0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« -: Октомври 27, 2008, 07:56:49 am »
Добро утро!Весела седмичка ви желая!Да са здрави децата,че това е най-важно!

АХ,това ново време само ни обърква :).Един часовник показва стария час,друг е по новото време, а детето си знае своето.Снощи си легна в 19ч,тази сутрин в 05ч си пи млякото :lol:.Добре,че после си доспива.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2008, 08:31:26 am »
Пожелавам слънчева седмица, макар и да започва ноември.
И ние караме по стария режим, но това си е съвсем нормално, мисля. Станаха в 6.30, дано пък така заспят предиобедния сън на време, а не на обяд.
Мишо кашля много, и днес ще го водя на лекар.  :?

Хубава седмица!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #2 -: Октомври 27, 2008, 09:13:23 am »
Хубава и приятна седмица желая на всички.
Времето тук е достъчно мрачно и подтискащо и аз нещо не мога да се оправя с новото време.
А в това време как нямам желание за разходки, пък не искам да затварям бебка вкъщи.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2008, 09:28:53 am »
Весела, усмихната, и слънчева седмица!
Да са здрави всички!
И ние сме наопаки с новото време, Рая става в 6 вече :)
*

    balmi

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2008, 09:49:17 am »
Хубава седмичка и то мен !!! И ние сме от ранобудниците. Йони стана в 5,00 и беше готова да тръгва на ясла. Ходи с голямо желание и много обича да си играе с дечицата.
Каси, Йони също кашля вече трета седмица. В къщи изкарахме ужасен грип. Детенце пи антибиотик, сиропи, витамени и какво ли още не, но кашлицата продължава. Довечера ще я заведа пак да я чуят за всеки случай. Сигурно ще ме помислят за луда - за пети път ще я водя да я преслушват.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2008, 10:01:41 am »
Привет и от Русе. :) Тук е облачно, въобще не е приветливо, ама тъй ще е то - есен е, все пак.

Астрономическото време май се отразява зле на всички дечица. известно време ще е трудно да се нагодят. Та на нас ни е трудно да се настроим, а какво да говорим за бебетата.

Важното е да са здрави децата!

Момичета от София, я кажете, останала съм с впечатление, че магазините на Билла са много предпочитани при вас, така ли е? как са цените там?
Тук от големите вериги има Метро, Кауфланд (2бр), Билла и СВА. Ами в Билла е най-скъпо! Ние пазаруваме от Кауфланд основно, но вчера минахме през Билла, че ни беше на път. Втрещих се от цените! Ползвам пелени Либеро, които от Метро купуваме за 24,02лв., а същият пакет в Билла струваше 35.90лв. 8O е кво е това!?! 12лв разлика! Аз ли съм ненормална или тия от Билла?!?

Извинете ме за емоциите в понеделник сутрин, ама честно, възмутих се!

Хайде, дано се пооправи времето  :Dи да видят децата слънце и тази седмица! :D

Стелианка, радвам се, че се появяваш тук. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2008, 10:16:51 am »
Здравейте момичета.Миленче относно цените,и тук в София е  по същият начин.Билла са направо кожудери.Затова и ние основно пазаруваме в Кауфланд,защото пък в Метро с тия разфасофки на едро...

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2008, 11:45:36 am »
Здравейте и от нас!Весела седмица и здрави дечица!

kassi ,balmi , да оздравяват бързо мъничетата!

Милена Б - в София е същото.Ние също от Кауфланд пазаруваме основно.

Мише, разкажи как изкарахте именният ден и кръщенето. :D


Жори си е по новото време,изобщо не усети ,че е имало смяна.Вечерта легна по старото време,сутринта стана по новото и режимът си вирви,както обикновено.

Ние в Събота ходихме в Лондон и много ни хареса.Хората обаче са доста нелюбезни и е скъпичко там.
Ето малко снимки ,ако ви се гледа:http://www.zorencetod.snimka.bg/album.php?album_id=301037&view=2.
<br />
*

    balmi

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2008, 12:19:51 pm »
Зори, снимките са много хубави, а ти изглеждаш фантастично !!!
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2008, 12:28:13 pm »
Здравейте и от Пловдив,тук е много слънчево но хладно до час ще стане сигурно и топличко.От предходната тема прочетох за Гери и Ели дано за напред да няма други такива премеждия.
Чакаме Мишана да се включи с разкази около Миташки и неговите празници.
При нас нещата са нормални,само дето много почна да се налага Бориславаи така се ядосва от сърце ако не стане нейното,че ме е срам да излизам сред хора.Дори вече ме и хапе ужас как така го изпуснахме това дете незнам.Почивните дни бяхме на село и се потрудих яко на дървата та съм леко схваната.Иначе на малкият звер му беше добре да търчи на воля даже се включи и в реденето на дървата ще пусна снимки в съответната тема.През целият път от село до Пловдив рева защото не иска да стои в столчето за кола инат та  е страшно. Ами това е със здравето сме добре но нещо ни куца дисциплината.
Относно магазините основно пазарувам в Метро,Кауфланд ми е далеч уж правят 2-ри но кога ще го отварят незнам.Сега Метро ще отваря втори магазин на 6-ти км на Пазарджишко шосе та ще ми бъде съвсем близо,щото и Метро в моменто ми е далечко,особенно в трафик.Иначе в Била ходим чат пат и то защото имам ваучери за храна,дават ги на майка ми а тя на нас,не съм и много фен.
Бързо оздравяване на всички
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2008, 13:56:02 pm »
Слънчева и топла седмица и от нас! Болните да оздравяват, здравите да не се разбояват!
Ние бяхме малко на гости на баба и дядо, но вече сме си вкъщи - слава богу!
Тъкмо бяха свикнали да спинкат малките, последно преди да заминем Криси от 21 до 6и30 с едно кратко събуждане в 2 и 30, а Дани от 22 до 6 и 30 без да се събуди. Като отидохме в Шумен - няма сън въобще. Не съм спала 3 вечера  :? Снощи се събудиха по 2 пъти през 3 часа без да искат да заспиват после и ги взех при нас, за да поспим малко:( Надявам се пак да си влезем в новосъздадения режим...
От снощи съм много щастлива, искам да ви се похваля - роди се нашата малка кръщелничка след многогодишна борба на мама и тати да я имат. Дамата е с мерки 3450гр и 49см. Нямам търпение да я видя  :)
За пазаруването, ние основно от Метро пазарим и малко от Пикадили. Преди ходих на Кауфланд, но откак попаднах на храни вмирисани, а уж в срок на годност, повече не съм стъпила.Това, че е по евтино ми излиза скъпо, като хвърля някоя друга покупка.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 13:59:40 pm от mimi26 »
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2008, 14:20:43 pm »
Милена, незнам от Билла ли е, от Либеро ли е, но Андрея като беше малка купувах Либеро, че бяха 24 лв и изеднъж следващия номер 32. Това в МЕТРО. Гледах, съпоставях, ту на едната табела, ту на другата, ами факт си беше. И тогава спрях да купувам Либеро.

Зори, така е в централната част на Лондон. Може би си зависи в кой квартал си. В квартала, където живеят нашите просто е съвсем друго. Всички са усмихнати, продавачите са страшно любезни и усмихнати, хората по улицата също. Но в центъра като сме ходили е друго нещо. Но и там колко ли англичани има  :wink:

Delica, нормално е това което прави малката. Всички деца или поне повечето, в този период започват да се опитват да се налагат и да пробват докъде могат да стигнат. Повече твърдост за нещата, които наистина не трябва да прави или да прави (като стоенето в столчето) и компромиси за нещата, които не са опасни. Все пак не е казарма.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2008, 14:50:36 pm »
[ Повече твърдост за нещата, които наистина не трябва да прави или да прави (като стоенето в столчето) и компромиси за нещата, които не са опасни. Все пак не е казарма.

Delica, чак пък да сте го изтървали детето :). Нормално е това, което описваш и даже тепърва започва :wink: Аз също следвам приципа на Василена. Има неща, за които съм безкомпромисна (застращаващи дейности, опасни или важни предмети и т.н.), но и такива, за които се опитвам да погледна през очите на детето и да го оставя да бъде такова. Има една майка в нашата градинка, момиченцето й е прекрасно, два месеца по-малко от Мона, такова слънчево и усмихнато дете - винаги й се кара, щом се изцапа, не може да се цапа, не може да рови в пясъка, не може да се катери по пързалката, не може да пипа чуждите играчки - еми то какво може?! Постоянно  му се кара за тези неща, мъмри го пред другите, заплашва го с наказания и прибиране в къщи - за това, че просто е дете. Предполагам, че е констатирала, че детето и е абсолютно невъзпитано и недисциплинирано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2008, 15:32:56 pm »
Ползвам пелени Либеро, които от Метро купуваме за 24,02лв., а същият пакет в Билла струваше 35.90лв. 8O е кво е това!?! 12лв разлика! Аз ли съм ненормална или тия от Билла?!?

не си забелязала, че скъпият пакет от Билла е с повече бройки. това е нова разфасовка, отскоро ги има в Метро и в Билла. затова е с по-висока цена, иначе на бройка излиза дори по-евтино.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #14 -: Октомври 27, 2008, 16:24:04 pm »
Допреди 2 месеца купувах Либеро 6 -78бр. за 36лв. Сега сме с Памперс 6, защото либерото вече са ни малки, а никой нямаше седмица, та 56бр. за почти 32лв. За мен лично цената на либеро винаги е била много добра в съотношение с качеството.
Моето момиченце взе да става палаво, вчера щеше да счупи 2 чаши, беше наизвадила всякакви черпаци и дървени лъжици и като посяга към нещо непозволено, гледа с една такава хитра усмивка, че веднага разбираш, че си е наумила нещо. Най-новото й занимание е да си прави изложба на дрехите -когато пропусна да заключа шкафа й, почва да вади бодита и блузки и ми ги дава, като показва как точно да ги сложа на пода и изпада в някаква еуфория като ги види наредени едно до друго. Голяма скица е, много е забавна напоследък. :D
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 16:26:51 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2008, 17:00:13 pm »
Айде най-сетне Християнчето заспа и мога да седна да ви пиша!

Кръщенето-Имен Ден мина по-спокойно отколкото очаквах!
Имаше по-малко и от двата очаквани от мен варианта-
да не иска да излезе от казана и да плаче от попа!
Искаше да влезе в казана с дрехите още щом видя да му го пълнят!
И негодуваше от забавянето на банята....после плака като видя, че не баща му,
а извинете ме за сравнението, Батман го къпе, но това е в кръга на шегата!

Изключително доволна съм от воденето на ритуала на Отеца
и обстановката в залата за кръщенета на храма св. Георги на 5те кьошета.
Митаче бе кръстен, после облечен в новите си дрехи, грижливо подготвени от кръстницата!
После хапнахме и пиинахме в негова чест!
А вечера, посветихме на деде Мите, нали все пак и той бе Именник!
Благодаря на всички които ми звъннаха и писаха СМСси,
незаменими сте!
ето няколко снимки  

- питката е по рецепта на  :hug2:Мари ПЗ!


Това от нас, весела и здрава и  :sunshine: ва седмица на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2008, 17:11:03 pm »
mishanta, да ви е живи и здраво Християнчето :D Снимките са много хубави. Чудесно се е представило детето!
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2008, 17:43:59 pm »
Мишенце, честито християнче! Нека Бог го закриля!

П.П. Страшна питка бе!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2008, 18:22:58 pm »
Мишанта,
честито християнче! Да ти е жив и здрав Митко! :D

Благодаря ви за споделените мнения за пазаруването.

Зори,
много хубави снимки! Добре сте си изкарали.

Касси,
да оздравява бързо адаша.

Ние пък след две седмици ще ходим в Рибарица, естествено с Миша, и с още 5 семейства. Дано да е хубаво времето.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2008, 19:30:55 pm »
Мише, браво на Митачето. Герой! Честито ти християнче, Бог да го пази и него и семейството ви! :bighug:
Радвам се, че питката е станала толкова хубава :D


Зори, изглеждаш страхотно, личи си кой е сериозен в диетите :lol:
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2008, 19:55:37 pm »
Та, посещавайки Билла днес следобед, след "разговора" тук, погледнах специално цената на Либеро. И уж се мъчех да запомня, но не всичко. Значи Либеро 2, около 90 бр - 26 лв, Либеро 3 около 86 бр на промоция за 32,.. и нещо - 33 лв. Незнам Милена на кой номер сте, но значи понякога не ми изневерява паметта.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2008, 21:45:00 pm »
Мише, честито ви християнче! Да ви е живо и здраво детенцето!
Ама питката е наистина страхотна,ммммм... чак ми се прияде  :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2008, 22:09:35 pm »
Да е жив и здрав Миташки Юнашки Християнин  :D
Голяяяяма целувка от нас за вас  :balk_21:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2008, 22:37:19 pm »
Мишанта да ти е жив и здрав сладура  :D
Зори много красиви снимки  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #24 -: Октомври 27, 2008, 22:46:24 pm »
Миша, много е сладък Миташки. Радвам се, че сте изкарали добре.  :D
Зори, чудесни снимки. Нацелувай нашия приятел Жори.

Мишо е с яко подуто и зачервено гърло, кашля като магаре. Изписаха му аугментин :? по 3мл. на 12 часа. След дълги разговори с кой ли не, го дадох тази вечер. Страхувам се да не се задълбочи.  :(

Иначе момчетата и те проявяват характер, но при мен е по-различно. Започват да се състезават за мен, ревнуват ме. Щом единият дойде при мен, идва и другият или се сърди и обръща гръб, особено Мишо, той ляга на пода и се въргаля, и сумти. Също застава с гръб в ъгъла и се прави на обиден. Така явно иска да ме впечатли. Въобще, хем е забавно, хем се притеснявам как ще се справя с възпитанието в тази посока. Характери от малки. Не съм подозирала, че дете на една година може да актьорства, представям си понатам какъв купон ще ми е.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2008, 22:48:13 pm »
Ами Василена,
сега от скоро сме на тройка (Миша вече е 6100г). Но до скоро вземахме двойка.
Та, специално обърнахме внимание на двойката на Либеро, която в Метро е 24лв. за пакет от 90бр., а в Билла същият пакет беше 35.90лв. Да, вярно, тройката беше на промоция и беше май 32 и нещо.
Но, както и да е. Голяма полемика заформих. Просто няма да пазарувам в Билла и много просто.  :)Беше ми любопитно дали и в София са същите цените.

Абе Зори,
как си го програмирала твоето дете, че не му се е отразила смяната на времето. :D Браво на Жори!

А случайно да има сред вас работещи в Мобилтел? Ако да - в следващия брой на сп. Мтелър ще ни има цялото семейство.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #26 -: Октомври 27, 2008, 23:37:28 pm »
Мише,страхотно е малкото християнче Миташки!Да е жив и здрав!
Ние ще кръстим Георги,като се върнем в БГ ,но още не сме измислили къде.Щом си доволна от тази църква,може и ние там -ще видим. :D
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #27 -: Октомври 28, 2008, 08:01:51 am »
Питката Дами, освен красива, беше и много вкусна :eat:!-
а я направи на Миташа любимата Леля!

Зори, снимките си ги бива разбира се, но аз само тебе гледах.
Бравоооо за упорството, значи кой иска, МОЖЕ!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #28 -: Октомври 28, 2008, 09:24:41 am »
Мише, да ви е живо и здраво християнчето!
Прекрасни сте!

Зори, страхотни снимки, а ти си великолепна!
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #29 -: Октомври 28, 2008, 09:25:33 am »
Хайде Мишанче и тук към теб да се обърна първо.Честито Християнче да е жив и здрав малкият,голям Митак.
Поздравления за Mari_Pz за питката и за лелята дето я е месила.
Зори супер си а кой гледаше Жори докато вие шетахте по острова.
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2008, 09:38:54 am »
Зори, много хубави снимки, но да си призная, аз също гледах повече теб, отколкото фона  :lol: Изглеждаш страхотно! И у мен възникна въпросът - на кого сте оставили Жори бори, красавеца на мама Зори?
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #31 -: Октомври 28, 2008, 09:56:34 am »
И тук да честитя светото кръщение на христянчето Митко :)!

Ех,тези въпроси с възпитанието на детето и мен ме терзаят.Как точно да постъпя,кога да кажа НЕ,дали да го кажа,и ей такива ми ти работи.Моето дете,когато го водя за ръчичката и реша да е на друга посока,а не тази на която той ме дърпа започва да се сърди.Когато му се вземат ключовете от устата е най-сърдит :wink:.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #32 -: Октомври 28, 2008, 10:51:53 am »
много благодаря за комплиментите. :bighug:

Жори остана при баба си и дядо си.Ние обикновено го водим с нас = и в Париж беше и в Холандия ,навсякъде е с нас.Но този път ходихме с автобус и не искахме да го тормозим ,пък и не се знаеше в Лондон,какво ще е времето.Ние бяхме закратко = тръгнахме в 5 сутринта и се върнахме на другият ден в 5 сутринта. :D
Това ни беше първи ден без мама.
<br />
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #33 -: Октомври 28, 2008, 11:39:44 am »
Весела и слънчева седмица и от нас! :)

Мише, да ти е живо и здраво християнчето! Снимките са страхотни, а питката наистина изглежда много вкусна :).

Зори, много хубави снимки!

Нас днес ни махнаха конците и слава Богу всичко мина бързо и безпроблемно. Ели се събуди спокойна от упойката, веднага скочи и взе да сочи към вратата и да си търси обувките да си ходим. Постояхме само около половин час и ни пуснаха.
Иначе и ние сме с хрема от 2 дена, добре че не ни върнаха днес. Сега ще изчакам да и мине хремата и почваме с изследванията за яслата.

Каси и Ели беше на този антибиотик една седмица, но при нас нямаше начин да го избегнем. Дано Мишко се оправи бързо!

А възпитанието, ами Елена ако не е на нейното, такова тръшкане пада, придружено със сърцераздирателни ревове. Но и аз гледам само за опасните неща да и се карам, тя и без това не мисля че в момента разбира много.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #34 -: Октомври 28, 2008, 11:54:30 am »
Честито на малкото християнче! Да стане достоен Човек!
Аз съм намислила нашите в Троянския манастир да ги кръщаваме. Ако някой е кръщавал там, ще се радвам да ми разкаже как става номера със запазване на дата и т.н. То има време, ама аз като си наумя нещо докато не разбера за какво става въпрос, не мирясвам.
Ние продължаваме будуването... Дано не е задълго, че вече съм като сомнамбул.
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #35 -: Октомври 28, 2008, 12:05:34 pm »
Гери, браво на детенце :) Радвам се, че всичко е приключило.

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #36 -: Октомври 28, 2008, 12:16:54 pm »
Мишанта,честито ти христианче!
По въпроса за възпитанието и аз имам съмнения, че се справям. За важните неща съм твърда, дори я наказвам да си стои в стаята. Обаче ако не иска да се облече, се предавам и просто усилвам градусите на климатика; като не иска да седне на гърнето, не мога да я сложа насила и пак се предавам, ей за такива неща не искам да се боря с нея.
<br />[link=http:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #37 -: Октомври 28, 2008, 15:02:01 pm »
Лека седми4ка от мен и Беа,
Дано вси4ки деца оздравяват бързо,
МиШе, 4естито ви християн4е

Относно възпитанието, аз си мислех 4е на по късен етап (имам предвид възраста на моето дете) трябва да запо4на с "НЕ" и "Не пипай там", "Това не е за игра", но явно от сега се запо4ва.
ЗаЩото като вземе телефона, дистанционното  _напр. и го хвърля,
 ако го взема от ръцете й, страШен рев и викане пада и т. н., та и за много други неЩа така отвръЩа не стане ли на нейната :?

И я оставям, дали не греШа? :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #38 -: Октомври 28, 2008, 15:24:06 pm »
Всеки трябва да си реши като начало кое е позволено, кое забранено и с кое може да се направят компромиси. Винаги съм давала да си играе с телефона и дистнацинното, но хвърли ли - взимам. Обяснявам че така не се прави и ако ще да се дере три часа. Точка по върпоса. Ако хвърля нейни играчки - да хвръля.
За воденето за ръчичка, ами всички деца на тази възраст имат коренно различно виждане къде трябва да се върви и естествено тази посока никога не съвпада с тази, по която върви мама (тате, баба...). Така че или взимате в ръце или следвате детето.
Във всеки случай гледам да не прекалявам с уторебата на думичките "не", "не може", "не пипай". Гледам да не й объщам внимание като прави нещо, което й е забранено, ако не спре до няколко секунди, тогава го махам или я махам от забраненото нещо. Като видят, че с дадено нещо не могат да ни ядосат - спират. Поне така е при моето дете. Обожава да лапа фибите си, когато баба й е в стаята - защото започва едно "НЕ", "НЕ СЕ ЛАПА" и тя се хили ихидно. Не се дразня, че се събува и ходи да стъпва с босите крачета на теракота. Като й стане студено, а то бързо й става, идва на килима и обуваме чорапите. И подобни неща.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #39 -: Октомври 28, 2008, 15:34:38 pm »
:flower:Благодаря на всички за пожеланията ....

Аз съм намислила нашите в Троянския манастир да ги кръщаваме. Ако някой е кръщавал там, ще се радвам да ми разкаже как става номера със запазване на дата и т.н.

Мими, за Троянския манастир не мога да кажа, дано някой друг ти даде отговор, но мога да кажа за Рилския манастир!
Бях кръстница там преди години, трагедия...развалиха ни празника!
Лоша организация 100 човека в една заличка, общо кръщаваха 5 човека!
От бебе на 40 дни на което бях кръстница, до възрастни хора!
Пълна лудница, претупване, ревящи деца, задух....
И за капак свещенника се опита да ни изгони да преобличам бебето отвън...
А аз го бях съблякла върху скута на едната баба, защото нямаше предвидено за това място!

Относно възпитанието, аз и баща му сме решили дистанционни и телефони да не му даваме
и съответно сме помолили и близките да го правят!
Проявява интерес разбира се, но щом ги махнем, ЗА СЕГА не се сърди, понатам ще видим!
Относно посоката на движение у нас има само една посока, към вратата за навън.
Водини до там и като не излезем, седи и плаче... А зима ни чака.. :?

« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 15:36:36 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #40 -: Октомври 28, 2008, 15:45:40 pm »
Здравейте и от нас.
Здраве и усмивки за всички през седмицата.


Ние сме болни, все още "умуват" тук един или два вируса са, така че от днес не е и на ясла. Така или иначе бях решила, до РД да починем уж да сме здрави, но ... :?

Някой да е давал Саностол пробиотик или друг вид такъв? Отзиви?Коментар?

Честито християнче Мише, бог да го пази.

Гери радвам се за добрите новини.

Васе мила, видях ти дъщерята, ти видя моя синковец. И да скрия и да се правя на разсеяна, докато не направи това което си науми, се изтормозваме взаимно.
Оставям го да прави каквото пожелае даже твърде често, дори и с опасни предмети, е не чак толкова, но наблюдавам внимателно.
До характер и инат е на детето. При едни се получава при друг не.
Понеже бабите, тати и дядо все не му одисват и дават да прави "забранени" неща, сега повтаря само НЕ. Каквото и да го попиташ, всичко е НЕ.
Немога да го оставя да ръфа боклуците навън, за да се откаже да го прави. Виждам, че се забавлява да го гоня и вадя фаса, но оставя ли го го дъвче. Еми не мога да не кажа НЕ, на моменти и удрям през ръцете. Той много добре знае, но ме провокира постоянно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #41 -: Октомври 28, 2008, 15:49:54 pm »
Здравейте момичета,
Мише, честито християнче.
 Доста отдавна не съм имала възможност да пиша, само наминавах да ви чета защото при нас се завъртя един кръг от проблеми от който доскоро неможехме да излезем, но добре че бяха свързани с къщата ни а не с детенцето. Ние растем вече сме на 5 месеца и скоро като навършим 6 ще започнем със захранването. Така съм се оплела като пиле в калчища с това захранване. Тук в Канада задължително се започва(така съветват педиатрите и тукашните книжки) с оризова каша(rice cereal) и после с даване на зеленчук и после плод. Имам още няколко седмици на разположение да се информирам за захранването но незнам защо ми е притеснено. Чета от вас момичета колко са скъпи памперсите при вас, аз за кутия от 156 памперса давам 35$. Пюренцата са между 50 до 75 цента едното. Това е за сега от нас, много ми се иска по често да се включвам във седмичната темичка дано успея, но и часовата разлика от 8 часа доста ме обърква. Пожелавам ви седмица изпълнена само с хубави емоции и се радвайте на хубавото време. Тук отдавна е 2 градуса, дори падна първия сняг.
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #42 -: Октомври 28, 2008, 20:43:21 pm »
Понеже коментирахте възпитанието, ето нещо близко по съдържание:

http://lifestyle.msn.com/your-life/family-parenting/articleab.aspx?cp-documentid=8327127&GT1=32020
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #43 -: Октомври 28, 2008, 22:15:46 pm »
хм нямама ми го поста  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #44 -: Октомври 28, 2008, 22:59:51 pm »
Здравейте и от нас.
Здраве и усмивки за всички през седмицата.


Ние сме болни, все още "умуват" тук един или два вируса са, така че от днес не е и на ясла. Така или иначе бях решила, до РД да починем уж да сме здрави, но ... :?

Някой да е давал Саностол пробиотик или друг вид такъв? Отзиви?Коментар?

Честито християнче Мише, бог да го пази.

Гери радвам се за добрите новини.

Васе мила, видях ти дъщерята, ти видя моя синковец. И да скрия и да се правя на разсеяна, докато не направи това което си науми, се изтормозваме взаимно.
Оставям го да прави каквото пожелае даже твърде често, дори и с опасни предмети, е не чак толкова, но наблюдавам внимателно.
До характер и инат е на детето. При едни се получава при друг не.
Понеже бабите, тати и дядо все не му одисват и дават да прави "забранени" неща, сега повтаря само НЕ. Каквото и да го попиташ, всичко е НЕ.
Немога да го оставя да ръфа боклуците навън, за да се откаже да го прави. Виждам, че се забавлява да го гоня и вадя фаса, но оставя ли го го дъвче. Еми не мога да не кажа НЕ, на моменти и удрям през ръцете. Той много добре знае, но ме провокира постоянно.

Вадя го, че явно с базата днес пак има проблеми - и други хора се оплакваха :(
На въпроса - давала съм Саностол, доволна бях, че прояде, пак ще взема, мерси, че ме подсети :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2008, 06:10:19 am »
Аз чета една книга за позитивното възпитание до 3 години. Та там е обърнато внимание точно на думичката "Не". Според автора това е абстрактно понятие, което детето не може да разбере. Не върши работа и пляскането през ръчичките. Нашите забрани водят единствено до научаване на детето да казва 'Не". Правилният подход е отвличане на вниманието. Наблюдаваме внимателно и когато детето вземе или се приближи до опасен или забранен предмет, безмълвно го заместваме с по-подходящ предмет. След няколко повторения детето ще разбере, че не трябва да играе с него.
Разбира се, все още не мога да гарантирам дали действа :wink: Все пак съм решила да пробвам да се придържам към съветите в книгата.
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 06:17:20 am от Stivarip »
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2008, 08:00:43 am »
Благодаря ти Ани  :D

Не става въпрос обаче за Саностол сироп витамини, а за Саностол Пробиотик
Няма го Бърди за да разбера какво е неговото мнение, обаче мисля да го пробвам, но преди това естествено търся отзиви. Тук две педиатърки го изписват задължително когато се налага лечение с антибиотик.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #47 -: Октомври 29, 2008, 10:08:08 am »
Еееее, писах, писах и няма нищо.

Стиварип,
би ли споделила, коя е книгата, защото определено ме заинтригува. тези теории ми ги е разяснявал и мъжът ми, а и в "часът на мама" са коментирани. Спомням си примера, според който не бива да казваме "Не бягай", защото до детето достига само "бягай". Затова би трябвало да кажем "върви бавно".

Съни,
завиждам ви за цените на пелените и на пюретата. Тук пюретата на Хип са по 2лв.
И аз захраних с оризова каша, след това - плодове, а след това зеленчук.

Да оздравяват Симеон, Мишко и Тони!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #48 -: Октомври 30, 2008, 00:15:06 am »
mishanta, Честито ви християнче! Да ви е живо и здраво!

Юлия от неделя е с хрема и се гледаме в къщи с двете деца! За капак баща и тази сутрин замина в командировка, но добре че е кратка и утре се връща. Но абелязвам, че се справяме по-лесно от предишните пъти. От една страна бебето расте, от друга Юлия също расте и си променя отнощението към бебето. Гали го, иска да го прегръща, люлее столчето за кола, в която понякога го слагам като плаче или като искам да свърша нещо, а на Александра не и се стои в креватчето. Обаче днес Юлия ми изплащи страхотно. Има едно кафе, в което едната и баб я водеше, докато беше при нас да ми помага след раждането и сега всеки път като го монем покрай него, Юлка ме кара да сядаме и да пием сок. Няма как да избегнем минаването, че е тоно на входа на яслата от която взима храна. Днес бебето ревна в количката и аз скоростно взех да прибирам някой неща в чантата. Това ми отне няколко секунди, но като се обърнах я видях да тича към улицата, по която в този момент минаваше кола, отгоре на всичко изскочи пред паркирла кола и шофьора можеше и да не я забележи. Добре че от другата страна на улицата има училище, та по този повод има и много легнали полицаи. ТОва ще ми е за урок.Обмислям как да ходи вързана за мен по улиците ама тя каквото е диване няма да се съгласи.
Относно даването на телефони и дистанционни, откакто почнахме да и даваме да ги пипа, тя загуби всякакъв интерес към тях като играчки. Но тази вечер например си говори поне 15 мин с баща си по телефона.


Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #49 -: Октомври 30, 2008, 06:49:24 am »
Габи, малката палавница яко те е стреснала :?

Миленка, книгата е Позитивно възпитание през първите три години. Някои съвети ми се струват доста трудно приложими, но определено си струва да се пробва този подход.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #50 -: Октомври 30, 2008, 10:10:31 am »
Стиварип,
благодаря ти, мила. :) Ще си купя книгата. Струва ми се, че от сега допускам някои грешки.
За телефоните - Миша си има като нашите телефони, приличат досущ на истински, но са макети. За дистанционното - давам и го, може би е грешка от моя страна, а тя без да съзнава ми сменя каналите или включва телевизора. :lol:

Габи,
дано нямаш повече такива стресови ситуации.

П.П. Миша от вчера е с обеци. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #51 -: Октомври 30, 2008, 10:29:36 am »
Ох Габи, дано да не се повтаря тая ситуация. А за връзването пробвай, но мойто диване дето е по малко и дума не дава да става за каишка, а и за ръка не винаги иска да я водя, та ще видя после как ще се оправяме.

Дистанционно и аз давам, но това на DVD-то, че ние с него трудно го включваме, тъй че все едно е играчка, ако го хвърли обаче веднага и се отнема. Телефон има детски и той приличаш на истински и сега на моменти се мотае с него опряла го до ухото си. Иначе при нас действа подхода на Фуси (ако не бъркам), с дефиниране на някои неща като "ОХ", но трябва да съм ги обявила за такива още преди да ги е разучила. Примерно, за контактите знае че са "Ох" и като се приближи до някой го сочи с пръст и вика "ох", същото е с кактусите, обаче копчетата на телевизора вече ги е пипала и сега и казвам, че са "ох" и плясвам и леко през ръцете, ако пипне, но ефект никакъв.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #52 -: Октомври 30, 2008, 10:35:30 am »
Да ви кажа какво се получи при нас по повод контактите специално - ами започна да им обръща внимание, откакто баща й реши, че трябва да сложи предпазни капачки и сега постоянно дебне да ги маха. 8)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #53 -: Октомври 30, 2008, 13:07:09 pm »
Аз преди давах и дистанционните от телевизорите и нашите телефони, имат тук-таме резки от зъбките, изгриза нулата на телефона на баща си, защото му е пластмасова клавиатурата, но сега вече не ги поглежда. От любими играчки се превърнаха в незабележими предмети. Сега е на вълна четки за зъби, гледа ме като под хипноза, докато се мия. Има си вече и той, но му я давам само в краен случай за успокоение, че да не стане безинтересна, докато дойде време да я ползва.
А иначе откакто ходи за една ръка, сложихме и капачки на контактите, но от тези, в които могат да се включват уреди. Надявам се, че няма да може да ги маха, защото дори на нас ни е трудно да ги извадим. 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #54 -: Октомври 30, 2008, 14:04:50 pm »
Гери, радвам се, че всичко е наред с Ели!
Другите болничета да оздравяват бързо!

За положителното възпитание - д-р Додсън пише в "Изкуството да бъдеш родител" да се ограничат до минимум нещата, за които казваш "не", а когато все пак е нужно, да започнеш с обяснение за какво служи това, така че детето да не чуе първо "не". Например, "Контактът е за включване на музиката, а не за бъркане вътре". Това все по-често работи с младия мармот, ама и той вече расте и се очовечва, та може и от това да е. 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #55 -: Октомври 30, 2008, 18:38:44 pm »
...Относно даването на телефони и дистанционни, откакто почнахме да и даваме да ги пипа, тя загуби всякакъв интерес към тях като играчки. ...

Точно този ефект имаше и при нас. И изобщо не е чудно. Все пак децата опознават света. А какво по-интересно от нещо неопознато  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2008, 19:05:44 pm »
Здравейте мамита имам молба и по специално от варненки.
Поради храносмилателните проблеми на Тони от рождение, за пореден път ни пращат при гастроентеролог. Препоръчаха ми д-р Георгиева, някой да има координати?Отзиви?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #57 -: Октомври 31, 2008, 07:53:26 am »
Здравейте, идвам пак за съвет  :oops:. Преди три дена Дара се подхлъзна във ваничката - хванахме я и нищо не й стана, но от тогава като я сложим във ваната да я къпем настава такъв рев и истерия... нищо не помага - играчки, занимавки, дори душа й дадох да си играе - тя много си падаше по него. Реве, та се дере. Чудех се дали няколко дни да не я къпя права в душ-кабината или да продължа с ваната докато й мине. Моля препатилите за съвет. А, забравих - косата й я мия на чешмата още и там рев няма. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2008, 08:14:56 am »
Фоксче, аз миех главата на Кари като я придържах през гърдите, а тя гледа надолу. Като започна да става студено, една вечер тя много се изнерви, защото не бях съобразила за колко време ще се стопли стаята. Когато накрая започнахме с банята, Кари вече хленчеше. В резултат на това смръкна вода, задави се и настана страшен рев. След това само като я наведях в коритото за къпане, започваше да реве. В същата поза мием дупето в легена, но там кротува. Една седмица къпех само на стойката и пробвах пак с лице надолу. Пак ревеше. И така правех паузи по 7-10 дни и пробвах пак. Може би след около месец забрави.
Моят съвет е да пропускате плашещия елемент докато го забрави. Не се притеснявай. Временно е :wink:
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2008, 08:38:33 am »
Перденце,
и аз като твоя Тони съм с доста проблемен стомах (хронично заболяване) и бях пациентка на д-р Цвета Балева - гастроентеролог. Кабинетът и е в Дом Младост. Но Балева е малко груба, не е човечна. Аз затова на времето си занемарих лечението, защото не ми беше приятно докторката, на която си плащам да ми се кара и да ми говори назидателно.
на Георгиева нямам координати, не съм чувала и отзиви за нея. Но след малко ще звънна на мой приятел лекар и ще го питам. ще ти докладвам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2008, 08:51:02 am »
Фоксче, изживяхме го това с истеричния рев във ваничката. Къпехме се известно време 3-мата в банята. Баща й я държи под душа, аз къпя доколкото е възможно. След около седмица правехме следното - пускаме душа, влизат с баща й залисваме, слагам ваничката и пробвам дали ще иска да седне в нея. Така, след около 15-ина дни отмина истерията. Сега си е същата щастливка в банята :lol: УСпех!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2008, 09:42:19 am »
Хм, и ние сме с момента на истерия в банята. Направо се дере,
а като и намокря главата, веднага се хваща за баща си и иска да излиза
от ваничката. Брех тия деца :?
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2008, 10:00:44 am »
Благодаря на всички, минавам на вариант Б - къпане с душа права, пък дано не я претрепя
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2008, 10:40:37 am »
Ние сме доста отдавна на този вариант, с джапанките е много смешна, щото само повтаря, че й били мокри. С миенето на главата все още имаме проблеми. Докато я сапунисвам й давам да държи слушалката на душа и си пръска по стените :lol:
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2008, 11:48:32 am »
Перденце
за сега от двама души никой не я е чувал д-р Георгиева.
знаеш ли поне в коя болница работи?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2008, 12:05:41 pm »
Перденце, д-р Георгиева не я знам, но аз ходих като бях бременна при д-р Кирилова. Много съм доволна, ако искаш мога да ти дам нейни координати.
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2008, 13:49:53 pm »
Благодаря ви маменца, вече имаме записан час  за 05.11 при д-р Георгиева.
Искаше ми се до Пловдив  :wink: да отидем, но за един ден е трудно. Първо там, а ако се наложат допълнителни изследвания с хоспитализация, ще се консултирам и в Пловдив.

Иначе днес е по добре детенце, но отново категорично отказва готвена храна, а е много гладен. Брей харектер има тва диване, ще пада от изнемога но няма да яде. :x

Ние сме доста отдавна на този вариант, с джапанките е много смешна, щото само повтаря, че й били мокри. С миенето на главата все още имаме проблеми. Докато я сапунисвам й давам да държи слушалката на душа и си пръска по стените :lol:

Ние от май месец се къпем така, като има едно стъплаце за баня за деца и той сяда на него докато сапунисвам главата. А каква веселба е със слушалката и пръска и се къпе и се опитва да пийне водица, абе с две думи цирк.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2008, 17:17:13 pm »
Слагам хавлиена кърпа на пода в банята, пляска с ръцете във водата наоколо, играе с душа, с играчки, става, сяда - голяма забава му е. Ваничката излезе вече от употреба.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2008, 17:49:59 pm »
Да споделя - чета "Тайната на щастливото детство" от Стив Бидълф, 10 лв.
От същия автор е и "Как се отглеждат момчета".
Харесват ми многото примери и истории, които се цитират, картинките също ги бива. Определено ми е полезна, хващам се, че опитвам да прилагам някои от методите, ама е доста трудно да се изкоренят навиците. Част от техниките съм ги виждала в действие при някои познати или роднини, ама по тяхно време не е имало популярна психология, явно отвътре им идва на хората, що тогава аз имам нужда да се самообучавам... Ще ми се да съм от онези забележителни родители, които децата хем уважават, хем ги смятат за най-добрите си приятели, които са забавни, информативни и съпреживяващи. Не бих отказала и един практически присъствен курс, да не говорим, че ми хрумна бизнес начинание, докато четях книгата :lol:

Вчера кандидатствах за нова работа за пръв път от 6 години. Старата фирма няма како да ми предложи, дори се притесниха, че ми е изтекло майчинството, щото няма какво да ме правят :lol:

Тази вечер ще се възползваме от промоцията на Cinema City - Двойна доза страх на цената на една:
http://sbnd-test.sbnd.net/aktualnosci.php?nid=710
Утре пък е дългоочаквания Open Fest: http://openfest.org/program2008
Пропуснах 2 години покрай Симеон, този уикенд ще наваксам :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2008, 18:44:56 pm »
Ани, аз също я взех тази книга - "тайната на щастливите деца". Дано успеем да ги ощастливим и нашите :lol: