0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #200 -: Юни 23, 2009, 21:51:30 pm »
Обадих се на д-р Тодорова .Попита ме дали няма бременност -щом така е ниска с-ста-за съжаление -не защото преди дни  беше цикъла ми.
Каза ми за две седмици  да спра тироксина   ,после да започна по 25 през ден .Да пусна ново изследване и тогава може и да направим консултация-тя до 6.07  ще отсъства.


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #201 -: Юли 11, 2009, 13:16:27 pm »
Значи при бременност стойността на ТСХ пада така ли? Аз си мислех че при бременност , стойността на ТСХ се покачва...
Питам тъй като правихме ин витро и имах положителен кръвен тест ,но точно тогава си пуснах ТСХ и ако се мени при бременност , то тази стойност в момента може да не е реална.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #202 -: Юли 11, 2009, 13:55:58 pm »
Обадих се на д-р Тодорова .Попита ме дали няма бременност -щом така е ниска с-ста-за съжаление -не защото преди дни  беше цикъла ми.
Каза ми за две седмици  да спра тироксина   ,после да започна по 25 през ден .Да пусна ново изследване и тогава може и да направим консултация-тя до 6.07  ще отсъства.
Надявам се, нещата вече са се подредили при теб Нимика. Ако си с Хашимото, за съжаление TSH ще "танцува". Но всъщност е добре, когато не се налага да пием хапчета, нали :) Пожелавам ти бързо да се стабилиза нивото, за да си по-спокойна.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #203 -: Юли 11, 2009, 13:58:25 pm »
Значи при бременност стойността на ТСХ пада така ли? Аз си мислех че при бременност , стойността на ТСХ се покачва...
Питам тъй като правихме ин витро и имах положителен кръвен тест ,но точно тогава си пуснах ТСХ и ако се мени при бременност , то тази стойност в момента може да не е реална.

Да стойностите на хормони при бременност и месец-месец и половина след това не могат да се разглеждат за постоянни. И на мен са ми казвали, че ТСХ по време на бременност пада :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #204 -: Юли 11, 2009, 14:22:11 pm »
Значи при бременност стойността на ТСХ пада така ли? Аз си мислех че при бременност , стойността на ТСХ се покачва...
Питам тъй като правихме ин витро и имах положителен кръвен тест ,но точно тогава си пуснах ТСХ и ако се мени при бременност , то тази стойност в момента може да не е реална.

Да стойностите на хормони при бременност и месец-месец и половина след това не могат да се разглеждат за постоянни. И на мен са ми казвали, че ТСХ по време на бременност пада :)
хм , защото Начев ми каза ,че ако има бременност , дозата на л-тироксина се променя т.е. увеличава. Ако ТСХ пада , защо е нужно увеличаване на л-тироксина?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #205 -: Юли 11, 2009, 15:02:17 pm »
Обадих се на д-р Тодорова .Попита ме дали няма бременност -щом така е ниска с-ста-за съжаление -не защото преди дни  беше цикъла ми.
Каза ми за две седмици  да спра тироксина   ,после да започна по 25 през ден .Да пусна ново изследване и тогава може и да направим консултация-тя до 6.07  ще отсъства.
Надявам се, нещата вече са се подредили при теб Нимика. Ако си с Хашимото, за съжаление TSH ще "танцува". Но всъщност е добре, когато не се налага да пием хапчета, нали :) Пожелавам ти бързо да се стабилиза нивото, за да си по-спокойна.

Спраях тироксина за две седмици  ,пуснах ново изследване -с-ста е 2  .Другата седмица ще пусна пак  и  следва  преглед при ендокринолог ,но според мен онази невероятно ниска с -ст /0.02  8O /  е лабораторна грешка-за две седмици без тироксин едва ли е могло да скочи пък толкова  /0.02 на 2 / .
« Последна редакция: Юли 11, 2009, 15:12:39 pm от nimika »


*

    bebsun

Re: Л-Тироксин
« Отговор #206 -: Юли 11, 2009, 19:19:46 pm »
Здравейте, момичета :)

Чак сега откривам темата ви и се радвам, за което. Аз също съм пациентка на Д-р Тодорова и то от 6 години вече. С Хашимото съм и хипофункция.

Последният преглед беше ок, февруари месец но ми стана странно, че ми каза следващ преглед чак след година. Рано ми е за забременяване, на 24 съм. Затова хормоните обикновено ги следя на 3 месеца, явно от бързането е пропуснала да ми каже да си ги пускам.  osi_10

Това, което в момента ме притеснява е, че жегите ми се отразяват все по- зле, всяка година става по- тежко. Потя се много + главоболие всеки ден.  :( Мислите ли, че може да е от прекалено висока доза на Тироксина? В момента съм на 125, не съм я сменяла от доста време.
Ще си пускам излседвания тези дни, че май преди това няма много смисъл да се чувам с Тодорова. Или да и звънна да я питам кои хормони точно да пусна?  :?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #207 -: Юли 13, 2009, 00:42:22 am »
Значи при бременност стойността на ТСХ пада така ли? Аз си мислех че при бременност , стойността на ТСХ се покачва...
Питам тъй като правихме ин витро и имах положителен кръвен тест ,но точно тогава си пуснах ТСХ и ако се мени при бременност , то тази стойност в момента може да не е реална.

Да стойностите на хормони при бременност и месец-месец и половина след това не могат да се разглеждат за постоянни. И на мен са ми казвали, че ТСХ по време на бременност пада :)
хм , защото Начев ми каза ,че ако има бременност , дозата на л-тироксина се променя т.е. увеличава. Ако ТСХ пада , защо е нужно увеличаване на л-тироксина?

Д-р Начев ,естествено, си е прав, аз съм оплескала нещата.
Естествено, че по време на бременност скача ТСХ, а ФТ3 и ФТ4 падат, и че дозата л-тироксин трябва да се вдигне.
При тиреоидит на Хашимото обаче може да се случи и обратното след първите месеци...
Благодаря, Роси!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #208 -: Юли 13, 2009, 00:47:28 am »
С Хашимото съм и хипофункция.


Това, което в момента ме притеснява е, че жегите ми се отразяват все по- зле, всяка година става по- тежко. Потя се много + главоболие всеки ден.  :( Мислите ли, че може да е от прекалено висока доза на Тироксина? В момента съм на 125, не съм я сменяла от доста време.
Ще си пускам излседвания тези дни, че май преди това няма много смисъл да се чувам с Тодорова. Или да и звънна да я питам кои хормони точно да пусна?  :?

Задължително при смяна на топло/студено полугодие и обратното се прави контролно изследване и се коригира дозата. Обикновено, през лятото дозата л-тироксин, която приемаме е по-ниска.
Пусни си ТСХ. Имах подобни оплаквания, точно когато се установи, че ТСХ ми е паднало и съответно дозата ми е висока. Последва намаляване на дозата.
Направи си изследването. Дозата е добре да обсъдиш с ендокринолога.
« Последна редакция: Юли 13, 2009, 00:48:59 am от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #209 -: Юли 13, 2009, 13:59:57 pm »
здравейте дами.. сега да питам и аз нещо.май месец тсх ми беше 0.78, преди седмица е 0.40.Чувствам се идеално.Докторът ми каза че няма проблем особенно след като искам бременност.Май месец ми беше първо изследване след назначаване на дозата 100мг.Каза ми да си следя тсх със свободен хормон и така- аз следя тсх и двата свободни си пускам.Всички в норми ,екстра.Ама чета ,че повечето се влияят от температурата.Добре, аз нямам жлеза,изцяло я замествам с хапченца... трябва ли да очаквам да имам промени на дозата зима и лято.В смисъл драстични промени..
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #210 -: Юли 13, 2009, 20:16:01 pm »
Така...при мен отново проблем :?
Днес пуснах ТСХ и О, Изненада!!! ТСХ 3.11
Преди 35дни ми беше предишното изследване и беше 1.03.
Последните 10дни бях на схема 25-25-50 по мое усмотрение, като Тодорова ми беше казала, че ще мина на този прием, ако стойностите ми продължат да спадат. Но аз нямах възможност да пусна изследването преди 10дни и го смених сама :? на тази схема, а може би не е трябвало. И ето сега последиците.
Тъй като цикъла трябва да НЕ ми дойде след 1-2дни, та се питам ако случайно съм бременна възможно ли е стойностите да са толкова високи заради това?:wink:
Или хормоните ми вече са откачили тотално и за един месец се е вдигнал с 2 единици?Моля ви, момичета, помагайте.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #211 -: Юли 14, 2009, 16:22:40 pm »
Тъй като цикъла трябва да НЕ ми дойде след 1-2дни, та се питам ако случайно съм бременна възможно ли е стойностите да са толкова високи заради това?:wink:
Или хормоните ми вече са откачили тотално и за един месец се е вдигнал с 2 единици?Моля ви, момичета, помагайте.[/color]

При мен ТСХ се повиши в първите 3 месеца от бременността. В последното тримесечие пък паднаха до долната граница и постепенно ми спряха Еутирокс-а. Сега 8 месеца след като родих стойностите на ТХС се качиха на 7.80 и пак съм на Еутирокс схема 50мг - 75мг -50мг и така... В жегата обаче ги оставих само на 50мг и 45 дни след това стойностите на ТСХ са ми 5.19. В четвъртък съм на контрола може би ще корегира дозата която съм си назначила ;)
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #212 -: Юли 14, 2009, 23:19:24 pm »
При мен ТСХ се повиши в първите 3 месеца от бременността. В последното тримесечие пък паднаха до долната граница и постепенно ми спряха Еутирокс-а. Сега 8 месеца след като родих стойностите на ТХС се качиха на 7.80 и пак съм на Еутирокс схема 50мг - 75мг -50мг и така... В жегата обаче ги оставих само на 50мг и 45 дни след това стойностите на ТСХ са ми 5.19. В четвъртък съм на контрола може би ще корегира дозата която съм си назначила ;)
Благодаря за споделеното мнение, happymery .
Сутринта се чух с Тодорова и тя също потвърди, че при ранна бременност нивата на ТСХ скачат рязко. Вдигна ми дозата на Еутирокса на 75.
Направих си един уринен тест към обяд и излезе отрицателен :(, така че при мен май няма да е от това. :( Въпреки, че нямам никакви симптоми да ми дойде, а и още нямам реално закъснение.
*

    bebsun

Re: Л-Тироксин
« Отговор #213 -: Юли 15, 2009, 17:34:37 pm »
Благодаря за отговора на моя пост. Пуснах ТСХ и е 0.41, а предишния път е било 0,90. И Тодорова не ми вдига от събота, чудя се как успявате да се свържете.  :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #214 -: Юли 15, 2009, 17:41:10 pm »
Благодаря за отговора на моя пост. Пуснах ТСХ и е 0.41, а предишния път е било 0,90. И Тодорова не ми вдига от събота, чудя се как успявате да се свържете.  :(
Ама има ли някакъв проблем ,че търсите лекарите си при тези стойности?Питам защото и аз имах 0,78 май месец а сега съм 0,40 тсх.Да не би да е проблем нещо?! Аз разбрах от моя лекар,че е нужно да позвъня и да сменяме доза ако ми падне под нормата или ми мине 1 в моя случай защото ще забременявам.
*

    bebsun

Re: Л-Тироксин
« Отговор #215 -: Юли 15, 2009, 17:52:08 pm »
По- горе писах, че имам някои симтоми (главоболие, потене), които се съмнявам, че може и да са от падналото ТСХ. По принцип не е под нормата, но е близо до долна граница. Лично за моя случай, лекарката ми е казвала, че не е добре и да е много ниска стойността и затова искам да се консултирам.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #216 -: Юли 15, 2009, 17:58:04 pm »
Bebsun, ти Л-Тироксин от колко пиеш и за каккъв период от време ти падна от 0,9 на о,41?
Питам, защото и моят TSH предната седмица беше 0,95 и се чудя какво да правя, защото д-р Тодорова не вдига телефона.
В момента пия през ден от 25- ей така на своя глава-страх ме е да не стигна минимума, защото пък мъжът ми от такова пиене стигна доста под минимума-0,005.
  8O
*

    bebsun

Re: Л-Тироксин
« Отговор #217 -: Юли 15, 2009, 18:12:18 pm »
Моята доза е 125. Последното изследване ми беше края на януари, значи за почти 6 месеца.

По принцип, при смяна на дозата, нивото на ТСХ се променя в периода 3-4 седмици.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #218 -: Юли 16, 2009, 15:31:01 pm »
Моята доза е 125. Последното изследване ми беше края на януари, значи за почти 6 месеца.

По принцип, при смяна на дозата, нивото на ТСХ се променя в периода 3-4 седмици.


Можеш да си намалиш дозата на 100мг или да я редуваш 125 - 100 и така, докато се видите с Тодорова. Сега в тези жеги е нормално да се намали дозата,за да не падат стойностите. Моята д-рка така ме съветва защото и моето ТСХ много играе сега след раждането.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #219 -: Юли 16, 2009, 18:48:18 pm »
леле аз съм направо в паника...bebsun казваш,че за 6 месеца ти е паднало тсх...ами че аз имам промяна от 0.78 на 0.41 от май месец до сега ...юли. :(