0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« -: Август 25, 2008, 08:12:03 am »
Добро утро  :D
Щастлива и усмихната седмица.С пожелания за много сбъднати мечти и нови попълнения сред бъдещи и настоящи мами.
                                       
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #1 -: Август 25, 2008, 09:07:25 am »
Здравейте от мен и Емо!
ние отдавна не сме се включвали, лятото нещо не успявам много :)
разходихме Емо малко из родината и сега мислим да го заведем и в чужбина :) в тази връзка исках да помоля за малко инфо - знам, че доста от вас ходиха в гърция през май, може ли да ми дадете информация за подходящи хотели за семейство с 8-месечно бебе. искаме да си организираме сами престоя за дните около 22 септември, но нямам идея къде да търся. става въпрос за северна гърция, на морето. много ще съм благодарна ако някой може да ме насочи :bighug:

иначе сме добре, Емо расте, непрекъснато измисля нови номера и маймунджулъци, непрекъснато иска да е изправен, да се катери и да ходи, шляпа в малки басейнчета и "плува" в големи (минерални) басейхни, бута саксии върху главата си, пада от спалнята... такива работи :)

хубава и здрава седмица на всички мами, бебоци и бременелки пожелавам и много нови бременни момичета!

*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #2 -: Август 25, 2008, 09:54:03 am »
Прохладна седмичка и от нас! Поне прогнозата за времето дава такива надежди  :wink:
Нека темата се изпълни с нови щастливи новини!  :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #3 -: Август 25, 2008, 10:50:42 am »
Слънчева седмица и от нас, макар че продължаваме да сме болни и следобед сме на лекар. Специални благодарности на Мини, че в предишната тема спомена за Низита-та. Действително действа тази мас!

« Последна редакция: Август 25, 2008, 10:53:25 am от lady_11 »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #4 -: Август 25, 2008, 12:22:35 pm »
Весела седмица на всички!
lady_11 ,дано се оправи малчо бързо!

 Мен ми е едно приповдигнато днес,защото малкото ми слънце става на 6м.Връщам се 6м. назад и пак беше Понеделник и пак бях щастлива,защото в душата отново беше светло.
<br />
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #5 -: Август 25, 2008, 13:05:28 pm »
Весела седмичка и от нас!
Лейди, дано дечко се оправи по-скоро!!!
Зори и Жори - весела половингодинка  :bighug:
И малка почерпка от нас за петата ни месечинка

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #6 -: Август 25, 2008, 14:41:28 pm »
Вкъщи има революция - Симеон влезе в пубертета :lol:
За съжаление имаме голям пробем с храненето - отказва всичко, различно от мляко. Винаги се е хранел трудно и поне по час, но сега изобщо отказва да си отвори устата. Пробвах всички тактики и се изчерпах. На детската площадка има момиченце, което вече трета седмица е само на мляко - прави същите магарии като Симеон :?
Ако някой е минал през такъв период, нека даде малко съпорт :)
Заминаваме събота за Созопол, дано там прояде...

Отделно ме тормозят едни негови пъпки - като го нахапе нещо, пъпките стоят със седмици подути, зачервени, твърди. Мажете ли с нещо подобни обриви, за да се успокои по-бързо кожата? (педиатърката ни беше отпуска, а тази, която я заместваше, го претупа и изписа Ксизал 8O)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #7 -: Август 25, 2008, 14:59:26 pm »
ultra, Дани отказваше всичко друго освен АМ в последните 3 дни преди да пробие зъб. Това за всички зъби, без изключение, после пак си ставаше той. Дано бързо го преодолеете, много е тегаво със злоядо дете, Димана ми изпива соса в това отношение. Аз пробутвам поне 1 полезно ядене дневно, но адски много нерви ми струва.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #8 -: Август 25, 2008, 16:21:15 pm »
Ultra, симона, въпреки че е дете с много добър апетит и е лесна в това отношение, също е имала периоди абсолютно само на мляко при зъбоникнене. дано бързо да отмине този период, много е тегаво и изнервящо наистина като не можеш да го нахраниш детето, хем толкова рядко ми се случва.

Пиппи, защо предпочиташ да организирате сами пътуването? Ако съображенията са финансови - с агенция не е по-скъпо, често дори идва по-евтино, ако сам организираш. друг е въпросът, че аз още не съм попаднала на агенция, която да работи абсолютно професионално и да нямам никакви забележки, ама то има ли изобщо българска такава фирма, в която и да е сфера...
това сигурно си го гледала вече - http://holiday-in-greece.net/
« Последна редакция: Август 25, 2008, 16:22:54 pm от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #9 -: Август 25, 2008, 16:33:44 pm »
Лейди, радвам се, че сме били от полза, Низита ползвам от както се е родила Стефания и наистина съм много доволна.
Цвети, вие завърнахте ли се от почивка- как изкарахте, Мона как се държа.
Стефи също отказва ядене около зъбоникнене, един бърз въпрос- гледам в дневника й, че кучешките ги дават да избият в периода 15-18 месеца, а при нея още няма ни един.
Зори, честита ви половин годинка, да ти е живо и здраво момченцето, Стефи днес пък става на година и половина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #10 -: Август 25, 2008, 16:35:12 pm »
Ултра, честито за пубертета :( аз вдигам ръце вече...

Пипи, Цвети, ние ползваме услугите на АЛМАТУР вече много години и наистина не мога дума лоша да кажа за тях. имала съм редки "забежки" с други агенции по различни причини и си скъсах нервите. разликата е огромна. много са сериозни.
в събота заминаваме за Гърция пак през тях и ми угодиха на доста капризи :oops:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #11 -: Август 25, 2008, 16:55:59 pm »
Хубава и слънчева седмица и от нас! При нас е леко хладничко и се надявам, това да не е краят на лятото, че брррр.... не сме си донесли дебели дрехи.
Ние започваме с много рев трета седмица на детска градина. Направо незнам до кога ще я караме така?! Чудя се зъби ли са, пубертет ли е, кво ли е???!!! Направо ме прави на луда калинка. Не ми се мисли, ако това е т.н. детски пубертет, че незнам как ще го изтрая до 3 годинки. Много ми е миличка и сладка малката душичка, ама адски ме дразни и изнервя.  :?
Честити месечинки и половин годинки на всички празнуващи!  :balk_7:

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #12 -: Август 25, 2008, 17:08:53 pm »
Пипи, Цвети, ние ползваме услугите на АЛМАТУР вече много години и наистина не мога дума лоша да кажа за тях.

Аз също съм използвала Алматур няколко пъти и съм много доволна.  Също съм доволна от Турист Сервиз Холдинг.  На този сайт: http://www.traveltsh.com/?TAB=2 можеш да си избереш място и хотел, цените им са много добри.  ТСХ работят с ТУИ, така че имат добри оферти за техните хотели, цените на които на рецепция на място са понякога в пъти по-високи.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #13 -: Август 25, 2008, 17:49:36 pm »
Ха, здравейте и от мен.
Зори, честита Ви половин годинка и да расте все така усмихнат малкия юнак.Много щастие и късмет Ви желая.
Ултра, няма да те успокоя много с написаното, но да кажа какво е положението при нас. От 3 седмици май наистина ни изтряска детски пубертет или не знам какво.Ужаса е пълен.Реве и не знае защо, яаде когато вече е направо умряла от глад.През останалото време, ако давам ядене главата се върти във всички посоки, крие си очите и стиска яко уста.Когато вече съвсем ми мине границите и усети, че може да се случи случка почва да ми се хили и се умилква, но си остава на нейното положение, каже ли НЕ край.
Аз от цялата тая работа в началото съвсем изтрещях, но сега стигнах до там че хич ми не пука.Като не иска оставям гладна и в някакъв етап тя вижда, че няма да и обърна внимание и почва да се моли за АМ.Имах угризения, че става така, но просто вече се не трае на другия вариант цял ден да се гоним с паниците.
Това с яденето обаче в момента направо си е незначителен проблем на фона на тръшкането, коетоправи за всичко, което не е както тя иска.Вчера насред Джъмбо като наду една гайда.Така се дра, че една жена и донесе кречетало и други играчки само да не реве така.
Не знам не ми е ясно как се изтрайва с такова тръшкане дълго време.Толкова шум вдига и така беснее, че просто се чудя какво става в яслата, ако се съберат няколко тръшкащи се и в едно и също време им се прииска да се тръшкат, но скоро и това ще разберем.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #14 -: Август 25, 2008, 17:55:18 pm »
Хайде, вече да няма болни дечица тази седмица.

Ултра, аз мажа с псилобалсам, помага, педиатърът го изписа преди време. Вторник пристигаме с малките при вас.  :D Лек път и дано Симеон се чувства добре на морето.

Зори, честита ви половин годинка, много е вълнуващо.  :D



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #15 -: Август 25, 2008, 19:41:54 pm »
Ман, Принцеска, имате предвид АлМатур, нали, а не АлФатур? Щото вторите съм ги ползвала и не съм очарована.

Мини, завърнахме се от варна - днес сутринта, а за Италия заминаваме в сряда. Терсене ми е доста, а и на мона - хубаво си беше на морето, а и друго си е да си гледаш детето в къща с двор и градина, просто разликата наистина е огромна. на няколко пъти се замислях тези месеци, че живот и здраве може да мислим за устройване там, защото варна ми се струва по-добро място за отглеждане на деца от софия, особено в този квартал, където са нашите е много хубаво и спокойно.
Днес е много превъзбудена от промяната явно и е направо невъзможна, като цяло последните седмици е станала много трудна. все си мисля, че ще отмине скоро, ама като ви чета по-големите - май няма да е много скоро :wink: Кучешки зъб и ние нямаме пробил! Моля се само да не стане тази работа при пътуването до Италия и престоят ни там. Понеже моята щерка АМ и сутрешно и вечерно много отдавна ги отказа, взех че оставаих всички шишета във варна, ама май ще взема да купя едно за пътуването за всеки случай.
« Последна редакция: Август 25, 2008, 19:44:40 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #16 -: Август 25, 2008, 19:47:08 pm »
Вкъщи има революция - Симеон влезе в пубертета :lol:
...Заминаваме събота за Созопол, дано там прояде...

Отделно ме тормозят едни негови пъпки - като го нахапе нещо, пъпките стоят със седмици подути, зачервени, твърди. Мажете ли с нещо подобни обриви, за да се успокои по-бързо кожата? (педиатърката ни беше отпуска, а тази, която я заместваше, го претупа и изписа Ксизал 8O)

1. Задължително се обади да пием кафе! Ще изляза от работа ако трябва!
2. Отдавна са в пубертета особено тя, довечера ще пиша повече че сега просто няма как - 1 час тръшкане в колата в стола, ритане, хапане, неистово крещене - ситуацията се оправи след като омазхме шоколада на един кроасан по цялата кола, дрехи и всичко наоколо ...
3. Митето и той е така като го ухапе нещо
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #17 -: Август 25, 2008, 19:48:58 pm »
аз за сега да се похваля тихо, че май периода ни мина
два дни вече си имаме отново онова прекрасно, усмихнато /озъбено в случая/ дете, става с усмивка, ляга пак така
много взе да бърбори, казва диня, коте, баво /за браво/, чиш /като иска някъде да я качиш/, свири с уста /много е смешна, днес ми подсвирква от другата стая  :lol:/
учим се на помощ, даваме й да пренася разни леки нещица- хавлии, бельото като сменяме и тя с удоволствие участва в играта
АМ си пие- като я питаш искаш ли мляко директно отива и отваря шкафа, вади кутията, бисквитите и мерителната лъжичка и се почва мняяям- мняяям  :lol: това може да се случи и по 10 пъти на ден де  :wink:
Цвети, аз за почивката в Италия питах, хайде да ви е спокойна и усмихната Мона, весела почивка и ти пожелавам да се върнете 4ма от там  :hug2: :flower:
Ани, успех с преборването на състоянието на Симеон
на всички с предстоящо моренце- успешна и слънчева почивка, много весели деца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #18 -: Август 25, 2008, 20:21:06 pm »
весела почивка и ти пожелавам да се върнете 4ма от там  :hug2: :flower:

aaa, няма как, хич не сме го изчислили добре времето за тази почивка, ама хич  :lol:
ама после пък - като се върнем едни отпочинали   :wink: :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #19 -: Август 25, 2008, 21:23:08 pm »
Дайте съвет. Хриси поддържа температура 38. Много плаче, не иска мляко  8O, само водичка малко пи и заспа сега. Може ли от зъбките да е това с отказа на мляко, почти няма сополи вече. 
Утре ще го водя на лекар.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #20 -: Август 25, 2008, 21:38:03 pm »
Каси, панадол ако продължава да поддържа, ако имаш свещички.
Друго е излишно, утре на лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #21 -: Август 25, 2008, 21:55:12 pm »
Мини, аз дадох два пъти днес панадол, вит. С, оксилококцинум и коризалия, тя док това ще каже, сигурна съм, но ще го заведа все пак. Какви свещички? Ефералган имам, те не са ли при висока температура, засега не е вдигал повече от 38. Благодаря ти.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #22 -: Август 25, 2008, 22:00:56 pm »
уф, вие сте на друга схема, аз нищо повече от панадол не съм давала, след 6 м ми се е налагало панадол свещичка 2-3 пъти да ползвам, доволна съм.
Ефералган по мой спомен е след годинката, ама все пак лекарката им да каже. Пък този вит.С искренно ме учудва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #23 -: Август 25, 2008, 22:13:18 pm »
уф, вие сте на друга схема, аз нищо повече от панадол не съм давала, след 6 м ми се е налагало панадол свещичка 2-3 пъти да ползвам, доволна съм.
Ефералган по мой спомен е след годинката, ама все пак лекарката им да каже. Пък този вит.С искренно ме учудва.


ми веднага ни предписват вит. С, и всички все това първо казват, като се оплача нещо за детенце. Аз лично много пия, като усетя неразположение и помага, естествено големи дози.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #24 -: Август 25, 2008, 22:15:34 pm »
Kаси, защо не му дадеш нурофен(детски)? На мен така Алекс преди седмица ми вдигна 38 и само това го успокои.
Наште маймуни от няколко дни също ми отказват обедното ядене, хапват само каша, плод и мляко, и съм сигурна че е от зъбките.
Уф, я кажете пак за този прощапулник кога се прави, че с майка ми само се ядем за това. Кара ме да правя пита, щото Алекс когато си поиска прави по 5-6 крачки, но аз си мисля, че трябва да е по- стабилен, знам ли?
Момичета чувствам ви много близки и затова ще ви споделя мъката си. Днес баща ми ми "сервира" че са му открили някакво петно в лявата половина на мозъка и се съмняват за тумор :(. Тази седмица ще му правят ЯМР и съм на тръни, неискам нищо да мисля, само се моля да са сгрешили.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #25 -: Август 25, 2008, 22:18:29 pm »
Мече, кураж мила  :bighug:
прощъпулка- аз направих лично на първите крачки на Стефи, още не беше почнала да ходи стабилно
колкото хора, толкова мнения
аз вит.С никога не съм давала на Стефи, не смятам и да го правя скоро
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #26 -: Август 25, 2008, 23:05:33 pm »
Мда, така е, и за прощапулник, и за погачи, и за лечение все различни мнения. Не мисля че вит. с вреди. Даже и Мели ми го каза.

Мече, стискам палци татко ти да е здрав, представям си какво ти е. Прегръдки от ман.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #27 -: Август 26, 2008, 00:25:41 am »
Мече, стиснати палци и от мен  :crossfingers:
Цвети, лек път  :D И приятно изкарване в италианско  :D

Теди пак е с колики  :( Надявах се, че сме приключили с коликите, но не би  :?

Бързо да оздравяват дечицата!

Лека седмица от нас  :D

lb2f
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #28 -: Август 26, 2008, 08:23:45 am »
Понеже преди време питах за странични реакции при Превенар, да кажа при нас как е -вчера сложих първата доза на ситната вдигна 37,5 и цяла нощ приревава, сутринта отново 37,5 и сега след панадол спи. Големият също го ваксинирах - и при него същата реакция. При него поне дозата е една, ама с малката още два пъти...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #29 -: Август 26, 2008, 09:09:10 am »
Ман, Принцеска, имате предвид АлМатур, нали, а не АлФатур? Щото вторите съм ги ползвала и не съм очарована.

АлМатур, да.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #30 -: Август 26, 2008, 09:21:35 am »
Хубава седмица и от нас. Всички болни дечица да оздравяват бързо.

Мече, дано притесненията ви са напразни!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #31 -: Август 26, 2008, 10:05:27 am »
Мече,
не искам и да с и представя колко ти е тежко... Дано най-лошото остане само в страховете ви!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #32 -: Август 26, 2008, 10:32:43 am »
Меченце, дано, дано всичко с баща ти да е наредм ще ви стискаме палци!

За прощъпулката, и аз знам, че трябва да е стабилно проходило детенцето, защото се търкулва питката по бяло платно в посока на наредените предмети и то само трябва да я последва. Някак не ми се връзва да я последва пълзейки на прощъпулката. Но, естествено, като с всеки ритуал, ти си решаваш кога, според твоето усещане и според възможността най-близките ви хора да присъстват. Другото са подробности :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #33 -: Август 26, 2008, 11:14:23 am »
Мече, стискам палци всичко да е наред. yahoo_17
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #34 -: Август 26, 2008, 13:56:47 pm »
Вторник пристигаме с малките при вас.  :D
Жалко, че ти се разминаха плановете да си починеш, ама така пък аз ще понамажа с гушкане на бебоци :D
За температурата ето схемата на моята лекарка:
до 38 наблюдаваш, евентуално ползваш охлаждащи компреси
от 38 до 39.2 редуване на Панадол и Нурофен през 4 часа (при инфекции пика на температурата се покачвал на 4 часа)
над 39.2 почваш с течен аналгин 9 капки до 2 пъти за 24 часа

Дони, естествено, че ще се обадя :D Ще наминем някой ден като е неподходящо за плаж :?

Симеон още е само на мляко. Вчера изяде едно кръгче краставица, днес половин коричка хляб. Яде АМ, кисело мляко (без плодове, плюе ги), детски плодови млека, ама само ако са от кутийката им, за да отваря и затваря капачето. Има претенции към цвета на млякото - само бяло и розово яде :lol: Ако е жълто (с кайсии) или лилаво (с боровинки) не ще и да го погледне.
Вчера четох доста по въпроса и според педиатрите това е неядене на нержна почва, причинено от насилствено хранене. Т.е. грешката е изцяло моя, а диването, осъзнало се като личност, се наслаждава на реакциите, които провокира с ината си.
Ще караме на мляко - и моите нерви са ценни, а според кантара не е почнал да заслабва.

Вадиха ми мъдрец - гадно е, мина почти седмица, а още си боли. 20 години не бях ходила на зъболекар, слава богу няма какво друго да лекувам. Съчувствам на всички, на които им се налага да ходят често :(

За Гърция - и аз гласувам за Алматур. Бяхме с тях в Геракини Бийч юни месец, за бебешори е идеално!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #35 -: Август 26, 2008, 18:01:58 pm »
Ултра, гушкането си е направо помощ за мен  :lol: :wink:.
Благодаря за съветите ти, точно това правя. Днес беше с 38.5, гореше целия, давам нурофен и панадол, редувам, слагам компреси и чорапки с оцет. Изписаха му сироп Суметролим през 12 часа, пет дена задължително да се пие. Дано отмине, и Мишо не се разболее и той.
Уф, това с мъдреца е доста неприятно, моите и 4 са извадени. Ако имаш проблеми понатам, зъболекарят ми е много добър специалист!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #36 -: Август 26, 2008, 21:26:52 pm »
Кассинка, оздравявайте бързо и да се видим :D

Видях, че си говорите за туристически агенции. Ние веднъж летувахме с Алфатур в Турция и бяхме много доволни - там мъжът ми се разболя и със застраховката от пакета не само ни пратиха веднага лекар, ами и преводач (с руски :lol:, който отпратихме, щото лекарят си говореше екстра английски). Не само го прегледа веднага и внимателно, ами после до час пратиха по куриер лекарствата и нищо не сме плащали - впечатлих се, честно казано, и нямаше никакви формалности.
Миналата година по това време си резервирахме пак чрез тях малко море в Гърция, но трябваше да е с наш транспорт - и вечерта преди да натоварим багажа ме блъснаха на Цариградско и колата не ставаше за път. Обадихме им се, те нямали транспорт и нищо не можахме да измислим, за да пътуваме - то нямаше време и за кола под наем, че се правело нот.зав. пълномощно за чужбина. Казаха ни, че е твърде късно и са платили на гръцките партньори и едва ли ще могат да ни върнат някакви пари, но като отидохме след няколко дни в офиса им ни изненадаха свръх приятно, като ни върнаха парите до стотинка, 100%. Та тогава даже си мислих специално да ги похваля тук, ама сега като стана въпрос, рекох да кажа.
Отмятам си наум, че и Алматур стават :D

С Руал Травел ходихме до Париж, горе долу доволни бяхме, но с някои изключения. Например на организираната с екскурзовод разходка до Версай от цял свят хората си чакат на дъъъъълга опашка за билети, а нашите се прередиха най-безочливо и взеха да ни врънкат да минем и ние при тях, пък ние не сме такива хора :lol: и си останахме на опашката и така забавихме цялата група, едвам ни изчакаха :?
Другото ми малко разочарование беше, че всъщност това ни беше сватбено пътешествие и като буквахме екскурзията им казахме, жената от офиса каза, че ще ни направят значи някаква специална изненада и аз до последно си я чаках, ама нямаше нищо :lol: та техните услуги бих ги пропуснала по-скоро за друг път.
Благодаря ти, Бени!







*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #37 -: Август 26, 2008, 21:44:53 pm »
Аз също ходих в Париж с Руал преди 11 години, със самолет беше, доволна съм.
Фреши, най-вероятно в четвъртък ще се видим, да се закрепи Хриси.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #38 -: Август 27, 2008, 08:27:11 am »
Благодаря за мненията за туристическите агенции, ще ги имам предвид. иначе сега май се оправих сама. намерих сайт с много хотелчета на ситония, пратих мейли на някои от тях и те ми отговориха. трябва да платя част от сумата по банков път и това е. стори ми се сложно с туристическа агенция :)

мече, дано наистина да са сгрешили!

фоксче, и ние сложихме превенар на Емо в петък, нямаше никакви странични реакции. даже и боцнатото място не се поду и зачерви както ставаше с пентаксима. не знам дали причината не е в това, че пентаксима му го слагаше личната, а превенара в токуда.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #39 -: Август 27, 2008, 09:58:36 am »
Ей аман с тая Токуда значи :x
Пипи то че има значение има как се поставя ваксината, ама чак пък странични реакции да няма от това.. Аз като имам една педиатърка а не десет и само тя отговаря за детето ми, наистина се чудя как ли е оцеляло  :( Напоследък наблюдавам едно такова обучение на хората от нета. Няма лошо, но започвам да се дразня. В доста случай то много вреди!
 А Токуда вече ми се срасна с ушите. Моя колежка изтегли 2000 лв видиш ли в Токуда да роди, и сега едвам връзва да си изхрани детето. Ама в Токуда роди.  :balk_132:
Е може и аз да не съм много наред, но часно и платено за мен не значи качествено!

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #40 -: Август 27, 2008, 11:03:10 am »
Ей аман с тая Токуда значи :x
Пипи то че има значение има как се поставя ваксината, ама чак пък странични реакции да няма от това.. Аз като имам една педиатърка а не десет и само тя отговаря за детето ми, наистина се чудя как ли е оцеляло  :( Напоследък наблюдавам едно такова обучение на хората от нета. Няма лошо, но започвам да се дразня. В доста случай то много вреди!
 А Токуда вече ми се срасна с ушите. Моя колежка изтегли 2000 лв видиш ли в Токуда да роди, и сега едвам връзва да си изхрани детето. Ама в Токуда роди.  :balk_132:
Е може и аз да не съм много наред, но часно и платено за мен не значи качествено!



Въпрос на избор, Лидия.  А ако не дай Боже ти се наложи да пообиколиш и полежиш в държавните болници, ще разбереш защо не е задължително частното и платено да е качествено, но шансовете за това са много по-големи, отколкото в държавните здравни заведения.  Където, между другото, е много вероятно също да се наложи да си платиш за по-добри грижи.  Като е сериозно положението човек забравя да е принципен и че пари не дава за нещо, което му се полага по закон...  За живот се бориш тогава.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #41 -: Август 27, 2008, 11:39:44 am »
Принцеска не за здраве говоря а за мода. Незнам дали ме разбра. Налагало ми се е , плащала съм си и в държавна и в часна болница. Но когато детето ми кихне или му текне сопола не тичам на 5 педиатъра да го преслушат. Това за мен са комплекси. Пак казвам, когато се наложи и нещата са сериозни е друго нещо.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #42 -: Август 27, 2008, 14:49:15 pm »
Предполагам, че при Пипи педиатърката й е отказала поставяне на Превенар, затова са го правили в Токуда, но тя сама ще каже.
Иначе наистина много зависи на какъв кеф е сестрата, като слага инжекцията - на малката такава резка й е оставила, все едно й е правила проба за алергия, а не й е била инжекция - как е възможно не знам.
Моите и двамата се оправиха - Исак куцука вчера цял ден, днес му няма нищо, но е защото е трябвало да му сложат ваксината в ръката, не в крачето, ама като късно питах доктор Бърди. Нищо, поне за малката ще знам.
« Последна редакция: Август 27, 2008, 15:33:50 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #43 -: Август 27, 2008, 14:51:19 pm »
Лиде, ами не съм съгласна с тебе!
Педиатърката на Митака е добра лекарка, но ми отказа да му сложи Превенара...
Иска бележка от ХЕИ, защото носела отговорност.Ще мЪ прощавате, ама невежеството е голям страх!
И още, да и разпечатам листовката, за да го дава да четат и други "иНтересуващи" се като мен, Майки!
МаКя му, и трън!

Ами ходя си в Токуда през два месеца при д-р Масларска и дишам спокойно....
И Превенара ще му сложа там и отделна имунизационна книжка ще му направим!
Интересуваща се Майка, жив дявол!И те, така....

Само вмятам, една майка с която се запознах наскоро, ми сподели,
че благодарение изследванията в "Пакета на бебето",
който се правят в Токуда, бяха открили и навреме отстранили рядка аномалия на уретера на бебето и!
А е правила фетална морфология на която такава аномалия се вижда!
« Последна редакция: Август 27, 2008, 15:07:13 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #44 -: Август 27, 2008, 14:53:57 pm »
Предполагам, че при Пипи педиатърката й е отказала поставяне на Превенар, затова са го правили в Токуда, но тя сама ще каже.

Така, така,  :?Фокси!Масово е...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #45 -: Август 27, 2008, 15:03:08 pm »
някои неща наистина се преувеличават и стават "модни", включително и здравните услуги. по отношение на токуда - смятам, че това е наистина качествено здравно заведение. освен това работят и с направления, друг е въпросът, че се чака много, но така е навсякъде. а е качествена болница именно защото е часТна и има пари с които може да плаща добри заплати и така да привлече наистина качествени специалисти, както и да бъде оборудвана с качествена техника. и двете (специалистите и техниката) са факт. за съжаление здравната ни система е такава, че само с пари от държавата нищо не може да се направи.

относно превенара - на Емо личната педиатърка не беше чувала за подобна ваксина - как да отида да му я сложи, като няма опит, не знае за страничните ефекти... листовката и аз мога да си я прочета, но друго е опита и наблюдението над други деца, на които е поставена същата ваксина.
мисля, че има значение боцкането. как може при всичките 3 пентаксима да имаше подуване и зачервяване на мястото, което си стоеше 3-4 седмици, а сега да няма нищо? не съм специалист в тази област, но ми се струва, че има значение начинът на поставянето на инжекцията.

а раждането в токуда може да спести доста бъдещи главоболия и неприятности, като например почти задължителната стафилококова инфекция от другите болници.

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #46 -: Август 27, 2008, 15:11:30 pm »
Имам едно въпросче...  :ask:
Някоя от вас пила ли е Бромокриптин за спиране на кърма?
На мен ми се наложи, защото д-р Тодорова ми увеличи дозата на Метизола.
Та тя ми каза да го пия 4-5 дни. Аз го пих 10-ина и въпреки това като стисна гърдите излиза по малко мляко. 8O Чудя се нормално ли е.
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #47 -: Август 27, 2008, 16:24:19 pm »
pgzenga, нормално е, ако нямаш напрежение и бучки в гърдите, няма проблем, просто не ги стискай ;)
аз не съм пила бромокриптин, но като спрях да кърмя сигурно седмици след това изтичаше кърма при стискане. аз така само за проба :)

*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #48 -: Август 27, 2008, 16:33:51 pm »
Пипи, на Александра и Превенара и Пентаксима ги бие един и същи човек. Ами зачервява си се убоденото място и при двете ваксини и това си е. И лека подутина става, която се разнася за два три дни. То си е писано в страничните ефекти. Просто при някои се проявяват, при други не. Явно Емо не е направил реакция към Превенара.
Аз например не съм ходила никога в Токуда. Но явно има защо да ги хвалят. Половината лекари са карали стаж в Японската болница.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #49 -: Август 27, 2008, 16:48:07 pm »
Pippi, мерси много за бързия отговор. :flower:   
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #50 -: Август 27, 2008, 20:17:17 pm »
pgzenga, нормално е, ако нямаш напрежение и бучки в гърдите, няма проблем, просто не ги стискай ;)
аз не съм пила бромокриптин, но като спрях да кърмя сигурно седмици след това изтичаше кърма при стискане. аз така само за проба :)


Кви ти седмици , при мен са месеци. Все още ми тече нещо като коластра от гърдите, но не ги чувствам напрегнати или с бучки.
Ся за частно и държавно. Ми аз лично не съм си доволна от частната педиатърка, разчитам вече на държавната с корекциите на д-р Бърди.

Мече, дано диагнозата е грешна. Стиснати палци и от мен!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #51 -: Август 27, 2008, 21:57:03 pm »
Момичета, благодаря ви за подкрепата! Чакам татко да се обади, защото реши да направи ЯМРто във ВМА.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #52 -: Август 27, 2008, 21:58:52 pm »
Мече,дано всичко с баща ти се оправи и диагнозата да е друга!
 Жори не е имал реалкия от Превенара и никога не си е личало,къде е боден.Тук в Белгия е задължителна ваксина и вече са му сложени 2-е дози.Третата ще е на 1г.,но тогава ще сме вече в БГ,та да видим кой ще се навие да ни я сложи.
 А за Токуда - ами лежала съм 3 пъти  там и 3 пъти в МД-разликата е огромна.И не говоря за лукс -това е глезотия.Говоря за грижи към пациента и отношение.
А от д-р Масларска съм очарована.
<br />
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #53 -: Август 27, 2008, 22:11:28 pm »
Здрасти и от мен! Днес се върнахме от Созопол. Бяхме само двамата с мъжа ми за 5 дни. Много ми беше мъчно без дребната, но се чувствам все едно съм почивала 1 месец! Направо невероятно! Тя много слушкала бабите и дядовците и се е научила да ги имитира как хъркат, кашлят и се прозяват :lol: Зарадва ме и с ново зъбче, което почти безпроблемно е избило! От утре започваме "с начале"!
Мече, стискам палци да е грешна диагнозата!
На всички почиващи - весела и слънчева почивка!
Цвети, относно рожденниците, явно ще пускам за моето момче, пък ако е напуснало, хич не знам какво ще правят подаръка -и те така....
« Последна редакция: Август 27, 2008, 22:13:51 pm от Mari_Pz »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #54 -: Август 27, 2008, 22:20:47 pm »
Meче :hug2:,дано е грешна диагноза!С теб съм!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #55 -: Август 27, 2008, 22:32:17 pm »
lidia, няма нужда да се караме сега, който където иска да ходи. И аз имам 2 педиатри, за различни неща ги търся - държавната е мила жена и опитна баба, направление не е отказала и ми е помагала много за кърмене и други практични дела. Обаче няма време, много пациенти са й на главата, все набързо ни претупва, има навик да изписва антибиотици и кортикостероиди за "добър ден", препоръчваше до скоро сокчета от 1.5 месеца (от тази година вече не), за превенар не беше чувала и след като й занесох листовката, прочете я за 1 мин и я обяви за опасна ваксина. Затова си ходим на консултации там, но като са ми болни децата, си ги водя при частния педиатър. И той си има трески за дялане, но вече съм се научила при кого за какво и така.

За Токуда - всички тук сме си изстрадали децата, така че не мисля че става дума за мода, поне сред нас. По-скоро за подобряване шансовете децата ни да получат адекватно здравно обслужване. То като няма сериозен проблем, и родилният дом в Долно Уйново, и околийският педиатър там все ще свършат работа. Но ако има... Например неонатологията на Токуда има аналог само в МД, но в МД нямат такива профилактични пакети за изследване на бебетата, затова пък предлагат стафилококи. Просто като комбинация специалисти, апаратура и обстановка са най-доброто в Бг. Не всичко им е розово, административно безумие някакво цари там, но това е друга тема.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #56 -: Август 28, 2008, 11:06:27 am »
Момичета ,малко с закъснение,но искренно благодаря на всички ви за ценните съвети :D :D :D
Слънчева седмица и от нас,много здраве на всички дечица!!! :D :D :D
Ние направихме консултация с хирург,и слава Богу при ехографско изскедване няма данни да операция на пилорна стеноза.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #57 -: Август 28, 2008, 11:06:53 am »
 Къде казах че Токуда е не добра болница, къде написах че на държавно е по добре.
Обясних на Пипи че не може да сравнява Преванар с Пентаксим и страничните ефекти с начина на поставяне на ваксината. Те зависят от тялото и начина по който то се бори. Ако Пена боцне Пентаксима по плитичко , няма да вдигне температура?
Моята педиатърка пък е чувала за Преванар, оставя избора на родителите кога да захранват детето си, като обяснява кое е по добро и защо. Ми имало пак свестни, ама не в Токуда. Обаче според комшито, трябва да мина там за някои неша, щото било по елитно.
Ей тва ме дразни.

а раждането в токуда може да спести доста бъдещи главоболия и неприятности, като например почти задължителната стафилококова инфекция от другите болници.

Ми Пипи аз как родих в 1 АГ пък нямах. Ами кумата ми и тя в Шейново, пък и тя се размина. Ами хилядите хора.  Ние подхванахме Токуда, все пак принципно говоря.
Кой разбрал разбрал, спирам с тази тема!
Моето дете също е изстрадано, аз също искам най-доброто за него!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #58 -: Август 28, 2008, 17:14:44 pm »
Ние с моето момиче вчера излязохме от болницата-повръщане,разтройство и висока температура.Много се беше обезводнило детето-в 10 сутринта и сложиха първата банка вливаха и постоянно а тя се изпишка чак надвечер.Отделно от обезводняването и от поглешно сложен Деган-който бил абсолютно забранне за деца под 12 години получи схващане на пръстите.Направо ръцете и се вдървиха от китките надолу и не можеше да мръдне нито едно пръстче.Още като се сетя и изпадам в ужас.Важното е че детето се оправи вече се хради доста добре и сме си в къщи.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #59 -: Август 28, 2008, 21:19:52 pm »
Pimi радвам се че сте добре. Този месец само лоши неща  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #60 -: Август 28, 2008, 21:23:28 pm »
Момичета, имаме проблем  :?
До преди 3 дни малката умираше да е в банята и да я къпем, като тръгнем да я вадим от коритото наставаха писъци и викове. Да, обаче от няколко вечери насам (както днес разбрах, понеже не бяхме с татко й тук) настава зверски рев, извиване и засиняване от водата 8O Не спира да реве и то як рев, докато не я изкараме от банята!!!
Не се е случвало нищо - подложих бабите на кръстосан разпит. Не! Просто едната вечер всичко е било ОК, на другата вече започва гореспоменатата сцена.
Незнам какво да правя, тази вечер си е вече в къщи и се случи същото. Моля ви помагайте ако имате някакви идеи!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #61 -: Август 29, 2008, 11:28:15 am »
Момичета, имаме проблем  :?
До преди 3 дни малката умираше да е в банята и да я къпем, като тръгнем да я вадим от коритото наставаха писъци и викове. Да, обаче от няколко вечери насам (както днес разбрах, понеже не бяхме с татко й тук) настава зверски рев, извиване и засиняване от водата 8O Не спира да реве и то як рев, докато не я изкараме от банята!!!
Не се е случвало нищо - подложих бабите на кръстосан разпит. Не! Просто едната вечер всичко е било ОК, на другата вече започва гореспоменатата сцена.
Незнам какво да правя, тази вечер си е вече в къщи и се случи същото. Моля ви помагайте ако имате някакви идеи!

Абе не може да няма причина - я водата е била топла или студена, я е попаднал сапун или шампоан в очите...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #62 -: Август 29, 2008, 11:50:10 am »
И аз подкрепям мнението на Лейди, макар че децата се менят в етапите на развитито си. Ето моят Християн от няколко дена не пие мляко, пие вода, сок, яде си кашите, попарите, пюретата, но мляко нъц.

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #63 -: Август 29, 2008, 12:04:11 pm »

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.

Аз бе! Вики беше на 2 месеца когато се върнах на работа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #64 -: Август 29, 2008, 12:57:53 pm »

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.

Аз бе! Вики беше на 2 месеца когато се върнах на работа.

А, супер, на ЛС става ли?  :wink:

Хриси вече има втори зъб, леко пробива, вече се чудя дали не е от това нещо температура, защото ако беше вирус, едва ли щеше да подмине Мишо.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #65 -: Август 29, 2008, 13:04:52 pm »
Мари и аз мисля, че си има причина отказването от банята.
Пробвай под душа, гушната в някой от вас!

Тази нощ Митака вдигна юнашка температура, плака и се стичаше като вода в ръцете ни!
И днес осъмнахме с почти пробили два долни зъба, отказва да се храни и поддържа 38.5...
Сваляме я с редуване на Панадол и Нурофен и той пак си я дига!
Колко ли време ще продължи? Как беше при вашите бебета?

Касита :? от един отбор сме, явно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #66 -: Август 29, 2008, 15:07:33 pm »
Мари, при нас се получи същото, Дара откакто се е родила, умира да се къпи. Преди няколко седмици, още си бяхме в БГ както я къпех, аз лично, гарантирам, че на водата и нямаше нищо :D, нашата се разпищя и стана, имаше някакви присчици от обувките тогава, аз на това го отдадох, че я е смъднало може би, но на следващите няколко къпания се получи същото. РЕВ
Да ама след няколко такива изпълнения сама си влезе в нормата :D :D, т. е. пак се кафи на водата, пляска и прави наводнение.
Така, че най-вероятно е временно явление, забавлявайте я с играчки, приказки, пляскане и ще се оправи положението.

Момичета, дайте моля ви съвет. Относно вечерното хранене. На нашата възраст каква беше вечерята. Слушах и четох, че се започва да се дава и вечеря, ок. 20ч, ок. 1 ч преди млякото за заспиване. Така правим от 2 мес. Моята щерка хич не е ящна, давах и да хапне символично нещо, след това обаче си изпиваше безотказно млякото, ок 200гр.
Да ама беше болна преди 10на дена, сега ми отказва вечерното мляко, особено ако съм и дала преди това нещо да хапне. А аз и се чудя още каква точно трябва да е тази вечеря, Едни казват супи, други каши????
Ако не и дам нищо друго, горе-долу изпива АМ, но не голямо количеатво.
Направо се побърках да се чудя :), кое е по-доброто. Само АМ ли, нещо друго ли за вечеря???
Дайте акъл, ще съм благодарна :)
Поздрави.

Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #67 -: Август 29, 2008, 15:23:15 pm »
Мари, при нас се получи същото, Дара откакто се е родила, умира да се къпи. Преди няколко седмици, още си бяхме в БГ както я къпех, аз лично, гарантирам, че на водата и нямаше нищо :D, нашата се разпищя и стана, имаше някакви присчици от обувките тогава, аз на това го отдадох, че я е смъднало може би, но на следващите няколко къпания се получи същото. РЕВ
Да ама след няколко такива изпълнения сама си влезе в нормата :D :D, т. е. пак се кафи на водата, пляска и прави наводнение.
Така, че най-вероятно е временно явление, забавлявайте я с играчки, приказки, пляскане и ще се оправи положението.

Момичета, дайте моля ви съвет. Относно вечерното хранене. На нашата възраст каква беше вечерята. Слушах и четох, че се започва да се дава и вечеря, ок. 20ч, ок. 1 ч преди млякото за заспиване. Така правим от 2 мес. Моята щерка хич не е ящна, давах и да хапне символично нещо, след това обаче си изпиваше безотказно млякото, ок 200гр.
Да ама беше болна преди 10на дена, сега ми отказва вечерното мляко, особено ако съм и дала преди това нещо да хапне. А аз и се чудя още каква точно трябва да е тази вечеря, Едни казват супи, други каши????
Ако не и дам нищо друго, горе-долу изпива АМ, но не голямо количеатво.
Направо се побърках да се чудя :), кое е по-доброто. Само АМ ли, нещо друго ли за вечеря???
Дайте акъл, ще съм благодарна :)
Поздрави.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 15:53:29 pm »

Моля за помощ, коя майка тук е работеща. Пиша статия по този въпрос, и искам да направя интервю с майка, която работи вече. Моля ви за съдействие.

Аз бе! Вики беше на 2 месеца когато се върнах на работа.

А, супер, на ЛС става ли?  :wink:


Давай!
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 16:10:14 pm »
Каси, аз даже не съм спирала да работя... :oops: Е, вярно, от вкъщи, но разлика много няма...
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 16:21:54 pm »
Мари виж дали няма някоя рани4ка ,екзема ,което при допир с вода може би я дразни ,но може би е временно .Да не би да и се спи по времето когато и давате банята ,да и се е променил режима като е била при бабите ?

Ми6е ние се дерем зверски от тия зъби ,вдига6е лека температура в на4алото ,ве4е не ,нядавам се скоро да привър6и(за кратко поне ) тоя изблив на зъби (ве4е е с 8 ),много е нервна ,абе с една дума трябват здравииии нервииии  :lol:.Лина и тя отказва6е млякото си ,ако има6 някои по- мек биберон (авентските са доста твърди)пробваи ,поне аз така правех и като отказва съм я оставяла така и 4акам следва6тото хранене и тогава боли ,не боли, пие
4удя се как да я накарам да прояде плодове ,но само докато ги помири6е бута с ръката затваря уста и това е не 6те и не 6те .Някои да е имал подобен проблем ?Давала съм плодове в на4алото като я захранвах ,приемаха се 6то годе,яде6е ги  ,но ве4е 4 ти месец не 6те и да ги помири6е  :?


Ме4е стиснати палци и от нас  :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #71 -: Август 29, 2008, 17:30:09 pm »
Албена, и аз го имам същия проблем с вечерята. Почнах да и давам, защото вече само млякото не и е достатъчно - буди се в 4-5 гладна. Е да, ама тя не е свикнала преди баня да яде и е много кисела. Хапва малко и започва да хленчи да се чуди какво става с банята. Къпя и  след известно време давам мляко, ама тя нали е яла, макал и съвсем малко пие 50 мл и го бута. И така нито е хапнала супичка, нито е пила мляко. Та и аз искам да помоля за някаква работеща система за въвеждане на вечеря без да отпадне млякото.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #72 -: Август 29, 2008, 18:07:12 pm »
Та и аз искам да помоля за някаква работеща система за въвеждане на вечеря без да отпадне млякото.

И аз!

Ани4ка, има разлика в това да ходиш на работа навън и в това от вкъщи, то така и аз работя, но си гледам малките. Като работиш в офис /например/, кой гледа детето, как излизаш, как те посреща, соц. адаптация след раждане... Това са част от акцентите....Благодаря ти!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #73 -: Август 29, 2008, 18:19:52 pm »
Касита, ако има нещо и аз мога да поразкажа.
Манхатънчето също няма да откаже предполагам  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #74 -: Август 29, 2008, 18:44:05 pm »
Касита, ако има нещо и аз мога да поразкажа.
Манхатънчето също няма да откаже предполагам  :D


Ей, мини как не се сетих по-рано за теб :x. Обаче трябва снимка на майка и детенце :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #75 -: Август 29, 2008, 19:45:18 pm »
Ми то за вечерята и аз да питам - хич не се сещам кога аджеба да я вкарам таз вечеря без да отпадне вечерното АМ. Тя мининум 4 часа трябва да са минали, за да успея да й дам храна.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #76 -: Август 29, 2008, 19:59:57 pm »
Ми то за вечерята и аз да питам - хич не се сещам кога аджеба да я вкарам таз вечеря без да отпадне вечерното АМ. Тя мининум 4 часа трябва да са минали, за да успея да й дам храна.

Абе, то не знам дали тук е мястото да обсъждаме вечерята, но къде отива следобното ни пюре?  :? Значи аз го давам към 17.00-17.30. После баня към 20.00 и млякото по леглата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #77 -: Август 29, 2008, 23:34:01 pm »
Ами режима става като на големи деца в един момент. Обяд 12-12,30, лека следобедна закуска около 16-16,30 и вечеря 19,00-20,00.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #78 -: Август 30, 2008, 08:17:29 am »

Митака е на схемата на Касините Юнаци,
прави следобедна закуска след сън и после мляко със Сънчо!
И аз умувам върху вечерята, но съм решила да пробваме след месец!

Моето чеде направи снощи 39.9 :? това в комбинация с разстройство!
През ноща имаше веднъж 38.2 и сега 37.5...
Лекарката каза, че зъбоникненето вероятно е в комбинация с летния вирус..
Като за капак тая сутрин,повърна на фонтан млякото!
Дано това да беше пика, че милото, сили няма вече.
Поне едното зъбенце на моя Зайко е вече факт.
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #79 -: Август 30, 2008, 09:06:40 am »
Мише, представям си как се чувстваш. Явно и вие сте като нас. Междудругото и на мен Хриси ми повърна на фонтан, но целия си обяд, веднага живна след това. хайде, да е здрав Митачи и поне 5-6 зъбчета да избият след тези неволи.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #80 -: Август 30, 2008, 09:16:49 am »
Васе, с тоз режим кога ще пие млякото, като малката ляга между 20,30 - 21 ч.
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #81 -: Август 30, 2008, 11:13:40 am »
Васе, с тоз режим кога ще пие млякото, като малката ляга между 20,30 - 21 ч.

В къв смисъл кога ще пие млякото. Имаш предвид това преди сън ли? Ако е то, значи преди сън. То не ти бърка сметките, просто ще намалее като количество, след като се въведе вечеря.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #82 -: Август 30, 2008, 13:49:04 pm »
kassi, явно не съм разбрала какво точно те интерсува. Аз имах предвид, че няма много разлика в това как върша работата, иначе за пътуването и гледането на децата си права...чак изпадам в паника, като се замисля, че от януари ме очаква точно това!  :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева седмична темичка 25.08-31.08
« Отговор #83 -: Август 30, 2008, 20:23:25 pm »
[Ани4ка, има разлика в това да ходиш на работа навън и в това от вкъщи, то така и аз работя, но си гледам малките. Като работиш в офис /например/, кой гледа детето, как излизаш, как те посреща, соц. адаптация след раждане... Това са част от акцентите....Благодаря ти!

Виж сега Каси, всяка работеща майка ще ти каже различни неща. Зависи от конкретната житейска ситуация.
Мен въпроса как излизам за работа ме накара да се замисля и после избухнах в смях, щото излизам яхнала метлата обикновено. Никога не мога да си приготвя камуфлажа за работа от вечерта и сутринта е едно тюхкане. Обиквонено мъжо точно тогава решава да прави нещо незначително, което може да направи след като изляза и ми се вре в ръцете и краката.  Накрая си го изкаравам на него. За капак съм забравила документи, телефон или ключовете от офиса и се връщам.
Имах случай, в който малкия си заспа кротко след смяната на памперса и млякото, а гардероба ми е в спалнята. Ми ко да правя - отмених си срещата /добре че не беше дело/ и си изчаках детето да се наспи.
След месец-два свикваш, че си облякъл костюм, които не си дал на хим чистене, ходиш с две флашки в джоба със сканирани документи, прекъсваш важни преговори за да дадеш интрукции за хранене или лекарства и тъй нататък...