0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #40 -: Октомври 28, 2008, 15:45:40 pm »
Здравейте и от нас.
Здраве и усмивки за всички през седмицата.


Ние сме болни, все още "умуват" тук един или два вируса са, така че от днес не е и на ясла. Така или иначе бях решила, до РД да починем уж да сме здрави, но ... :?

Някой да е давал Саностол пробиотик или друг вид такъв? Отзиви?Коментар?

Честито християнче Мише, бог да го пази.

Гери радвам се за добрите новини.

Васе мила, видях ти дъщерята, ти видя моя синковец. И да скрия и да се правя на разсеяна, докато не направи това което си науми, се изтормозваме взаимно.
Оставям го да прави каквото пожелае даже твърде често, дори и с опасни предмети, е не чак толкова, но наблюдавам внимателно.
До характер и инат е на детето. При едни се получава при друг не.
Понеже бабите, тати и дядо все не му одисват и дават да прави "забранени" неща, сега повтаря само НЕ. Каквото и да го попиташ, всичко е НЕ.
Немога да го оставя да ръфа боклуците навън, за да се откаже да го прави. Виждам, че се забавлява да го гоня и вадя фаса, но оставя ли го го дъвче. Еми не мога да не кажа НЕ, на моменти и удрям през ръцете. Той много добре знае, но ме провокира постоянно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #41 -: Октомври 28, 2008, 15:49:54 pm »
Здравейте момичета,
Мише, честито християнче.
 Доста отдавна не съм имала възможност да пиша, само наминавах да ви чета защото при нас се завъртя един кръг от проблеми от който доскоро неможехме да излезем, но добре че бяха свързани с къщата ни а не с детенцето. Ние растем вече сме на 5 месеца и скоро като навършим 6 ще започнем със захранването. Така съм се оплела като пиле в калчища с това захранване. Тук в Канада задължително се започва(така съветват педиатрите и тукашните книжки) с оризова каша(rice cereal) и после с даване на зеленчук и после плод. Имам още няколко седмици на разположение да се информирам за захранването но незнам защо ми е притеснено. Чета от вас момичета колко са скъпи памперсите при вас, аз за кутия от 156 памперса давам 35$. Пюренцата са между 50 до 75 цента едното. Това е за сега от нас, много ми се иска по често да се включвам във седмичната темичка дано успея, но и часовата разлика от 8 часа доста ме обърква. Пожелавам ви седмица изпълнена само с хубави емоции и се радвайте на хубавото време. Тук отдавна е 2 градуса, дори падна първия сняг.
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #42 -: Октомври 28, 2008, 20:43:21 pm »
Понеже коментирахте възпитанието, ето нещо близко по съдържание:

http://lifestyle.msn.com/your-life/family-parenting/articleab.aspx?cp-documentid=8327127&GT1=32020
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #43 -: Октомври 28, 2008, 22:15:46 pm »
хм нямама ми го поста  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #44 -: Октомври 28, 2008, 22:59:51 pm »
Здравейте и от нас.
Здраве и усмивки за всички през седмицата.


Ние сме болни, все още "умуват" тук един или два вируса са, така че от днес не е и на ясла. Така или иначе бях решила, до РД да починем уж да сме здрави, но ... :?

Някой да е давал Саностол пробиотик или друг вид такъв? Отзиви?Коментар?

Честито християнче Мише, бог да го пази.

Гери радвам се за добрите новини.

Васе мила, видях ти дъщерята, ти видя моя синковец. И да скрия и да се правя на разсеяна, докато не направи това което си науми, се изтормозваме взаимно.
Оставям го да прави каквото пожелае даже твърде често, дори и с опасни предмети, е не чак толкова, но наблюдавам внимателно.
До характер и инат е на детето. При едни се получава при друг не.
Понеже бабите, тати и дядо все не му одисват и дават да прави "забранени" неща, сега повтаря само НЕ. Каквото и да го попиташ, всичко е НЕ.
Немога да го оставя да ръфа боклуците навън, за да се откаже да го прави. Виждам, че се забавлява да го гоня и вадя фаса, но оставя ли го го дъвче. Еми не мога да не кажа НЕ, на моменти и удрям през ръцете. Той много добре знае, но ме провокира постоянно.

Вадя го, че явно с базата днес пак има проблеми - и други хора се оплакваха :(
На въпроса - давала съм Саностол, доволна бях, че прояде, пак ще взема, мерси, че ме подсети :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2008, 06:10:19 am »
Аз чета една книга за позитивното възпитание до 3 години. Та там е обърнато внимание точно на думичката "Не". Според автора това е абстрактно понятие, което детето не може да разбере. Не върши работа и пляскането през ръчичките. Нашите забрани водят единствено до научаване на детето да казва 'Не". Правилният подход е отвличане на вниманието. Наблюдаваме внимателно и когато детето вземе или се приближи до опасен или забранен предмет, безмълвно го заместваме с по-подходящ предмет. След няколко повторения детето ще разбере, че не трябва да играе с него.
Разбира се, все още не мога да гарантирам дали действа :wink: Все пак съм решила да пробвам да се придържам към съветите в книгата.
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 06:17:20 am от Stivarip »
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2008, 08:00:43 am »
Благодаря ти Ани  :D

Не става въпрос обаче за Саностол сироп витамини, а за Саностол Пробиотик
Няма го Бърди за да разбера какво е неговото мнение, обаче мисля да го пробвам, но преди това естествено търся отзиви. Тук две педиатърки го изписват задължително когато се налага лечение с антибиотик.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #47 -: Октомври 29, 2008, 10:08:08 am »
Еееее, писах, писах и няма нищо.

Стиварип,
би ли споделила, коя е книгата, защото определено ме заинтригува. тези теории ми ги е разяснявал и мъжът ми, а и в "часът на мама" са коментирани. Спомням си примера, според който не бива да казваме "Не бягай", защото до детето достига само "бягай". Затова би трябвало да кажем "върви бавно".

Съни,
завиждам ви за цените на пелените и на пюретата. Тук пюретата на Хип са по 2лв.
И аз захраних с оризова каша, след това - плодове, а след това зеленчук.

Да оздравяват Симеон, Мишко и Тони!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #48 -: Октомври 30, 2008, 00:15:06 am »
mishanta, Честито ви християнче! Да ви е живо и здраво!

Юлия от неделя е с хрема и се гледаме в къщи с двете деца! За капак баща и тази сутрин замина в командировка, но добре че е кратка и утре се връща. Но абелязвам, че се справяме по-лесно от предишните пъти. От една страна бебето расте, от друга Юлия също расте и си променя отнощението към бебето. Гали го, иска да го прегръща, люлее столчето за кола, в която понякога го слагам като плаче или като искам да свърша нещо, а на Александра не и се стои в креватчето. Обаче днес Юлия ми изплащи страхотно. Има едно кафе, в което едната и баб я водеше, докато беше при нас да ми помага след раждането и сега всеки път като го монем покрай него, Юлка ме кара да сядаме и да пием сок. Няма как да избегнем минаването, че е тоно на входа на яслата от която взима храна. Днес бебето ревна в количката и аз скоростно взех да прибирам някой неща в чантата. Това ми отне няколко секунди, но като се обърнах я видях да тича към улицата, по която в този момент минаваше кола, отгоре на всичко изскочи пред паркирла кола и шофьора можеше и да не я забележи. Добре че от другата страна на улицата има училище, та по този повод има и много легнали полицаи. ТОва ще ми е за урок.Обмислям как да ходи вързана за мен по улиците ама тя каквото е диване няма да се съгласи.
Относно даването на телефони и дистанционни, откакто почнахме да и даваме да ги пипа, тя загуби всякакъв интерес към тях като играчки. Но тази вечер например си говори поне 15 мин с баща си по телефона.


Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #49 -: Октомври 30, 2008, 06:49:24 am »
Габи, малката палавница яко те е стреснала :?

Миленка, книгата е Позитивно възпитание през първите три години. Някои съвети ми се струват доста трудно приложими, но определено си струва да се пробва този подход.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #50 -: Октомври 30, 2008, 10:10:31 am »
Стиварип,
благодаря ти, мила. :) Ще си купя книгата. Струва ми се, че от сега допускам някои грешки.
За телефоните - Миша си има като нашите телефони, приличат досущ на истински, но са макети. За дистанционното - давам и го, може би е грешка от моя страна, а тя без да съзнава ми сменя каналите или включва телевизора. :lol:

Габи,
дано нямаш повече такива стресови ситуации.

П.П. Миша от вчера е с обеци. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #51 -: Октомври 30, 2008, 10:29:36 am »
Ох Габи, дано да не се повтаря тая ситуация. А за връзването пробвай, но мойто диване дето е по малко и дума не дава да става за каишка, а и за ръка не винаги иска да я водя, та ще видя после как ще се оправяме.

Дистанционно и аз давам, но това на DVD-то, че ние с него трудно го включваме, тъй че все едно е играчка, ако го хвърли обаче веднага и се отнема. Телефон има детски и той приличаш на истински и сега на моменти се мотае с него опряла го до ухото си. Иначе при нас действа подхода на Фуси (ако не бъркам), с дефиниране на някои неща като "ОХ", но трябва да съм ги обявила за такива още преди да ги е разучила. Примерно, за контактите знае че са "Ох" и като се приближи до някой го сочи с пръст и вика "ох", същото е с кактусите, обаче копчетата на телевизора вече ги е пипала и сега и казвам, че са "ох" и плясвам и леко през ръцете, ако пипне, но ефект никакъв.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #52 -: Октомври 30, 2008, 10:35:30 am »
Да ви кажа какво се получи при нас по повод контактите специално - ами започна да им обръща внимание, откакто баща й реши, че трябва да сложи предпазни капачки и сега постоянно дебне да ги маха. 8)
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #53 -: Октомври 30, 2008, 13:07:09 pm »
Аз преди давах и дистанционните от телевизорите и нашите телефони, имат тук-таме резки от зъбките, изгриза нулата на телефона на баща си, защото му е пластмасова клавиатурата, но сега вече не ги поглежда. От любими играчки се превърнаха в незабележими предмети. Сега е на вълна четки за зъби, гледа ме като под хипноза, докато се мия. Има си вече и той, но му я давам само в краен случай за успокоение, че да не стане безинтересна, докато дойде време да я ползва.
А иначе откакто ходи за една ръка, сложихме и капачки на контактите, но от тези, в които могат да се включват уреди. Надявам се, че няма да може да ги маха, защото дори на нас ни е трудно да ги извадим. 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #54 -: Октомври 30, 2008, 14:04:50 pm »
Гери, радвам се, че всичко е наред с Ели!
Другите болничета да оздравяват бързо!

За положителното възпитание - д-р Додсън пише в "Изкуството да бъдеш родител" да се ограничат до минимум нещата, за които казваш "не", а когато все пак е нужно, да започнеш с обяснение за какво служи това, така че детето да не чуе първо "не". Например, "Контактът е за включване на музиката, а не за бъркане вътре". Това все по-често работи с младия мармот, ама и той вече расте и се очовечва, та може и от това да е. 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #55 -: Октомври 30, 2008, 18:38:44 pm »
...Относно даването на телефони и дистанционни, откакто почнахме да и даваме да ги пипа, тя загуби всякакъв интерес към тях като играчки. ...

Точно този ефект имаше и при нас. И изобщо не е чудно. Все пак децата опознават света. А какво по-интересно от нещо неопознато  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2008, 19:05:44 pm »
Здравейте мамита имам молба и по специално от варненки.
Поради храносмилателните проблеми на Тони от рождение, за пореден път ни пращат при гастроентеролог. Препоръчаха ми д-р Георгиева, някой да има координати?Отзиви?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #57 -: Октомври 31, 2008, 07:53:26 am »
Здравейте, идвам пак за съвет  :oops:. Преди три дена Дара се подхлъзна във ваничката - хванахме я и нищо не й стана, но от тогава като я сложим във ваната да я къпем настава такъв рев и истерия... нищо не помага - играчки, занимавки, дори душа й дадох да си играе - тя много си падаше по него. Реве, та се дере. Чудех се дали няколко дни да не я къпя права в душ-кабината или да продължа с ваната докато й мине. Моля препатилите за съвет. А, забравих - косата й я мия на чешмата още и там рев няма. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2008, 08:14:56 am »
Фоксче, аз миех главата на Кари като я придържах през гърдите, а тя гледа надолу. Като започна да става студено, една вечер тя много се изнерви, защото не бях съобразила за колко време ще се стопли стаята. Когато накрая започнахме с банята, Кари вече хленчеше. В резултат на това смръкна вода, задави се и настана страшен рев. След това само като я наведях в коритото за къпане, започваше да реве. В същата поза мием дупето в легена, но там кротува. Една седмица къпех само на стойката и пробвах пак с лице надолу. Пак ревеше. И така правех паузи по 7-10 дни и пробвах пак. Може би след около месец забрави.
Моят съвет е да пропускате плашещия елемент докато го забрави. Не се притеснявай. Временно е :wink:
Re: Седмица 27.10.- 02.11. Хубава да е !
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2008, 08:38:33 am »
Перденце,
и аз като твоя Тони съм с доста проблемен стомах (хронично заболяване) и бях пациентка на д-р Цвета Балева - гастроентеролог. Кабинетът и е в Дом Младост. Но Балева е малко груба, не е човечна. Аз затова на времето си занемарих лечението, защото не ми беше приятно докторката, на която си плащам да ми се кара и да ми говори назидателно.
на Георгиева нямам координати, не съм чувала и отзиви за нея. Но след малко ще звънна на мой приятел лекар и ще го питам. ще ти докладвам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)