

А за проходилката - а аз съм против и не съм го слагала Марио и не мога да ти кажа кога точно, но във всички случаи детето трябва да може да седи много стабилно. На хората главите са им много тежки и именно заради тях не можем да седнем до 6 месеца. Загледай се в твойто дете. Ако му хваеш главата то би си седнало, но нея не може да я вдигне или да я задържи. В количката все пак я подпира и главата не натиска тялото. Но ако се загледаш и децата на 6 месеца, които майките им ги слагат вече да седят понякога изглеждат странно изкривени. Така че изчакай.
Марио си пълзеше и не го слагах в проходилка. Според мен затова като проходи, проходи стабилно и не ми се е налагало да го държа. А децата с проходилките прохождаха някакси на пръсти и се налага майките им да ги държат в началото. Но всеки сам си преценява. Все пак децата са различни.

мини, аз се изгласувах. Успех!
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 17:16:03 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2008, 17:17:20 pm »
весела седмица!

Мише,стискам силно палци да мине безпроблемно всичко,а също и Митаче да бъде в добри ръце и да не усети липсата на мама! :bighug:

Ади,да ти е живо и здраво християнчето!
Може да е от зъби,на моя приятелка детенцето се сдоби с 2 зъба на 4м.Иначе Жори също така правеше ,но му избиха чак на 6м. - два едновременно.
За проходилките - и аз не съм им фен и не съм купувала.
<br />
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2008, 17:19:47 pm »
Мини, веднага гласувах, успех!
А, Пердето са ги изписали в Петък, сегурно скоро ще пише.

Ади, аз лично в проходилка сложих на навършени 7 месеца. Всъщност се бях заканила да не ползвам, но физически не успях да издържа на килцата на Боян.
И сега като проходи, нито ходи на пръсти нито има нужда да го държа като реши да върви  :wink:

За зъбите, какво да ти кажа на Боян първия му изникна на навършени 11 месеца  :)
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2008, 17:46:23 pm »
За проходилката - сложих на 8 месеца, като там се научи да стои права. Проходи директно на цели стъпала и никога не е ходила на пръсти, а и като е в проходилката не се оттласква, а ходи, така че всяко бебе е различно. Моята, обаче отказва проходилката - най-много 20 минути да изкара за цял ден в нея, докато мама изпуши една цигара на балкона - най-вече за това я ползвам, че не иска в кошарката да стои пък изобщо.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2008, 18:09:42 pm »
А децата с проходилките прохождаха някакси на пръсти и се налага майките им да ги държат в началото.

това не е задължително :wink: симона си проходи съвсем нормално, лесно и изобщо не се е налагало да я придържам.
проходилката е просто един уред за забавление, не е помощник на детето да проходи, нито пък нещо го "уврежда". има риск от травми, затова трябва да е стабилна и да се обезопасят рисковите места (стълби, например). трябва детето да стои стабилно, както и стабилно да държи главичката. аз я сложих към 8мия месец.
« Последна редакция: Ноември 24, 2008, 18:11:29 pm от tzvetenze »
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2008, 18:19:34 pm »
Мини гласувах за теб ;-)


Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2008, 18:35:20 pm »
И аз гласувах  :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2008, 18:44:09 pm »
нито пък нещо го "уврежда"
Това е ясно. Иначе нямаше да са така широко разпространени.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #29 -: Ноември 24, 2008, 18:59:14 pm »
Надето чакат резултати от изследването, дано нещата са наред, защото милата е много притеснена сега!
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2008, 19:00:32 pm »
нито пък нещо го "уврежда"
Това е ясно. Иначе нямаше да са така широко разпространени.

абе както е ясно, тъй е широко разпространено :)
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2008, 19:36:28 pm »
Mini, гласувах за теб.
Аз днес съм щастлива и спокойна.
Направихме транфунтанелна ехография на моята Йоанка и всичко е наред.
След ваксината направи една лоша реакция и затова ни препратиха на невролог и на това изследване.
Сега е голямата дилема дали да продължаваме с ваксините.
Единия доктор каза "продължавайте", другия твърдо забранява.
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2008, 19:55:21 pm »
Момичета, кажете за разходките. Всеки ден ли ги разхождате дечицата, по колко стоите навън, как ги обличате, фатално ли е, ако се пропусне някой ден, до колко месеца се извеждат задължително (ако е така) всеки ден - ей такива нещица ме интересуват в това много студено време. Струва ми се прекалено 3 часа (Спок май споменава нещо такова, ако не се лъжа) да се разхождаме, но може и да не съм права.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2008, 20:00:42 pm »
Ами аз моята днес я изведох, но издържахме половин час на вън - детето рева през цялото време - или не му харесва да е толкова облечено, или не й харесва студения въздух, така че на такова време май ще пропускаме.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #34 -: Ноември 24, 2008, 20:52:58 pm »
Ади, честито ви християнче! Да ви е жива и здрава!
Сложих Рая в проходилка на 7.5 месеца. Хареса и, не сме имали проблеми
със стъпването. За зъбките може би е рано, но от сега се почва великото
чешане :D и Рая беше така, но пъривя зъб излезе на 10.5 месеца.

Розичке, на вашата възраст горе-долу бяхме в такова време. Извеждах
всеки ден по 1 час примерно, без вятър, и да не е повече от -5 градуса.
Обличах я в космонафт, и завивах с одеалце. На моменти съм слагала и чувала
на количката. Зависи от времето. Не мисля, че е фаталано ако пропуснеш :)

Мишенце, знаеш, че съм с теб! Ще мине всичко, успокой душицата!

Мини, един глас и от мен :D

Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #35 -: Ноември 24, 2008, 21:01:34 pm »
Мише, стиснати палци от нас  :crossfingers:

Ади, честито ти християнче  :D
Теди и Жоро са в проходилка от края на четвъртия месец. Много се кефят. Жорката предимно си седи, а Теди вече обикаля къщата  :lol: Моето мнение е, че детето само си показва кога е готово за проходилка. Не знам защо още битува мнението, че проходилката е враг на детето.

lb2f
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2008, 21:20:19 pm »
Джази, рядко деца на 4 месеца стоят толкова стабилно като твоите, тъй че твоите малчугани хич не са мерило :wink: аз следващия път като дойда у вас очаквам да ме посрещнат ходейки, честно :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2008, 21:33:02 pm »
Мише, успех мила на интервецията.
Ади, честито ти християнче, да я закриля името й.
Наде, стискаме палци всичко с Тони да е ок.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2008, 21:36:37 pm »
Мише, стиснати палци от нас  :crossfingers:

Ади, честито ти християнче  :D
Теди и Жоро са в проходилка от края на четвъртия месец. Много се кефят. Жорката предимно си седи, а Теди вече обикаля къщата  :lol: Моето мнение е, че детето само си показва кога е готово за проходилка. Не знам защо още битува мнението, че проходилката е враг на детето.


Проходилката не е враг на детето , разбира се. Тя е средство за забавление и един от начините на бебето да осъзнае , че има и нещо друго като заобикаляща среда освен креватчето и повивалника. Развива моториката, възприятията и сетивността. Минуса на проходилката според мен е, че детето някак си свиква с този начин на придвижване и по-трудно се отпуска да ходи самостоятелно.
Това, което описва Тамара и аз съм го видяла - масова практика поне от майките в градинката, която посещавам. Поради ненавременно използване на проходилка децата стъпват на пръсти като първи крачки. Такива бебета стъпват първоначално по този начин и по трудно прохождат, когато са поставени  в проходилката преди да имат готовност  що-годе стабилен баланс и стоеж.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #39 -: Ноември 24, 2008, 21:54:54 pm »
Лейди, моята дъщеря ходи (като я придържаме, разбира се) още от началото на четвъртия месец. Но си прави стабилни крачки и стъпва на цяло ходило.
Така си стъпва и с проходилката. Изправя се, прави няколко крачки и после сяда (явно се изморява). Първоначално, като я сложихме в проходилката, седеше отпуснато и се движеше само назад  :lol: Обаче бързо разбра какво свобода има с проходилката и сега пищи щастлива, тичайки из стаята  :lol:
Жорката е друга бира, той си седи и се заиграва с волана (проходилката имитира кола) или други играчки, които слагам.
И в двата случая, ако е стабилно детето, проходилката е просто поредната играчка. Така мисля аз.
аз следващия път като дойда у вас очаквам да ме посрещнат ходейки, честно :lol:
Ами, ние с Джоши се бъзикахме, че ще правя прощъпулник скоро  :lol: Може и това да се случи  :lol:

lb2f