0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« -: Август 25, 2008, 08:12:03 am »
Добро утро  :D
Щастлива и усмихната седмица.С пожелания за много сбъднати мечти и нови попълнения сред бъдещи и настоящи мами.
                                       
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #1 -: Август 25, 2008, 09:07:25 am »
Здравейте от мен и Емо!
ние отдавна не сме се включвали, лятото нещо не успявам много :)
разходихме Емо малко из родината и сега мислим да го заведем и в чужбина :) в тази връзка исках да помоля за малко инфо - знам, че доста от вас ходиха в гърция през май, може ли да ми дадете информация за подходящи хотели за семейство с 8-месечно бебе. искаме да си организираме сами престоя за дните около 22 септември, но нямам идея къде да търся. става въпрос за северна гърция, на морето. много ще съм благодарна ако някой може да ме насочи :bighug:

иначе сме добре, Емо расте, непрекъснато измисля нови номера и маймунджулъци, непрекъснато иска да е изправен, да се катери и да ходи, шляпа в малки басейнчета и "плува" в големи (минерални) басейхни, бута саксии върху главата си, пада от спалнята... такива работи :)

хубава и здрава седмица на всички мами, бебоци и бременелки пожелавам и много нови бременни момичета!

*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #2 -: Август 25, 2008, 09:54:03 am »
Прохладна седмичка и от нас! Поне прогнозата за времето дава такива надежди  :wink:
Нека темата се изпълни с нови щастливи новини!  :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #3 -: Август 25, 2008, 10:50:42 am »
Слънчева седмица и от нас, макар че продължаваме да сме болни и следобед сме на лекар. Специални благодарности на Мини, че в предишната тема спомена за Низита-та. Действително действа тази мас!

« Последна редакция: Август 25, 2008, 10:53:25 am от lady_11 »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #4 -: Август 25, 2008, 12:22:35 pm »
Весела седмица на всички!
lady_11 ,дано се оправи малчо бързо!

 Мен ми е едно приповдигнато днес,защото малкото ми слънце става на 6м.Връщам се 6м. назад и пак беше Понеделник и пак бях щастлива,защото в душата отново беше светло.
<br />
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #5 -: Август 25, 2008, 13:05:28 pm »
Весела седмичка и от нас!
Лейди, дано дечко се оправи по-скоро!!!
Зори и Жори - весела половингодинка  :bighug:
И малка почерпка от нас за петата ни месечинка

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #6 -: Август 25, 2008, 14:41:28 pm »
Вкъщи има революция - Симеон влезе в пубертета :lol:
За съжаление имаме голям пробем с храненето - отказва всичко, различно от мляко. Винаги се е хранел трудно и поне по час, но сега изобщо отказва да си отвори устата. Пробвах всички тактики и се изчерпах. На детската площадка има момиченце, което вече трета седмица е само на мляко - прави същите магарии като Симеон :?
Ако някой е минал през такъв период, нека даде малко съпорт :)
Заминаваме събота за Созопол, дано там прояде...

Отделно ме тормозят едни негови пъпки - като го нахапе нещо, пъпките стоят със седмици подути, зачервени, твърди. Мажете ли с нещо подобни обриви, за да се успокои по-бързо кожата? (педиатърката ни беше отпуска, а тази, която я заместваше, го претупа и изписа Ксизал 8O)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #7 -: Август 25, 2008, 14:59:26 pm »
ultra, Дани отказваше всичко друго освен АМ в последните 3 дни преди да пробие зъб. Това за всички зъби, без изключение, после пак си ставаше той. Дано бързо го преодолеете, много е тегаво със злоядо дете, Димана ми изпива соса в това отношение. Аз пробутвам поне 1 полезно ядене дневно, но адски много нерви ми струва.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #8 -: Август 25, 2008, 16:21:15 pm »
Ultra, симона, въпреки че е дете с много добър апетит и е лесна в това отношение, също е имала периоди абсолютно само на мляко при зъбоникнене. дано бързо да отмине този период, много е тегаво и изнервящо наистина като не можеш да го нахраниш детето, хем толкова рядко ми се случва.

Пиппи, защо предпочиташ да организирате сами пътуването? Ако съображенията са финансови - с агенция не е по-скъпо, често дори идва по-евтино, ако сам организираш. друг е въпросът, че аз още не съм попаднала на агенция, която да работи абсолютно професионално и да нямам никакви забележки, ама то има ли изобщо българска такава фирма, в която и да е сфера...
това сигурно си го гледала вече - http://holiday-in-greece.net/
« Последна редакция: Август 25, 2008, 16:22:54 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #9 -: Август 25, 2008, 16:33:44 pm »
Лейди, радвам се, че сме били от полза, Низита ползвам от както се е родила Стефания и наистина съм много доволна.
Цвети, вие завърнахте ли се от почивка- как изкарахте, Мона как се държа.
Стефи също отказва ядене около зъбоникнене, един бърз въпрос- гледам в дневника й, че кучешките ги дават да избият в периода 15-18 месеца, а при нея още няма ни един.
Зори, честита ви половин годинка, да ти е живо и здраво момченцето, Стефи днес пък става на година и половина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #10 -: Август 25, 2008, 16:35:12 pm »
Ултра, честито за пубертета :( аз вдигам ръце вече...

Пипи, Цвети, ние ползваме услугите на АЛМАТУР вече много години и наистина не мога дума лоша да кажа за тях. имала съм редки "забежки" с други агенции по различни причини и си скъсах нервите. разликата е огромна. много са сериозни.
в събота заминаваме за Гърция пак през тях и ми угодиха на доста капризи :oops:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #11 -: Август 25, 2008, 16:55:59 pm »
Хубава и слънчева седмица и от нас! При нас е леко хладничко и се надявам, това да не е краят на лятото, че брррр.... не сме си донесли дебели дрехи.
Ние започваме с много рев трета седмица на детска градина. Направо незнам до кога ще я караме така?! Чудя се зъби ли са, пубертет ли е, кво ли е???!!! Направо ме прави на луда калинка. Не ми се мисли, ако това е т.н. детски пубертет, че незнам как ще го изтрая до 3 годинки. Много ми е миличка и сладка малката душичка, ама адски ме дразни и изнервя.  :?
Честити месечинки и половин годинки на всички празнуващи!  :balk_7:

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #12 -: Август 25, 2008, 17:08:53 pm »
Пипи, Цвети, ние ползваме услугите на АЛМАТУР вече много години и наистина не мога дума лоша да кажа за тях.

Аз също съм използвала Алматур няколко пъти и съм много доволна.  Също съм доволна от Турист Сервиз Холдинг.  На този сайт: http://www.traveltsh.com/?TAB=2 можеш да си избереш място и хотел, цените им са много добри.  ТСХ работят с ТУИ, така че имат добри оферти за техните хотели, цените на които на рецепция на място са понякога в пъти по-високи.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #13 -: Август 25, 2008, 17:49:36 pm »
Ха, здравейте и от мен.
Зори, честита Ви половин годинка и да расте все така усмихнат малкия юнак.Много щастие и късмет Ви желая.
Ултра, няма да те успокоя много с написаното, но да кажа какво е положението при нас. От 3 седмици май наистина ни изтряска детски пубертет или не знам какво.Ужаса е пълен.Реве и не знае защо, яаде когато вече е направо умряла от глад.През останалото време, ако давам ядене главата се върти във всички посоки, крие си очите и стиска яко уста.Когато вече съвсем ми мине границите и усети, че може да се случи случка почва да ми се хили и се умилква, но си остава на нейното положение, каже ли НЕ край.
Аз от цялата тая работа в началото съвсем изтрещях, но сега стигнах до там че хич ми не пука.Като не иска оставям гладна и в някакъв етап тя вижда, че няма да и обърна внимание и почва да се моли за АМ.Имах угризения, че става така, но просто вече се не трае на другия вариант цял ден да се гоним с паниците.
Това с яденето обаче в момента направо си е незначителен проблем на фона на тръшкането, коетоправи за всичко, което не е както тя иска.Вчера насред Джъмбо като наду една гайда.Така се дра, че една жена и донесе кречетало и други играчки само да не реве така.
Не знам не ми е ясно как се изтрайва с такова тръшкане дълго време.Толкова шум вдига и така беснее, че просто се чудя какво става в яслата, ако се съберат няколко тръшкащи се и в едно и също време им се прииска да се тръшкат, но скоро и това ще разберем.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #14 -: Август 25, 2008, 17:55:18 pm »
Хайде, вече да няма болни дечица тази седмица.

Ултра, аз мажа с псилобалсам, помага, педиатърът го изписа преди време. Вторник пристигаме с малките при вас.  :D Лек път и дано Симеон се чувства добре на морето.

Зори, честита ви половин годинка, много е вълнуващо.  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #15 -: Август 25, 2008, 19:41:54 pm »
Ман, Принцеска, имате предвид АлМатур, нали, а не АлФатур? Щото вторите съм ги ползвала и не съм очарована.

Мини, завърнахме се от варна - днес сутринта, а за Италия заминаваме в сряда. Терсене ми е доста, а и на мона - хубаво си беше на морето, а и друго си е да си гледаш детето в къща с двор и градина, просто разликата наистина е огромна. на няколко пъти се замислях тези месеци, че живот и здраве може да мислим за устройване там, защото варна ми се струва по-добро място за отглеждане на деца от софия, особено в този квартал, където са нашите е много хубаво и спокойно.
Днес е много превъзбудена от промяната явно и е направо невъзможна, като цяло последните седмици е станала много трудна. все си мисля, че ще отмине скоро, ама като ви чета по-големите - май няма да е много скоро :wink: Кучешки зъб и ние нямаме пробил! Моля се само да не стане тази работа при пътуването до Италия и престоят ни там. Понеже моята щерка АМ и сутрешно и вечерно много отдавна ги отказа, взех че оставаих всички шишета във варна, ама май ще взема да купя едно за пътуването за всеки случай.
« Последна редакция: Август 25, 2008, 19:44:40 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #16 -: Август 25, 2008, 19:47:08 pm »
Вкъщи има революция - Симеон влезе в пубертета :lol:
...Заминаваме събота за Созопол, дано там прояде...

Отделно ме тормозят едни негови пъпки - като го нахапе нещо, пъпките стоят със седмици подути, зачервени, твърди. Мажете ли с нещо подобни обриви, за да се успокои по-бързо кожата? (педиатърката ни беше отпуска, а тази, която я заместваше, го претупа и изписа Ксизал 8O)

1. Задължително се обади да пием кафе! Ще изляза от работа ако трябва!
2. Отдавна са в пубертета особено тя, довечера ще пиша повече че сега просто няма как - 1 час тръшкане в колата в стола, ритане, хапане, неистово крещене - ситуацията се оправи след като омазхме шоколада на един кроасан по цялата кола, дрехи и всичко наоколо ...
3. Митето и той е така като го ухапе нещо
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #17 -: Август 25, 2008, 19:48:58 pm »
аз за сега да се похваля тихо, че май периода ни мина
два дни вече си имаме отново онова прекрасно, усмихнато /озъбено в случая/ дете, става с усмивка, ляга пак така
много взе да бърбори, казва диня, коте, баво /за браво/, чиш /като иска някъде да я качиш/, свири с уста /много е смешна, днес ми подсвирква от другата стая  :lol:/
учим се на помощ, даваме й да пренася разни леки нещица- хавлии, бельото като сменяме и тя с удоволствие участва в играта
АМ си пие- като я питаш искаш ли мляко директно отива и отваря шкафа, вади кутията, бисквитите и мерителната лъжичка и се почва мняяям- мняяям  :lol: това може да се случи и по 10 пъти на ден де  :wink:
Цвети, аз за почивката в Италия питах, хайде да ви е спокойна и усмихната Мона, весела почивка и ти пожелавам да се върнете 4ма от там  :hug2: :flower:
Ани, успех с преборването на състоянието на Симеон
на всички с предстоящо моренце- успешна и слънчева почивка, много весели деца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #18 -: Август 25, 2008, 20:21:06 pm »
весела почивка и ти пожелавам да се върнете 4ма от там  :hug2: :flower:

aaa, няма как, хич не сме го изчислили добре времето за тази почивка, ама хич  :lol:
ама после пък - като се върнем едни отпочинали   :wink: :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #19 -: Август 25, 2008, 21:23:08 pm »
Дайте съвет. Хриси поддържа температура 38. Много плаче, не иска мляко  8O, само водичка малко пи и заспа сега. Може ли от зъбките да е това с отказа на мляко, почти няма сополи вече. 
Утре ще го водя на лекар.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!