0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #60 -: Август 28, 2008, 21:23:28 pm »
Момичета, имаме проблем  :?
До преди 3 дни малката умираше да е в банята и да я къпем, като тръгнем да я вадим от коритото наставаха писъци и викове. Да, обаче от няколко вечери насам (както днес разбрах, понеже не бяхме с татко й тук) настава зверски рев, извиване и засиняване от водата 8O Не спира да реве и то як рев, докато не я изкараме от банята!!!
Не се е случвало нищо - подложих бабите на кръстосан разпит. Не! Просто едната вечер всичко е било ОК, на другата вече започва гореспоменатата сцена.
Незнам какво да правя, тази вечер си е вече в къщи и се случи същото. Моля ви помагайте ако имате някакви идеи!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #61 -: Август 29, 2008, 11:28:15 am »
Момичета, имаме проблем  :?
До преди 3 дни малката умираше да е в банята и да я къпем, като тръгнем да я вадим от коритото наставаха писъци и викове. Да, обаче от няколко вечери насам (както днес разбрах, понеже не бяхме с татко й тук) настава зверски рев, извиване и засиняване от водата 8O Не спира да реве и то як рев, докато не я изкараме от банята!!!
Не се е случвало нищо - подложих бабите на кръстосан разпит. Не! Просто едната вечер всичко е било ОК, на другата вече започва гореспоменатата сцена.
Незнам какво да правя, тази вечер си е вече в къщи и се случи същото. Моля ви помагайте ако имате някакви идеи!

Абе не може да няма причина - я водата е била топла или студена, я е попаднал сапун или шампоан в очите...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #62 -: Август 29, 2008, 11:50:10 am »
И аз подкрепям мнението на Лейди, макар че децата се менят в етапите на развитито си. Ето моят Християн от няколко дена не пие мляко, пие вода, сок, яде си кашите, попарите, пюретата, но мляко нъц.

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #63 -: Август 29, 2008, 12:04:11 pm »

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.

Аз бе! Вики беше на 2 месеца когато се върнах на работа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #64 -: Август 29, 2008, 12:57:53 pm »

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.

Аз бе! Вики беше на 2 месеца когато се върнах на работа.

А, супер, на ЛС става ли?  :wink:

Хриси вече има втори зъб, леко пробива, вече се чудя дали не е от това нещо температура, защото ако беше вирус, едва ли щеше да подмине Мишо.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #65 -: Август 29, 2008, 13:04:52 pm »
Мари и аз мисля, че си има причина отказването от банята.
Пробвай под душа, гушната в някой от вас!

Тази нощ Митака вдигна юнашка температура, плака и се стичаше като вода в ръцете ни!
И днес осъмнахме с почти пробили два долни зъба, отказва да се храни и поддържа 38.5...
Сваляме я с редуване на Панадол и Нурофен и той пак си я дига!
Колко ли време ще продължи? Как беше при вашите бебета?

Касита :? от един отбор сме, явно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #66 -: Август 29, 2008, 15:07:33 pm »
Мари, при нас се получи същото, Дара откакто се е родила, умира да се къпи. Преди няколко седмици, още си бяхме в БГ както я къпех, аз лично, гарантирам, че на водата и нямаше нищо :D, нашата се разпищя и стана, имаше някакви присчици от обувките тогава, аз на това го отдадох, че я е смъднало може би, но на следващите няколко къпания се получи същото. РЕВ
Да ама след няколко такива изпълнения сама си влезе в нормата :D :D, т. е. пак се кафи на водата, пляска и прави наводнение.
Така, че най-вероятно е временно явление, забавлявайте я с играчки, приказки, пляскане и ще се оправи положението.

Момичета, дайте моля ви съвет. Относно вечерното хранене. На нашата възраст каква беше вечерята. Слушах и четох, че се започва да се дава и вечеря, ок. 20ч, ок. 1 ч преди млякото за заспиване. Така правим от 2 мес. Моята щерка хич не е ящна, давах и да хапне символично нещо, след това обаче си изпиваше безотказно млякото, ок 200гр.
Да ама беше болна преди 10на дена, сега ми отказва вечерното мляко, особено ако съм и дала преди това нещо да хапне. А аз и се чудя още каква точно трябва да е тази вечеря, Едни казват супи, други каши????
Ако не и дам нищо друго, горе-долу изпива АМ, но не голямо количеатво.
Направо се побърках да се чудя :), кое е по-доброто. Само АМ ли, нещо друго ли за вечеря???
Дайте акъл, ще съм благодарна :)
Поздрави.

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #67 -: Август 29, 2008, 15:23:15 pm »
Мари, при нас се получи същото, Дара откакто се е родила, умира да се къпи. Преди няколко седмици, още си бяхме в БГ както я къпех, аз лично, гарантирам, че на водата и нямаше нищо :D, нашата се разпищя и стана, имаше някакви присчици от обувките тогава, аз на това го отдадох, че я е смъднало може би, но на следващите няколко къпания се получи същото. РЕВ
Да ама след няколко такива изпълнения сама си влезе в нормата :D :D, т. е. пак се кафи на водата, пляска и прави наводнение.
Така, че най-вероятно е временно явление, забавлявайте я с играчки, приказки, пляскане и ще се оправи положението.

Момичета, дайте моля ви съвет. Относно вечерното хранене. На нашата възраст каква беше вечерята. Слушах и четох, че се започва да се дава и вечеря, ок. 20ч, ок. 1 ч преди млякото за заспиване. Така правим от 2 мес. Моята щерка хич не е ящна, давах и да хапне символично нещо, след това обаче си изпиваше безотказно млякото, ок 200гр.
Да ама беше болна преди 10на дена, сега ми отказва вечерното мляко, особено ако съм и дала преди това нещо да хапне. А аз и се чудя още каква точно трябва да е тази вечеря, Едни казват супи, други каши????
Ако не и дам нищо друго, горе-долу изпива АМ, но не голямо количеатво.
Направо се побърках да се чудя :), кое е по-доброто. Само АМ ли, нещо друго ли за вечеря???
Дайте акъл, ще съм благодарна :)
Поздрави.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 15:53:29 pm »

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.

Аз бе! Вики беше на 2 месеца когато се върнах на работа.

А, супер, на ЛС става ли?  :wink:


Давай!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 16:10:14 pm »
Каси, аз даже не съм спирала да работя... :oops: Е, вярно, от вкъщи, но разлика много няма...
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 16:21:54 pm »
Мари виж дали няма някоя рани4ка ,екзема ,което при допир с вода може би я дразни ,но може би е временно .Да не би да и се спи по времето когато и давате банята ,да и се е променил режима като е била при бабите ?

Ми6е ние се дерем зверски от тия зъби ,вдига6е лека температура в на4алото ,ве4е не ,нядавам се скоро да привър6и(за кратко поне ) тоя изблив на зъби (ве4е е с 8 ),много е нервна ,абе с една дума трябват здравииии нервииии  :lol:.Лина и тя отказва6е млякото си ,ако има6 някои по- мек биберон (авентските са доста твърди)пробваи ,поне аз така правех и като отказва съм я оставяла така и 4акам следва6тото хранене и тогава боли ,не боли, пие
4удя се как да я накарам да прояде плодове ,но само докато ги помири6е бута с ръката затваря уста и това е не 6те и не 6те .Някои да е имал подобен проблем ?Давала съм плодове в на4алото като я захранвах ,приемаха се 6то годе,яде6е ги  ,но ве4е 4 ти месец не 6те и да ги помири6е  :?


Ме4е стиснати палци и от нас  :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #71 -: Август 29, 2008, 17:30:09 pm »
Албена, и аз го имам същия проблем с вечерята. Почнах да и давам, защото вече само млякото не и е достатъчно - буди се в 4-5 гладна. Е да, ама тя не е свикнала преди баня да яде и е много кисела. Хапва малко и започва да хленчи да се чуди какво става с банята. Къпя и  след известно време давам мляко, ама тя нали е яла, макал и съвсем малко пие 50 мл и го бута. И така нито е хапнала супичка, нито е пила мляко. Та и аз искам да помоля за някаква работеща система за въвеждане на вечеря без да отпадне млякото.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #72 -: Август 29, 2008, 18:07:12 pm »
Та и аз искам да помоля за някаква работеща система за въвеждане на вечеря без да отпадне млякото.

И аз!

Ани4ка, има разлика в това да ходиш на работа навън и в това от вкъщи, то така и аз работя, но си гледам малките. Като работиш в офис /например/, кой гледа детето, как излизаш, как те посреща, соц. адаптация след раждане... Това са част от акцентите....Благодаря ти!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #73 -: Август 29, 2008, 18:19:52 pm »
Касита, ако има нещо и аз мога да поразкажа.
Манхатънчето също няма да откаже предполагам  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #74 -: Август 29, 2008, 18:44:05 pm »
Касита, ако има нещо и аз мога да поразкажа.
Манхатънчето също няма да откаже предполагам  :D


Ей, мини как не се сетих по-рано за теб :x. Обаче трябва снимка на майка и детенце :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #75 -: Август 29, 2008, 19:45:18 pm »
Ми то за вечерята и аз да питам - хич не се сещам кога аджеба да я вкарам таз вечеря без да отпадне вечерното АМ. Тя мининум 4 часа трябва да са минали, за да успея да й дам храна.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #76 -: Август 29, 2008, 19:59:57 pm »
Ми то за вечерята и аз да питам - хич не се сещам кога аджеба да я вкарам таз вечеря без да отпадне вечерното АМ. Тя мининум 4 часа трябва да са минали, за да успея да й дам храна.

Абе, то не знам дали тук е мястото да обсъждаме вечерята, но къде отива следобното ни пюре?  :? Значи аз го давам към 17.00-17.30. После баня към 20.00 и млякото по леглата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #77 -: Август 29, 2008, 23:34:01 pm »
Ами режима става като на големи деца в един момент. Обяд 12-12,30, лека следобедна закуска около 16-16,30 и вечеря 19,00-20,00.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #78 -: Август 30, 2008, 08:17:29 am »

Митака е на схемата на Касините Юнаци,
прави следобедна закуска след сън и после мляко със Сънчо!
И аз умувам върху вечерята, но съм решила да пробваме след месец!

Моето чеде направи снощи 39.9 :? това в комбинация с разстройство!
През ноща имаше веднъж 38.2 и сега 37.5...
Лекарката каза, че зъбоникненето вероятно е в комбинация с летния вирус..
Като за капак тая сутрин,повърна на фонтан млякото!
Дано това да беше пика, че милото, сили няма вече.
Поне едното зъбенце на моя Зайко е вече факт.
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #79 -: Август 30, 2008, 09:06:40 am »
Мише, представям си как се чувстваш. Явно и вие сте като нас. Междудругото и на мен Хриси ми повърна на фонтан, но целия си обяд, веднага живна след това. хайде, да е здрав Митачи и поне 5-6 зъбчета да избият след тези неволи.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!