0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #660 -: Януари 19, 2009, 17:46:29 pm »
"Дъщеря ми получава ларингоспазми след продължителен плач."
Това нито съм виждал, нито съм чувал че е възможно.
Все пак пресипване на гласа не е ларингоспазъм.

Може да има рецидивиращи ринити... не е нещо необичайно.

Забелязах,че именно след продължителен плач се появява сухата,лаеща кашлица.
Благодаря за отговора!
Предполагам,че нищо не мога да направя срещу тези ринити,още повече като профилактика.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #661 -: Януари 19, 2009, 18:44:01 pm »
Цитат
от известно време при първото пишкане на дъщеря ми сутрин,започва да и пари и да плаче.след това и минава и няма проблеми през деня.като това не се случва всяка сутрин,а примерно един,два,три пъти в месеца.мислех си ,че ако е цистит или бактерии,нещата без лекуване щяха да се задълбочат.да,но това парене се повтаря от доста време

Цитат
здравейте,това ми беше питането на скоро.правихме изследвания на урина,стерилна и нормална-всичко е наред,няма бактерии.ходихме на ехограф-всичко е добре,освен леко удебелена стена на пикочния мехур-5-5,5мм.изписаха ни единствено имунобор уро.скоро не е имало парене,но забравих да спомена другия проблем-след сутрешното изпишкване,когато сме се подсушили и опасали,започва да изтърва по няколко капки урина и мокри леко бельото.това повече през деня не се случва и така до следващия път,да речем след седмица,пак при сутрешното уриниране.имате ли идея на какво може да се дължи това и какво да правя?при всички случаи, мисля че не е нормално...
докторе,към уролог или нефролог да се насоча?и това изтърване на капки урина ,може ли да се дължи на удебелената стена на пикочния мехур?притеснена съм да няма увреждания,които не се виждат на ехограф
Това са данни за цистит.
Кой лекува детски цистит в Бг? ;) ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #662 -: Януари 19, 2009, 18:45:37 pm »
"Дъщеря ми получава ларингоспазми след продължителен плач."
Това нито съм виждал, нито съм чувал че е възможно.
Все пак пресипване на гласа не е ларингоспазъм.

Може да има рецидивиращи ринити... не е нещо необичайно.

Забелязах,че именно след продължителен плач се появява сухата,лаеща кашлица.
Благодаря за отговора!
Предполагам,че нищо не мога да направя срещу тези ринити,още повече като профилактика.

Възможно е да се дави при плач (или след).
Не е необичайно това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #663 -: Януари 19, 2009, 19:08:36 pm »
Цитат
Това са данни за цистит.
Кой лекува детски цистит в Бг?  ?
добре е ако е цистит,но за толкова време без лечение нямаше ли да се усложнят нещата.сега педиатър ми говори за voiding dysfunction и редица изследвания.притеснявам се и незнам какво да правя...
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #664 -: Януари 19, 2009, 22:31:39 pm »
Здравейте д-р Бърди! Детенцето ми вече на 1год.и 7м. поддържаше упорито температура над 39 от понеделник вечерта до петък. Във вторник вечерта педиатърката ни изписа Аугментин,но до петък по никакъв начин неможах да сваля високата Т. В четвъртък я заведох при друг педиатър и на УНГ да изключа ушна инфекция,и ми казаха ,че е рано да и се смени лечението. Беше ни назначена само урина ,която показа завишени левкоцити ,албумин и ацетон и ни пратиха в болница.  Там не ни приеха ,защото не било минало достатъчно време от както пием АБ и нищо не можело да се направи освен да се чака да подейства т.е повтори се същото от предния ден.  Видимо детенцето ми беше доста зле дори ми се стори ,че има нещо като тикове с очичките и устата,но си ни изпратиха с думите да я наблюдавам и ако се влоши пак да я водя. Веднага потърсих нашата педиатърка и тя ми каза да взема Рингер и да започна да я оводнявам. Още в събота Т започна да спада и Диди доби цвят(иначе беше много бяла)Днес бяхме отново на преглед и ни назначиха ПКК ,и след нея ни изписаха нов АБ Клацид ,защото утайката е 43 Какво значи тази висока утайка и какво мога да направя още за да съм сигурна че лечението е правилно . Освен висока  температура нищо друго не е имало като кашлица ,хрема и т.н Сега е и много подсечена и ми обясниха че е от АБ и е нормално ,но как да облекча детето от тези "нормални"неща.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #665 -: Януари 19, 2009, 22:44:02 pm »
Не мога да кажа. Нищо съществено не е направено за да се уточни причината за температурата-даден е АБ "на сляпо", което не е необичайно, но поне да има предварителна диагноза.

Високото СУЕ е белег на инфекция, по принцип.
Но са нужни общи кръвни изследвания, изследвания на урина, преглед на ушите.
Стреп-тест, ако е възможно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #666 -: Януари 19, 2009, 22:47:00 pm »
Цитат
Това са данни за цистит.
Кой лекува детски цистит в Бг?  ?
добре е ако е цистит,но за толкова време без лечение нямаше ли да се усложнят нещата.сега педиатър ми говори за voiding dysfunction и редица изследвания.притеснявам се и незнам какво да правя...
Аз бих:

*първо-измил внимателно, давайки повече течности за ден,два, спирайки всякакви "сокчета" (ако пие).
*бих направил качествени посявки на урина и общо изследване на урина.
*бих дал обикновен АБ-ден,два след началото му всички симптоми би трябвало да отзвучат.

След това бих оценявал възможността за "екзотични" диагнози.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #667 -: Януари 19, 2009, 23:08:46 pm »
Не мога да кажа. Нищо съществено не е направено за да се уточни причината за температурата-даден е АБ "на сляпо", което не е необичайно, но поне да има предварителна диагноза.

Високото СУЕ е белег на инфекция, по принцип.
Но са нужни общи кръвни изследвания, изследвания на урина, преглед на ушите.
Стреп-тест, ако е възможно.
Благодаря Ви, доктор Бърди!Днес не пуснахме урина защото педиатърката ми каза ,че резултата няма да е реален за това ,че е подсечена .За инфекция и тя се съмнява ,но очевидно не прави достатъчно да разберем каква.Ушичките и гледаха в четвъртък и не откриха нищо,водих я при лекар УНГ Този Стреп- тест как се прави?Утре вечер съм взела час за друг педиатър ,да се консултирам ,че ме плаши това назначаване на още АБ без диагноза.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #668 -: Януари 19, 2009, 23:21:04 pm »
Вие вече посетихте 3 педиатъра-има ли нужда от още? 8O
Само до объркване води това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #669 -: Януари 19, 2009, 23:52:03 pm »
Така е ,но се надявам наистина да попадна на лекар,който ще търси причината и ще ни назначи нужните изследвания,а не да ми се казва да чакам да подейства АБ и да се измъчваме с детенце ,трудно ми е да я гледам ,че страда.Но явно тук намирането на точния доктор е "мисия невъзможна" ,поне ще опитам.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #670 -: Януари 20, 2009, 08:44:40 am »
Здравейте Докотре

Искам да Ви попитам  млечните каши на Хумана с АМ ли са и коя  марка млечни каши са с АМ .


Предварително благодаря
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #671 -: Януари 20, 2009, 08:46:40 am »
Здравейте,доктор Бърди!Отдавна на съм Ви писала,но ето,че пак имам нужда от професионалния Ви съвет.Преди 2 седмици голямата ни дъщеря(4г)вдигна Т около 38.Беше при баба си и затова не я заведохме на лекар веднага.Първия ден беше без други симптоми,сваляха Т-та с Панадол.На 2-я ден се появи повръщане и разтройство,Т-та отмина.Започнахме с Хидрасек и Вомитосхил.Повръщането спря,разтройството започна да се повлиява.Това става на 3я и 4я ден.На 5я пак вдига Т,започват болки в стомаха,газове и разтройство.На 6я ден я заведохме на лекар.Оказва се,че корема се е подул от газове и с Еспумизан болките минават(чуваше се как червата й пукат,много я болеше корема).През тези дни тя почти нищо не е яла(основно малко хляб,сирене и мнооого вода)Значи,заболяването било вирусно и ни изписаха Суметролим(2 пъти по 7мл за 6 дни)Повече Т не вдигна,но леко разтройство имаше до 5я ден след прегледа(ходеше по 2 пъти на ден)Педиатъра каза да е на строга диета,но ми беше невъзможно да я лишавам от някои неща(гледам и дете на 1г. и немога да давам на едното да яде,а другото да гледа)Придържах се към ориз и картофи и на своя глава й давах Хидрасек.Така всичко отмина на 6я ден от приема на Суметролим(общо за 12 дни от началото).След което другата ни дъщеря вдигна Т.Педиатъра й изписа Клацид,ако подължи Т-та(други симптоми нямаше).Но тя не вдигна повече и не й купих антибиотика.Но започнах да й давам Суметролим и Еспумизан,защото по същия начин й пукаха червата,хващаше се за коремчето и се присвиваше,вечер спеше неспокойно и пръцкаше)Значи-4 дни така,разтройство и повръщане не се появиха.Но стана нещо неочаквано-снощи голямата дъщеря пак вдигна Т 38,без други симтоми.Ще я заведа следобед на преглед,но ме притеснява факта,че,може би,не я лекуваме правилно.Според вас,трябва ли да направим някакви изследвания и как да постъпя въобще(объркана съм,нямам пълно доверие на нашия педиатър)Извинявам се за ужасно дългото обяснение,но исках да Ви спомена за всичко и не можах да бъда по-кратка.Само да вмъкна,че и двете преболедуваха от варицела преди Коледа.Благодаря предварително за добрината и отзивчивостта Ви!Лек ден!
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 09:05:19 am от nimikra »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #672 -: Януари 20, 2009, 09:46:31 am »
От прегледа за втората температура излезе че детето е болно от?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #673 -: Януари 20, 2009, 09:47:46 am »
Здравейте Докотре

Искам да Ви попитам  млечните каши на Хумана с АМ ли са и коя  марка млечни каши са с АМ .


Предварително благодаря
Това е без значение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #674 -: Януари 20, 2009, 09:55:20 am »
За Т-та,която вдигна снощи не съм я водила на преглед,още спи.Снощи имаше и леко разтройство.Каза,че пак я е заболял малко корема.Няма други симптоми и се опасявам,че ще ни изпишат антибиотик(а дали има нужда?)Дали я повтаря,защото не е лекувана правилно?Въпроси...въпроси....


Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #675 -: Януари 20, 2009, 12:10:20 pm »
Докторе да Ви попитам  мислите ли че все още имаме рефлукс при положение че за разлика отпреди сега вече 10 дни
 не повръща   не се оригва   не кашля през деня или може де се случи да се изкашля но не всеки ден    през нощта  кашлицата намаля т.е по- рядко  и не е толкова дълбока ,

 но  на езика й има като с бял тебешир написано V и така си стои според вас това налеп ли е тези две бели чертички на римско пет
 какво означава това - значи ли че има рефлукс или проблем със стомаха


Предварително благодаря
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #676 -: Януари 20, 2009, 18:56:27 pm »
Здравейте, докторе!
Днес бяхме на контролен преглед. Преди седмица писах за хрема. Разминахме се само с нея. Явно помогнаха капките на УНГ-то с коларгол и тобрин. Секрет вече почти няма. По неволя направих и компромис със себе си /и вашите съвети/ и капах веднъж дневно затоплен зехтин в ушите. Резултата днес след прегледа - в дясното ухо няма "ушна кал", в дясното има още и да продължавам със зехтина. Пояснение - страх ме е от прилагането на това Ауди шпрей, защото според мен разствора излиза под голямо налягане , а и на листовката пише че е за деца над 6 годишна възраст. Предлагат се други препарати на бг-пазара, но пак съм скептична.
Та УНГ-то каза от днес след седемдневно лечение да спра с капките и единствено да промивам със Стеримар. Обяви детето за здраво.
Питането ми е: предстои ни да сложим втората доза Превенар. Може ли и дали е необходимо преди това да вземем МБ?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #677 -: Януари 20, 2009, 19:11:21 pm »
Докторе, прочетох пак по-горе за "сокчетата". Да не се дават, ОК, ама докога? Нали цитрусите са полезни - не може ли да се дава прясно изцеден сок? Или витамините не се запазват след изцеждането?

Знаете колко много Ви благодаря, нали?  :D
Поздрави & хубава вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #678 -: Януари 20, 2009, 19:32:40 pm »
Здравейте, докторе!
Днес бяхме на контролен преглед. Преди седмица писах за хрема. Разминахме се само с нея. Явно помогнаха капките на УНГ-то с коларгол и тобрин. Секрет вече почти няма. По неволя направих и компромис със себе си /и вашите съвети/ и капах веднъж дневно затоплен зехтин в ушите. Резултата днес след прегледа - в дясното ухо няма "ушна кал", в дясното има още и да продължавам със зехтина. Пояснение - страх ме е от прилагането на това Ауди шпрей, защото според мен разствора излиза под голямо налягане , а и на листовката пише че е за деца над 6 годишна възраст. Предлагат се други препарати на бг-пазара, но пак съм скептична.
Та УНГ-то каза от днес след седемдневно лечение да спра с капките и единствено да промивам със Стеримар. Обяви детето за здраво.
Питането ми е: предстои ни да сложим втората доза Превенар. Може ли и дали е необходимо преди това да вземем МБ?
Поставете Превенар. С оглед състоянието на лабораториите... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #679 -: Януари 20, 2009, 19:33:55 pm »
Докторе да Ви попитам  мислите ли че все още имаме рефлукс при положение че за разлика отпреди сега вече 10 дни
 не повръща   не се оригва   не кашля през деня или може де се случи да се изкашля но не всеки ден    през нощта  кашлицата намаля т.е по- рядко  и не е толкова дълбока ,

 но  на езика й има като с бял тебешир написано V и така си стои според вас това налеп ли е тези две бели чертички на римско пет
 какво означава това - значи ли че има рефлукс или проблем със стомаха


Предварително благодаря

Моля щом детето вече е добре, оставете го на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.