0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #40 -: Август 27, 2008, 11:03:10 am »
Ей аман с тая Токуда значи :x
Пипи то че има значение има как се поставя ваксината, ама чак пък странични реакции да няма от това.. Аз като имам една педиатърка а не десет и само тя отговаря за детето ми, наистина се чудя как ли е оцеляло  :( Напоследък наблюдавам едно такова обучение на хората от нета. Няма лошо, но започвам да се дразня. В доста случай то много вреди!
 А Токуда вече ми се срасна с ушите. Моя колежка изтегли 2000 лв видиш ли в Токуда да роди, и сега едвам връзва да си изхрани детето. Ама в Токуда роди.  :balk_132:
Е може и аз да не съм много наред, но часно и платено за мен не значи качествено!



Въпрос на избор, Лидия.  А ако не дай Боже ти се наложи да пообиколиш и полежиш в държавните болници, ще разбереш защо не е задължително частното и платено да е качествено, но шансовете за това са много по-големи, отколкото в държавните здравни заведения.  Където, между другото, е много вероятно също да се наложи да си платиш за по-добри грижи.  Като е сериозно положението човек забравя да е принципен и че пари не дава за нещо, което му се полага по закон...  За живот се бориш тогава.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #41 -: Август 27, 2008, 11:39:44 am »
Принцеска не за здраве говоря а за мода. Незнам дали ме разбра. Налагало ми се е , плащала съм си и в държавна и в часна болница. Но когато детето ми кихне или му текне сопола не тичам на 5 педиатъра да го преслушат. Това за мен са комплекси. Пак казвам, когато се наложи и нещата са сериозни е друго нещо.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #42 -: Август 27, 2008, 14:49:15 pm »
Предполагам, че при Пипи педиатърката й е отказала поставяне на Превенар, затова са го правили в Токуда, но тя сама ще каже.
Иначе наистина много зависи на какъв кеф е сестрата, като слага инжекцията - на малката такава резка й е оставила, все едно й е правила проба за алергия, а не й е била инжекция - как е възможно не знам.
Моите и двамата се оправиха - Исак куцука вчера цял ден, днес му няма нищо, но е защото е трябвало да му сложат ваксината в ръката, не в крачето, ама като късно питах доктор Бърди. Нищо, поне за малката ще знам.
« Последна редакция: Август 27, 2008, 15:33:50 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #43 -: Август 27, 2008, 14:51:19 pm »
Лиде, ами не съм съгласна с тебе!
Педиатърката на Митака е добра лекарка, но ми отказа да му сложи Превенара...
Иска бележка от ХЕИ, защото носела отговорност.Ще мЪ прощавате, ама невежеството е голям страх!
И още, да и разпечатам листовката, за да го дава да четат и други "иНтересуващи" се като мен, Майки!
МаКя му, и трън!

Ами ходя си в Токуда през два месеца при д-р Масларска и дишам спокойно....
И Превенара ще му сложа там и отделна имунизационна книжка ще му направим!
Интересуваща се Майка, жив дявол!И те, така....

Само вмятам, една майка с която се запознах наскоро, ми сподели,
че благодарение изследванията в "Пакета на бебето",
който се правят в Токуда, бяха открили и навреме отстранили рядка аномалия на уретера на бебето и!
А е правила фетална морфология на която такава аномалия се вижда!
« Последна редакция: Август 27, 2008, 15:07:13 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #44 -: Август 27, 2008, 14:53:57 pm »
Предполагам, че при Пипи педиатърката й е отказала поставяне на Превенар, затова са го правили в Токуда, но тя сама ще каже.

Така, така,  :?Фокси!Масово е...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #45 -: Август 27, 2008, 15:03:08 pm »
някои неща наистина се преувеличават и стават "модни", включително и здравните услуги. по отношение на токуда - смятам, че това е наистина качествено здравно заведение. освен това работят и с направления, друг е въпросът, че се чака много, но така е навсякъде. а е качествена болница именно защото е часТна и има пари с които може да плаща добри заплати и така да привлече наистина качествени специалисти, както и да бъде оборудвана с качествена техника. и двете (специалистите и техниката) са факт. за съжаление здравната ни система е такава, че само с пари от държавата нищо не може да се направи.

относно превенара - на Емо личната педиатърка не беше чувала за подобна ваксина - как да отида да му я сложи, като няма опит, не знае за страничните ефекти... листовката и аз мога да си я прочета, но друго е опита и наблюдението над други деца, на които е поставена същата ваксина.
мисля, че има значение боцкането. как може при всичките 3 пентаксима да имаше подуване и зачервяване на мястото, което си стоеше 3-4 седмици, а сега да няма нищо? не съм специалист в тази област, но ми се струва, че има значение начинът на поставянето на инжекцията.

а раждането в токуда може да спести доста бъдещи главоболия и неприятности, като например почти задължителната стафилококова инфекция от другите болници.

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #46 -: Август 27, 2008, 15:11:30 pm »
Имам едно въпросче...  :ask:
Някоя от вас пила ли е Бромокриптин за спиране на кърма?
На мен ми се наложи, защото д-р Тодорова ми увеличи дозата на Метизола.
Та тя ми каза да го пия 4-5 дни. Аз го пих 10-ина и въпреки това като стисна гърдите излиза по малко мляко. 8O Чудя се нормално ли е.
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #47 -: Август 27, 2008, 16:24:19 pm »
pgzenga, нормално е, ако нямаш напрежение и бучки в гърдите, няма проблем, просто не ги стискай ;)
аз не съм пила бромокриптин, но като спрях да кърмя сигурно седмици след това изтичаше кърма при стискане. аз така само за проба :)

*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #48 -: Август 27, 2008, 16:33:51 pm »
Пипи, на Александра и Превенара и Пентаксима ги бие един и същи човек. Ами зачервява си се убоденото място и при двете ваксини и това си е. И лека подутина става, която се разнася за два три дни. То си е писано в страничните ефекти. Просто при някои се проявяват, при други не. Явно Емо не е направил реакция към Превенара.
Аз например не съм ходила никога в Токуда. Но явно има защо да ги хвалят. Половината лекари са карали стаж в Японската болница.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #49 -: Август 27, 2008, 16:48:07 pm »
Pippi, мерси много за бързия отговор. :flower:   
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #50 -: Август 27, 2008, 20:17:17 pm »
pgzenga, нормално е, ако нямаш напрежение и бучки в гърдите, няма проблем, просто не ги стискай ;)
аз не съм пила бромокриптин, но като спрях да кърмя сигурно седмици след това изтичаше кърма при стискане. аз така само за проба :)


Кви ти седмици , при мен са месеци. Все още ми тече нещо като коластра от гърдите, но не ги чувствам напрегнати или с бучки.
Ся за частно и държавно. Ми аз лично не съм си доволна от частната педиатърка, разчитам вече на държавната с корекциите на д-р Бърди.

Мече, дано диагнозата е грешна. Стиснати палци и от мен!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #51 -: Август 27, 2008, 21:57:03 pm »
Момичета, благодаря ви за подкрепата! Чакам татко да се обади, защото реши да направи ЯМРто във ВМА.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #52 -: Август 27, 2008, 21:58:52 pm »
Мече,дано всичко с баща ти се оправи и диагнозата да е друга!
 Жори не е имал реалкия от Превенара и никога не си е личало,къде е боден.Тук в Белгия е задължителна ваксина и вече са му сложени 2-е дози.Третата ще е на 1г.,но тогава ще сме вече в БГ,та да видим кой ще се навие да ни я сложи.
 А за Токуда - ами лежала съм 3 пъти  там и 3 пъти в МД-разликата е огромна.И не говоря за лукс -това е глезотия.Говоря за грижи към пациента и отношение.
А от д-р Масларска съм очарована.
<br />
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #53 -: Август 27, 2008, 22:11:28 pm »
Здрасти и от мен! Днес се върнахме от Созопол. Бяхме само двамата с мъжа ми за 5 дни. Много ми беше мъчно без дребната, но се чувствам все едно съм почивала 1 месец! Направо невероятно! Тя много слушкала бабите и дядовците и се е научила да ги имитира как хъркат, кашлят и се прозяват :lol: Зарадва ме и с ново зъбче, което почти безпроблемно е избило! От утре започваме "с начале"!
Мече, стискам палци да е грешна диагнозата!
На всички почиващи - весела и слънчева почивка!
Цвети, относно рожденниците, явно ще пускам за моето момче, пък ако е напуснало, хич не знам какво ще правят подаръка -и те така....
« Последна редакция: Август 27, 2008, 22:13:51 pm от Mari_Pz »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #54 -: Август 27, 2008, 22:20:47 pm »
Meче :hug2:,дано е грешна диагноза!С теб съм!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #55 -: Август 27, 2008, 22:32:17 pm »
lidia, няма нужда да се караме сега, който където иска да ходи. И аз имам 2 педиатри, за различни неща ги търся - държавната е мила жена и опитна баба, направление не е отказала и ми е помагала много за кърмене и други практични дела. Обаче няма време, много пациенти са й на главата, все набързо ни претупва, има навик да изписва антибиотици и кортикостероиди за "добър ден", препоръчваше до скоро сокчета от 1.5 месеца (от тази година вече не), за превенар не беше чувала и след като й занесох листовката, прочете я за 1 мин и я обяви за опасна ваксина. Затова си ходим на консултации там, но като са ми болни децата, си ги водя при частния педиатър. И той си има трески за дялане, но вече съм се научила при кого за какво и така.

За Токуда - всички тук сме си изстрадали децата, така че не мисля че става дума за мода, поне сред нас. По-скоро за подобряване шансовете децата ни да получат адекватно здравно обслужване. То като няма сериозен проблем, и родилният дом в Долно Уйново, и околийският педиатър там все ще свършат работа. Но ако има... Например неонатологията на Токуда има аналог само в МД, но в МД нямат такива профилактични пакети за изследване на бебетата, затова пък предлагат стафилококи. Просто като комбинация специалисти, апаратура и обстановка са най-доброто в Бг. Не всичко им е розово, административно безумие някакво цари там, но това е друга тема.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #56 -: Август 28, 2008, 11:06:27 am »
Момичета ,малко с закъснение,но искренно благодаря на всички ви за ценните съвети :D :D :D
Слънчева седмица и от нас,много здраве на всички дечица!!! :D :D :D
Ние направихме консултация с хирург,и слава Богу при ехографско изскедване няма данни да операция на пилорна стеноза.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #57 -: Август 28, 2008, 11:06:53 am »
 Къде казах че Токуда е не добра болница, къде написах че на държавно е по добре.
Обясних на Пипи че не може да сравнява Преванар с Пентаксим и страничните ефекти с начина на поставяне на ваксината. Те зависят от тялото и начина по който то се бори. Ако Пена боцне Пентаксима по плитичко , няма да вдигне температура?
Моята педиатърка пък е чувала за Преванар, оставя избора на родителите кога да захранват детето си, като обяснява кое е по добро и защо. Ми имало пак свестни, ама не в Токуда. Обаче според комшито, трябва да мина там за някои неша, щото било по елитно.
Ей тва ме дразни.

а раждането в токуда може да спести доста бъдещи главоболия и неприятности, като например почти задължителната стафилококова инфекция от другите болници.

Ми Пипи аз как родих в 1 АГ пък нямах. Ами кумата ми и тя в Шейново, пък и тя се размина. Ами хилядите хора.  Ние подхванахме Токуда, все пак принципно говоря.
Кой разбрал разбрал, спирам с тази тема!
Моето дете също е изстрадано, аз също искам най-доброто за него!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #58 -: Август 28, 2008, 17:14:44 pm »
Ние с моето момиче вчера излязохме от болницата-повръщане,разтройство и висока температура.Много се беше обезводнило детето-в 10 сутринта и сложиха първата банка вливаха и постоянно а тя се изпишка чак надвечер.Отделно от обезводняването и от поглешно сложен Деган-който бил абсолютно забранне за деца под 12 години получи схващане на пръстите.Направо ръцете и се вдървиха от китките надолу и не можеше да мръдне нито едно пръстче.Още като се сетя и изпадам в ужас.Важното е че детето се оправи вече се хради доста добре и сме си в къщи.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #59 -: Август 28, 2008, 21:19:52 pm »
Pimi радвам се че сте добре. Този месец само лоши неща  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0