0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2008, 08:51:02 am »
Фоксче, изживяхме го това с истеричния рев във ваничката. Къпехме се известно време 3-мата в банята. Баща й я държи под душа, аз къпя доколкото е възможно. След около седмица правехме следното - пускаме душа, влизат с баща й залисваме, слагам ваничката и пробвам дали ще иска да седне в нея. Така, след около 15-ина дни отмина истерията. Сега си е същата щастливка в банята :lol: УСпех!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2008, 09:42:19 am »
Хм, и ние сме с момента на истерия в банята. Направо се дере,
а като и намокря главата, веднага се хваща за баща си и иска да излиза
от ваничката. Брех тия деца :?
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2008, 10:00:44 am »
Благодаря на всички, минавам на вариант Б - къпане с душа права, пък дано не я претрепя
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2008, 10:40:37 am »
Ние сме доста отдавна на този вариант, с джапанките е много смешна, щото само повтаря, че й били мокри. С миенето на главата все още имаме проблеми. Докато я сапунисвам й давам да държи слушалката на душа и си пръска по стените :lol:
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2008, 11:48:32 am »
Перденце
за сега от двама души никой не я е чувал д-р Георгиева.
знаеш ли поне в коя болница работи?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2008, 12:05:41 pm »
Перденце, д-р Георгиева не я знам, но аз ходих като бях бременна при д-р Кирилова. Много съм доволна, ако искаш мога да ти дам нейни координати.
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2008, 13:49:53 pm »
Благодаря ви маменца, вече имаме записан час  за 05.11 при д-р Георгиева.
Искаше ми се до Пловдив  :wink: да отидем, но за един ден е трудно. Първо там, а ако се наложат допълнителни изследвания с хоспитализация, ще се консултирам и в Пловдив.

Иначе днес е по добре детенце, но отново категорично отказва готвена храна, а е много гладен. Брей харектер има тва диване, ще пада от изнемога но няма да яде. :x

Ние сме доста отдавна на този вариант, с джапанките е много смешна, щото само повтаря, че й били мокри. С миенето на главата все още имаме проблеми. Докато я сапунисвам й давам да държи слушалката на душа и си пръска по стените :lol:

Ние от май месец се къпем така, като има едно стъплаце за баня за деца и той сяда на него докато сапунисвам главата. А каква веселба е със слушалката и пръска и се къпе и се опитва да пийне водица, абе с две думи цирк.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2008, 17:17:13 pm »
Слагам хавлиена кърпа на пода в банята, пляска с ръцете във водата наоколо, играе с душа, с играчки, става, сяда - голяма забава му е. Ваничката излезе вече от употреба.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2008, 17:49:59 pm »
Да споделя - чета "Тайната на щастливото детство" от Стив Бидълф, 10 лв.
От същия автор е и "Как се отглеждат момчета".
Харесват ми многото примери и истории, които се цитират, картинките също ги бива. Определено ми е полезна, хващам се, че опитвам да прилагам някои от методите, ама е доста трудно да се изкоренят навиците. Част от техниките съм ги виждала в действие при някои познати или роднини, ама по тяхно време не е имало популярна психология, явно отвътре им идва на хората, що тогава аз имам нужда да се самообучавам... Ще ми се да съм от онези забележителни родители, които децата хем уважават, хем ги смятат за най-добрите си приятели, които са забавни, информативни и съпреживяващи. Не бих отказала и един практически присъствен курс, да не говорим, че ми хрумна бизнес начинание, докато четях книгата :lol:

Вчера кандидатствах за нова работа за пръв път от 6 години. Старата фирма няма како да ми предложи, дори се притесниха, че ми е изтекло майчинството, щото няма какво да ме правят :lol:

Тази вечер ще се възползваме от промоцията на Cinema City - Двойна доза страх на цената на една:
http://sbnd-test.sbnd.net/aktualnosci.php?nid=710
Утре пък е дългоочаквания Open Fest: http://openfest.org/program2008
Пропуснах 2 години покрай Симеон, този уикенд ще наваксам :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2008, 18:44:56 pm »
Ани, аз също я взех тази книга - "тайната на щастливите деца". Дано успеем да ги ощастливим и нашите :lol: