0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #20 -: Август 25, 2008, 21:38:03 pm »
Каси, панадол ако продължава да поддържа, ако имаш свещички.
Друго е излишно, утре на лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #21 -: Август 25, 2008, 21:55:12 pm »
Мини, аз дадох два пъти днес панадол, вит. С, оксилококцинум и коризалия, тя док това ще каже, сигурна съм, но ще го заведа все пак. Какви свещички? Ефералган имам, те не са ли при висока температура, засега не е вдигал повече от 38. Благодаря ти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #22 -: Август 25, 2008, 22:00:56 pm »
уф, вие сте на друга схема, аз нищо повече от панадол не съм давала, след 6 м ми се е налагало панадол свещичка 2-3 пъти да ползвам, доволна съм.
Ефералган по мой спомен е след годинката, ама все пак лекарката им да каже. Пък този вит.С искренно ме учудва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #23 -: Август 25, 2008, 22:13:18 pm »
уф, вие сте на друга схема, аз нищо повече от панадол не съм давала, след 6 м ми се е налагало панадол свещичка 2-3 пъти да ползвам, доволна съм.
Ефералган по мой спомен е след годинката, ама все пак лекарката им да каже. Пък този вит.С искренно ме учудва.


ми веднага ни предписват вит. С, и всички все това първо казват, като се оплача нещо за детенце. Аз лично много пия, като усетя неразположение и помага, естествено големи дози.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #24 -: Август 25, 2008, 22:15:34 pm »
Kаси, защо не му дадеш нурофен(детски)? На мен така Алекс преди седмица ми вдигна 38 и само това го успокои.
Наште маймуни от няколко дни също ми отказват обедното ядене, хапват само каша, плод и мляко, и съм сигурна че е от зъбките.
Уф, я кажете пак за този прощапулник кога се прави, че с майка ми само се ядем за това. Кара ме да правя пита, щото Алекс когато си поиска прави по 5-6 крачки, но аз си мисля, че трябва да е по- стабилен, знам ли?
Момичета чувствам ви много близки и затова ще ви споделя мъката си. Днес баща ми ми "сервира" че са му открили някакво петно в лявата половина на мозъка и се съмняват за тумор :(. Тази седмица ще му правят ЯМР и съм на тръни, неискам нищо да мисля, само се моля да са сгрешили.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #25 -: Август 25, 2008, 22:18:29 pm »
Мече, кураж мила  :bighug:
прощъпулка- аз направих лично на първите крачки на Стефи, още не беше почнала да ходи стабилно
колкото хора, толкова мнения
аз вит.С никога не съм давала на Стефи, не смятам и да го правя скоро
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #26 -: Август 25, 2008, 23:05:33 pm »
Мда, така е, и за прощапулник, и за погачи, и за лечение все различни мнения. Не мисля че вит. с вреди. Даже и Мели ми го каза.

Мече, стискам палци татко ти да е здрав, представям си какво ти е. Прегръдки от ман.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #27 -: Август 26, 2008, 00:25:41 am »
Мече, стиснати палци и от мен  :crossfingers:
Цвети, лек път  :D И приятно изкарване в италианско  :D

Теди пак е с колики  :( Надявах се, че сме приключили с коликите, но не би  :?

Бързо да оздравяват дечицата!

Лека седмица от нас  :D

lb2f
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #28 -: Август 26, 2008, 08:23:45 am »
Понеже преди време питах за странични реакции при Превенар, да кажа при нас как е -вчера сложих първата доза на ситната вдигна 37,5 и цяла нощ приревава, сутринта отново 37,5 и сега след панадол спи. Големият също го ваксинирах - и при него същата реакция. При него поне дозата е една, ама с малката още два пъти...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #29 -: Август 26, 2008, 09:09:10 am »
Ман, Принцеска, имате предвид АлМатур, нали, а не АлФатур? Щото вторите съм ги ползвала и не съм очарована.

АлМатур, да.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #30 -: Август 26, 2008, 09:21:35 am »
Хубава седмица и от нас. Всички болни дечица да оздравяват бързо.

Мече, дано притесненията ви са напразни!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #31 -: Август 26, 2008, 10:05:27 am »
Мече,
не искам и да с и представя колко ти е тежко... Дано най-лошото остане само в страховете ви!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #32 -: Август 26, 2008, 10:32:43 am »
Меченце, дано, дано всичко с баща ти да е наредм ще ви стискаме палци!

За прощъпулката, и аз знам, че трябва да е стабилно проходило детенцето, защото се търкулва питката по бяло платно в посока на наредените предмети и то само трябва да я последва. Някак не ми се връзва да я последва пълзейки на прощъпулката. Но, естествено, като с всеки ритуал, ти си решаваш кога, според твоето усещане и според възможността най-близките ви хора да присъстват. Другото са подробности :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #33 -: Август 26, 2008, 11:14:23 am »
Мече, стискам палци всичко да е наред. yahoo_17
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #34 -: Август 26, 2008, 13:56:47 pm »
Вторник пристигаме с малките при вас.  :D
Жалко, че ти се разминаха плановете да си починеш, ама така пък аз ще понамажа с гушкане на бебоци :D
За температурата ето схемата на моята лекарка:
до 38 наблюдаваш, евентуално ползваш охлаждащи компреси
от 38 до 39.2 редуване на Панадол и Нурофен през 4 часа (при инфекции пика на температурата се покачвал на 4 часа)
над 39.2 почваш с течен аналгин 9 капки до 2 пъти за 24 часа

Дони, естествено, че ще се обадя :D Ще наминем някой ден като е неподходящо за плаж :?

Симеон още е само на мляко. Вчера изяде едно кръгче краставица, днес половин коричка хляб. Яде АМ, кисело мляко (без плодове, плюе ги), детски плодови млека, ама само ако са от кутийката им, за да отваря и затваря капачето. Има претенции към цвета на млякото - само бяло и розово яде :lol: Ако е жълто (с кайсии) или лилаво (с боровинки) не ще и да го погледне.
Вчера четох доста по въпроса и според педиатрите това е неядене на нержна почва, причинено от насилствено хранене. Т.е. грешката е изцяло моя, а диването, осъзнало се като личност, се наслаждава на реакциите, които провокира с ината си.
Ще караме на мляко - и моите нерви са ценни, а според кантара не е почнал да заслабва.

Вадиха ми мъдрец - гадно е, мина почти седмица, а още си боли. 20 години не бях ходила на зъболекар, слава богу няма какво друго да лекувам. Съчувствам на всички, на които им се налага да ходят често :(

За Гърция - и аз гласувам за Алматур. Бяхме с тях в Геракини Бийч юни месец, за бебешори е идеално!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #35 -: Август 26, 2008, 18:01:58 pm »
Ултра, гушкането си е направо помощ за мен  :lol: :wink:.
Благодаря за съветите ти, точно това правя. Днес беше с 38.5, гореше целия, давам нурофен и панадол, редувам, слагам компреси и чорапки с оцет. Изписаха му сироп Суметролим през 12 часа, пет дена задължително да се пие. Дано отмине, и Мишо не се разболее и той.
Уф, това с мъдреца е доста неприятно, моите и 4 са извадени. Ако имаш проблеми понатам, зъболекарят ми е много добър специалист!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #36 -: Август 26, 2008, 21:26:52 pm »
Кассинка, оздравявайте бързо и да се видим :D

Видях, че си говорите за туристически агенции. Ние веднъж летувахме с Алфатур в Турция и бяхме много доволни - там мъжът ми се разболя и със застраховката от пакета не само ни пратиха веднага лекар, ами и преводач (с руски :lol:, който отпратихме, щото лекарят си говореше екстра английски). Не само го прегледа веднага и внимателно, ами после до час пратиха по куриер лекарствата и нищо не сме плащали - впечатлих се, честно казано, и нямаше никакви формалности.
Миналата година по това време си резервирахме пак чрез тях малко море в Гърция, но трябваше да е с наш транспорт - и вечерта преди да натоварим багажа ме блъснаха на Цариградско и колата не ставаше за път. Обадихме им се, те нямали транспорт и нищо не можахме да измислим, за да пътуваме - то нямаше време и за кола под наем, че се правело нот.зав. пълномощно за чужбина. Казаха ни, че е твърде късно и са платили на гръцките партньори и едва ли ще могат да ни върнат някакви пари, но като отидохме след няколко дни в офиса им ни изненадаха свръх приятно, като ни върнаха парите до стотинка, 100%. Та тогава даже си мислих специално да ги похваля тук, ама сега като стана въпрос, рекох да кажа.
Отмятам си наум, че и Алматур стават :D

С Руал Травел ходихме до Париж, горе долу доволни бяхме, но с някои изключения. Например на организираната с екскурзовод разходка до Версай от цял свят хората си чакат на дъъъъълга опашка за билети, а нашите се прередиха най-безочливо и взеха да ни врънкат да минем и ние при тях, пък ние не сме такива хора :lol: и си останахме на опашката и така забавихме цялата група, едвам ни изчакаха :?
Другото ми малко разочарование беше, че всъщност това ни беше сватбено пътешествие и като буквахме екскурзията им казахме, жената от офиса каза, че ще ни направят значи някаква специална изненада и аз до последно си я чаках, ама нямаше нищо :lol: та техните услуги бих ги пропуснала по-скоро за друг път.
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #37 -: Август 26, 2008, 21:44:53 pm »
Аз също ходих в Париж с Руал преди 11 години, със самолет беше, доволна съм.
Фреши, най-вероятно в четвъртък ще се видим, да се закрепи Хриси.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #38 -: Август 27, 2008, 08:27:11 am »
Благодаря за мненията за туристическите агенции, ще ги имам предвид. иначе сега май се оправих сама. намерих сайт с много хотелчета на ситония, пратих мейли на някои от тях и те ми отговориха. трябва да платя част от сумата по банков път и това е. стори ми се сложно с туристическа агенция :)

мече, дано наистина да са сгрешили!

фоксче, и ние сложихме превенар на Емо в петък, нямаше никакви странични реакции. даже и боцнатото място не се поду и зачерви както ставаше с пентаксима. не знам дали причината не е в това, че пентаксима му го слагаше личната, а превенара в токуда.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #39 -: Август 27, 2008, 09:58:36 am »
Ей аман с тая Токуда значи :x
Пипи то че има значение има как се поставя ваксината, ама чак пък странични реакции да няма от това.. Аз като имам една педиатърка а не десет и само тя отговаря за детето ми, наистина се чудя как ли е оцеляло  :( Напоследък наблюдавам едно такова обучение на хората от нета. Няма лошо, но започвам да се дразня. В доста случай то много вреди!
 А Токуда вече ми се срасна с ушите. Моя колежка изтегли 2000 лв видиш ли в Токуда да роди, и сега едвам връзва да си изхрани детето. Ама в Токуда роди.  :balk_132:
Е може и аз да не съм много наред, но часно и платено за мен не значи качествено!

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0