0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #100 -: Ноември 26, 2008, 17:12:51 pm »
yana-v, много съжалявам за това което сте преживели, но важното е че сте избегнали най-страшното. А малката скоро ще забрави и няма да си спомня за случилото се... Бързо възстановяване и на двете ви и дано не се повтаря!

С тия тегленета, само притеснения си докарвате. Не съм теглила и не съм дохранвала и първия месец Ели беше качила 1 килограм като я измериха на консултацията, вярно е че е имало дни дето и през половин час е сукала, защото това беше единствения начин да не реве... И с второто смятам така да процедирам.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #101 -: Ноември 26, 2008, 17:46:03 pm »
Мини имаш и моя глас  :D. Успех! Целувки за Стефи.
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #102 -: Ноември 26, 2008, 17:49:35 pm »

С тия тегленета, само притеснения си докарвате.

абсолютно е така :wink: аз затова се ядосах, че фрешито не е писала, че ще купува везна и е направила тази безмислена покупка :lol:
ама ели все пак пишеш е била качила цял 1 кг първия месец, а ние дори рожденото тегло не бяхме постигнали за това време и е нормално човек да се притесни, почват се едни чуденки имам ли кърма, нямам ли, стига ли му, не му ли стига и лека параноя, която те тласка към тази покупка :lol: после осъзнаваш ненужността й :lol:
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #103 -: Ноември 26, 2008, 18:08:17 pm »
Аз теглих Андрея колко суче точно два пъти, имахме кантари в стаята в болницата и казах, че това не е работа. Преди хранене гладно пльос на кантара, кърмиш, после нахранени пак на кантара, от много размотаване то връща и после започва голямото чудене къде сгреших, че детето вместо 50 е сукало 45 гр.

Фреш и моят съвет е да зарежеш кантара и дохранването. Давай му по-често да суче като плаче. Цеди се поне по 5 мл или ако нищо не пускат гърдите 5 мин за да стимулираш лактация. Не даваш нищо друго освен кърма и се претеглете след 5 дни да видиш колко е качило. Нормално е когато сучат всеки път да поемат различни количества. И е напълно нормално вечер да са по-празни гърдите, а сутрин рано най-пълни. При повечето жени е така в началото.

Яна, много се радвам, че сте живи и здрави. Дай малко подробности как се наранихте, къде, какво... А малката незнам дали може да й помогне психолог и как на тази възраст, но се поинтересувай. Но мисля, че с достатъчно внимание ще го преодолее страха, просто й трябва време. Пък ако вярваш на баячки, заведи я да й пребаят, става и само с нейна дрешка. Или там да й леят куршум, да й хвърлят брашно и прочее. Аз не съм се възплозвала от тези чудеса и затова не мога да кажа дали им вярвам или не. Но много хора вярват и ползват тези услуги и твърдят, че помага.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #104 -: Ноември 26, 2008, 18:14:51 pm »
Момичета,благодаря ви за ценните съвети и мнения :D
безценни сте...... :D

yana-v, много съжалявам за това което сте преживели,ужасно е......моя съвет е много гушкане,топлина,ако има нужда и помощ от психолог
 да й леят куршум ако имате възможност

FreshBreeze,за наддаването......не се шашкай толкова.......нещата не винаги вървят по учебник.......сега може да е наддал 400 г,следващ път пък 1400 г
с теглилката само ще се шашкаш
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #105 -: Ноември 26, 2008, 19:36:10 pm »
О, Мини, извинявай, ама не можеш ей така леко и категорично да отречеш нещо, което при някои действа. А и отделно в 7ми месец детето не е само на кърма и спокойно може да се махне АМ. Така че това изобщо не е удачен пример. Може да пробва няколко дни без да дохранва и да види дали детето ще си върне желанието за сукане. Защото Фреш сама сподели, че забелязва че не му се суче, а с шишето си яде. Вмомента въпросът според мен е, ако може да се върне детето изцяло на кърмене, по ред причини. Естествено без да се изтезава детето и да се държи системно гладно.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 19:37:51 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #106 -: Ноември 26, 2008, 21:21:06 pm »
yana-v съжалявам за случилото се. Оправяйте се бързо. :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #107 -: Ноември 26, 2008, 21:24:22 pm »
Яна,много съжалявам за произшествието,което сте претърпяли!Дано бързо да се възстановите!Това движение и тези пътища вече са толкова страшни!

Мини,имаш и моя глас.А какви рецепти има самоооооооооо,паднах.
подправки (всичко, което намерите в кухненския си шкаф)
и това става въпрос за ястие подходящо за захранване.Е,ако знае колко подправки имаме в нашия и ,ако я слушам ще си отровим детето :wink:
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #108 -: Ноември 26, 2008, 23:42:48 pm »
Мини, айде да не спорим и всеки да си има мнение. Може ли?! Фреш мисля е голям човек, който може да взима сам решения. Аз давам съвет. Тя ако иска приема.

Тук се самоцитирам
... Не даваш нищо друго освен кърма и се претеглете след 5 дни да видиш колко е качило. ...

Не съм се доуточнила, но мисля всеки ще се сети, че ако детето не наддава, колкото е необходимо, тогава ще е належащо да се дохранва.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #109 -: Ноември 27, 2008, 00:50:57 am »
yana-v  :hug2:, преживяли сте едно от най-страшните неща който могат да се случат на човек...
Дано забравите бързо и сплотеността ви спаси от спомена...
Детенце едва ли ще помни след време, стремете се да не говорите пред нея за случилото се...
Но тя те вижда ранена и страдаща и това може би я връща назад.
Момичетата са ти казали, гушкайте се и когато търси близостта ти даваи и я!

Мини


подправки (всичко, което намерите в кухненския си шкаф)
и това става въпрос за ястие подходящо за захранване.
Е,ако знае колко подправки имаме в нашия и ,ако я слушам ще си отровим детето :wink:

Джошкаааа :lol:, можем само да предположим. :wink:
Ако се развихри голямото ти момче, може Млечна Кухня "Зачатие" да отворите :P
И ако ме вземете в ООД "Мико АМ-АМ" , аз ще раздавам бурканите :lol:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #110 -: Ноември 27, 2008, 09:20:52 am »
благодаря на всички за подкрепата и добрите думи! вики общо взето се поуспокои, понякога избухва в плач, но като я гушна/едва успявам с една ръка/ е добре! вечер  иска само в мама да заспива и ми е трудно, но се справям!
един идиот прелетя от платното за насрещно движенше перпендикулярно в нашето ни удари. Това в града вечерта към 7 ч. мъжа ми успя да завие малко на страни и удара беше от страната на шофьора и на кошчето на вики! 1 мин преди това се размрънка и аз я гушнах! мисля,че това я спаси от сериозни увреждания! тя много се уплаши, защото аз бях цялата в кръв и всички се опитваха да ме превързват и нея я взеха да я преглеждат без мен! моята дясна ръка е счупена в рамото на 2 места и на главата ми има шевове отпред! вики ме гледа странно с превръзките на главата и казва, че мама има "ох"!
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #111 -: Ноември 27, 2008, 09:32:42 am »
Мини и аз не съм спец в кърменето. Просто имам мнение, което макар че не приемаш, се надявам, че ще уважиш. Ако ли не, просто недей да ме убеждаваш в твоята истина.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #112 -: Ноември 27, 2008, 09:47:39 am »
:D в знак на съгласие си изтрих моите мнения по темата и вече ще се въздържам от изказване
надявам се така всичко да е наред  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #113 -: Ноември 27, 2008, 10:06:34 am »
Мини, аз уважавам твоето мнение, макар че не съвпада с моето. Най-малко съм искала да се откажеш от мненията си. Така само лишаваш хората от възможността да видят и от другата страна как е и да решат сами, кой път да изберат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #114 -: Ноември 27, 2008, 12:00:47 pm »
...тъкмо се чудех защо ли  Васи си говори сама  :wink:

Яна, радвам се, че сте се разминали с малко - и дано бързо се оправиш!!! Направо тръпки ме побиват при такива случки  :(

Аз тъй като малко се върнах на работа (само за месец-два) нещо не успявам да чета и да пиша, само преминавам отвреме навреме - ама поне да ви пожелая хубав уикенд - здрави и усмихнати! Ние ще се поразходим до Велинград, ако всимко е на ред!!!
*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #115 -: Ноември 27, 2008, 13:52:29 pm »
Преди време някой беше писал, че искат да поставят на детето му полиомиелитна ваксина, въпреки че е ваксинирано с Пентаксим. И моята лична лекарка иска да ни бие полиомиелит на 14 месеца, а да има реваксинация с Пентаксим на 24 месеца - днес спорихме, но не успях да я убедя... - така било по имунизационен календар.
Преди малко разглеждах сайта на НЗОК и там е публикуван имунизационен календар
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=990
Според него полиомиелит се бие на 16 месеца, а ДТК - до 24 -ия месец (не по-
рано от една година след ІІІ прием. Смятам да си отпечатам този календар, който вероятно е променян наскоро и пак да говоря с личната.

Правилно ли съм разбрала: бие се само Пентаксим на 16 месеца, а полиомиелит на 14 месеца и ДТК на 24 месеца няма?
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #116 -: Ноември 27, 2008, 14:59:40 pm »
На Андрея й биха полиомиелитната + ДТК (не слагаме Пентаксим) на 17 месеца. 12 месеца след последната ваксинация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #117 -: Ноември 27, 2008, 16:23:47 pm »
http://www.iwc-sofia.com/news.html

Линкът е към информация за Коледния благотворителен базар на Международния женски клуб.


Миналата година някои майки от Зачатие го посетиха, и им хареса, затова пускам линк.

:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #118 -: Ноември 27, 2008, 17:09:28 pm »
http://www.iwc-sofia.com/news.html

Линкът е към информация за Коледния благотворителен базар на Международния женски клуб.

благодаря, Нина!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мразовита последноноемвийска седмца 24.11-30.11!
« Отговор #119 -: Ноември 27, 2008, 19:57:40 pm »
Нина,разкажи малко повече за този благотворителен базар.Какво интересно е имало миналата година?Не съм била и нямам идея какво може да има.