0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« -: Октомври 27, 2008, 07:56:49 am »
Добро утро!Весела седмичка ви желая!Да са здрави децата,че това е най-важно!

АХ,това ново време само ни обърква :).Един часовник показва стария час,друг е по новото време, а детето си знае своето.Снощи си легна в 19ч,тази сутрин в 05ч си пи млякото :lol:.Добре,че после си доспива.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2008, 08:31:26 am »
Пожелавам слънчева седмица, макар и да започва ноември.
И ние караме по стария режим, но това си е съвсем нормално, мисля. Станаха в 6.30, дано пък така заспят предиобедния сън на време, а не на обяд.
Мишо кашля много, и днес ще го водя на лекар.  :?

Хубава седмица!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2008, 09:13:23 am »
Хубава и приятна седмица желая на всички.
Времето тук е достъчно мрачно и подтискащо и аз нещо не мога да се оправя с новото време.
А в това време как нямам желание за разходки, пък не искам да затварям бебка вкъщи.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2008, 09:28:53 am »
Весела, усмихната, и слънчева седмица!
Да са здрави всички!
И ние сме наопаки с новото време, Рая става в 6 вече :)
*

    balmi

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2008, 09:49:17 am »
Хубава седмичка и то мен !!! И ние сме от ранобудниците. Йони стана в 5,00 и беше готова да тръгва на ясла. Ходи с голямо желание и много обича да си играе с дечицата.
Каси, Йони също кашля вече трета седмица. В къщи изкарахме ужасен грип. Детенце пи антибиотик, сиропи, витамени и какво ли още не, но кашлицата продължава. Довечера ще я заведа пак да я чуят за всеки случай. Сигурно ще ме помислят за луда - за пети път ще я водя да я преслушват.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2008, 10:01:41 am »
Привет и от Русе. :) Тук е облачно, въобще не е приветливо, ама тъй ще е то - есен е, все пак.

Астрономическото време май се отразява зле на всички дечица. известно време ще е трудно да се нагодят. Та на нас ни е трудно да се настроим, а какво да говорим за бебетата.

Важното е да са здрави децата!

Момичета от София, я кажете, останала съм с впечатление, че магазините на Билла са много предпочитани при вас, така ли е? как са цените там?
Тук от големите вериги има Метро, Кауфланд (2бр), Билла и СВА. Ами в Билла е най-скъпо! Ние пазаруваме от Кауфланд основно, но вчера минахме през Билла, че ни беше на път. Втрещих се от цените! Ползвам пелени Либеро, които от Метро купуваме за 24,02лв., а същият пакет в Билла струваше 35.90лв. 8O е кво е това!?! 12лв разлика! Аз ли съм ненормална или тия от Билла?!?

Извинете ме за емоциите в понеделник сутрин, ама честно, възмутих се!

Хайде, дано се пооправи времето  :Dи да видят децата слънце и тази седмица! :D

Стелианка, радвам се, че се появяваш тук. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2008, 10:16:51 am »
Здравейте момичета.Миленче относно цените,и тук в София е  по същият начин.Билла са направо кожудери.Затова и ние основно пазаруваме в Кауфланд,защото пък в Метро с тия разфасофки на едро...

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2008, 11:45:36 am »
Здравейте и от нас!Весела седмица и здрави дечица!

kassi ,balmi , да оздравяват бързо мъничетата!

Милена Б - в София е същото.Ние също от Кауфланд пазаруваме основно.

Мише, разкажи как изкарахте именният ден и кръщенето. :D


Жори си е по новото време,изобщо не усети ,че е имало смяна.Вечерта легна по старото време,сутринта стана по новото и режимът си вирви,както обикновено.

Ние в Събота ходихме в Лондон и много ни хареса.Хората обаче са доста нелюбезни и е скъпичко там.
Ето малко снимки ,ако ви се гледа:http://www.zorencetod.snimka.bg/album.php?album_id=301037&view=2.
<br />
*

    balmi

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2008, 12:19:51 pm »
Зори, снимките са много хубави, а ти изглеждаш фантастично !!!
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2008, 12:28:13 pm »
Здравейте и от Пловдив,тук е много слънчево но хладно до час ще стане сигурно и топличко.От предходната тема прочетох за Гери и Ели дано за напред да няма други такива премеждия.
Чакаме Мишана да се включи с разкази около Миташки и неговите празници.
При нас нещата са нормални,само дето много почна да се налага Бориславаи така се ядосва от сърце ако не стане нейното,че ме е срам да излизам сред хора.Дори вече ме и хапе ужас как така го изпуснахме това дете незнам.Почивните дни бяхме на село и се потрудих яко на дървата та съм леко схваната.Иначе на малкият звер му беше добре да търчи на воля даже се включи и в реденето на дървата ще пусна снимки в съответната тема.През целият път от село до Пловдив рева защото не иска да стои в столчето за кола инат та  е страшно. Ами това е със здравето сме добре но нещо ни куца дисциплината.
Относно магазините основно пазарувам в Метро,Кауфланд ми е далеч уж правят 2-ри но кога ще го отварят незнам.Сега Метро ще отваря втори магазин на 6-ти км на Пазарджишко шосе та ще ми бъде съвсем близо,щото и Метро в моменто ми е далечко,особенно в трафик.Иначе в Била ходим чат пат и то защото имам ваучери за храна,дават ги на майка ми а тя на нас,не съм и много фен.
Бързо оздравяване на всички
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2008, 13:56:02 pm »
Слънчева и топла седмица и от нас! Болните да оздравяват, здравите да не се разбояват!
Ние бяхме малко на гости на баба и дядо, но вече сме си вкъщи - слава богу!
Тъкмо бяха свикнали да спинкат малките, последно преди да заминем Криси от 21 до 6и30 с едно кратко събуждане в 2 и 30, а Дани от 22 до 6 и 30 без да се събуди. Като отидохме в Шумен - няма сън въобще. Не съм спала 3 вечера  :? Снощи се събудиха по 2 пъти през 3 часа без да искат да заспиват после и ги взех при нас, за да поспим малко:( Надявам се пак да си влезем в новосъздадения режим...
От снощи съм много щастлива, искам да ви се похваля - роди се нашата малка кръщелничка след многогодишна борба на мама и тати да я имат. Дамата е с мерки 3450гр и 49см. Нямам търпение да я видя  :)
За пазаруването, ние основно от Метро пазарим и малко от Пикадили. Преди ходих на Кауфланд, но откак попаднах на храни вмирисани, а уж в срок на годност, повече не съм стъпила.Това, че е по евтино ми излиза скъпо, като хвърля някоя друга покупка.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 13:59:40 pm от mimi26 »
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2008, 14:20:43 pm »
Милена, незнам от Билла ли е, от Либеро ли е, но Андрея като беше малка купувах Либеро, че бяха 24 лв и изеднъж следващия номер 32. Това в МЕТРО. Гледах, съпоставях, ту на едната табела, ту на другата, ами факт си беше. И тогава спрях да купувам Либеро.

Зори, така е в централната част на Лондон. Може би си зависи в кой квартал си. В квартала, където живеят нашите просто е съвсем друго. Всички са усмихнати, продавачите са страшно любезни и усмихнати, хората по улицата също. Но в центъра като сме ходили е друго нещо. Но и там колко ли англичани има  :wink:

Delica, нормално е това което прави малката. Всички деца или поне повечето, в този период започват да се опитват да се налагат и да пробват докъде могат да стигнат. Повече твърдост за нещата, които наистина не трябва да прави или да прави (като стоенето в столчето) и компромиси за нещата, които не са опасни. Все пак не е казарма.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2008, 14:50:36 pm »
[ Повече твърдост за нещата, които наистина не трябва да прави или да прави (като стоенето в столчето) и компромиси за нещата, които не са опасни. Все пак не е казарма.

Delica, чак пък да сте го изтървали детето :). Нормално е това, което описваш и даже тепърва започва :wink: Аз също следвам приципа на Василена. Има неща, за които съм безкомпромисна (застращаващи дейности, опасни или важни предмети и т.н.), но и такива, за които се опитвам да погледна през очите на детето и да го оставя да бъде такова. Има една майка в нашата градинка, момиченцето й е прекрасно, два месеца по-малко от Мона, такова слънчево и усмихнато дете - винаги й се кара, щом се изцапа, не може да се цапа, не може да рови в пясъка, не може да се катери по пързалката, не може да пипа чуждите играчки - еми то какво може?! Постоянно  му се кара за тези неща, мъмри го пред другите, заплашва го с наказания и прибиране в къщи - за това, че просто е дете. Предполагам, че е констатирала, че детето и е абсолютно невъзпитано и недисциплинирано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2008, 15:32:56 pm »
Ползвам пелени Либеро, които от Метро купуваме за 24,02лв., а същият пакет в Билла струваше 35.90лв. 8O е кво е това!?! 12лв разлика! Аз ли съм ненормална или тия от Билла?!?

не си забелязала, че скъпият пакет от Билла е с повече бройки. това е нова разфасовка, отскоро ги има в Метро и в Билла. затова е с по-висока цена, иначе на бройка излиза дори по-евтино.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #14 -: Октомври 27, 2008, 16:24:04 pm »
Допреди 2 месеца купувах Либеро 6 -78бр. за 36лв. Сега сме с Памперс 6, защото либерото вече са ни малки, а никой нямаше седмица, та 56бр. за почти 32лв. За мен лично цената на либеро винаги е била много добра в съотношение с качеството.
Моето момиченце взе да става палаво, вчера щеше да счупи 2 чаши, беше наизвадила всякакви черпаци и дървени лъжици и като посяга към нещо непозволено, гледа с една такава хитра усмивка, че веднага разбираш, че си е наумила нещо. Най-новото й занимание е да си прави изложба на дрехите -когато пропусна да заключа шкафа й, почва да вади бодита и блузки и ми ги дава, като показва как точно да ги сложа на пода и изпада в някаква еуфория като ги види наредени едно до друго. Голяма скица е, много е забавна напоследък. :D
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 16:26:51 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2008, 17:00:13 pm »
Айде най-сетне Християнчето заспа и мога да седна да ви пиша!

Кръщенето-Имен Ден мина по-спокойно отколкото очаквах!
Имаше по-малко и от двата очаквани от мен варианта-
да не иска да излезе от казана и да плаче от попа!
Искаше да влезе в казана с дрехите още щом видя да му го пълнят!
И негодуваше от забавянето на банята....после плака като видя, че не баща му,
а извинете ме за сравнението, Батман го къпе, но това е в кръга на шегата!

Изключително доволна съм от воденето на ритуала на Отеца
и обстановката в залата за кръщенета на храма св. Георги на 5те кьошета.
Митаче бе кръстен, после облечен в новите си дрехи, грижливо подготвени от кръстницата!
После хапнахме и пиинахме в негова чест!
А вечера, посветихме на деде Мите, нали все пак и той бе Именник!
Благодаря на всички които ми звъннаха и писаха СМСси,
незаменими сте!
ето няколко снимки  

- питката е по рецепта на  :hug2:Мари ПЗ!


Това от нас, весела и здрава и  :sunshine: ва седмица на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2008, 17:11:03 pm »
mishanta, да ви е живи и здраво Християнчето :D Снимките са много хубави. Чудесно се е представило детето!
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2008, 17:43:59 pm »
Мишенце, честито християнче! Нека Бог го закриля!

П.П. Страшна питка бе!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2008, 18:22:58 pm »
Мишанта,
честито християнче! Да ти е жив и здрав Митко! :D

Благодаря ви за споделените мнения за пазаруването.

Зори,
много хубави снимки! Добре сте си изкарали.

Касси,
да оздравява бързо адаша.

Ние пък след две седмици ще ходим в Рибарица, естествено с Миша, и с още 5 семейства. Дано да е хубаво времето.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2008, 19:30:55 pm »
Мише, браво на Митачето. Герой! Честито ти християнче, Бог да го пази и него и семейството ви! :bighug:
Радвам се, че питката е станала толкова хубава :D


Зори, изглеждаш страхотно, личи си кой е сериозен в диетите :lol: